Ieškau darbo Tilburg

Siūlo, ieško darbo
nematanti
Posts: 14
Joined: 2012-05-12, 18:21

Ieškau darbo Tilburg

Post by nematanti »

Sveiki forumo lankytojai,
Šiuo metu ieškau darbo Tilburg. Mano išsilavinimas - humanitarinio tipo, be to nekalbu olandų kalba, dėl šių priežasčių ieškau bet kokio fizinio darbo. Bandant darbintis per uitzendbureau pagrindinis reikalavimas yra olandų kalba ir jau kuris laikas negaunu visiškai jokių pasiūlymų, todėl viliuosi, kad kas nors galėtų pagelbėti per šį forumą. Be to, tikiuosi patarimų, kurie galėtų pagelbėti ieškant darbo Tilburg. Su manimi galima susisiekti asmenine forumo žinute ar elektroniniu paštu saulegraza199@gmail.com. Taip pat galite rašyti forume.
Ačiū už sugaištą laiką.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Ieškau darbo Tilburg

Post by Greta »

Jei turi aukstaji isilavinima ir kalbi angliskai, siulau idet skelbima i vietini laikrasti, kad ieskai aukles ar guvernantes darbo. Nepamirsk parasyt kiek tau metu, kokiomis dar kalbi kalbomis, ko galetum vaika ismokyti, kokius turi bendrus sugebejimus, kokie tavo charakterio bruozai ar turi vairuotojo pazymejima ir pan.
Taip pat galima siulytis priziuret senus ar ligonius uzsienieciu (ne olandu) namuose, bet aisku ne tam paciam skelbime ;)

Ir kai ieskai darbo, tai pateik apie save kuo daugiau info. Nes i toki prasyma,koki surasei cia inete, vargu ar kas atsilieps, nes nekalbanciu olandu kalba ir norinciu rast darba Olandijoje - yra daug. O is tavo prasymo daugiau visiskai nieko neaisku, net specialybe ivardyta miglotai.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Ieškau darbo Tilburg

Post by Greta »

Yra tu darbu Tilburge sociai, bent jau kai ziuri skelbimus inete.

Jiems vis truksta virtuves darbininkiu, stalu nurinkeju restoranuose, taigi gali ir ten pabandyt, jei kalbi bent truputi anglu, kad bent isidarbint galetum.

Paziurejau Tilburo saituka ir laisvu darbo vietu pirma ir septinta psl pasirinktinai paziurejau, o tu perziurek visus 11, gal ka tinkamo rasi.
Pvz sakinys “Restaurant Hugo zoekt medewerkers “ – reiskia, kad restoranas Hugo iesko darbuotoju. Na jei neparasyta, kad barmenu ir padaveju, tai cia tikrai iesko pagalbiniu darbininkiu, gal valytoju, gal indu ploveju

“Nieuwe horeca-hotspot zoekt personeel” – cia irgi tas pats, iesko virtuves darbuotoju ir valytoju, net aiskiai yra parase ko iesko (7 puslapis).
http://www.tilburg.com/vacatures.html

Beje, isiverst is olandu gali ir su google translate.
http://translate.google.com/

Ir dar. Jei turi humanitarini diploma, tai nerodyk jo, kai eini darbintis valytoja!!!! Ir i cv nerasyk. Rodyk ne didesni kaip vidurini isilavinima. Kitaip nepriims.
nematanti
Posts: 14
Joined: 2012-05-12, 18:21

Re: Ieškau darbo Tilburg

Post by nematanti »

Labas, Greta, džiaugiuosi, kad sureagavote į mano žinutę forumo žinutę ir atrašėte. Pirmiausiai pasinaudodama patarimu šiek tiek papasakosiu apie save. Man 23 metai, esu baigusi etninės kultūros studijų bakalaurą. Kadangi nemanau jog mano išsilavinimas būtų naudingas Nyderlanduose - jo nedetalizavau. Taip pat neturiu ypatingos darbo patirties, kurią būtų verta paminėti, kadangi tik baigusi studijas atvykau gyventi į Nyderlandus. Tačiau aš puikiai bendrauju anglų kalba ir esu motyvuota dirbti. Cv galiu atsiųsti asmeniškai, kadangi forume nenoriu skelbti savo privačių duomenų.
Dėkoju už patarimą dėl skelbimo spausdinimo laikraštyje, artimiausiu metu juo pasinaudosiu. Ankščiau rašiau firmoms kurios ieško žmonių pvz. namų tvarkymui Tilburge, tačiau nesulaukiau jokio atsakymo. Manau jūsų pasiūlytas būdas, padėtų asmenis pasiekti ne per institucijas.
Atsakant į antrąją žinutę: tikiu, kad yra darbo Tilburge, tačiau tikriausiai aš nežinau ar nemoku kaip jo ieškoti. Pavyzdžiui nurodytą puslapį matau pirmą kartą, kadangi dažniausiai darbo skelbimus skaitau uitzendbureau tinklapiuose. Esu rašysiu viešbučiams, kurie yra Tilburge, tačiau nesulaukiau jokio atsakymo.
Pasiūlytas skelbimas dėl darbo Hugo restorane tikrai to ko aš ieškau, deje, šis restoranas ne Tilburge bet Waalwijk, o jo pasiekti kiekvieną dieną neturiu galimybės. Bet jūsų nurodytą saitą tikrai seksiu, tikiuosi, kad atrasiu panašių pasiūlymų Tilburge.
Beje, dėl diplomo, vėlgi manau mano viena iš esminių klaidų, kad ieškodama darbo čia esu nurodžiusi savo išsilavinimą.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Ieškau darbo Tilburg

Post by Greta »

Labai smagu girdet (matyt), kad kazkam nors truputi naudingas mano patarimas.
Aisku, tokie neakivaizdiniai patarimai, nezinant nei zmogaus,kuriam patari ir nezinant pacio Tilburgo - yra sioks toks klaidziojimas ruke, todel tai tik bendri patarimai.

As sutinku su tavo isvada,kad buvo klaida nurodyti isilavinima, jeigu eini ne pagal isilavinima dirbt. Tai buna dazniausia emigrantu klaida,kurie nori save parodyt kuo is geresnes puses ir isvaizduoja jog visi su dziaugsmu priims zmogu valytojo etatui, kuris turi profesoriaus laipsni ir kalba 6 kalbom. :D :clap: Deja, viskas priesingai.

Antra klaida, apie kuria dristu itart, blogas motyvacinis laiskas. Jis turi buti trumpas, aiskus, neilgas ir per 5 sakinius turi buti viskas pasakyta koki darba nori dirbt ir kodel butent ta nori dirbt ir kodel manai,kad gali dirbt ta darba ir kodel imonei verta samdyt tave. Tai turi buti TRUMPAI parasyta. Kad per 10 sekundziu viska butu imanoma perskaityt, suprast ir ivertint. Po 10 sekundziu, jei laiskas dar neperskaitytas ar nesuprastas - jis keliauja i siuksliu deze ar archyva.

Darba galima ieskot ir per uitzendbureau, bet nemokant olandu sunku tiketis per juos rast darbo, nebent tai butu lenku ar turku idarbinimo agenturos. Tokios agenturos gali tave idarbint distribuciniuose centruose -uzsiimt kazkokiais pakavimo darbais. Tai kazkas panasaus i gamyklas, kurios nieko negamina. ;)

Taigi geresnis variantas tavo atveju - ieskot darbu per google sistema. As irgi nezinau nieko apie Tilburga, bet ivedziau i google "Tilbur vacatures" ir man ismete ta saita. (Vacatures - laisvos darbo vietos.) Manyciau,kad tokiu saituku yra labai daug, reikia tiesiog sedet prie kompo ir ieskot. Ir pries pradedant ieskot turet paruosta gera cv ir motyvacini ir is karto juos siust visur,kur tik pamatai kazka neblogo del saves.
Nedaryk daznai pasitaikancios klaidos: zmogus nusiuncia viena motyvacini ir laukia ka jam atsakys, po to siuncia kita. Arba gauna iskvietima i pokalbi ir daugiau nieko nebeiesko. Reikia siust kasdien tiek motyvaciniu, kiek tik gali. Ir eit i tiek pokalbiu kiek tik suspeji per diena. Tol,kol tikrai negausi darbo! Nes pakvietimas pokalbiui dar nieko nereiskia.

Esi jauna, moki anglu, tai galetum pabandyt ir studentu darbo birzose ieskot darbelio.

http://www.studentenwerk.nl/vacatures/5 ... lvarenbeek

https://www.gus.nl/vacature/op-zoek-naa ... ign=Indeed
nematanti
Posts: 14
Joined: 2012-05-12, 18:21

Re: Ieškau darbo Tilburg

Post by nematanti »

Kaip minėjote esu jauna ir darbo rinkoje žalia, taigi bet kokio tipo patarimai man yra naudingi.
Jau esu šiek tiek padirbėjusi per Nyderlandų uitzendbureu, jūsų aprašytame distribucijos centro tipo gamykloje, tačiau darbas truko tik kelias dienas. Vėliau - jie pasakė, kad nebėra užsakymų. Daugiau pasiūlymų nesulaukiau.
Esu buvusi Lenkų uitzendbureu, konkrečiau OTTO, bet iš jų nesulaukiau jokių pasiūlymų. Vėl gi, Įtariu, dėl mano išsilavinimo.
Siunčiau nemažai CV ir motyvacinių laiškų, tačiau dažniausiai nesulaukiu jokio atsakymo arba atsakymas būna jog šiuo metu jie turi pakankamai kandidatų. Todėl nusprendžiau parašyti šiame forume.
Kalbant apie CV ir motyvacinį laišką, sutinku su jumis, kad jie gali būti parašyti nelabai patraukliai. Dėl šios priežasties, norėčiau paklausti, gal būtų galima jums asmeniškai juos atsiųsti ir jūs galėtumėte pakomentuoti pagrindines klaidas. Vis dėl to žmogus iš šalies ir su patirtimi mato geriau.
Dėkoju už nuorodas, http://www.studentenwerk.nl aš dažnai peržiūriu, bet http://www.gus.nl man nematyta.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Ieškau darbo Tilburg

Post by Qlumpyz »

įdėk čia, mes pakomentuosim ;) tik nerašyk asmeninių duomenų! :mrgreen:
nematanti
Posts: 14
Joined: 2012-05-12, 18:21

Re: Ieškau darbo Tilburg

Post by nematanti »

Net ir pakeitus asmeninius duomenis CV , man asmeniškai, yra privatus dokumentas todėl nenorėčiau viešinti jo forume.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Ieškau darbo Tilburg

Post by Qlumpyz »

išmok lakoniškai elgtis su informacija, vistiek lakoniško cv nieks nepatikrins...

baigiau visiukus 1980 metais, dirbau kasininke Maximoj... ir t.t.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Ieškau darbo Tilburg

Post by Greta »

nematanti wrote:
Kalbant apie CV ir motyvacinį laišką, sutinku su jumis, kad jie gali būti parašyti nelabai patraukliai. Dėl šios priežasties, norėčiau paklausti, gal būtų galima jums asmeniškai juos atsiųsti ir jūs galėtumėte pakomentuoti pagrindines klaidas. Vis dėl to žmogus iš šalies ir su patirtimi mato geriau.
Qlumpys teisus - motyvacini ir cv gali ikelt i foruma. Mokykis apgaudinet, be to neisgyvensi, ypac dabartiniais laikais ir dar tokioje salyje kaip Olandija, kur visi viena sako, kita galvoja, o trecia daro.

Cv, jeigu ji kelsi i foruma, pakeisk visas datas ir uzimamas pareigas, bei mokslo vieta ir laika. Juk svarbu ta cv ir motyvac moket gerai sudeliot, o ne tai, kokios jame sudestytos datos ir koki butent isilavinima TU TURI. Gali rasyt bet kokia mokykla, nors Balbierskio ir nors 1920 baigimo metus. :D
Paskui, kai turesi normalius remus, galesi vel susirasyt savo duomenis. Bet manau,kad tuos remus gali paziuret ir inete, yra labai daug patarimu anglu kalba.
Beje, nelabai suprantu kaip cv, kuriame nebus tavo duomenu, gali buti privatus dokumentas? :)

Kas del motyvacinio, tai cia is vis ner ko bijot ji det i foruma, nes juk ji desi be "galvos" (be savo asmens duomenu), o tik bendra teksta, kuri esi surasius. O tai,kas motyvaciniame rasoma tu jau cia sudestei: koki turi isilavinima, kiek tau metu, kuo nori dirbti. Tai ko dar bijot?

As slaptai jokiu tekstu redagavimu neuzsiimu ir nenoriu gaut jokiu slaptu pilieciu duomenu, motyvaciniu ar cv. Juolab tokiu atveju,kai zmogus labai sureiksmina cv, negali det i foruma, bet gali siust inete simtams imoniu ar siust visai nepazistamam zmogui (pvz man). Man tai atrodo keista, todel komentuosiu tik forume.

Jei ikelsi i foruma - savo nuomone pasakysiu. Gal ir kiti pasakys, cia as ne viena su patirtimi.

Dar nemacius tavo cv, itariu kur darai viena (is galimu) klaidu: nurodai vidurini isilavinima pvz nuo 1998 iki 2009 ar pan.
Cv pageidautina rasyt pagal Olandijos isilavinimo standartus, ypac kai darbo eini ieskot ne i akademini sluoksni. Nes kuo zemesnis imones lygis, tuo menkesnio isilavinimo personalo skyriaus poniutes. Jos negali suvokt kaip galima 12 metu mokytis vidurinej mokykloj.
Todel reikia rasyt bazines mokyklos data (nuo 4 iki 12 tavo amziaus metu), paskui HAVO data - cia turi mokytis 4 arba 5 metus.
HAVO (4 metai) arba VWO (5 metai) yra ju vidurine. Bet jei nerodai aukstojo isilavinimo - reikia rasyti HAVO.

Na turbut jau pasidomejai apie Olandijos svietima pries rasydama cv, bet del viso pikto idedu nuoroda, kad geriau suprastum.
http://www.dynot.net/index.php?Itemid=82&lang=lt

Ir kaip kalbejom NIEKAD nerasyt HBO (aukstasis profesinis) ar WO (universitetinis), jei eini ne pagal specialybe ir ne i ofisa dirbt.
Butent del sito galbut tau atsisake duot daugiau darbo distribuciniame centre ir atsisake darba duot lenkai. GALBUT del sito, o gal i del kitu priezasciu. Butent del tu, del kuriu jie nenori priimt zmoniu su aukstuoju dirbt sunkiu ir nesvariu darbu.
Nes zmogus su aukstuoju daznai i prasta darba eina stumiamas bedos - reik pinigu, ner iseities, ner kalbos, todel reikia pakentet ir sukandus dantis padirbet... Vnz laikinas bjaurus nemalonumas. Ir visa tai parasyta ant veido, ypac ant jauno zmogaus veido, kuris nemoka vaidint darbininko roles...Tokia pozicija daznai nemaloni kitiems darbuotojams, jie skundziasi.......
Kita problema, kad zmogus su aukstuoju daznai nemoka dirbt sunku darba, jis yra islepes, jokio darbo nedirbes ir dirba ji atzagariom rankom. Vnz nesigriebia darbo su visa energija ir tai irgi matosi. Ypac jei jaunas zmogus uzauges tokioj seimoj,kur mamele uz vaika viska dare kol tik jis baige univerke... Taigi padare jam meskos paslauga.
Na ir dar viena daznai darbdaviu minima problema- zmogus su aukstuoju ima vadovaut, nurodinet, atsikalbinet... Nes jis atseit zino geriau, negu visi kiti, nes jis isilavines. ;)

Mano asmenine nuomone, darbdaviai prisibijo isilavinusiu ir todel, kad jie gali pastebet visa bordaka,kuris vyksta ju imonese, ypac distribuciniusoe centruose ir kokiose nors taip vadinamose lenku darbo birzose. Viska, ka pamatys, sudestys kokiam nors forume, o nuo forumo iki jegos strukturu - vienas zingsnis. :D
Post Reply