Nominuokite – 100 Lietuvos moterų!

L​aba diena,

Dalinuosi pranešimu spaudai apie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą projektą „100 Lietuvos moterų“.​ Į šį šimtuką ​​kviečiame nominuoti moteris, dirbančias ar kuriančias ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, todėl tikimės sąraše išvysti ir pasaulio lietuvių.

Būtume labai dėkingi, jei pasidalintumėte šiuo straipsniu ar bent jau mūsų kvietimu nominuoti – ar gi nebūtų puiku tarp „100 Lietuvos moterų“ matyti bent vieną iškirtinę​ ​Nyderlandų lietuvę?

Taip pat norėtume paprašyti, kad patalpintintumėte informacinį paveikslėlį su kvietimu nominuoti savo FB, LinkedIn ir/arba Twitter paskyrose.

Siūloma žinutė kartu su informaciniu paveikslėliu (prisegtuke):

#100lietuvosmoteru kviečiame nominuoti moteris, kuriomis didžiuojatės už jų talentą, lyderystę, profesinius gebėjimus ir pasiekimus Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui švęsti skirtame projekte „100 Lietuvos Moterų“. Nominuoti gali visi! pakaks užpildyti trumpą nominacijos formą: www.100lietuvosmoteru.com  #atkurtaiLietuvai100  

Žinutę, žinoma, galima koreguoti, bet svarbiausia, kad pridėtumėte nuorodą į svetainę: www.100lietuvosmoteru.com

Jūs taip pat galite nominuoti – tai gali daryti visi norintys iki birželio 10 d. ​užpildydami trumpą nominacijos formą

Su geriausiais linkėjimais, Ieva

​___________

100 Lietuvos moterų​:

kviečiame nominuoti moteris, dirbančias ar kuriančias ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų

Kviečiame nominuoti įkvepiančias lietuves, kurios nusipelno būti įvertintos už talentą, profesionalumą ir pasiekimus. Mokslininkės, išradėjos, verslininkės, menininkės, politikės, tyrėjos… – visos Lietuvos moterys, kurias gerbiame ir žavimės už jų profesines žinias ir gebėjimus.

Valstybės gimtadienio proga – švęsti 100 Lietuvos moterų

Sparčiai auganti tarptautinė platforma Women AT arba „W@“ ieško moterų, kurios nusipelno būti įvertintos už jų talentą, lyderystę, išskirtinį atsidavimą darbui, profesinius gebėjimus ir pasiekimus. Pagrindinis projekto tikslas – pažymėti 100 Lietuvos moterų, kuriomis šalies žmonės didžiuojasi.

​​„Į šį šimtuką kviečiame nominuoti moteris, dirbančias ar kuriančias ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, todėl tikimės sąraše išvysti ne tik žinomų, bet ir iki šiol plačiajai visuomenei dar nepristatytų veidų“, – projekto išskirtinumą pabrėžė iniciatyvos autorė Evelina Kurgonaitė. „Esame įsitikinę, kad visame pasaulyje yra daugybė lietuvių, kuriomis verta didžiuotis, tačiau apie didelę jų dalį žinome pernelyg mažai. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga siekiame pažymėti jų bent šimtą.“

​ Jau pirmą projekto dieną sulaukta daugiau nei pusšimčio nominacijų – tarp kurių lietuvės, gyvenančios tolimojoje Australijoje, JAV, Malaizijoje ir kitose pasaulio šalyse.

Projekto komanda, dirbanti keliose Europos sostinėse, vienija įvairių specialybių atstovus – teisininkus, komunikacijos specialistus, verslininkus, kurie valstybei gimtadienio proga padovanos 100 Lietuvos moterų įamžinimą. Į šimtuką patekusios asmenybės bus įtrauktos į proginę el. knygą, kurią bus galima rasti www.100lietuvosmoteru.com; projekto komanda taip pat tikisi prisidėti prie šių moterų garsinimo Lietuvoje ir užsienyje.

 

Laiką pralenkiančios lietuvės

 

Šią iniciatyvą palaiko ir žinoma TV ir kino režisierė, viena žinomiausių Lietuvos dokumentinio kino kūrėjų, kurios vardas su pagarba tariamas visame pasaulyje Giedrė Žickytė.

 

„Mūsų moterys – darbščios, išmintingos, savo veikla ir idėjomis neretai pralenkiančios laiką“, – pastebėjo režisierė. „Juk tai mes, Lietuvos moter​​ys, vienos pirmųjų išsikovojome balsavimo teisę Europoje! Jau prieš šimtą metų, paskelbus nepriklausomybę, galėjome didžiuotis savo moterimis – kuriančiomis, dirbančiomis, besimokančiomis ir mylinčiomis“, – tęsė Giedrė Žickytė, pridurdama: „Didžiuokimės ir dabar, palaikykime viena kitos siekius.  Šis projektas yra puiki galimybė tai įgyvendinti.“

 

100 Lietuvos moterų bus renkamos penkiose kategorijose: menas ir kultūra; mokslas, išradimai ir inovacijos; valstybės valdymas, gynyba ir atstovavimas; pilietinė visuomenė; ir verslas.

Projektas vyksta trimis etapais: pirmiausia, moteris nominuoti gali visi norintys, užpildydami trumpą nominacijos formą; šių nominacijų pagrindu, komanda parengs pradinius nominuotų moterų sąrašus kiekvienai iš penkių kategorijų; iš šių pradinių sąrašų, trijų žmonių žiuri kiekvienai iš penkių kategorijų atrinks po 20 moterų.

Tiltus tiesianti tarptautinė iniciatyva

 

Projekto organizatoriai siekia prisidėti prie Lietuvos žmonių garsinimo užsienyje bei stiprinti „tiltus“ tarp lietuvių Lietuvoje ir pasaulio lietuvių, taip pat bendradarbiauti su jais ir įtraukti į įvairias veiklas.

 

Buvęs Lietuvos Prezidento ir Europos Parlamento pirmininkų patarėjas, o dabar Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius sako, kad tokia iniciatyva ypač reikalinga Lietuvai.

 

„Europos Parlamente ir ne tik man teko garbė pažinti ne vieną puikią asmenybę. Dirbau ir tebedirbu su stipriomis politikėmis, verslininkėmis, nevyriausybinių organizacijų atstovėmis – jos savo užsispyrimu, tikėjimu ir nenuilstančiomis pastangomis pasiekė aukščiausių rezultatų,“ – sakė Arnoldas Pranckevičius.

 

„Tikiu, kad šio projekto dėka apie ypatingas Lietuvos asmenybes – moteris, išsibarsčiusias visame pasaulyje, išgirsime dar plačiau. Ir kad jų pavyzdys įkvėps ir daugiau moterų labiau pasitikėti savimi ir imtis lyderystės.“

„W@“ šį projektą vykdo, bendradarbiaujant su Pasaulio lietuvių bendruomene, tarptautiniu Lietuvos profesionalų tinklu „Global Lithuanian Leaders“ bei „Women Go Tech“.

 

„W@“ siekia sudaryti sąlygas moterims patekti į platesnį visuomenės akiratį jų profesinių žinių ir gebėjimų pagrindu bei užmegzti ryšius, taip joms sukuriant papildomų profesinių galimybių. „W@“ jungia profesiniu ir kitu atžvilgiu giminingas grupes – W@TechW@LawLTW@Competition ir kt. – tam, kad jų narėms būtų ne tik smagu susipažinti, bet ir kartu įprasminti savo veiklas profesiniu požiūriu.

Kontaktinis asmuo:

Evelina Kurgonaitė

W@ įkūrėja ir vadovė

Tel. nr. +370 689 54505

El. p. contact@womenat.com

www.100lietuvosmoteru.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *