IT bakalauras Nyderlanduose (studijos+darbas)

Diskutuokime, pasidalinkime patirtimi ir patarimais
A77
Posts: 131
Joined: 2014-11-19, 21:42

Re: IT bakalauras Nyderlanduose (studijos+darbas)

Post by A77 »

Na gal as cia per trumpai, kad pastebeciau bloga gyvenimo kokybe..Kita vertus su kuo lyginti.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: IT bakalauras Nyderlanduose (studijos+darbas)

Post by Greta »

A77 wrote:Na gal as cia per trumpai, kad pastebeciau bloga gyvenimo kokybe..Kita vertus su kuo lyginti.
Lygink su savo vidiniu poreikiu.
Man visai nesvarbu kas parasyta vikipedijose apie pinigus vienai galvai, nes tie pinigai ne ant mano galvos pakabinti. Man svarbu butent gyvenimo kokybe. Ir ji ne visada vien nuo pinigu priklauso! Olandija nera is principo tokia maza, kaip sako Klevas, kad joje nebutu galima sukurt progresyvios ir gyvenimui patogios salies. Bet olandai yra sutrypti i purva del savo valdzios istatymu. Cia yra gerai uzmaskuotas primytivus socializmas ir n kartu baisesnis nei sovietmeciu Lietuvoje.
Sunku gyventi patogiai, kai aplink tave gyvena kumeciai ir vergai, visa laika bijantys galva auksciau bambos kilsteleti...Ir viena, ka jie moka daryt is tos baimes - tik pakelt rageli ir ponui pranest ka kiti kumeciai veikia...
Man patogumas nera vien tai, ka as turiu savo name ar kiseneje! Man reikia, kad aplinkui butu laimingi zmones, sviecianciais veidais, kad buti maloni akiai architektura, o ne tamsus barakai, kad aplink gyvenimas klestetu ZMONEMS ir visos paslaugos butu ZMONEMS.

Taigi turbut sioje vietoje butu galima Olandija lyginti su kokiu nedideliu jav miesteliu, isikurusiu tegul ir tolokai nuo didmiesciu. Tada tas lyginimas atrodytu taip: Olandija (visa) - XVII amzius, tas miestelis - XX amzius.

Jei Olandijoje ir yra kazkas is XXI amziaus, tai gal tik moterys, apvilktos dzinsais ir vyrai, visada namuose plaunantys indus. :mrgreen:
A77
Posts: 131
Joined: 2014-11-19, 21:42

Re: IT bakalauras Nyderlanduose (studijos+darbas)

Post by A77 »

Kaip ir sakiau, turbut cia per trumpai. Man visko pakanka, aplink zmones malonus ir matau sypsenas. Tiesa, Lietuvoje esu iprates prie greitesnio tempo ir siaip reikalai tvarkomi daug greiciau. Viliuosi, kad per savo buvima cia neteks susidurti su kruva negatyviu dalyku.
O del vidiniu poreikiu..tai man daug kur gerai:), jie nera pas mane ispusti.
Ties, US miestelius su Olandiskais, o turbut, kaip ir abi valstybes lyginti butu sunkoka, nors pastatytos ant to pacio pamato.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: IT bakalauras Nyderlanduose (studijos+darbas)

Post by Greta »

A77 wrote:Kaip ir sakiau, turbut cia per trumpai. Man visko pakanka, aplink zmones malonus ir matau sypsenas. Tiesa, Lietuvoje esu iprates prie greitesnio tempo ir siaip reikalai tvarkomi daug greiciau. Viliuosi, kad per savo buvima cia neteks susidurti su kruva negatyviu dalyku.
O del vidiniu poreikiu..tai man daug kur gerai:), jie nera pas mane ispusti.
Ties, US miestelius su Olandiskais, o turbut, kaip ir abi valstybes lyginti butu sunkoka, nors pastatytos ant to pacio pamato.
Kol esi jaunas ir turi buti visur gerai, kitaip butu keista. Gali sedet po palme ir buti laimingas!

Su problemom susidursi, kai pragyvensi cia kokius 10-15 metu, turesi seima, vaiku, reikes lauzyt galva del aibes dalyku... Na is principo problemu atsiras bet kurioje salyje. ;) Tik tiek, kad Olandijoje jas neimanoma isprest. Yra tik vienas sprendimo budas: nuleist galva ir leistis, kad valdzia tave knistu. O jei pakeli ragus ir bandai kovot - visi sustingsta. Nes cia neprate, kad priesintumeis bet kokiai valdziai. Net pvz sveikatos draudimo imonei. Cia tau ne kokia Francija, kad biški kas ir visi su šakem begtu link paralamento. Cia tik nueis prie begiu ir tyliai po traukiniu puls ir vsio...
Siaip jau nuo to momento, kai prancuzai 1800 metais (ar kada ten) išdul...o olandus, tai jie iki šiol klusniai ant keturiu tebestovi... Kad valdziai butu patogiau juos d.....t.:mrgreen:

Olandai tikrai sypsosi. Kaip autistai. Nes jie taves nemato... Niekaip nesuprasdavau kodel jie parduotuveje kala man i kojas su vezimeliu, lyg as buciau oras. Ne kazkaip netycia uzkliuva, o tiesiog eina i mane. Tada ir pamaciau, kad jie nemato kitu zmoniu. Nors syspsosi i ta puse. :think:

Zinoma, zmones Lietuvoje nemandagesni, grubesni, tiesmukiškesni. O jau ju iprotis visus nepazistamus aplink save auklet - tai is vis neatlaiko jokios kritikos. BET! As nelyginu su Lietuva.................... Bet ir is kitos puses ziurint - ir Lietuvoje yra mandagiu, isilavinusiu zmoniu, tarp kuriu smagu gyvent ir tikrai smagiau, nei tarp mandagiu, besisypsanciu olandu. Todel, kad lietuviai naturalus! Tai pirma.
Antra - jei esi is Lietuvos kaimelio, tai zinoma Olandijoje smagu. Bet jei esi gimes ir uzauges Kaune ar Vilniuje, tai vargu ar Olandijoje pasirodys rojus. Na po siandienio Kauno jau gali pasirodyt... :D

Na bet visa tai pamatysi su laiku. Ner kur skubet. Dziaukis kol smagu. O jei kada bus laaaaabai nebesmagu, tai isvaziuosi kitur, jei dar neturesi kokios girnapuses ant kaklo. :wave:

Lieka tik guostis tuo, kad yra dar bjauresniu nei olandai, pvz amerikieiciai. Tik aisku tie, kurie tikri amerikieciai, jau antros, trecios kartos. Tie mandagus, sypsosi ir priedo su visa sypsena lipa tau i dušia kaip jauciai... Net lektuve su jais susidurus norisi persest i kita vieta...
Na o su olandais smagu keliaut, cia neginciju. Lektuve jie sedi tyliai, jokiu kalbu, juoku, tik sypsena ant veido, prie taves nesikabineja, nieko neklausineja. Viesbuciuose jie netriuksmauja, negeria, nesimusa, tyliai pro tave praeina, nusisypso. Jei kaimynystej kambariuose gyvena olandai, tai dvi savaites pailsesi smagiai kaip seife.
A77
Posts: 131
Joined: 2014-11-19, 21:42

Re: IT bakalauras Nyderlanduose (studijos+darbas)

Post by A77 »

Na jaunyste turbut tesiasi tiek kiek jautiesi jaunas:)
Esu cia su seima. Tik va as tiksliai zinau kiek cia busiu ir tai tikrai netruks 10-15 metu.
Man teko pabuvoti tokiuose uzkampiuose, kad dabar visa Europa (net Balkanu nesamone) man atrodo sauniai.
Del amerikieciu nuomones musu issikiria. Man ta salis patinka, visada dziaugiuosi ten grizes. Be to darbe susiduriu su nemazai ju ir darbas su jais vienas malonumas.
Viliuosi, kad per tuos keleta metu man pavyks nesigilinti i olandiskas problemas, be didesniu nepatogumu ir smagiai praleisti cia laika.
Uz keliu dienu laukia vizitas i ligonine ir tai priimu kaip savotiska nuotyki:)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: IT bakalauras Nyderlanduose (studijos+darbas)

Post by Greta »

A77 wrote: ......Del amerikieciu nuomones musu issikiria. Man ta salis patinka, visada dziaugiuosi ten grizes. Be to darbe susiduriu su nemazai ju ir darbas su jais vienas malonumas ......)
Amerika patinka ir man. Bet be tikru amerikieciu ir be amerikanskos politikos. ;)
Darbe nesu su jais susidurus. Tikiu, kad dirbt su jais gali buti gerai.

Na ir ne tiek ju pazistu, kad galeciau apibendrinti, bet kiek ju maciau, visi buvo tokie ikyriai nuosirdus, kad oi. Man patinka, kai zmones laikosi pagarbaus atstumo su nepazistamais ir neprisvyla kaip meduzos.

Nors kita vertus ir jav visaip yra. Kiek teko matyt filmuose, tai vieni kaimynai is karto atlekia su pyragu ir po to laksto kasdien, o kiti sumasto pranešt, kad jie tavo kaimynai tik po 5 metu. ;)
A77
Posts: 131
Joined: 2014-11-19, 21:42

Re: IT bakalauras Nyderlanduose (studijos+darbas)

Post by A77 »

Et...del politikos panasu, kad irgi poziuriai skirtingi. Aisku nesu isigilines i ju vidinius reikalus, bet is ju darzo man patinka ju rinkimu sistema, kurioje net jiems patiems sunku susigaudyti:) na ir finansu reikalu zavus:). O kas liecia uzsienio politika tai jie man saunuoliai:).
Na ir kazkaip praleidom ju maista:)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: IT bakalauras Nyderlanduose (studijos+darbas)

Post by Greta »

A77 wrote:Et...del politikos panasu, kad irgi poziuriai skirtingi. Aisku nesu isigilines i ju vidinius reikalus, bet is ju darzo man patinka ju rinkimu sistema, kurioje net jiems patiems sunku susigaudyti:) na ir finansu reikalu zavus:). O kas liecia uzsienio politika tai jie man saunuoliai:).
Na ir kazkaip praleidom ju maista:)
Rinkimai joooo, fainas šou... ;)
Finansu reikalai neblogi, bet ne visose srityse. Draudimas be proto brangus, jei nors kiek normalesni nori turet. Jei darbdavys neapmoka - amen. Kas del pašalpu, kompensaciju - pamiršk. Bet jei iki pensijos datempsi ir staza turesi- tikrai neturesi finansiniu bedu.
Mano viena koležanka ten gyvena jau 20 metu. Išvaziavo viena (be vyro) su 2 vaikais. Juos i moksla išleido, buta nusipirko. I Lietuva kas 3 metus vazinejo, po Europa pasiblaske, visa jav apvaziavo. Visa laika dirbo med.sesele, nors turi gydytojos diploma. Na bet jei sesele gali taip prasisukt - su finansais ten ner blogai. Juk Olandijoj sesele su 2 vaikais gali dziaugtis, kad gala su galu suveda, o nuosava buta tik sapne gali pamatyt.

Kas del uzsienio politikos, tai ji man nepatinka. Todel, kad ja valdo finansiniai magnatai, kuriu tikslas gauti vis daugiau pelno iš ginklu gamybos, Ir visa ta ju politika ant šito ir bazuojasi, nesvarbu kaip apie tai jie ciulbetu.
A77
Posts: 131
Joined: 2014-11-19, 21:42

Re: IT bakalauras Nyderlanduose (studijos+darbas)

Post by A77 »

Na taip, ju sveikatos draudimas ne kazka:)
O va NT kainos isties saunios lyginant su Europa.
Su pasalpom ir kompensacijom ten viskas teisingai sutvarkyta. US reikia dirbti ir nepalyginamai daugiau nei Europoje. Bet tai apsimoka:)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: IT bakalauras Nyderlanduose (studijos+darbas)

Post by Greta »

NT kainu jav neimanoma apibendrint, nes jos skiriasi kaip diena ir naktis, priklausomai nuo valstijos ir dar nuo vietoves toje pacioje valstijoje.
Bet yra vieteliu, kur dabar net labai turtingi nebeperka, o geriau nuomuojasi busta, kaip pvz Manhetene. Nors nuoma ten irgi tempia apie 3,5 tukst dolcu per menesi, bet visgi tai ne 1,5 mln. O pigiau nei uz 1,5 mln Manhetene nieko nenusipirksi. Be to, daznai ten ju namai tokie lyg komunalkes, sujungti, baisaus isplanavimo, visi i virsu, t.y. kaip bokstai per 4 aukstus. Kambariukai mazi, atrodo lyg kamine zmones gyvena... O visvien kaina kaip nuo debesies... Kartais jav saituose pasiziuriu pasiulymus...
Na kokiame nors Teksaso miestelyje gali nusipirkt 3 k buta ir uz 70 tukst dolcu, bet ka darysi nusipirkes? :mrgreen:
Post Reply