Pradzia

Klauskite apie šį forumą arba išsakykite savo nuomonę. Visada stengsimės padėti ar atsižvelgti į patarimus\pastabas. Klausimai apie Olandiją rašomi kitoje temoje.
Post Reply
tadas665
Posts: 4
Joined: 2013-05-8, 07:53

Pradzia

Post by tadas665 »

Sveiki LT pilieciai gyvenantis NL :wave: vakar atradau si foruma esu dar kaip ir zalias ir nz cia kas kaip :D noreciau gauti is jusu patarimu, nuomones apie tai kaip jus gyvenate olandijoje? 8-) ar sunku buvo isikurti? 8-) kas kaip, ir pan...aisku jei jus netingesit :D
Esu jaunas pilietis norintis pabegti is LT :D nes gyvenimas ce mano nuomone nieko gero :thumbdown:
NL jau 5metus gyvena mano teta saloi TEXEL Den Burge, buvau pas ja atostogu, teko ir padirbt. Susipazinau su daug zmoniu, man patiko ir dbr kai vaziuosiu ten, noreciau kad tai butu su visam. 8-)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Pradzia

Post by Greta »

Ta ko gi tu konkreciai nori? Sukonkretink klausimus, kurie liestu butent tave ir tavo galimybes, nes kitu zmoniu gyvenimus/patirti ant saves tikrai neuzsivilksi. Ir savu gyvenimu tau cia niekas nepasakos, nes tu nesi nei draugas nei pazistamas. Be to, visi zmones eina savo keliu ir ju informacija apie ju kelius tau butu visvien beverte, nes tu turi eiti SAVO KELIU.
Na ir jei Olandijoje gyvena tavo teta, tai ji tau ir pasakys kas ir kaip. Juolab, jeigu jau cia dirbai ir turi pazistamu.
As neiziuriu kur tu matai problema, kuria tau reiketu padet isprest.
tadas665
Posts: 4
Joined: 2013-05-8, 07:53

Re: Pradzia

Post by tadas665 »

nu nz, tiesiog idomu ar sunku buvo isivaziuot i gyvenima, ar daug poperizmo? ir pan
nu o jei Jums Greta atrodo, kad tipo nks nko savo patirtim nesidalins ir pan...tai ce jusu nuomone ir nereikia kalbet uz visus, o jei kas kaip ir nepatinka tai imat ir nerasot :) nu kiekvienas turi savo nuomone ir del to pykt nereikia. Tiesiog man idomu, nu o jei taip istikruju yra taip kaip sakot nu tada atsiprasau. :roll:
Last edited by tadas665 on 2013-05-9, 21:58, edited 1 time in total.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Pradzia

Post by Greta »

Atsiprasinet ner del ko, tu nieko blogo neparasei.
Tiesiog as pabandziau tau kai ka paaiskint/patikslint, bet tu nesupratai, na tai tiek cia ir bedos. ;)
tadas665
Posts: 4
Joined: 2013-05-8, 07:53

Re: Pradzia

Post by tadas665 »

tiesiog noreciau gal kokio patarimo ar kazko, kad lengiau butu isikurt
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Pradzia

Post by Greta »

tadas665 wrote:tiesiog noreciau gal kokio patarimo ar kazko, kad lengiau butu isikurt
Butent apie tai ir sakiau: tu turi pats zinot ko butent tau reikia ir ka nori suzinot.
O patarimu "nuo lubu" galima prirasyt simtus, bet tau gali ne vieno is tos simtines neprireikt.

Olandija nera kazkokia lietuvio metalitetui nesuvokiama salis, lyg kokia Tumbu Jumbu gentis Afrikos gilumoje. Tai eiline Europos salis, ne kazkuo ji skiriasi nuo Lietuvos. Jokiu baisumu ir ypatingu sunkumu isikuriant cia nera, tik svarbiausia nereikia ju susifantazuot.
Ziurek i viska taip, lyg butum pvz is savo miestelioko persikraustes gyvent i Vilniu. Nes bet koks persikraustymas, net savo salyje, atnesa kazkokius sunkumus: naujas darbas, pazistami, kaimynai, draugai, viskas nauja. Bet nereikia i tai ziuret kaip i gyvenimo pradzia ar placia sraunia upe, kuria turi perplaukt. Gyvenimas niekad neprasideda is naujo, jis tik tesiasi. Ir tas zodis "isikurt" yra pernelyg sureiksminamas. Ypac kai esi vienas, dar be zmonos ir vaiku, tai problemu sioje srityje nera ir nebus. ;) :wave:
tadas665
Posts: 4
Joined: 2013-05-8, 07:53

Re: Pradzia

Post by tadas665 »

Man teta buvo pasakojusi, jos bendradarbis atvyko is indijos su visa seima, pragyveno 10 metu ir po to juos deportavo ta visa seima atga i indija nu kazkas tokio, arba sake jei noriu kad manes neisvytu as turiu apsivest olande ir pragyvent 5 metus ir tada kaip supratau jie nebegali deportuot....
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Pradzia

Post by Greta »

tadas665 wrote:Man teta buvo pasakojusi, jos bendradarbis atvyko is indijos su visa seima, pragyveno 10 metu ir po to juos deportavo ta visa seima atga i indija nu kazkas tokio, arba sake jei noriu kad manes neisvytu as turiu apsivest olande ir pragyvent 5 metus ir tada kaip supratau jie nebegali deportuot....
Na lygint lietuvi su indu negalima. Pirma, Lietuva yra ES salis ir Lietuvos pilieciai turi teise legaliai gyvent ir dirbt ES salyse kur tik nori ir kiek ilgai nori. Tereikia studijuot arba rast darba. Aisku galima ir susituokt su Olandijos pilieciu, bet daryt tai vien del leidimo cia gyvent neapsimoka, nes tu gali ir be jokiu vedybu cia gyvent ir niekas taves nedeportuos.
Gali ir nieko neveikt, jei tave kazkas islaiko: tevai, brolis, teta ar sirdies dama. Niekam nesvarbu is ko tu gyveni, jei nedarai nusikaltimu.

Kas del mineto indo, tai juk niekas nezino kokiomis salygomis jis buvo priimtas i Olandija! I Olandija atvyksta daugybe zmoniu (ne is ES saliu), kurie tarkim bega nuo politinio persekiojimo, is karo zonos ir pan. Bet kai ju salyje pasikeicia politine valdzia ir persekiojimo neber - tie zmones PRIVALO grizti i savo sali. Jei bego is karo zonos ir karas pasibaige - jie taipogi privalo grizti i savo sali, nesvarbu ar 5 ar 10 metu jie cia pragyveno.
Be to, inda galejo deportuoti uz padarytus nusikaltimus. Pvz jis galbut buvo pagautas gabenant narkotikus. Juk tokiais dalykais darbe niekas nesigirs....

Vedybos su olande tik del to,kad tave nedeportuotu? :lol: :lol: :lol: Tokios kvailystes dar nebuvau girdejusi.

Jei tu cia pragyvensi 5 metus, tai gausi pilietybe ir be jokios zmonos ir taves nedeportuos koki tu bepadarytum nusikaltima. Nes tu busi Olandijos pilietis ir uz padarytus nusikaltimus atsakysi pagal istatyma Olandijoje ir kalejime sedesi cia.

Noredamas po 5 metu gaut pilietybe, atvykes i Olandija turi is karto prisiregistruot, nes tik nuo prisiregistravimo dienos tau eis gyvenimo stazas Olandijoje.
Per 5 metus tu privalai nepatekt i policijos akirati, t.y. nepadaryt net labai smulkiu teises pazeidimu. Jei tave pagaus stipriai virsijus greiti ir nubaus bauda, didesne nei 400 euru, tavo pilietybes gavimo klausimas pakibs ant plauko. Bet tai nereiskia,kad tave deportuos. ;) Kad tave deportuotu reikia padaryt stipresniu nusikaltimu, pvz uzsiimt draudziamu narkotiku ar zmoniu prekyba. O jei gyvensi dorai, tai niekad taves ir nedeportuos.
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Pradzia

Post by kregzdutenr1 »

Tadai,o kodel tu patarimo neklausi savo tetos?Manau tais butu patogiau ir t.t.

Na o jei istiesu nori isvykti i kita sali ir dar esi jaunas pasitark su tevais ir pasidomek Aur-pair darbu saugoti vaikus seimoje,juk tais tikrai netik merginoms sis darbelis.Tais legalu ir pradziai patogiau susipazinti su nauja salimi,kalba ir.t.t.Zinoma atligis nera dydelis bet jaunimui pradziai gerai kol pajusi kitos salies paprocius ir taisykles.
Post Reply