Del gyvenamos vietos dirbant terminuota darba.

Diskutuokime, pasidalinkime patirtimi ir patarimais
Post Reply
Slp
Posts: 12
Joined: 2011-04-20, 20:19

Del gyvenamos vietos dirbant terminuota darba.

Post by Slp »

Sveiki,

Kiek girdejau labai sunku susirasti gyvenama vieta jei dirbi pagal terminuota sutarti? Ar tiesa? Ruosiuosi siemet 5iems menesiams isvykti padirbeti i olandija, fermose(radau per seasonalworks.nl) netoli Roosendaal ir Bergen Op Zoom, taciau darbdavys pranese, kad gali kilti problemu su apgyvendinimu, dabar parase kad jiems pavyktu suorganizuot apgyvendinima jei dar 2-3 draugus su savim atsivesciau. Artimiausiu draugu neturiu kurie galetu vykti su manim. Nezinau net ar bandyt ieskot tarp nepazistamu.

Taigi, bandziau ieskot skelbimu nuomai siuose miesteliuose, radau kelis variantus, bet nuejes i kambarius nuomojanciu agenturu puslapius randu kad reikia registruotis pas juos, moketi depozitus pradinius (?) registracijos kad apziureti kambari, duoti informacija apie darbdavi, kiek uzdirbciau ir panasiai. Dar reiktu moketi kazkiek pinigu kuriuos grazintu man po nuomos sutarties. Zodziu viskas susimeta i gana normalia sumele ir gana daug tvarkymu. Klausimas dar ar isvis ta mano sutartis tiktu, juk as buciau paprastas juodadarbis uzdirbantis minimuma greiciausiai ir dar 21-eriu metu. Ar nepasakys kad nepakankamai uzdirbu ar per jaunas?

Ar nera kokiu paprastesniu variantu? Tiesa pasakius jau galvoju apie palapine nes atrodo pirmoms naktims vietos pernakvot nelabai realu rasti dar plius kai pradzioj atvykes net darbo kontrakto netureciau. Patinka man palapines bet daiktus nepatogu palikinet iseinant i darba, reiktu slept kokioj duobej, o ir salta rudeniop pasidarytu hehehe :> O gal dabar desperatiskai bandyt per skelbimus ieskoti dvieju bendraminciu kurie su manim noretu keliaut?

P.S. Girdejau apie kazkokias lenkiskas agenturas kurios galetu greitai pasiulyti kambari ir pigiau ir be depozitu. Ar tokios egzistuoja? Butu jega jei pasertumet informacija jei turit.

Danke!
kalgaris
Posts: 136
Joined: 2010-10-30, 22:46
Location: Eindhoven

Re: Del gyvenamos vietos dirbant terminuota darba.

Post by kalgaris »

Gyvenama vieta apskritai sunku susirast. Ypac jei ieskai kaip imanoma pigiau. Depozito greiciausiai isvengti nepavyks. Paprastai jo praso tiek NT agenturos. tiek tiesiogiai nuomojant per savininka. Tik tiek kad su savininku galima susitart dalimis moket.
Lenkisku agenturu kur kambarius nuomotu neteko girdet. Cia matomai turima omeny idarbinimo agenturos. Taip, kai kurios is ju su darbu kartu suteikia ir gyvenama plota. Tik labai daznai salygos gyventi buna labai blogos.

Na o cia gali pasidairyti nuomojamo gyv. ploto: http://www.marktplaats.nl. http://www.kamernet.nl
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Del gyvenamos vietos dirbant terminuota darba.

Post by Greta »

Slp wrote:Sveiki,

Kiek girdejau labai sunku susirasti gyvenama vieta jei dirbi pagal terminuota sutarti? Ar tiesa? Ruosiuosi siemet 5iems menesiams isvykti padirbeti i olandija, fermose(radau per seasonalworks.nl) netoli Roosendaal ir Bergen Op Zoom, taciau darbdavys pranese, kad gali kilti problemu su apgyvendinimu, dabar parase kad jiems pavyktu suorganizuot apgyvendinima jei dar 2-3 draugus su savim atsivesciau. Artimiausiu draugu neturiu kurie galetu vykti su manim. Nezinau net ar bandyt ieskot tarp nepazistamu.

Taigi, bandziau ieskot skelbimu nuomai siuose miesteliuose, radau kelis variantus, bet nuejes i kambarius nuomojanciu agenturu puslapius randu kad reikia registruotis pas juos, moketi depozitus pradinius (?) registracijos kad apziureti kambari, duoti informacija apie darbdavi, kiek uzdirbciau ir panasiai. Dar reiktu moketi kazkiek pinigu kuriuos grazintu man po nuomos sutarties. Zodziu viskas susimeta i gana normalia sumele ir gana daug tvarkymu. Klausimas dar ar isvis ta mano sutartis tiktu, juk as buciau paprastas juodadarbis uzdirbantis minimuma greiciausiai ir dar 21-eriu metu. Ar nepasakys kad nepakankamai uzdirbu ar per jaunas?

Ar nera kokiu paprastesniu variantu? Tiesa pasakius jau galvoju apie palapine nes atrodo pirmoms naktims vietos pernakvot nelabai realu rasti dar plius kai pradzioj atvykes net darbo kontrakto netureciau. Patinka man palapines bet daiktus nepatogu palikinet iseinant i darba, reiktu slept kokioj duobej, o ir salta rudeniop pasidarytu hehehe :> O gal dabar desperatiskai bandyt per skelbimus ieskoti dvieju bendraminciu kurie su manim noretu keliaut?

P.S. Girdejau apie kazkokias lenkiskas agenturas kurios galetu greitai pasiulyti kambari ir pigiau ir be depozitu. Ar tokios egzistuoja? Butu jega jei pasertumet informacija jei turit.

Danke!
Tavo pradzia gera, bet toliau jau nusifantazavai: buto nuoma, palapine, duobe........... ;)
Visi be isimties, kurie dirba pas ukininkus, yra apgyvendinami ir maitinami!!! Jie dazniausiai gyvena vagoneliuose ir kiekvienas turi savo vagoneli! Virtuve, tulikas, dusas bus bendri, bendroje patalpoje.
Netikiu, kad tau darbdavys parase, kad gali kilti problemu su apgyvendinimu, nes jokiu problemu nebuna. Cia pas ukininkus sezoninius darbus nuolat dirba daug lietuviu ir lenku ir niekad nebuna problemu su apgyvendinimu. Taigi arba tu cia niekus rasineji arba tu inete bendrauji su kazkokiu aferistu. Nes net logikos nera: tave viena apgyvendint problema, o jei jusu bus 3-4 - problema dings. :mrgreen:
Nemanyk, kad pas ukininkus uzdirbsi tiek, kad galetum nuomotis buta, tai net nejuokinga. Gal dar ir masina nuomuosies, kad i darba galetum ant 6 val ryto vazinetis? :D :clap:

Ieskok normalaus darbdavio! Jis tave ir aerouoste pasitiks (jo siustas zmogus) ir lova is karto duos. Ir dar bulviu su kopustais vakarienei gausi. :D
Beje, Lietuvoje siuo reikalu uzsiima specialios agenturos, jos organizuoja zmoniu nuvezima nuo slenkscio iki slenkscio darbams pas ukininkus ir tu, be to, gali pasirinkt pas koki ukininka nori dirbt: pas ta, kuris augina gyvulius ar pas ta, kuris uzsiima zemdirbyste ir augina darzoves.
Slp
Posts: 12
Joined: 2011-04-20, 20:19

Re: Del gyvenamos vietos dirbant terminuota darba.

Post by Slp »

Sveiki, aciu uz atsakymus!

Bet velniava, man visi sako, kad per daug fantazuoju gyvenime! hehe. Del aferistu tai tikrai nemanau, kad tas zmogus su kuriuo bendrauju yra aferistas. Apie ji gana daug informacijos internete, atrodo visai padorus. O gal jis cia blefuoja, nori, kad as dali jo darbo atlikciau ir surasciau jam darbininku? :D Del buto, tai ten turejau omeny kambariuko, netikiu, kad neuzdirbsiu tiek kad neisgaleciau nuomotis kambariuko uz 325eur./m, juk dirbsiu ne per agentura. Man i pliuso daug nereikia eiti, noriu tik isikurti, truputeli pradet mokytis kalbos laisvesniu laiku.

O per tas agenturas, apie kurias kalbejo panele Greta(jei ne taip supratau ,tai pataisykit, cia kalbat apie tokius kaip Qbis?), dirbti nenoriu. Gal ir galiu pasirinkt pas juos kur mane sius, bet jie nuskaiciuoja nemaza dali atlyginimo ir neaisku ar gausiu darbo valandu pakankamai. Girdejau ten kaip pasiseks, daznai nuvaziuoja ir gauna dirbti vos kelias valandas per savaite! Geriau jau susiradau darba tiesiogiai ir bandysiu pats nuo savo namu slenkscio nueit iki darbdavio :D
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Del gyvenamos vietos dirbant terminuota darba.

Post by Greta »

Slp wrote:Sveiki, aciu uz atsakymus!

Bet velniava, man visi sako, kad per daug fantazuoju gyvenime! hehe. Del aferistu tai tikrai nemanau, kad tas zmogus su kuriuo bendrauju yra aferistas. Apie ji gana daug informacijos internete, atrodo visai padorus. O gal jis cia blefuoja, nori, kad as dali jo darbo atlikciau ir surasciau jam darbininku? :D Del buto, tai ten turejau omeny kambariuko, netikiu, kad neuzdirbsiu tiek kad neisgaleciau nuomotis kambariuko uz 325eur./m, juk dirbsiu ne per agentura. Man i pliuso daug nereikia eiti, noriu tik isikurti, truputeli pradet mokytis kalbos laisvesniu laiku.

O per tas agenturas, apie kurias kalbejo panele Greta(jei ne taip supratau ,tai pataisykit, cia kalbat apie tokius kaip Qbis?), dirbti nenoriu. Gal ir galiu pasirinkt pas juos kur mane sius, bet jie nuskaiciuoja nemaza dali atlyginimo ir neaisku ar gausiu darbo valandu pakankamai. Girdejau ten kaip pasiseks, daznai nuvaziuoja ir gauna dirbti vos kelias valandas per savaite! Geriau jau susiradau darba tiesiogiai ir bandysiu pats nuo savo namu slenkscio nueit iki darbdavio :D
Na gal jis ne aferistas, gal as pernelyg riebiai pasakiau. Pasakysiu svelniau: JIS KIAULE! ;) As irgi manau, kad jis blefuoja (jei ne aferistas), bet tada kyla klausimas KODEL jam yra problema susirast darbininku, jei puse Lenkijos vyru jau ryt gali pas ji suvaziuot? Vnz kazkas cia ne taip. Lenkai is principo yra gana vieningi, dalinasi informacija. Ir jie matyt vengia tu vietu kur mazai moka, prastai maitina,laaaaabai prastos gyvenimo salygos, o dirbti reikia daug.

Kokio velnio atiduot 300 uz kamabari, kai gali gyvent dykai?? :crazy: Jei ir nelabai reikia kruvos pinigu, tai geriau uz sutaupytus nuompinigius paskui biski po Europa pasivazinesi...
Ir kaip jau sakiau pagalvok ir apie tai kaip kapstysies is to kambario i darba. Vasara ukyje reiks pradet dirbt nuo 6, o autobusai cia vazineja nuo 7. ;)

Kaip zadi mokytis kalba dirbdamas ukyje is vis nesuvokiu. Tavo vagonelyje nebus prisijungimo prie ineto. Jokio bendro kompo/ineto irgi nebus. Laisvesnio laiko bus nedaug, nes ukyje vis atsiras papildomu darbu (virsvalandziu) uz kuriuos tau zinoma sumokes, bet juos reikes padaryt. Be to, tu gal ne neisivaizduoji ka reiskia atidirbt 8-10 valandu pas kapitalista ukininka. Dziaugsies iki lovos parropojes...
Nepamirsk, kad be viso kito tau paciam reikes skalbtis savo rubus, valyt vagoneli, pagal eile valyt bendra tulika, dusa ir virtuve, plaut bendro naudojimo saldytuva...

As nieko nezinau apie Qbis. Na esu skaicius apie juos inete, bet tai man nieko nesako. Inete gali prirasyt ka tik nori.

Turejau galvoj ne idarbinimo agenturas, o Zemes ukio rumams priklausancias firmeles. Jos nieko neima uz idarbinima. Joms moka valstybe ir ES.
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Del gyvenamos vietos dirbant terminuota darba.

Post by kregzdutenr1 »

http://www.aardbeienplukken.nl/

Tai gal pabandyti verta tiesiogiai susitarti su ukininkais?!jie priima studentus,moksleivius nes galima maziau moketi jaunimui.
gerdunka222
Posts: 181
Joined: 2019-06-11, 15:02

Re: Del gyvenamos vietos dirbant terminuota darba.

Post by gerdunka222 »

Skaitinėjuosi aš čia senose temose, kaip sunkiai mūsiškiai prieš dešimt metų pradėjo karjerą Olandijoj. Įdomu kaip baigėsi posto autoriui, ar gyveno palapinėj ar vis tik išliko sveiko proto? Manęs tikrai niekas nenuvarytų į nepažįstamą šalį be stogo virš galvos ir dušo patalpos... https://www.muresta.lt/muresta/vonios-i ... maisytuvai
Post Reply