Pasaulio lietuviai buriasi virtualioje erdvėje: mūsų 4 milijonai!

Laba diena,

„Tautiška giesmė aplink pasaulį” iniciatyvinė grupė pristato specialų Lietuvos atkūrimo 100-mečiui skirtą projektą „Lietuva 4.000.000”.

Tai yra pirmasis realus bandymas suskaičiuoti, kiek pasaulyje gyvena žmonių, kurie laiko save bent iš dalies lietuviais, ir pastanga susijungti į vieną skaitmeninę erdvę, kur galėsime bendrauti, keistis idėjomis ir patirtimis, nepriklausomai nuo savo būvimo vietos.

Daugiau apie projekto idėją šiame filmuke:

Kviečiame jus bendradarbiauti, skleidžiant šią idėją Nyderlandų lietuvių bendruomenei. Taip pat labai lauktume jūsų nuomonės dėl tokio virtualaus tinklo aktualumo, kaip galėtume geriau įtraukti Nyderlandų lietuvius ir t.t.

Prisegu iniciatyvos pristatymo tekstą ir nuotrauką, kurioje – „Lietuva 4.000.000” komanda su LR Prezidente Dalia Grybauskaite per iniciatyvos pristatymą Vilniuje.

Dėl daugiau informacijos kreipkitės – Virtualioje erdvėje susibūrę 4 milijonai lietuvių gali perpiešti tipinio lietuvio portretą (.docx)

Šiuo metu platformoje www.4000000.lt startavo interaktyvus žemėlapis, kuris kiekvienam atsiliepusiam lietuviui priskirs geografinę žymą – taip pirmiausiai bus galima pamatyti, kur ir kiek pasaulyje yra lietuvių. Planuojama, kad šių metų rudenį atsiras galimybė lietuviams tarpusavyje bendrauti, kurti renginius ir pradėti tikrą virtualią bendruomenę.

Aušra Kukelkaitė

Komunikacijos vadovė

ausra@tautiskagiesme.lt

Ambasada Hagoje kviečia 2017-05-26

Mieli Nyderlandų lietuviai,

Artėjant 3-ajai Benelux lietuvių sporto žaidynių buriavimo Regata ir orientavimosi varžybos jau šį sekmadienį (gegužės 28 d.)!

kviečiame aktyviai registruotis ir dalyvauti: https://beneluxregata.wixsite.com/2017

Pranašauja puikius orus – atvažiuokite praleisti dieną su draugais ir šeima prie vandens! Dalinamės Olandijos lietuvių bendruomenės informacija apie šventę, kuri padės apsispręsti dar neapsisprendusiems J

Apie šventę:

Jūs galite dalyvauti dvejose sporto rungtyse – buriavimo varžybose ir orientavimosi sporto varžybose, arba tiesiog galėsite būti žiūrovu.

Dalyvio mokesčiai:

Vairininkas – 35 eur (liko 1 vieta)

Įgulos narys – 30 eur (liko 6 vietos;įgulos nariams nebūtina buriavimo patirtis – svarbiausia noras, o viso kito išmokys patyrę vairininkai)

Orientacinės varžybos – 20 eur (dalyvių skaičius neribotas)

Žiūrovas – 15 eur

Registruotis galite renginio puslapyje https://beneluxregata.wixsite.com/2017

Dalyvio mokestį kviečiame sumokėti iš anksto pervedant pinigus į OLB sąskaitą:

Sąsk. numeris: 11.83.75.474 OLB (Rabobank te Den Haag)

Nespėję užsiregistruoti iš anksto, mokestį galės sumokėti šventėje grynais arba kortele.

Į mokestį taip pat bus įskaičiuota – gėrimai, užkandžiai, dalyvių perkėlimas į renginio vietą Arneplaat saloje laivu.

Kviečiame šventės dalyvius atsivešti savo maistą ir pikniko reikmenis (pledą, kilimėlį, t.t.)

Renginio pradžia – 09:00, pabaiga planuojama 18:00

Dalyviai į renginio vietą bus plukdomi 09:00 – 09:30 – LABAI SVARBU NEVĖLUOTI!

Susitikimo vietos koordinatės (parkavimo aikštelė): 51°30’44.6″N 3°42’02.3″E

https://www.google.com/maps/place/51%C2%B030’44.6%22N+3%C2%B042’02.3%22E/@51.5115961,3.7007922,16z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d51.512384!4d3.700642?hl=en-NL

Jei turite mašinoje laisvą vietą / neturite transporto, bet norėtumėte dalyvauti, rašykite į FB Regatos šventės puslapį – https://www.facebook.com/events/207334769769301/

Regata ir orientacinės varžybos yra BeNeLux2017 lietuvių sporto žaidynių dalis. Kviečiame aktyviai registruotis: http://zaidynes.lietuva.lu/?q=node/107

Jūsų laukia daugybė sporto šakų, o vakare – šaltibarščiai ir cepelinai! Žaidynės vyks birželio 10 d. Belgijoje, patogiai traukiniu pasiekiamame sporto komplekse Duffel mieste.

Jei turite kokių klausimų, siūlymų, rašykite mums į info@olbinfo.nl

Tel. nr. pasiteiravimui: +31613997185 (Sigita)

Prašome informuoti, jei nepageidaujate gauti laiškų iš Lietuvos ambasados Nyderlanduose

Ambasada Hagoje kviečia 2017-05

Mielieji,

Seniai Jums nerašėme, tačiau skubame dalintis gegužės mėnesio renginiais, kuriuose kviečiame dalyvauti.

Šiandien, gegužės 10 d., 20:00 val. Flamandų kultūros centre De Brake Grond vyks Europos literatūros naktis, kurioje dalyvaus Alvydas Šlepikas. Alvydo Šlepiko romanas „Jos vardas Marytė“ 2016 metais tapo pirmuoju lietuvišku romanu išverstu į olandų kalbą. Šiandien Alvydas Šlepikas kartu su kitais rašytojais diskutuos apie „namų“ sampratą šių dienų daugiakalbiame pasaulyje ir kaip geriausiai galime perteikti mintis kita kalba. Daugiau informacijos ir bilietus rezervuoti kviečiame čia: https://www.brakkegrond.nl/en/agenda/eunic

Šį savaitgalį, gegužės 13 – 14 d., lietuvių dailininko Ričardo Juozėno darbai bus eksponuojami Zaansgroen galerijoje, adresu Zeemansstraat 54, 1506 CV Zaandam. Šio dalininko darbai buvo eksponuojami ir ambasadoje, tad nespėjusiems jų išvysti kviečiame apsilankyti šioje parodoje: http://www.kunstinzicht.nl/art/adres/10431/expo16555/ricardas-juozenas-a-13-14-mei-2017.html

Nuo gegužės 16 iki rugsėjo 24 d. Vyksiančioje Rijswijk tekstilės bienalėje bus galima išvysti ir lietuvių menininkės Laimos Oržekauskienės-Ore darbus: http://www.museumrijswijk.nl/rtb2017/index.html

Sekmadienį, gegužės 28 d., kviečiame Jus dalyvauti 3-oje Benelux buriavimo regatoje ir orientavimosi labirinte varžybose. Registracija jau prasidėjo, tad suskubkite ir Jūs! Spauskite nuorodą, registruokitės ir smagiai praleiskite dieną  https://beneluxregata.wixsite.com/2017
Susitikimo laikas: 09:00 val. (svarbu nevėluoti).

Susitikimo vieta: Schelpenpad, 4341 Arnemuiden

Regata ir orientavimosi labirinte varžybos yra Benelux lietuvių sporto žaidynių, vyksiančių birželio 10 – 11 dienomis Belgijoje, dalis. Kviečiam dalyvauti ir šiose žaidynėse! Daugiau informacijos netrukus rasite čia: http://www.belglietuviai.eu/lt/event/benelux-sporto-zaidynes-2017/

Atsisveikindami primename, kad jei informacija ir kvietimai gaunami iš ambasados Jums neaktualūs, lauksime trumpos Jūsų žinutės.

Nemokama profesinės mentorystės programa jaunimui!

Norite padėti perspektyviam Lietuvos jaunimui atrasti teisingą karjeros kelią? Pažįstate potencialų jauną specialistą ar studentą, kuriam šis projektas būtų naudingas? Padėkite jiems sužinoti apie mus, pasidalinkite šiuo info laišku apie visiškai nemokamą LT Big Brother mentorystės programą jauniems profesionalams!

KAS YRA LT BIG BROTHER?

Devintus metus iš eilės vykstantis, perspektyvų jaunimą su įspūdingus pasiekimus skaičiuojančiais lietuviais profesionalais sujungiantis projektas LT Big Brother yra pirma ir vienintelė savanoriška profesinės mentorystės programa Lietuvoje!

KAIP TAI VEIKIA?

Small Brothers ir Sisters kasmet suporuojami su įvairių sričių profesionalais (mentoriais) iš 6 skirtingų pasaulio regionų: Jungtinėje Karalystėje, JAV, Beniliukse, Skandinavijoje, Lietuvoje bei Global regione. Suformuotos poros neformalių susitikimų ar skambučių metu bendraudami vysto mažiesiems broliams ir sesėms aktualias temas. Dalyviai gauna naudingų patarimų apie:

  • Karjeros planavimą
  • Akademinę kryptį
  • Siauresnes dominančias sritis (pavyzdžiui, darbo pokalbio subtilybes)

Ir svarbiausia, dalyviai formuoja artimą profesionių pažinčių ratą, neretai išsivystantį į bendrus projektus ar šiltą, betarpišką draugystę!

 REGISTRACIJA VYKDOMA IKI BALANDŽIO 17D. 

http://www.ltbigbrother.com/registracija

 

Idėju bankas Lietuvai

Dalinamės informacija apie migracijos informacijos centro (MIC) „Renkuosi Lietuvą“ pradėta iniciatyvą „Idėjų bankas Lietuvai“. Tai platforma, suteikianti galimybę ir prieigą mūsų šalies piliečiams dalintis savo idėjomis apie įvairių gyvenimo sričių (švietimo, sveikatos apsaugos, verslo, užsieniečių gyvenimo Lietuvoje ir pan.) tobulinimą bei šiuos sumanymus paversti tikrove: apibendrintos mintys bus pristatytos Lietuvos respublikos vyriausybei, savivaldybėms, o taip pat pasitelkiamos tobulinant ir formuojant kitus „Renkuosi Lietuvą“ projektus bei renginius.

„Idėjų bankas Lietuvai“ nukreiptas į kelis tikslus. Vienas iš galimų emigracijos postūmių – piliečių balso neišklausymas ar tam tinkamų įrankių nebuvimas, taigi ši platforma tampa puikiu įrankiu, galinčiu padėti spręsti šią problemą.

Plačiau – prisegtuke. Idėju bankas Lietuvai (PDF)

Geros dienos

Justinas Uba

Project Coordinator

International Organization for Migration (IOM) Mission in Lithuania

Jaksto 12, 4th floor, LT-01105 Vilnius, Lithuania

Tel. +370 5 2 514352

E-mail: justinas@iom.lt; juba@iom.int

Web: www.iom.lt; www.renkuosilietuva.lt