Kokia ji - Olandija?

Miestai, miesteliai, muziejai ir kt. Ką verta butų aplankyti ir kokie jūsų įspūdžiai?
User avatar
Cebas
Posts: 8
Joined: 2011-12-26, 15:00
Location: Krimpen aan de Lek
Contact:

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by Cebas »

Greta wrote:
Cebas wrote:
1.....Del paciu olandu, siek tiek nesutikciau su Greta arba tiesiog skirtingai pasitaike. Mane cia esanti tik 2 sav jau pradeda erzinti ju nacionalistiskas poziuris, nepagarba. Net valstybinese institucijose reikia maldauti, kad su tavim sneketu angliskai.

2.....Keliuose naglumas kaip lietuvoje, gal tik kad ne taip greitai puola pypinti ar mirkseti sviesomis.

3.....Parduotuvese jokios kulturos, kelis kart apsipirkus daug produktu, teko pakelti balsa ant pardaveju, kad palauktu kol susikrausiu viska i maisa, o neverstu jau kito zmogaus prekiu ant virsaus (dabar radau iseiti, kol visko nesusikraunu- nemoku, nors tai sukelia dideli nepasitenkima tiek uz manes stovinciu zmoniu, tiek pardavejos ir ji pastoviai kartoja prasau pirma sumoketi, bet apsimetu, kad nieko nesuprantu ir tik viska graziai susidejas, paduodu pinigelius :)
Na as biski nustebus, bet matyt tikrai buna visko siam pasaulyje................... :crazy: :o

1. Siaip sitoj vietoj nesupratau jumoro! Ka reiskia "nacionalistiskas poziuris", kai olandas SAVO SALYJE OLANDIJOJE kalba savo gimtaja olandu kalba???
Gal tu pabandyk Lietuvoje kurioje nors savivaldybeje kalbet ir susikalbet angliskai, tada ir galesim ta tema kalbet. ;)

Pabandyk angliskai valstybinese institucijose pakalbet Vokietijoje ar Prancuzijoje, tada as i tave paziuresiu. Jei dar bus like i ka ziuret, nes man gali tekt tave nuo sienos atvykt atgrandyt. :lol:
Pvz Vokietijoje, TARPTAUTINEJE PARODOJE, restorane padaveja man vos lekste i galva nepaleido, kai jai angliskai pasakiau aciu. :D

Vnz situo klausimu as nesutinku su tavimi! Olandijoje gyveni - buk malonus integruokis i visuomene ir kalbek olandiskai! Negali susikalbet - vaziuok i ta sali, kurios kalba moki. Arba pramok tos salies, i kuria vaziuoji. Tik du variantai! Na jo, dar trecias: veskis kartu zmogu,mokanti olandiskai, kuris vertejaus. Siaip jau visi cia taip daro.

O nepagarba demonstruoji butent tu, nes tu atvykai pas olandus, o ne jie pas tave! I svetima baznycia su savo maldom niekas neina. Bet kaip sakoma, ileisk kiaule i baznycia, tai ir ant altoriaus uzlips.

2. Na apie nagluma keliuose is vis nesu nei girdejus,nei macius, jo cia tikrai nera. Nebent gal tau taip pasitaike,kad suvaziavot i viena daikta: tu, koks pora lenku ir rusu.Tada jus gal ir pabandet viens kitam pademonstruot "vyriskuma".
Esu susidurus tik su nekantrumu is musulmonu puses. Jie nori greiciau pastatyt maske, greiciau kazkur isukt ir pan. Na bet cia suveikia ju temperamentas ir tiek. Tiesiog reik nekreipt i juos demesio. Signalint jie neturi teises ir to nedaro, nes uz tai Olandijoje baudziama.

3. Na tikrai jokios kulturos parduotuvej, bet butent is tavo puses! Net baisu skaityt! Ne karto (NE KARTO!) neteko matyt,kad kasininke verstu vieno zmogaus prekes ant kito zmogaus prekiu! Ir NIEKADA nebuna taip,kad pirkejas pirma sudeliotu, o paskui tik moketu, taip trukdydamas kitiems zmonems. Cia jau grynai lietuvisko chamo "kultura"! Nors tiesa pasakius ir Lietuvoj pardese neteko matyt naglumo iki tokio lygio.
Na, del keliu, siulyciau bent menesiuka kita pabuti pvz. Anglijoje- skirtuma manau pajaustum greit.
Del kalbos... tai jei olandas atvaziuos i Lt.. taip iseina snekesiu su juom lietuviskai nors net jei ir mokesiu olandu kalba ? Ir jei pasakys jis ka nors man..sakysiu tu kiaule nedraskyk akiu..esi Lietuvoje, tai ir snekek lietuviskai, pagal tave taip iseina ? Kaip pati sakei, kad tarptautineje parodoje vos lekstes nepaleido i galva,..tai pas ka cia nera tolerancijos ? Pas atvykusi zmogu is kitos salies, kuris gal tik kaip svecias atvyko pailseti, ar verslo reikalais. Kazin kokios nuomones jis isvaziuos apie tos salies zmones, kurie moka kalba, daugiau maziau naudojama visame pasaulyje, bet nesneka is principo? Kiek pamenu, Italijoje uztenkdavo pasakyti keleta zodziu italiskai ir kuo puikiausia pradeda su tavimi bendrauti anglsikai, matyt taip pasimalonini jiems, o cia kad ir bandau pirmuosius zodzius tarti ju kalba, anlgiskai nesileidzia i kalbas.
Del parduotuviu, kodel as turiu moketi iskarto, kad pradetu kito zmogaus prekes skenuoti, kol as dar nesusikroviau ir versti produktus ant manuju ? Toje pacioje anglijoje, laukia kol susikrausi, kai jau nueini nuo kasos palinki geros dienos ir tik tada pradeda su kitu pirkeju bendrauti ir visiems tai normalu, ir niekas nesirauko laukdami, nes uz ju taip kazkas laukia. Gal senai cia gyveni ir tau visi dalykai yra iprasti, o man kaip uzsukusiam kuriam laikui cia, tai nera iprasta ir tai nepatinka. Kiekvienas raso tai ka mato savo akimis, dziugu, kad randi benra kalba su jais ir tau viskas cia patinka, reiskia gali cia gyventi ir kurti ateiti.
Tikrame zvejy slypi vaikas, kuris megsta zaisti.
User avatar
Cebas
Posts: 8
Joined: 2011-12-26, 15:00
Location: Krimpen aan de Lek
Contact:

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by Cebas »

Padare nemenka ispudi isvytyta keliu infrastruktura, idomi bet veiksimga sviesaforu sistema, daug informaciniu kelio zenklu. Pakankamai lengva keliauti per daug nesizvalgant i navigacija. Daug greitkeliu, kuriais gali pasiekti praktiskai bent kuri miesta greitai ir patogiai. Nz kaip viesasis transpotras, bet kiek tkeo girdeti, taip pat gerai isvystytas. Maotosi, kad sioje vietoje, investuojami dideli pinigai ir neveltui :clap:
Tikrame zvejy slypi vaikas, kuris megsta zaisti.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by Greta »

Cebas wrote:
1......Del kalbos... tai jei olandas atvaziuos i Lt.. taip iseina snekesiu su juom lietuviskai nors net jei ir mokesiu olandu kalba ?


2......Del parduotuviu, kodel as turiu moketi iskarto, kad pradetu kito zmogaus prekes skenuoti, kol as dar nesusikroviau ir versti produktus ant manuju ?
Toje pacioje anglijoje, laukia kol susikrausi, kai jau nueini nuo kasos palinki geros dienos ir tik tada pradeda su kitu pirkeju bendrauti ir visiems tai normalu, ir niekas nesirauko laukdami, nes uz ju taip kazkas laukia. Gal senai cia gyveni ir tau visi dalykai yra iprasti, o man kaip uzsukusiam kuriam laikui cia, tai nera iprasta ir tai nepatinka.
1. Jei Olandijoje olandas mokes lietuviskai, tai manau,kad jis mielai pakalbes su tavim TAVO kalba, kai tu atvaziuosi i svecius. Bet kai tu atvaziuoji cia gyvent, eini tvarkyt reikalus i savivaldybe, tai turi kalbet olandiskai. Nes atvaziavai i Olandija, o ne i Anglija!
Kai olandas atvyks dirbt ir gyvent i Lietuva, jis privales kalbet lietuviskai. Beje, angliskai jis niekur jokiu reikalu Lietuvoje nesusitvarkys, nebent bendrautu vien su prezidente ir ministrais. ;)
Abejoju, kad Lietuvoje savivaldybes zemiausio lygio klerkai laisvai kerta angliskai. ;)
O jei zmogus atvyko laikinam darbui i komandiruote, tai is savo kontoros visad gauna pagalbininka, kalbanti tos salies kalba,kuris jam ir padeda susitvarkyt reikalus su institucijom.

2. Kaip jau sakiau, produktus cia niekur nevercia ant kito pirkejo produktu, nes visur prie kasu yra dvi nueinancios linijos. Kai tu sumoki ir krauniesi, tuo metu skenuoja kito zmogaus produktus ir jie vaziuoja i kita skyreli!

Tikrai taip, as gyvenu cia seniai ir esu patenkinta aptarnavimu parduotuvese, buvau patenkinta nuo pat pirmos dienos. Aptarnavimas cia, o ir paciu zmoniu elgesys prie kasos, kaip diena ir naktis skiriasi nuo aptarnavimo Lietuvoje!
Kuo cia deta Anglija nesupratau. Anglija ne musu salis, taigi joje esancia tvarka mes negalime girtis, lygiai kaip negalim peikti kitu saliu blogybiu, nes tada reik paziuret i savo sali - Lietuva.

Zinoma, jei jau yra upas, tai atskirai galim ir apie UK pakalbet.
Anglijoje esu buvus ne karta ir ne per kur negaleciau tos salies lygint su Olandija, nes ten zmonijos savartynas, o ne salis. Jei palygint brangias pardes, tai aptarnavimas vienodas ir Anglijoj ir Olandijoje. Jei paimt paprastas pardes ir supermarketus, kuriuose eiline tauta apsipirkineja, tai skirtumas diena ir naktis.
Anglijoje, beje, dar slyksciau, baisiau ir nesaugiau, nei Lietuvoje.
Nepakantumas, nemandagumas, grubumas - visa tai Anglijos eiliniu pardziu kasdienybe. Ypac emigrantu rajonuose. O kur ten nera emigrantu? Tik milijonieriu uzdaruose rajonuose! Olandijoje milijonieriai neuzsitveria savo rajonu su tvoromis ir nepastato apsauginio su Uzi, o Anglijoje tai kasdienybe. Taigi tokia vot publika, nuo kurios reik gintis automatais, sueina i pardes...

Taigi isvadoje galiu tau pasakyt, kad Olandijoje tu tokios aplinkos nerasi, prie kokios esi iprates Anglijoje: nei keliuoe, nei pardese! Cia gyvena zmones, o Anglijoje.......... Pasakyciau kas, bet tiek to. .............. Zinoma, ne viskas ir ten juoda, yra ir ten zmoniu, bet aisku ne toks didelis procentas kaip Olandijoje.
Na kaip bebutu, manau, kad po 3-4 metu ir tu cia, Olandijoje, apsitrinsi, suzmogesi, pramoksi kalba, pasidarysi pakantus, mandagus ir tolerantiskas kitu zmoniu elgesiui ir iprociams. ;) Tada tave purtys prisiminus Anglijos aplinka. :D
Anglijoje lietuviai tampa dar blogesni, o Olandijoje jiems nukrenta visi pykcio ir nepakantumo dygliai. Tik reikia laiko. Kol kas tu dygliuotas kaip ezys. ;)
User avatar
Cebas
Posts: 8
Joined: 2011-12-26, 15:00
Location: Krimpen aan de Lek
Contact:

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by Cebas »

Panasu, kad gyveni ilga laika, nes gan giri sia sali.
Del UK tai gal londone buvai, tada ner kalbos, ten pasaulio misraine, visos blogybes, gerybes ir velniai zino dar kas. Man teko gyveti mazesniame mieste, tai vaiksciojau labai ramus ir jausdamasis saugus, praeiviai kartais pasisveikina ar net paklausia kaip sekasi (nors aisku jiems tai nelabai rupi :) ), per tuos kelis men nesutikau nei vieno lietuvio (labai pasiseke :) ).
Ten kur perkuosi, takeliai paslenkami su ranka, o pardaveja to nepadaro, ar man tai padaryti bandant ji pasiekti ..kazi kaip atrodyciau tada :)
Nevermind, kiekvienas patiria skirtingus ispudzius, skirtingose vietose, skirtingais budais...
Linksmu Naujuju sutikimo :thumbup:
Tikrame zvejy slypi vaikas, kuris megsta zaisti.
User avatar
Coollux
Posts: 57
Joined: 2010-12-29, 16:52
Location: Eindhoven

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by Coollux »

Mazesniuose miesteliuose ir Olandijoje sveikinamasi su praeiviais (bent jau Limburge tokia mano asmenine patirtis). Malonus skirtumas nuo didmiesciu :)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by Greta »

Cebas wrote:.......Panasu, kad gyveni ilga laika, nes gan giri sia sali.

......Del UK tai gal londone buvai, tada ner kalbos, ten pasaulio misraine, visos blogybes, gerybes ir velniai zino dar kas. Man teko gyveti mazesniame mieste, tai vaiksciojau labai ramus ir jausdamasis saugus, praeiviai kartais pasisveikina ar net paklausia kaip sekasi (nors aisku jiems tai nelabai rupi :) ),

.....per tuos kelis men nesutikau nei vieno lietuvio (labai pasiseke :) ).
....Gyvenu ilga laika, bet negiriu, o tik konstatuoju nuogus faktus. Yra ir cia blogybiu, apie jas ne karta sitam forume esam kalbeje.

..... Buvau ir Londone ir mazuose miesteliokuose, bet niekur UK nesu gyvenus. Kaip bebutu, tikrai nepastebejau, kad Anglijoj zmones butu mandagesni nei Olandijoje.
As cia gyvenu nedideliam miestelioke, kuris kaimu vadinas ir tikrai esu labai patenkinta, jauciuos saugi, cia galima vaiksciot visa nakti, jei nori. Nuo 22 val cia visiska tyla ir nera jokio judesio. Gyvenu labai olandiskame kaime, emigrantu cia nesimato.
Cia beveik visi praeiviai sypteli, jei tu pasiziuri i juos, daznai sveikinasi. Vaikai visi be isimties sveikinasi su visais sutiktais suaugusiais, ko tikrai nepastebejau UK. VISI pagyvene sveikinasi su nepazistamais. Tu irgi gali su kuo tik nori sveikintis, tau visi maloniai atsakys, nusisypsos.

....... As cia per visus pragyventus metus nesutikau ne vieno lietuvio, nes ju neieskau. Musu kaimelyje ju tikrai nera. Ir mano darbovieteje nera. Bet as jau isaugau is tu lietuvisko mentaliteto "kelnaiciu" ir lietuviu nebebijau. ;) Todel negaliu vadint tai kazkokia sekme, kad nesutikau lietuviu. Sekme yra tada, kai nesutinki savo kelyje blogo zmogaus, nepriklausomai nuo jo tautybes. Tikrai nemanau, kad VISI lietuviai yra blogi zmones. Gal tik dauguma lietuviu galvoja, jog visi kiti lietuviai, iskyrus ji pati, yra blogi zmones. :mrgreen:
platonikas
Posts: 6
Joined: 2012-02-15, 01:09

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by platonikas »

Olandijoje jau beveik metai, tai susidariau nuomone apie sali. Kas pirmiausia atvykus ir labiausiai nepatiko? gal sunu sh... Reikejo ismokti vaikstant ziureti po kojom, kad neilipti i... Ir siaip svaros bei tvarkos palyginus su lietuva cia yra maziau. Dar apie sunis-buvau nustebes, kad jie be antsnukiu ir daznai palaidi laksto. Lietuvoj tokiu atveju sudraskytu zmogu arba bent apkandziotu, o cia jie ramus, taikus ir mieli padareliai, kad ir kokio dydzio butu. Kas labiauisiai patiko atvykus cia? Tai zmoniu mandagumas. Dar ir iki siol sunkiai priprantu prie tokio mandagumo-visur tik aciu, prasau, aciu, prasau, transporto stotelej ar gatvej olandai sveikinas ir su nepazystamais zmonem, visada sveikinamasi su gretimu namu gyventojais ar sveciais, gatvej vairuotojo praleistas pestysis ar dviratininkas visada padekoja, siaip vairuotojai zymiai mandagesni ir kulturingesni nei Lietuvoje. Buvau sokiruotas geraja prasme tokio mandagumo visur.
Na taip, olandai kaimieciai, bet jie viena laimingiausiu tautu pasaulyje. Jie nemegsta praustis, nemoka ir nenori prisiziuret, bet jiem taip gerai. Kazko labai ispudingo Olandijoje nemaciau, bet man patinka. Is to, ka aplankiau ir neskaitant to, kur gyvenu(Scheveningen kaimas Den Haag mieste), tai man dar patiko Delfte, Goudoj, Leidene, Haarleme, Utrechte. Pries atvykdamas cia buvau prisiskaites kaip Olandijoj viskas dirbtina, kaip nera gamtos, bet cia atvykes matau kitaip. Net nustebau matydamas gerves vaikstancias po mieto parkus. Ir parkai cia didziuliai net miesto centre...
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by Greta »

platonikas wrote:
...... Ir siaip svaros bei tvarkos palyginus su lietuva cia yra maziau.

........ Jie nemegsta praustis, nemoka ir nenori prisiziuret, bet jiem taip gerai.
Labai nustebau perskaiciusi sias tavo mintis.
As turiu kita nuomone....

.....Lygint Olandija su Lietuva kas liecia svara ir tvarka, tai tas pats,kas lygint diena ir nakti. Lietuvoje tokia tvarka ir svara bus gal po 50 metu.
....Olandai nemegsta praustis? Nesu sutikus nesvaraus olando, dvokiancio prakaitu. Net neisivaizduoju tokio,kuris kasdien nesidušintu. O lietuviai dvokia iki siol... Kai nuvaziuoju, tai nuolat dustu ir pardese ir viesame transporte nuo slykstaus prakaito kvapo. Manu,kad eilinis lietuvis iki siol maudosi duše 1 karta per savaite, viena karta per savaite keicia apatinius rubus ir kojines. Didesniu nevalu kaip lietuviai, kas liecia svara, europoje tikrai nerasi. Dauguma is ju iki siol net dezodoranto reiksmes nezino. Na lieutuves moterys aisku svaresnes nei vyrai, bet ir nuo ju daznai jauciasi prakaito kvapas. Olandijoje per 8 metus ne nuo vieno olando nepajauciau prakaito kvapo.
Post Reply