Typisch Nederlands

Kaip prisitaikote prie vietinių papročių? O gal švenčiate tik lietuviškas šventes?
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Typisch Nederlands

Post by Qlumpyz »

Manau kiekvienas gali čia paminėti kažką tokio tipiška, kas labiausiai krenta į akis būtent Olandijoj.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Typisch Nederlands

Post by Qlumpyz »

neapsakoma šlykštynė - Roze Koek

plačiau čia:
Roze Koek
111
Posts: 179
Joined: 2010-11-17, 10:09

Re: Typisch Nederlands

Post by 111 »

Tada i ta pacia kategorija skiriu Marsepein :cry:
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Typisch Nederlands

Post by Qlumpyz »

Dar yra toks unikalus teisinis niuansas, kas olandams labai normalu, bet niekur kitur pasaulyje taip nėra (išskyrus Arubą atrodo) - tuoktis in gemeenschap van goederen.
teisinis šeimos santykių reguliavimas...
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Typisch Nederlands

Post by Greta »

Na as nezinau ar dar kur nors taip yra, turbut kur nors ir yra. Bet Olandijoje man labiausiai maloniai metesi i akis (ir metasi iki siol) tai, kad zmones vieni kitus laiko zmonemis. Parduotuvese, transporte, keliuose ir pan. visi vienas kitam ZMONISKI.

Taip pat man metesi i akis tai, kad nepazistami zmones (ir vaikai ir senukai) nedideliuose miesteliuose vieni su kitais sveikinasi, sypsosi.

Galiausiai man metesi i akis BEGALINE OLANDU KANTRYBE. Taipogi nezinau ar tai tipiska tik olandams, juk nesu apkeliavus visa pasauli, bet ten kur teko buti, niekur sito nepastebejau. Jei tu krapstaisi pardej prie kasos - niekas taves neaplos, neskubins, nepriekaistaus. Jei tu prisikabinai pvz prie vairuotojo su kokiu nors klausimu ir visi per tave gaista laika, nes vairuotojas nevaziuoja,o aiskina tau kaip surast ta ar ana, vel tas pats - visi naturaliai kantriai, be jokios itampos/dirbtinio mandagumo laukia kol tu gausi atsakymus ir islipsi. Nekantrus zmogus, rodantis nepasitenkinima kito zmogaus elgesiu, cia laikomas asocialiu.
111
Posts: 179
Joined: 2010-11-17, 10:09

Re: Typisch Nederlands

Post by 111 »

Na tai nezn . kur tu gyveni , bet man tai utopiskai skamba :)
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Typisch Nederlands

Post by kregzdutenr1 »

T ;) aip as tai pat pastebejau jog Olandijos zmogeliukai kantrus ir mandagus,kaip kad sako taip gali nutikti visiems.Ypac su vaikais kantrus ,ramus .Ligtais yra toksai posakis ramus kaip Belgas.Pritaikiciau tai ir Olandams.
Ir dar neaiskina kaip tau gyventi ir ka tu turi daryti,bet tiesiog duoda gera patarima.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Typisch Nederlands

Post by Greta »

Jo, kregzdute, tikrai taip. Ir dar jie kantrus su kaimynais, nepuola ju koliot del ju kates, kuri i kiema uzsuko ir kazka pakapste, del daznai verkiancio vaiko, del ilgiau pavakarojusiu sveciu ir pan.

Na o visai tipiskas olandiskas dalykas - KAIMYNAS NIEKADA NEATEIS PAS JUS NEPAKVIESTAS!!! Ir jis NIEKADA nieko neateis pasiskolint! Neateis klausinet apie jusu vyra/zmona, vaikus, darba, draugus, nekaisios nosi i jusu soda, nesidomes kokias naujas geles nusipirkot ir pan. Net per tvora nezvilgcios. :D
Jei pakviesit, parodysit - mielai paziures ir visada labai girs.

Bet i bet koki prasyma kaimynai reaguoja labai gerasirdiskai, noriai, atsakingai.
Mes kartais kaimynu paprasom priziuret musu nama, kai i atostogas isvaziuojam ir nieko nelieka namuos, tai kaimynai net viena savo auto priesais musu kiema tuo metu stato, kad kuo dazniau zvilgteletu ar viskas tvarkoj. :)
111
Posts: 179
Joined: 2010-11-17, 10:09

Re: Typisch Nederlands

Post by 111 »

Na cia gal daugiau jau nuo kaimynu priklauso .Pas mane yra buve skolintis , vienasyk cukraus , kita frietsaus .As tai kai zinau kad neina skolintis tai pati niekad neinu , bet va pas mane buve .Jau ne syki triusius priziuriu kaimynams kai atostogauja (nors man jie nepatinka nes purskia ir spardosi ) Tiesa vienas triusis antro saugojimo metu uzverte kanopas , cia per tuos karscius, ryte dar lakste , o per pietus jau kirminais apiejes buvo , tai smagu su sake buvo ji iskrapstyt , kelias dienas nevalgiau :)
Na o kaimyne is kitos puses tai ohoho ... namie visa diena , ir ticharina pro langus , baisu i kiema iseiti , nespeja vejas koki lapa nuo mano medzio ant jos plyteliu uzpusti jau razborkiu iesko.
Nors pries jiems atsikraustant labai faini senukai gyveno , atsipute tokie .Tai va matyt daug kas ir nuo sekmes priklauso , kaip sako olandai : Beter een goede buur dan een verre vriend :lol:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Typisch Nederlands

Post by Greta »

111 wrote:Na cia gal daugiau jau nuo kaimynu priklauso .Pas mane yra buve skolintis , vienasyk cukraus , kita frietsaus .As tai kai zinau kad neina skolintis tai pati niekad neinu , bet va pas mane buve .

Na o kaimyne is kitos puses tai ohoho ... namie visa diena , ir ticharina pro langus , baisu i kiema iseiti , nespeja vejas koki lapa nuo mano medzio ant jos plyteliu uzpusti jau razborkiu iesko.
Nors pries jiems atsikraustant labai faini senukai gyveno , atsipute tokie .Tai va matyt daug kas ir nuo sekmes priklauso , kaip sako olandai ..........
Tai gal tie kaimynai ne olandai buvo? :mrgreen: As kalbu tik apie olandus, tarp kitokiu cia nesu gyvenusi. Na turbut ir olandu ivairiu buna, kaip ir visose tautose... 8-)
Nelabai tikiu siuo atveju sekme, tiesiog reikia rinktis kur gyvent. Jei, zinoma, yra tokia finansine galimybe. Ten, kur mazi ar pigus butai, daug emigrantu, ten sunku tiketis kazko gero. Tvarkingi, tipiski olandai tokiuose rajonuose negyvens.
Post Reply