Kruizinės kelionės

Norintiems pamatyti pasaulį arba pailsėti. Taip pat pasidalinti įspūdžiais, nuotykiais ar gerais patarimais.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Kruizinės kelionės

Post by Greta »

Niekaip negaliu sugalvot kur siemet nukakt pailset/pasidairyt.
Mano diedas kaip visada domisi tik zvejyba Norvegijoje ar Svedijoj, bet man tai nebeidomu. O jis su meskere gali prasedet jachtoj 30 dienu ir bus kaip rojuj pabuves. :mrgreen:

O as kaip ir nezinau kur man rojus... :crazy:
Galvojau vaziuot pasibastyt po Andaluzija, galvojau pasivazinet po Austrija, bet visur kazko man truksta... Zinoma, mielai keliauciau i Australija, bet, deja, nelabai sveikata leidzia leistis lektuvu i toki ilga kelia. :sick:

Taigi netiketai gime mintis apie kruizine kelione, kur su minimaliom pastangom (nedideliu nuovargiu) galima nemazai pamatyt.
Pasityrinejau kruizus sitame saite:
http://www.saitas.lt/kruizai/

Nzn ar Olandijoje galima viska is situ uzsisakyt, bet viena jau prisirinkau, kuri cia galima uzsisakyt. Tai 10 dienu trunkantis kruizas: Kanaru salos ir Marokas. Galima uzsisakyt per musu Kras.nl.

Is Amsterdamo turistai nuskraidinami i Barselona, o is ten plaukia i siuos uostus: Kasablanka (Marokas), Agadiras (Marokas), Las Palmas (Gran Kanarija), Funčalas (Madeiros sala), Malaga ir vėl Barselona. Nakti plaukia, o visa diena tame mieste. Galima uzsisakyt ekskursijas po miesta, galima paciam vaikstinet. Na man butu kaip tik tas, nes noriu pamatyt truputi Maroko, bet viena ten nenoreciau vaziuot, o su grupe butu pats tas. Noriu pamatyt Las Palmas Gran Kanarijoj ir noriu dar karta pavaikstinet po Funshala. Ir Malagoj pasidairyt nebutu blogai, dar ta diena ir i Ronda sulakstyciau, sakoma, kad labai idomus baltas miestelis.
Vnz man sis marsrutas patiktu.

Bet ir vel BET ! Kajuciu vienam asmeniui beveik nera, cia atsiranda problemos...
Ir kai permastau viska, tai ko gero nelabai jauku buti kas vakara vienai laive, nes visi su savo draugais, o vienam kazkaip nei sis nei tas. Sausumoj as daznai keliauju viena ir man visai smagu, bet laive butu geriau su kazkuo dviese... Mano diedas aisku akis pastate domikom ir pasake, kad ATOSTOGU METU ji tik surise galetu ikisti i narva su 2000 zmoniu... :mrgreen: Jam atostogos reiskia tai, kad n km spinduliu neturi buti zmoniu. :mrgreen: Jachta, jura ir zuvys. Galiu buti ir as, bet be kompiuterio, tv, radio ir telefono. :o

Kita beda, dar didesne, tai keistos tu kruizu taisykles... Ne kelione, o kazkoks Vienos balius............. :o :think: :yawn:
Stypso toks vot nurodymas!
Laive būna trijų skirtingų tipų vakarai:
kasdieninis (casual), puošnus kasdieninis (smart casual) ir formalus (formal).
Siūlomos gairės šiems vakarams:
Kasdieninis (casual): sportiniai marškinėliai ir laisvos kelnės vyrams, suknelė arba kelnės moterims.
Puošnus kasdieninis (smart casual): švarkai ir kaklaryšiai vyrams, suknelės arba kostiuminės kelnės moterims.
Formalus (formal): kostiumai ir kaklaryšiai arba smokingai vyrams, kokteilinės suknelės moterims.


Vakaru skaicius, kada reikalaujama cia nurodyta apranga,priklauso nuo kruizo trukmes. Jei kruizas su 9 nakvynem, tai 5 kartus galima buti su kasdienine apranga, du kartus su puosniais kasdieniniais rubais ir du kartus su formaliais.
Na jau atleiskit, kad as laive vaiksciociau su kokteiline suknele, tai geriau jau sedesiu kajutej ir desra su batonu valgysiu... :oops:
As is vis neprisimenu kada paskutini karta vilkejau suknele, atrodo pries 10 metu Vienos operos ir baleto teatre...... O siaip i teatrus einu su kostiumu - svarkelis ir kelnes. Juos pasisiuvu pas gera siuveja ir tikrai jie neatrodo prasciau, nei suknele.

Bet laive noreciau devet dzinsus arba sortus, as juk buciau turiste! Zinoma, tegul buna laive ir pora istaigingu restoranu, i kuriuos butu privalu ateit su ''kodais" ir kas nori, tas tegul ir eina su kokteilinem suknelem ir smokingais. Bet kodel tokia taisykle reikia padaryti visiems ir visuose baruose ir restoranuose, net ten, kur nueini tik pavalgyt eilines vakarienes? :shock:

Ir nejau jie negaletu tu laivu sugrupuot? Vieni tegul buna skirti aukstuomenei, kuri susikars i laiva apsikarste briliantais ir siugzdanciomis suknelemis bei smokingais, o kiti - turistams, kurie nori ziuret i jura ir i miestus, o ne save parodyt ir kitu apdarus tyrinet.
Beje, radau ir prierasa: "Kai kurios kruizinės kompanijos nereikalauja laikytis griežtų aprangos kodų".
Bet neradau kurios butent! Ir neradau kaip tas grieztumas-negrieztumas atrodys. Vnz aprangos kodu reikalus, bet ne grieztai? Jei privalesiu ateit su kokteiline suknele, tai nepyks, jei ateisiu su baline suknele ar kaip ? :mrgreen: :clap: O jei as ateisiu su kelnemis, tai man lieps dingt is akiu?
Na gal tokiuose laivuose kaip Queen Mary ir tinka aprangos kodai, bet laiveliuose kaip Norwegian Cruise Lines, tai jau absurdas...

Toliau dar graziau. Paskutine nakti savo lagamina as turiu palikt koridoriuje, prie kajutes duru. Matyt laivo darbuotojai tuos lagaminus kazkur sunesa i viena vieta, paskui as lagamina turiu pasiimt uosto bagazo isdavimo skyriuje.
Na cia trys nelabai faini dalykai. Pirmas - jei as nepriduodu lagamino ir negaunu kvito, kur garantija, kad as ji atgausiu? Antra - kur garantija, kad mano lagaminas kokiai 10 minuciu neatsidurs mano kaimynu kajuteje, o lagamine vietoje daiktu neatsiras senu zurnalu kruva? Trecia - vadinasi visa nakti reikes klausytis velkamu lagaminu triuksmo?

Ir galu gale kazkokia keista atsiskaitymo laive tvarka. Kazkodel laive nepriimamos nei debetines nei kreditines korteles!!!
Gausiu keleivio kortele, kuri panasi i banko kortele. Su ja atsidarys kajutes durys, su ja ieisiu i uosta ir su ja laive galiu viska pirkt ir apsimoket visas paslaugas. Bet tam, kad galeciau pirkt, bus patikrinta mano kreditine kortele mano banke (man leidus) ir joje ta momenta turi buti ne maziau kaip 500 euru vienai dienai. Taigi jei kruizas 10 dienu - korteleje turi buti 5000 euru. Idomu kur galima isleist laive kasdien po 500 euru, kai uz valgi ir gerimus jau uzmoketa is anksto?! Na bet ne esme. Esme tame, kad as is vis nepageidauju tokios situacijos, man ji nekaip kvepia... Be to, paskutini vakara man i kajute bus atnestas cekis, kuriame bus viskas surasyta kiek ir uz ka as skolinga. As ji turiu pasirasyt, jei sutinku. Bet jei nesutinku, kas tada? Juk jie ten gali prirasyti bile ko, nebutinai piktybiskai, o gali pridaryt klaidu. O is ryto jau turiu islipti is laivo. Kur ta nakti as turiu eiti aiskintis del klaidu cekyje? Ir kaip isiaiskint? Ju zodis - pries mano zodi? Be to, kaip suprantu, as is anksto busiu davusi leidima savo bankui nuskaiciuot bet kokia suma, kuri ateis is to laivo buhalterijos... Taigi mano aiskinimai bus balsas tyruose saukias. Ir priedo, reikia viska, kiekviena smulkmena atsimint ka per 10 dienu nusipirkai, uzsisakei ir pan. Uzsirasinet ar kaip? :mrgreen: Be to, kaip supratau, laive aibe dalyku, apie kuriuos nezinai ar jie ikalkuliuoti i bendra suma ar uz juos reikia moket atskirai. Taigi kai gausi ceki gali apturet baisu "malonuma", kai cekis tikrai bus 5000. :lolno:

Gal kas esat keliave tais kruiziniais, gal galit papasakot kaip ten viskas atrodo: nuobodu, idomu, kaip su apranga ir kaip su atsiskaitymu?
velnias
Posts: 123
Joined: 2011-01-10, 17:06

Re: Kruizinės kelionės

Post by velnias »

labai faina
nebeieskok jokiu BET
varyk sau i kruiza megaukis prasmatnumu.bus proga vel suknene uzsivilkti
nemanau kad problemu iskils juk tiek zmoniu keleiauja ir jie aisku turi viskuom apsidrausti
as vykau tik 3 dienom tai man patiko o atsiskaityti galima ir grynai ,uz viska is anksto sumoketa taip kad daug neisleisi nebent bare ten kazin ka guksnosi arba kazino prasinesi
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Kruizinės kelionės

Post by Qlumpyz »

panašu, kad užtaikei ant 5 žvaigždučių laivo ir fsio :mrgreen:
ten iš tikrųjų lagaminus reikia palikinėt prie durų (na savaime aišku, kad lagamine brilikų nelaikai), o dėl bagažo praradimo - oro uoste irgi gali viską prarasti...
kai būna tokio lygio aptarnavimas: klaidos čekyje - neįmanomos. jeigu tau pavyktų įrodyti klaidą, greičiausiai tave "atleistų" nuo mokesčio apskritai :)
tai yra top servisas ir tikrai klaidų niekas sau neleis padaryti (kvepia atleidimu iš darbo).
dėl sumos 500 eur/dienai - tai čia irgi matyt kažkokia statistika jie remiasi.
prisiminus, kaip savo laiku (post-tarybinėj Lietuvoj) imdavom vizas į Vakarų Vokietiją - irgi reikėjo įrodyti, kad turi šimtą DM (doičmarkių) dienai, nors lietuviams anais laikais tai buvo neįmanomas kapitalas (skaičiuojant žvėreliais). kelis kartus važiavau su viza, tų pinigų tiek niekad neturėjau kiek reikalavo, bet visus kartus mane įsileido ir net neklausė parodyti pinigus (įrodymus).
dėl 5000 eurų užstato geriausiai pasiskambinti į kompaniją ir sužinoti, gal jie ir leis be to užstato arba su mažesniu, nes šiais krizės laikais - kiekvienas turistas - ausko vertas :)

didžiausia problema su šiuo kruizu, kiek suprantu, yra būtent aprangos kodas. čia jau nieko patarti negaliu. nemanau, kad denyje kam nors rūpės, tu su šortais ar su kokteiline suknele. bet į restoraną su šortais gali ir neįleisti. nors kai buvau Maroke su olandų grupe (grėblių gauja) - mes ClubMed restorane puikiausiai jautėmės su šortais ir maikėm. aišku svečiai mūsų "nematė, nepastebėjo", bet mes "gaudėm kaifą" ir "nepastebėjom" tų kodų :mrgreen: :mrgreen:
velnias
Posts: 123
Joined: 2011-01-10, 17:06

Re: Kruizinės kelionės

Post by velnias »

tai kad vyzos kreditas gi 5000 euru,nieko neymanomo as cia nematau.parodai kad vyzos korta turi ir viskas ,niekas negali tavo korteles turinio tikrinti
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kruizinės kelionės

Post by Greta »

Qlumpyz wrote:
....panašu, kad užtaikei ant 5 žvaigždučių laivo ir fsio :mrgreen:

.....dėl 5000 eurų užstato geriausiai pasiskambinti į kompaniją ir sužinoti, gal jie ir leis be to užstato arba su mažesniu, nes šiais krizės laikais - kiekvienas turistas - ausko vertas :)

.... nors kai buvau Maroke su olandų grupe (grėblių gauja) - mes ClubMed restorane puikiausiai jautėmės su šortais ir maikėm. aišku svečiai mūsų "nematė, nepastebėjo", bet mes "gaudėm kaifą" ir "nepastebėjom" tų kodų :mrgreen: :mrgreen:
1. Nea, cia visu europiniu kruiziniu bendros taisykles.

2. Na as galeciau jiems duot kortele, kurioje butu tie 5000, bet tikrai nenoriu to daryt, nes man nesuvokiama kodel reikia butent tokio uzstato, kai jau beveik uz viska uzmoketa?
Man atrodo, kad jie cia daro kazkoki psichologini triuka. Matyt jie gyvybiskai suinteresuoti, kad laive isleistum kuo daugiau pinigu ir jei ju turi, tai matyt neatsilaikai ir isleidi. Matyt jie sugeba pinigus isviliot savo prekemis ir pramogomis.

3. Tai va, jauteisi restorane gerai su sortais todel, kad ten buvai SU GAUJA. Jei butum vienas, tai sortai butu guleje lagamine...:D Kai esi draugu buryje, tai jura buna iki keliu. ;)
Na as nesiverziu i auksto lygio restorana su sortais, as net paprastam viesbutyje kurorte vakare (19 val) neinu vakarieniaut su sortais. Dazniausiai uzsidedu sviesias, ilgas kelnes ir vsio. Nors nzn ar ten kam nors tai svarbu, kai nera aptarnavimo, o maitinimas - svediskas stalas. Beje, laive irgi noreciau tik tokio maitinimo.

4. Na as supratau, kad man gal reikia ieskot tokio kruizo, kuris tikrai butu skirtas turistams, o ne tiems, kurie nori prabangiai praleist laika Cazino ir restoranuose gliaudydami austres, uzsideje 100 000 vertes suknele. :lolno:
Bet kita vertus, laivas, kuris bus skirtas tokio kalibro turistams, bus senas, vos judantis, jame nebus jokio jaukumo, truks elementarios svaros, o igula girtuokliaus ir dainuos "shumiel kamysh"... :lol: Tas laivas bus lyg keltas, kuriuo is Vokietijos i Lietuva plaukiam. :thumbdown: :sick:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kruizinės kelionės

Post by Greta »

Beje, radau dar viena nebloga kruiza, tiesa jame yra formule "all inclusive", ko man is principo nereik, nes as daug kuo nesinaudoju, o alkoholio viesoj vietoj niekad negeriu. O laivas,beje, labai prastas, senas.

7 naktų (8 dienų) KLASIKINIS VIDURŽEMIO JŪROS kruizas ("viskas įskaičiuota")
Išvykimo uostas: Barselona arba Roma (Civitavecchia uostas) pasirinktinai
Maršrutas: Barselona, Villefranche (Monakas/Monte Karlas), Livorno (Piza/Florencija), Civitavecchia (Roma), Neapolis, La Goulette (Tunisas), Barselona
Laivas: SOVEREIGN (buv.Royal Caribbean laineris Sovereign of the Seas)


Olandai nesiulo uostu pasirinkimo, jie plukdo tik is Romos.
ALL-INCLUSIVE Middellandse Zee cruise - MS Sovereign
8-daagse zeecruise per 3-sterren-plus schip vanuit Civitavecchia naar Napels, La Goulette (Tunesië), Barcelona en Villefranche.
Kaina, iskaitant oro uosto ir juru uosto mokescius (ir kt.) - 1139 eurai. Manau, kad sita kaina gerai pasako, kad publika tikrai bus su sortais ir maikemis. :mrgreen:
Kruizas yra ir labai geru laiku: rugsejo pabaiga - spalio pradzia.
velnias
Posts: 123
Joined: 2011-01-10, 17:06

Re: Kruizinės kelionės

Post by velnias »

nesuprantu as taves ,tai tau per prasmatnus ,tai tau vel per prastas

uz tokia kaina ......siais laikais uz 8 dienas manau kad brangoka
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kruizinės kelionės

Post by Greta »

velnias wrote:
uz tokia kaina ......siais laikais uz 8 dienas manau kad brangoka
Nu kad ne, uz 8 dienas, turint galvoje, kad "Viskas iskaiciuota" - nebrangu. Juk dar ir skrydis iki Romos ir atgal ir keliavimas laivu po visus tuos miestus. Man ta suma kaip tik pasirode maza. Ne is principo maza, bet kaip uz tokia kruizine kelione.

Zinoma, jaunas zmogus gali uz tuos pinigus visa Europa skersai isilgai apkeliaut, jei vaziuos su autostopu, nakvos po atviru dangum savo miegmaisyje. Bet jei jis nores kruizo, tai paklos tuos pinigelius uz savaite... :wave:
velnias
Posts: 123
Joined: 2011-01-10, 17:06

Re: Kruizinės kelionės

Post by velnias »

paziurek praita savaite telegrafe buvo skelimas 10 dienu viskas yskaiciuota is amsterio iskrenda 4 zvaigaduciu laive kazkur 600 eurioko
gal servizas ne tas ....et lyg nieko netruksta su gidu ir pasivaiksciojimais it t.t.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kruizinės kelionės

Post by Greta »

velnias wrote:paziurek praita savaite telegrafe buvo skelimas 10 dienu viskas yskaiciuota is amsterio iskrenda 4 zvaigaduciu laive kazkur 600 eurioko
gal servizas ne tas ....et lyg nieko netruksta su gidu ir pasivaiksciojimais it t.t.
Ojej, cia tikrai gera kaina. :clap: Paziuresiu.
Bet matai kruizas kruizui nelygu, nzn kur plukdo uz ta kaina. Be to, dabar matyt yra "deganciu" kelialapiu prie Egipto krantu. Dabar vieni zmones atsisako kelioniu i Egipta, o kiti, kurie iesko butent tokiu nuotykiu, gali pigiai gauti "paskutines minutes" kelialapi.
Post Reply