reikia patarimo

Čia galite pasidalinti gyvenimiška patirtimi, teisiniais, socialiniais klausimais (įstatymai, pašalpos, pilietybė) ir panašiai.
Post Reply
astra
Posts: 2
Joined: 2012-06-25, 17:18

reikia patarimo

Post by astra »

sveiki,esu olandijoj visai neseniai,pradejau dirrbti.Turiu tokia problemele,reikia receptiniu vaistu,bet as dar neturiu gydytojo.Kaip man ji susirasti,kiek reikes moketi ir kokiu reikia dokumentu? padekit kas nors :?
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: reikia patarimo

Post by Greta »

astra wrote:sveiki,esu olandijoj visai neseniai,pradejau dirrbti.Turiu tokia problemele,reikia receptiniu vaistu,bet as dar neturiu gydytojo.Kaip man ji susirasti,kiek reikes moketi ir kokiu reikia dokumentu? padekit kas nors :?
1. Jei neturi draudimo:
Eik kaip turiste pas artimiausia (ar pas bet kuri) seimos gydytoja (huisartsa), neskis lietuviska pasa ar koki nors olandiska dokumenta jei turi, sumokesi jam apie 34 eurus uz konsultacija ir jis israsys recepta. Uz vaistus irgi teks vaistinej moket.

2. Jei turi draudima:
Skubiai registruokis pas huisartsa pagal gyvenamaja vieta. Kas yra jusu huisartsas ir kur jis reziduoja gali suzinot pas kaimynus. Po to nueisi pas huisartsa, moket nereikes uz vizita ir vaistinej uz vaistus taip pat nereikes. Jei turi draudima - visi receptiniai vaistai cia nemokami.

P.S. Bet kuriuo atveju del vizito pas gydytoja reik is anksto susitart telefonu arba nuvaziuot ir pas recepcioniste uzsirasyt vizitui.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: reikia patarimo

Post by Qlumpyz »

arba gali tiesiai maut į huisartsenpost, pasiguglink dėl adreso šalia tavęs.
su savim pasiimk ką turi.

dėl mokėjimo/nemokėjimo apsidraudus, dažnai tenka ir susimokėti, nes yra toks dalykas kaip eigen risico (sava rizika), t.y. minimali nedraudžiama suma per kalendorinius metus.
Denis
Posts: 2
Joined: 2012-09-15, 12:58

Re: reikia patarimo

Post by Denis »

sveiki , gal kas zino koks mokejimo planas yra pigiausias skambinant is nl y lt ?
lligitaa2
Posts: 5
Joined: 2012-11-9, 14:53

del mokesciu grazinimo

Post by lligitaa2 »

sveiki,gal kas galetu padeti.mano brolis dirbo olandijoje ir uz paeitus metus susitvarke visus dokumentus,kad gauti pinigelius.ir tetis graziai padirbejo :D ,susitare su tokiu Anton Vegenar lenku,jis tvarko dokumentus,ir pakeite saskaitas.gawosi taip,kad brolio pinigelius pervede ne jam,o tevui i saskaita :D gal kas turite kokiu patarimu
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: reikia patarimo

Post by Andrius »

Kreiptis į policiją arba belastingdienst. Jeigu jis pats NEpasirašė ant pervedimą patvirtinančių dokumentų.
lligitaa2
Posts: 5
Joined: 2012-11-9, 14:53

Re: reikia patarimo

Post by lligitaa2 »

bet matote jis dabar jau lietuvoje.lauke pinigeliu,parase tam lenkui i emaila,o tas atrase,kad jam parase tevas,jog brolio saskaita negaliojanti,kuria dawe ir pinigelius gavo tevas :D o brolis kalbos nemoka :?
lligitaa2
Posts: 5
Joined: 2012-11-9, 14:53

Re: reikia patarimo

Post by lligitaa2 »

o gal kartais zinote belastingo emaila?na,kad galmetu parasyti jiems ;)
RedaPleviene
Posts: 39
Joined: 2011-10-17, 12:45

Re: reikia patarimo

Post by RedaPleviene »

mokesciu inspekcija mailais nesirasineja, reikia laiskus rasyti
AudriusS
Posts: 7
Joined: 2012-10-30, 09:53

Re: reikia patarimo

Post by AudriusS »

Sveiki!

Norėčiau kreiptis patarimo dėl savo darbo sutarties sąlygų išaiškinimo ir institucijų, kurios galėtų mane toliau pakonsultuoti. Čia atvykau studijuoti magistratūros ir tuo tikslu ketinau dirbti iki studijų pradžios ateinantį rugsėjį. Neseniai įsidarbinau trijų žvaigždučių viešbutyje pas olandų porą, kurie ir anksčiau buvo įdarbinę lietuvių studentų.

Dirbu naktinėse pamainose ir atlieku "front desk manager" pareigas bei tvarkau jų rezervacijas per booking.com ir dirbu su viešbučio administravimo programa. Naktinė pamaina trunka dvylika valandų (20-8), per kurias visą laiką esu prie registratūros stalo. Mano darbo sutartyje yra nurodyta, kad už darbo valandas gaunu pilną atlyginimą, tačiau už budėjimo valandas, kurios anot mano darbdavių prasideda vidurnaktį, o baigiasi 7 ryto, tas tarifas gali būti 1,7eur/val. Kaip man paaiškino mano buto draugas olandas, tas tarifas taikomas, kai tomis valandomis nedirbu, kaip rezervacijos mokestis, jog esant reikalui prisistatyčiau ir dirbčiau pagal normalų tarifą. Tačiau aš dirbu visą naktį ir niekur nesitraukiu nuo ten. Žemiau pateiksiu savo sutarties punkto citatą originalo kalba. Kiek suprantu, man priklauso pilnas atlyginimas ir mano darbdavys nori mane apgauti pasitelkdamas interpretaciją neva aš ten nieko nedarau naktį, bet tai netiesa, nes nuolat tvarkau rezervacijas, priimu naktinius svečius ir t.t. Prašau patarkite ir jei galite nurodykite kur kreiptis.

Paragrafas iš sutarties:

De wernemer wordt ingedeeld in functiegroep ...IV.. conform artikel 9.1 van de Horeca-CAO. Op de werknemer zijn niet wachtperiodieken van toespassing.

Hij geniet een brutoloon van 1,7eur per uur bruto als vergoeding voor bereikbaarheidsdienst en voor de daadwerkelijk gewerkte uren geniet hij een brutloloon van 1563,90eur per maand bij een full-time dienstverband of naar rato. De uitbetaling van het loon vindt plaats op. 10e van de volgende maand. onder verstrekking van een loonstrook.
Post Reply