Darbo uzmokestis

Čia galite pasidalinti gyvenimiška patirtimi, teisiniais, socialiniais klausimais (įstatymai, pašalpos, pilietybė) ir panašiai.
Post Reply
andrys112
Posts: 5
Joined: 2013-11-9, 21:40

Darbo uzmokestis

Post by andrys112 »

Sveiki, noriu pasiteirauti koki procentai yra mokami dirbant savaitgaliais, virsvalandzius, ar dirbant vakarinese ar naktinese pamainose.
Willy
Posts: 3
Joined: 2013-12-12, 18:14

Re: Darbo uzmokestis

Post by Willy »

Už viršvalandžius ir švenčių dienas 150%, už darbą sekmadieniais ir naktines pamainas 200%. Savo pačios pastebėjimu - įdarbinimo agentūos linkę mokėti mažesnius procentus už viršvalandžius (35%). Galbūt ne visos..
andrys112
Posts: 5
Joined: 2013-11-9, 21:40

Re: Darbo uzmokestis

Post by andrys112 »

siandien su agentura aiskinausi del tarifo kaip dirbi vakarinese pamainose tarkim nuo 18h. skaiciau kad tarifas turi buti 120% bet jie to nemoka ir aiskina kad reik isdirbt 26 savaites kad ji gaut. ar tai tiesa? gal kas galit apsviest siuo klausimu :)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Darbo uzmokestis

Post by Greta »

Priklauso nuo to kur dirbi. Ypatingo pavojingumo darbai turi vienoki apmokejima, gaisrine, policija, viešas maitinimas ir slauga kitoki, o visi kiti - trečioki.
Vakarine pamaina su papildomu apmokejimu yra nuo 20 val. (Zinoma, jei tai nera virsvalandziai.) O jei dirbi pvz nuo 15 iki 22 val, tai kazkiek tai procentu virsaus gausi tik nuo 20 val ir tas procentas nebus didelis. Nesu girdejus, kad butu didelis.
Apie nerealius procentus 150-200 irgi nesu nei kaicius nei girdejus. Max sekmadienio procentas gali buti 100. Bet retai kur jis buna. Dazniausiai laikosi ant 60%, o sestadienis ant 30-40%.

Tik verslininkai valdziai mokedavo didelius mokescius uz darba po 18 valandos, todel anksciau visos praduotuves uzsidarydavo lygiai 18 val. Dabar ta kartele nukelta 2 valandoms i prieki, todel parduotuves daznai dirba iki 20 val.

Kas del "aiskinimosi" su darbdaviu nieko nesupratau, nes su darbdaviu nieko nereikia aiskintis po to, kai jau dirbi. Viskas isiaiskinama pries pasirasant sutarti.
Taigi reikia tik skaityti sutarti, kuria pasirasei.

O kai sutartis pasirasyta, jokie patarimai tau nieko jau nepades.
Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: Darbo uzmokestis

Post by Klevas »

Greta wrote: Viskas isiaiskinama pries pasirasant sutarti.
Taigi reikia tik skaityti sutarti, kuria pasirasei.

O kai sutartis pasirasyta, jokie patarimai tau nieko jau nepades.
Ne visai taip. Sutarties punktai kurie prieshtarauja istatymams - negalioja, nesvarbu ar pasirashei ar ne. Ta zhmogus ir bando ishsiaishkinti, ar tai sutinka su istatymais
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Darbo uzmokestis

Post by Greta »

Klevas wrote:
..... Sutarties punktai kurie prieshtarauja istatymams - negalioja, nesvarbu ar pasirashei ar ne. Ta zhmogus ir bando ishsiaishkinti, ar tai sutinka su istatymais
Na tokiu atveju, jei yra itarimas, kas sutartis priestarauja istatymui, zmogui su ta sutartimi reikia nueit i savivaldybes socialini skyriu ir paprasyt nemokamo advokatos paslaugos. Tai bus greiciausias ir patikimiausias kelias. Emigrantams yra teikiamos nemokamo advokato konsultacijos, jei uzdarbis nevirsija vidutinio atlyginimo. Itariu, kad sis zmogus negauna vidutinio atlyginimo.
Gal dykas advokatas ir ne stebuklas, bet tiek, kad perziuret darbo sutarti, tikrai sugebes.

Patarinet tokiais klausimais forume sudetinga, nes neturim jokios info. Zmogui tektu cia sudestyt daug info apie save ir ikelt cia ta sutarti, tada butu galima kazka bandyt toje sutartyje ieskot. Bet manau, kad toks kelias nera tinkamas, nes forumas pernelyg vieša erdve.

As netikiu, kad darbdaviai, juolab darbo biržos, sutartyje įrašo kažką, kas prieštarauja įstatymams. Juk yra šimtai būdų kaip tuos įstatymus gražiai apeit. Ypač tą gerai išmokę tie, kurie dirba su emigrantais...
Visuose viso pasaulio įstatymuose yra daugybė landų. Todėl abejoju, kad ieškant įstatymo pažeidimų pavyks kažką laimėt. Na aišku bandyt galima, bet...
Todėl ir sakau jau kokį šimtąjį kartą: SKAITYKIT KĄ PASIRAŠOT. Nes darbuotoją visada galima "pritempt" sutartyje per vieną šoną, bet galima ir per kitą. Ir įstatymai nebus pažeisti, nes jie turi daugybę išimčių, papildymų ir pan., juk patys tą gerai žinot.
Ir jei jus matote, kad jumis tempia per tą pusę, kuri jums įtartinai neteisinga, nepalanki ir pan., tai ko jus tylit? Mane visada stebina tai, kad žmones pasirašo bile ką, o paskui domisi forumuose ką pasirašė. Bet šaukštai jau po pietų.

Darbo biržos, aišku, naudojasi tuo,kad emigrantai būna apkvaišę iš laimės, kad gavo bile kokį darbą, bile kokią sutartį. Jie pasirašo net neskaitę, galvodami, kad ai, nesvarbu, paskui bus matyti, nepatiks, rasiu ką nors kitką... Bet dažniausiai palypėt į kitą kategoriją beveik neįmanoma. Jei žmogelį i duomenų bazę įveda kaip asilą, tai poniu jo jau nieks neskaitys. Būna, žinoma, išimčių, bet...
Geriausia, ką galima padaryt: pramokt anglų ar vokiečių, sukaupt bendravimo su darbdaviais patirties, išmokt pristatyt save iš pačios geriausios pusės, įsigyt kokią nors specialybę. Už kursus reikia paprašyt sumokėt savivaldybę.
O tada spaust į UK ar Vokietiją ir pradėt viską iš pradžių, bet jau su galva ir be eiforijos, kad kažką gavai. Na galima ir čia pat Olandijoje bandyt, bet... Visos tos privačios darbo biržos yra vienas didelis bendras katilas...
Post Reply