Kur kreiptis, jei pažeidžiamos teisės gyvenant kitoje ES šalyje?

Nors Europos Sąjunga savo piliečiams užtikrina įvairias teises skirtingose srityse, kartais susiduriama su sunkumais jas įgyvendinant: gyvenantiems kitose ES šalyse ne visada pripažįstamas įgytas aukštojo mokslo diplomas, nesuteikiamos asmeniui priklausančios garantijos, atsiranda keblumų pradėti verslą. Susidūrus su tokio pobūdžio problemomis galima kreiptis nemokamos pagalbos į visose ES šalyse veikiančias tarnybas, pavyzdžiui, „SOLVIT“ ar „Jūsų Europos patarėjas“.

Teisių pažeidimai ypač aktualūs kitose ES šalyse gyvenantiems lietuviams. Teisines konsultacijas ES klausimais teikiančios tarnybos „Jūsų Europos patarėjas“ specialistė Ingrida Ilgauskienė pastebėjo, kad emigrantai kartais būna išnaudojami. Pavyzdžiui, su lietuviais nesudaromos darbo sutartys, jiems nesumokami atlyginimai, pasitaiko, kad neperspėjus iš anksto žmonės atleidžiami iš darbo, jiems nesuteikiamos socialinės garantijos.

„Lietuviai yra teisiškai raštingi, žino savo teises, daugiau ar mažiau jas gina. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai būna sunku net patarti. Jeigu žmogus nepasirašo teisinių dokumentų, darbo sutarties, kas užtikrins jo teises?“, – kalbėjo I. Ilgauskienė.

Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/03052013_teises_europos_sajungoje_lt.htm

p.s. Seniau įkeltas video apie Kaip įsidarbinti užsienyje ir apginti savo teises?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *