Del darzelio ir pan.

Čia galite pasidalinti gyvenimiška patirtimi, teisiniais, socialiniais klausimais (įstatymai, pašalpos, pilietybė) ir panašiai.
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Del darzelio ir pan.

Post by kregzdutenr1 »

Deja deja o buna ir taip kad samdosi aukles ir is Romenijos :shock: ir is Lenkijos :shock: ir t.t. ,jieskosi oficialiai arba neoficialiai per skelbimus ,interneta.Jei tais sakau vadinasi zinau.Kaime,tiek mieste zmones turi savo nuosavus namus,turi po 1 ar 3vaikus ir jei abu tevai uzsieme turi gera darba turi ir aur-pair :D .Beje mano buvusi seimininke juokesi is savo vyro buvusios drauges jog sioji su 5vaikais ir neturi Aur-pair o ji su vienu vaiku ir turi aukle namuose ,geras vyras pasoneje ji turi gera darba ir yra laiminga sau.Turi laiko laisvalaikiui ir t.t(Zinoma kaime zmones vienas kita pazysta ir kartais apkalbu buna lygiai tai pat kaip ir Lietuvoje ir pavydi vieni kitiems o ir kaikurie padeda vieni kitiems bet cia jau kita tema.

O kas liecia darzelio kainas tais zinoma brangu net ir tam paciam stomotologui kuris regis ir turi gera darba ,sukure kiek velokai seima ,pasieme paskola namui,susilauke vaikucio ,bet pinigeliu ir darzeliui ir paskoloms padengti mazoka nes dar ir apie atostogas zmones galvoja.O darzelio kainos seimai su didesnemis pajemomis kad ir vienam vaikui aukstos!O ir namuose sedeti nevisi nori,tiek vyras tiek zmona nori dirbti o kartais privalo kad isgyventu.Taip ir sukasi tas gyvenimas.
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Del darzelio ir pan.

Post by kregzdutenr1 »

greta,
Kokie seneliai gali supykti??????????????
Olandai negyvena kartu su tevais/seneliais! Jie juk ne musulmonai

Taip seneliai negyvena su vaikais bet kartais kaikurie is ju prisideda prie anuku prieziuros ,kaikurie seneliai 1 ar 2 dienas priziuri anukus .Taigis kai seimoje geri santykiai su uosviais ir tevais t.t. kartais priimami nuosprendzia tarp vyro ir zmonos jog jie nori tureti aukle bet idomu kaip i tai reguos ju paciu tevai ,juk jie gali isizeisti jog i ju vieta priimamas svetimas zmogus pvz aur-pair. ;)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Del darzelio ir pan.

Post by Greta »

kregzdutenr1 wrote:
Taip seneliai negyvena su vaikais bet kartais kaikurie is ju prisideda prie anuku prieziuros ,kaikurie seneliai 1 ar 2 dienas priziuri anukus .Taigis kai seimoje geri santykiai su uosviais ir tevais t.t. kartais priimami nuosprendzia tarp vyro ir zmonos jog jie nori tureti aukle bet idomu kaip i tai reguos ju paciu tevai ,juk jie gali isizeisti jog i ju vieta priimamas svetimas zmogus pvz aur-pair. ;)
Na tai juk su tevais, t.y. seneliais sis klausimas is karto gali buti suderintas a ne? Jei seneliai nenori uzleist savo, kaip aukliu, poziciju, tai kam ta Aur Pair samdyti? ;)
Nors nesu girdejusi, kad pagyvene olandai 2 kartus per savaite priziuretu anukus. :o Na bet visko buna siam pasaulyje.
Galu gale tai mergaitei is Aur Pair irgi reikia iseiginiu. Tai akurat 2 dienas per savaite ji gali ilsetis, o tuo laiku seneliai vaikus priziures. :thumbup:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Del darzelio ir pan.

Post by Greta »

kregzdutenr1 wrote: Beje mano buvusi seimininke juokesi is savo vyro buvusios drauges jog sioji su 5vaikais ir neturi Aur-pair o ji su vienu vaiku ir turi aukle namuose ,geras vyras pasoneje ji turi gera darba ir yra laiminga sau.Turi laiko laisvalaikiui ir t.t
Na jei moteris dirba, tai ir su vienu vaiku reikia turet aukle. Ir jei yra fin.galimybes, tai kodel ne?

As beje, pazistu cia jaunu rusiu, kurios labai save aukstai kelia,kai joms pavyksta parsiduot, tfu isteket uz prakutusio olando. Jos pasigimdo vaikuti ir tuoj pat samdosi aukle, nors pacios nedirba, ne olandu nemoka, ir ne negalvoja nei mokytis nei dirbt, ne del to matot uz kapitalisto istekejo, ne del to savo jaunyste ir grozi investavo. ;) Na as manau, kad jos irgi savotiskai teisios. KODEL NEGYVENT GERAI IR LENGVAI, jei yra tokia galimybe? Juk jei toks buvo ju gyvenimo tikslas ir jos tai pasieke, tai negali ju niekuo kaltint. Juk galu gale noras turet gera gyvenima ir geras salygas augint vaika tikrai nera smerktinas dalykas.
kitukampu
Posts: 4
Joined: 2011-11-22, 21:22

Re: Del darzelio ir pan.

Post by kitukampu »

Aciu uz atsakymus labai ;) . Na pas mus tokia situacija, kad norejau pirma isleisti vyra, o po to pati su suneliu atvaziuoti. Ji leisti i darzeli, o pati pasieskoti darbo bent part time. Mes cia uzimam geras pareigas, turim ir diplomu iki kaklo, tik deja kai numazino atlyginimus per krize, nepakyla iki siol, o infliacija ir poreikiai dideja.
Bet kaip supratau, kad ir pas jus ne viskas paprasta..todel labai liudna pasidare. Nes jei tik vienas vyras gales dirbti tai nieko gero tada. Beje, kad pasiekti gera uzdarbi ir pareigas reikia olandu kalba moket ir tt. ar gimti olandu? :)
O del vaiko tai noriu, kad jis turetu ateiti, cia nesu tikra net, kad pati gausiu pensija. Beje i darzeli uzrasiau kai tik gime ir man aiskiai pasake eile jau sudaryta iki 2013 metu :problem:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Del darzelio ir pan.

Post by Greta »

kitukampu wrote:
1.Nes jei tik vienas vyras gales dirbti tai nieko gero tada. Beje, kad pasiekti gera uzdarbi ir pareigas reikia olandu kalba moket ir tt. ar gimti olandu? :)

2.O del vaiko tai noriu, kad jis turetu ateiti, cia nesu tikra net, kad pati gausiu pensija.

3. Beje i darzeli uzrasiau kai tik gime ir man aiskiai pasake eile jau sudaryta iki 2013 metu :problem:

1.Geriausia aisku gimt olandu. :D Bet jei esi ne olandas, tai kas liecia gera uzdarbi ir dar net pareigas geras, tai reikia idealios olandu kalbos, geros univerkes diplomo (ne Lietuvos), geros specialybes, talento, gabumu, darbstumo ir sekmes. ;)
Na o jei dabar jis turi galimybe gaut darba Olandijoje, tai idealiausia, kad dali atlyginimo siustu tau i Lietuva ir tu su vaiku pragyvensi. O kai vaikui bus 4 metai, atvaziuosi i Ol ir is karto vaika atiduosi i mokykla, taigi nereikes moket uz darzeli.

2. Vaikas gali turet ateiti net Lietuvoje uzauges, uztenka jam turet gerus tevus, kurie mokes ji auklet, idiegt jam i galva mokslo svarba. Labai gerai baiges vidurine jis gali istot i daugeli Europos univerkiu ir kurtis ta ateiti. ;)
Kas del tavo pensijos, tai kur begyventum - pensija turesi uzsidirbt. Jos niekur nedalina dykai. Pirmiausia zmones turi susikurt gyvenima (ir ateiti) sau, o tada savo vaikui. Tu kazkaip vezima statai priekyje arklio. Jei nori,kad tavo vaikas butu kazkuo, pirmiausia tu pati turi tapti kazkuo... ;)

3.Ka reiskia "uzrasiau"? Atejai, pasikalbejai, davei 500 litu rankpinigiu, kaip geros valios zenkla? Ne? Na vadinasi tau darzelio nebus ne 2013, nes nemoki gyvent.
Mano pazistamos dukte isirinko darzeli netoli namu, pasiklausinejo apie vedeja, nupirko jai gera dovana ir nuejo "uzsirasyt". Todel jai buvo pasakyta,kad vaika gali atvest tada, kada nores.
Vietos darzeliuose nebuvo dalinamos uz grazias akis nei sovietmeciu, nei dabar nedalinamos. O vietu visada yra.
kitukampu
Posts: 4
Joined: 2011-11-22, 21:22

Re: Del darzelio ir pan.

Post by kitukampu »

[quote="Greta"][quote="kitukampu"]


Na taip mano laiku dar nebuvo mados stoti i uzsienio universitetus, tai gal tas vaikas uzauges pasirinks, yra dabar tu variantu jau. Bet kazkaip dar ir paciai pagyventi noris, sau leisti atostogas ir pan. ;)
Apie "gerus tevus" tai sakyciau tokius, kurie turi daug pinigu ir pazinciu. Net ir savo salyje pasiekusiusiu sunkiu darbu vienetai. Todel ir darba rasti sunku, jei labai geras darbas imami artimiausi zmones arba tie su artimiausiu rekomendacijom. Bet gal cia visur taip. Taigi jei esi tas "kazkas" tai gali surasti vaikui ir darba, mokslo baigimo proga nupirkti nauja masina ir buta :) ir apie isvaziavima svetur galvoti nereikia ;)
Del pensijos, kad ja reiks uzsidirbti mane maziausiai gazdina :D Dirbti man patinka.Tiesiog valstybe ilindo i labai dideles skolas ir lenda vis giliau...,kad suprastum savo realia ateiti reikia ismanyti ekonomika, jei supranti, ka LT reiskia dideles skolos ir didziule jaunu zmoniu emigracija, kurie nebegris, tada suprasi situacija. Beda tik, kad visur gerai, kur musu nera :D , todel ir domiuosi, kaip cia geriau padarius.
O jei dar galeciau, derinti vaiko auginima su darbu tai butu tiesiog idealu. Nes siaip vaika priduoti i darzeli toki maza labai sunku moraliskai, bet vaikas netures ateities ir vien "auklejimo" nepakaks uztikrinti jo rytdiena.
Del darzelio tai zinau, kad ta direktore kysio laukia, dar sovietmeciu mano mama jai ji dave, kad mane paimtu. Bet tai ar tai reikia toleruoti, man nepriimtini tokie dalykaiiku, nes pagal deklaruota vieta, man tas darzelis teisetai priklauso, tik kad vietu labai numazino visuose, o vaiku daug. Mane labiau domina ar as galesiu susiradus darba iskart vaika vesti i darzeli Olandijoj, ar nereiks laukti kol atsiras vieta, bet situacija dabar jau suprantu, kad isvis cia darzeliai nepriimtini :)
hema
Posts: 14
Joined: 2011-11-25, 12:25

Re: Del darzelio ir pan.

Post by hema »

Na ne visur Olandijoje lengva darzeli gauti,ne visur yra vietu.Ypac Utrechte ir aplinkui,iki dabar reikdavo eile i darzelius sulaukti.Va nescios koleges ejo irasyti vaikus dar negimusius,vos ne suzinojai,kad laukiesi ir iskart turi irasyti.Mano pacios darzelio laukimo patirtis - 2 metai :wtf: Geriausiai kaip ejau su vaiku i mokykla irasyti,jam buvo pusantras menuo :mrgreen: .Cia tokia situacija Vinex wijk
hema
Posts: 14
Joined: 2011-11-25, 12:25

Re: Del darzelio ir pan.

Post by hema »

Del aupair,tai kai gyvenau prie Boch en duin, ten kai kurios seimos po 3 aupieres turejo :D . O is rytu europos aupair yra labai vertinamos,nes joms nereikia vizu,joms zymiai lengviau pritapti nei filipinietems.Na filipiniets kartais reikia net ir tokiu dalyku mokinti ,kad is klozeto vandens negalima vartoti maistui,ar kaip veikia dulkiu siurblys(cia man taip viena turejusi patirties pasakojo).O tipo rytu europiets daug darbstesnes uz afrikietes ar is vakaru europos.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Del darzelio ir pan.

Post by Greta »

kitukampu wrote:
1.....Del pensijos, kad ja reiks uzsidirbti mane maziausiai gazdina :D Dirbti man patinka.

2. .....Tiesiog valstybe ilindo i labai dideles skolas ir lenda vis giliau...,kad suprastum savo realia ateiti reikia ismanyti ekonomika, jei supranti, ka LT reiskia dideles skolos ir didziule jaunu zmoniu emigracija, kurie nebegris, tada suprasi situacija. Beda tik, kad visur gerai, kur musu nera :D , todel ir domiuosi, kaip cia geriau padarius.

3........Del darzelio tai zinau, kad ta direktore kysio laukia, dar sovietmeciu mano mama jai ji dave, kad mane paimtu. Bet tai ar tai reikia toleruoti, man nepriimtini tokie dalykaiiku, nes pagal deklaruota vieta, man tas darzelis teisetai priklauso.

4. Mane labiau domina ar as galesiu susiradus darba iskart vaika vesti i darzeli Olandijoj, ar nereiks laukti kol atsiras vieta, bet situacija dabar jau suprantu, kad isvis cia darzeliai nepriimtini :)
1.Nu ne esme, kad tau patinka ir taves negasdina. Juk milijonus zmoniu darbas negasdina. Esme tame, kad darbo ner!!! Kokios tavo galimybes Lietuvoj nezinau, bet Olandijoj is karto pasakau - nulines. Jei tu turi maza vaika, tai cia be olandu kalbos ir be geros specialybes uzdirbsi zenkliai maziau, nei sumokesi uz darzeli. Nes be kalbos gali gaut darba tik per koki nors turku idarbinimo biura, kur nors gamykloje,kur dirba vien juodaodes, filipinietes, indonezietes, visos nemokancios kalbos. Darbas bus sunkus, salygos baisios, atlygis mazas. Ir dirbt turesi po 8 val per diena. O maza vaikuti i darzeli priims tik 4 valandoms.

2. Ir be ekonomisto isilavinimo Lietuvos dabartine finansine padeti galima isianalizuot, juk viskas yra inete. Bet pasakysiu tik tiek,kad tai kas yra siandien - nereiskia,kad bus ir po 10-15 metu. Todel visu protingiausi ES manau yra graikai, kurie jau triskart praskolino savo sali, is vis nemoka mokesciu, ypac stambus versininkai ir spjauna ant visu.:mrgreen: Jie siurbia pinigus is ES ir dainuoja dainas. Musu laikmeciu reikia gyvent butent taip. Manau, kad Lietuva irgi eina link to ir gana samoningai. Taigi nieko baisaus nematau. Kai skolos 5 kartus virsys biudzeta, gausim milijardines investicijas is ES. O jeigu ES ims ir subyres - na bus kaip nors kitaip. Gal Lietuva atsidurs po Vokietijos ar Lenkijos ar Rusijos sparneliu. Kaip bebutu, nemanau, kad visa ES po 20 metu bus tokia kaip dabar ir kad Lietuva bus tokia kaip dabar. Todel kazka fantazuot toli i prieki neverta. Geriau stengtis sureguliuot savo gyvenima dabar, siandien, o ne fanatzuot apie vaiko ateiti, jo gyvenima po 20 metu. :D

3. Na jei negali toleruot sistemos, kurioje gyveni, tai nieko nepasieksi pati ir savo vaikui jokios ateities nesukursi. Gali sau pust pries veja ir vaiksciot skiaute uzpakali prisidengus, nes viso skuduro neipirksi vien del principu. ;) Kiekvienoje salyje rasi kazka, kas negerai, bet taip yra ir taskas. Protingi zmones moka gyvent sistemoje, kurioje likimas jiems leme gyvent, todel jie sio to pasiekia ir buna bent salyginai turtingi. Tie kurie nuolat zyzia apie sistemos ydas - tie minta kruopom. Su sistema reikia arba kovot su ginklu rankoje arba prie jos prisitaikyt.

4.Geriau tave domintu kaip tu darba susirasi, nes pvz man butent tai yra idomiau. :mrgreen: Kas del darzelio, tai aisku negausi jo sulyg darbo susiradimo diena, taip nebuna. Pradet reikia nuo darzelio, nestatyk vezima pries arkli. Bet kai susirasi darzeli (jeigu), tada gali paaisket, kad darbo susirast neimanoma.;)
Na tu savotiskai teisi - darzeliai cia nelaba priimtini, nors teoriskai istatymas leidzia atiduot i darzeli net kudiki. Kur atiduot - neaisku. Ten, kur gyvena visi turtingi - tokiu darzeliu nera, visi turi aukles. Ten kur gyvena neturtingi- gal ir yra tokiu darzeliu, bet jie perpildyti, nes tikrai ju labai mazai. Kaip sake hema - laukt du metus...Be to, jie labai brangus ir bus dar brangesni nuo 2012 metu. Nes skaitoma, kad darzelio cia nereik, nes zmona su mazu vaiku gali islaikyt vyras, paskui vaikai nuo 4 metu pradeda eit i mokyklele, kuri nemokama. Teoriskai nemokama, bet kaip kiekviena mokykla isiurbia is tevu daug pinigu...
Post Reply