Kinų/indoneziečių/indų patiekalai

User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Kinų/indoneziečių/indų patiekalai

Post by Greta »

Kazkurioj temoj kalbejom apie skanu patiekala kinu restorane, bet neberandu kur tas pokalbis yra.Todel pradejau nauja tema. Manau kad daugelis zinot ivairiu patiekalu is indu, indonezieciu, kinu restoranu, taigis galim pasidalint patirtim.

Vnz patiekalas, kuri as gyriau ir kuris yra neastrus ir skanus vadinasi Tja Sieuw. Jo kaina atrodo apie 14 euru. Bet jis yra dviem zmonems. Atnesa ant stalo ugnele ir lekste su tuo patiekalu padeda taip,kad stovetu siltai, kiekvienas dedasi pats kiek nori. Dabar neatsimenu ar Nasi reikia atskirai uzsakyt, ar taip jau iprasta, kad prie jo duoda Nasi. Mes visad valgom su Nasi.

O kartais uzbegu i kinieciu restorana suvalgyt Loempia Speciaal. Nes tik kinai lumpija gamina skaniai.
Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: Kinų/indoneziečių/indų patiekalai

Post by Klevas »

Kiniechiu tai buna neblogu patiekalu, bet reikia zhinot. Kai mane nuvesdavo bendradarbiai - tai zhinojo ka uzhsakyt, o kai pats ejau pora kartu tai nesuzhavejo.

O pamates indu, indoneziechiu ar baisiausia Thai(tailando) zabegalkas- restoranelius - tai net nusipurtau.
Net negera darosi.(UK ir Australijos patirtis)
Va turku virtuve - OK, kebabas pav... (ne toks meshlu meshlas ka LT duoda ar dazhnoje UK kebabineje)
Turkishkas geras kebabas - jega
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kinų/indoneziečių/indų patiekalai

Post by Greta »

Klevas wrote:Kiniechiu tai buna neblogu patiekalu, bet reikia zhinot. Kai mane nuvesdavo bendradarbiai - tai zhinojo ka uzhsakyt, o kai pats ejau pora kartu tai nesuzhavejo.

O pamates indu, indoneziechiu ar baisiausia Thai(tailando) zabegalkas- restoranelius - tai net nusipurtau.
Net negera darosi.(UK ir Australijos patirtis)
Va turku virtuve - OK, kebabas pav... (ne toks meshlu meshlas ka LT duoda ar dazhnoje UK kebabineje)
Turkishkas geras kebabas - jega
As tik i vieninteli kinu restorana vaikstau Olandijoje ir tas yra labai svarus, jaukus net sakyciau toks iskilmingas, su dviem salem ir labai mandagiu personalu. Padavejai prisimena visus nuolatinius klientus, zino kuriuos staliukus jie megsta ir t.t. Net prisimena ka valgai, jei visada imi ta pati.

O vot turku valgius matau tik uzkandinese ir ten man atrodo labai nesvaru. Galbut yra ir turku restoranu, bet man ant kelio nera papuole. Na vargu ar eiciau i ju restorana, nes zodziai "turkas", "poilsis" ir "svarus maistas" man nesiderina. Turkai triuksminga tauta ir kiek maciau nevalyva. Na o kad triuksminga, tai cia jau nieks nesigincys. Taigi nuejus i ju restorana jausciaus kaip beprotnamyje.

Kazkada Utrechte, turku rajone, buvau uzejus i viena ju zabiegalovka ir valgiau patiekala, kuris Izraelyje vadinasi Pita, o kaip vadina turkai jau neprisimenu. Bet turkai nemoka jo pagamint, mesa perdziuvusi, beskone, be to, nesuprasi ar mesa su pipirais ar pipirai su mesa. :D
Turkai kepa skania duona, bet jos negaliu valgyt del nesvaros. Jie atitempia duona i pardavimo sale su nesvariais karuciais, sumeta i lentynas lyg mestu siuksles ir ten ji dulka, ant jos buriais tupia muses. Paskui kitas turkas ima ja rankomis, sviedzia tau ant prekystalio, tomis paciomis rankomis ima is klientu pinigus... Fui!
Ir i tuos turkus paziurejus jau norisi rauginto agurko uzkast, kad nepykintu, ka jau ten kalbet kad ju nuciupineta duona pirkti. Fui, fui fui....

Jeigu duonos kepimu, atgabenimu i pardavimo sale uzsiimtu tik moterys turkes, jei duona butu supakuota i celofanini maisiuka, tada as mielai valgyciau turkiska duona. Turkes moterys man nekelia pasislykstejimo.
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Kinų/indoneziečių/indų patiekalai

Post by Amina »

manes kinietiski patiekalai kazko netraukia. :eh: Kazkada paragavau viena karta, tai taip nepatiko, net purto prisiminus, bet gal reik zinot ka imt. As kai neturiu kas pataria, tai net nebenoriu prasidet.

Del svaros, tai cia jau kaip pasitaiko. Vienoj azijos pardoj buvau, tai man ten tokia smarve ir tokia nesvara buvo, brrr.... :sick:

Turku duona man irgi labai patinka. Musu parduotuvytej dirba motina ir kartais sunus ar dukra. Duona visada sufasuota, kai kurie duonos gaminiai buna nefasuoti, tai jie visada "apsimauna" ant rankos maiseli ir tada ima, nemaciau, kad imtu plikom rankom. Kai dirba sunus irgi labai mandagus ir laikosi higienos(bent jau kiek pastebejau). Nors si seima tokie labiau "modernus" turkai, vaikai puikiai kalba olandiskai, turbut cia gime, o mama irgi neblogai. As pas juos dazniausiai pigesniu darzoviu perku, pomidorai per puse pigiau nei parduotuvej. Tai savininke kai pamato, visada mandagi, besisypsanti, paklausia kaip sekasi. Tai apie ta turku parduotuve tikrai negaliu pasakyt nieko blogo, bet esu macius ir kitokiu variantu...

Va kai buvau paskutini karta turguj, tai pasibaisejau. Niekad nepirkdavau mesos turguj. Praeita karta sugalvojau nusipirkt vistos kulsiu, galvojau bus gal sviezesnes nei pardoj. Tai pardavejas plikomis rankomis paeme tas kulsis, sumete i maiseli, nusisluoste rankas i prijuoste ir paeme is manes pinigus. Tai as kaip zado netekus stovejau issiziojus, o vaziuodama namo visa kelia galvojau, kad jei mano vyras tai butu mates, tkrai nevalgytu tos vistos. Parejus namo nuploviau su karstu vandeniu. Aisku, po to keikiau save, kad iskart nieko nes kiau, reikejo netylet ir atsisakyt tos mesos, bet paveluota reakcija. Faktas tas, kad daugiau gyvenime nebepirksiu mesos turguje. Tarp kitko, pardavejas buvo olandas.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Kinų/indoneziečių/indų patiekalai

Post by Qlumpyz »

Mūsų gubernijoj olandai kiniečių maistą perka tik geruose taškuose: mond op mond reclame, reikia išsiaiškinti kur gera ir švari virtuvė, nes tų kiniečių irgi visokiausių būna.

Atradus gerą vietą galima labai skaniai ir nebrangiai nusipirkti (mes paprastai imam išsinešimui).

Pas mus populiarūs tokie patiekalai: Babi Pangang (kiauliena saldžiarūgščiame padaže), Foe Yong Hai (omletas), Tjap Tjoy (daržovių troškinys su vištiena), Koe Loe Yuk (vištienos arba kiaulienos gabaliukai tešloj - kukuliai ananasų padaže), Sate (vištienos iešmeliai riešutų padaže), mini-loempia; labai mėgstam kinietišką pomidorų sriubą.
Man asmeniškai dar labai patinka Cha Sieuw dar kitaip rašoma Tja Sue (pasvilinta kiauliena raudoname marinade).

http://www.justeat.nl/blog/gerechten-gi ... cha-sieuw/

Visa tai siūloma valgyti su Nasi (ryžiais) ar Bami (platūs plokšti makaronai = lapša).
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kinų/indoneziečių/indų patiekalai

Post by Greta »

Amina wrote:manes kinietiski patiekalai kazko netraukia. :eh: Kazkada paragavau viena karta, tai taip nepatiko, net purto prisiminus, bet gal reik zinot ka imt. As kai neturiu kas pataria, tai net nebenoriu prasidet.
Na tai pabandyk paragaut Tja Sieuw. Jei bus gerai pagamintas, tikrai nesigailesi ir nesipurtysi.
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Kinų/indoneziečių/indų patiekalai

Post by Amina »

Tai, kad ten kiauliena atrodo. Mes kiaulienos seimoj visiskai nevalgom(nu nebent kartais kokia salami ar ant picos). Saldziarugsciu patiekalu, mesos su vaisiais ar sate irgi nemegstu.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kinų/indoneziečių/indų patiekalai

Post by Greta »

Amina wrote:Tai, kad ten kiauliena atrodo. Mes kiaulienos seimoj visiskai nevalgom(nu nebent kartais kokia salami ar ant picos). Saldziarugsciu patiekalu, mesos su vaisiais ar sate irgi nemegstu.
Na tai seimoj ir nevalgykit. Juk tu gali kartais nusikalst ir nueit "i kaire" ar negali? :) Kada nors viena uzsok i kiniecius ir paragauk. ;)

As net nezinau ar tas padazas saldziarugstis... Greiciau saldus, nes jis su medumi.
Aisku geriau butu jei i restorana eitum su kokia drauge, kuri megsta kiauliena, tai galetum tik truputi paragaut ir tada zinotum.
Mes kartais uzsisakom sito patiekalo i namus is restorano, kai nesinori nieko gamint ir nesinori niekur eit.

As tai is principo mesos su vaisiais irgi nemegstu. Bet va anksciau per kiekvienas Kaledas (Lietuvoje) kepdavau zasi ir i ja prikisdavau obuoliu. Tikrai labai skanu zasis su keptais obuoliais. Juk zasis irgi mesa. Siaip jau labai pasiilgstu keptos zasies, tai vienas is nedaugelio patiekalu, kurio pasiilgstu is Lietuvos laiku.
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Kinų/indoneziečių/indų patiekalai

Post by Amina »

Tai cia ne tame esme, kad galiu nusikalst tai aisku. :lol: Tik nuo vaikystes nemegau jokios mesos kur buvo galima rasti nors grama riebalo. Apie lasinius isvis patyliu. Kadangi Lietuvoj kiauliena buvo pati populiariausia mesa, tai pora metu isvis buvau vegetare patapus. Isvaziavus is Lietuvos pamaciau, kad be kiaulienos ir vistienos yra daug daugiau is ko rinktis, tai po biski vel prisipratinau prie mesos.
Tas kinietiskas patiekalas kuri valgiau, jei neklystu buvo kepta antis su baisiu riebalo sluoksniu. Del to ir nusivyliau, bet gal antis visada ziauriai riebi ir cia ne kinieciai kalti. :?: :roll:
Nors tas tavo siulomas patiekalas labai grazios spalvos, bet kazkaip i riebaliuka nesa. :)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kinų/indoneziečių/indų patiekalai

Post by Greta »

Amina wrote:Tai cia ne tame esme, kad galiu nusikalst tai aisku. :lol: Tik nuo vaikystes nemegau jokios mesos kur buvo galima rasti nors grama riebalo. Apie lasinius isvis patyliu. Kadangi Lietuvoj kiauliena buvo pati populiariausia mesa, tai pora metu isvis buvau vegetare patapus. Isvaziavus is Lietuvos pamaciau, kad be kiaulienos ir vistienos yra daug daugiau is ko rinktis, tai po biski vel prisipratinau prie mesos.
Tas kinietiskas patiekalas kuri valgiau, jei neklystu buvo kepta antis su baisiu riebalo sluoksniu. Del to ir nusivyliau, bet gal antis visada ziauriai riebi ir cia ne kinieciai kalti. :?: :roll:
Nors tas tavo siulomas patiekalas labai grazios spalvos, bet kazkaip i riebaliuka nesa. :)
Riebaliuku toje mesoj nera ne gramo. Net dar daugiau: jei tik papulsi ant zioplo ar skupo kiniecio virejo, ji gali buti net per sausa: Nes ta mesyte visa nakti turi meduje pamerkta isgulet ir turi buti pilnai medumi apsemta pabut.

O dabar apie svarbiausia: TAS PATIEKALAS YRA IS JAUTIENOS!!!!! As kazkaip visai jau alzheimeriu baigiu susirgt... :lol:

Kas del anties, tai ji is principo man labai neskani ir niekad jos nevalgau, mane nuo jos net pykina. Manau, kad kinieciai cia ne prie ko. Juk ir prancuzai ne prie ko, jei varle yra varles skonio. :mrgreen:
Post Reply