Pranciškos Reginos Liubertaitės (Radastos) kūryba

Diskusijos apie knygas, kūrybą
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Pranciškos Reginos Liubertaitės (Radastos) kūryba

Post by Greta »

Poetu/eiliu panasumas skaitytojams susijes su tuo, kaip jie supranta tas eiles, kaip "girdi" ju muzika savyje. Todel nieko nuostabaus,kad vienas zmogus tavo eilese matys tik tave, t.y jam bus viskas nauja, kitas girdes Sirvio aidus, trecias Maironio, o ketvirtas Miezelaicio. Galu gale ir tavo eilerasciai ne visi vienodi ir Sirvio ne visi vienodi........ Manyciau, kad tikrai galima "isgirst" panasumu tarp visu Lietuvos poetu, o gal ne tik tarp Lietuvos. Nesakau, kad tai kazkas panasaus i nesamoninga plagiata, as kalbu apie skambejima, apie tai KA as girdziu ir KAIP girdziu skaitydama eiles. Galu gale kokius vaizdinius vienas ar kitas eilerastis isaukia mano pasamoneje. Taigi, jei as skaitydama tavo kazkuri eilerasti girdziu ta pacia "muzika", kaip ir skaitydama Sirvio kazkuri eilerasti, vadinasi man gimsta mintis, kad tavo eiles panasios i Sirvio. Bet is tiesu jos gali buti panasios tik man. ;)
Na bet as juk ir neapibendrinu, nesu literaturos kritike, rasau tik savo nuomone.
Radasta
Posts: 46
Joined: 2010-12-15, 12:37

Re: Pranciškos Reginos Liubertaitės (Radastos) kūryba

Post by Radasta »

Greta wrote:Poetu/eiliu panasumas skaitytojams susijes su tuo, kaip jie supranta tas eiles, kaip "girdi" ju muzika savyje. Todel nieko nuostabaus,kad vienas zmogus tavo eilese matys tik tave, t.y jam bus viskas nauja, kitas girdes Sirvio aidus, trecias Maironio, o ketvirtas Miezelaicio. Galu gale ir tavo eilerasciai ne visi vienodi ir Sirvio ne visi vienodi........ Manyciau, kad tikrai galima "isgirst" panasumu tarp visu Lietuvos poetu, o gal ne tik tarp Lietuvos. Nesakau, kad tai kazkas panasaus i nesamoninga plagiata, as kalbu apie skambejima, apie tai KA as girdziu ir KAIP girdziu skaitydama eiles. Galu gale kokius vaizdinius vienas ar kitas eilerastis isaukia mano pasamoneje. Taigi, jei as skaitydama tavo kazkuri eilerasti girdziu ta pacia "muzika", kaip ir skaitydama Sirvio kazkuri eilerasti, vadinasi man gimsta mintis, kad tavo eiles panasios i Sirvio. Bet is tiesu jos gali buti panasios tik man. ;)
Na bet as juk ir neapibendrinu, nesu literaturos kritike, rasau tik savo nuomone.
Šitokią mintį išgirdau pirmą kartą. Įdomu. Turbūt esi labai muzikali asmenybė arba turi absoliučią klausą.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Pranciškos Reginos Liubertaitės (Radastos) kūryba

Post by Greta »

Radasta wrote:
Šitokią mintį išgirdau pirmą kartą. Įdomu. Turbūt esi labai muzikali asmenybė arba turi absoliučią klausą.
Esu muzikali, bet manau, kad tai nesurista. Eiles "skamba" kitaip, jos turi kitokia "muzika".
Gal tai labiau fanatazijos nuopelnas.
Radasta
Posts: 46
Joined: 2010-12-15, 12:37

Re: Pranciškos Reginos Liubertaitės (Radastos) kūryba

Post by Radasta »

Kelionių atodūsiai

1. Kreta
Kretėjusi žemė
pradingo jūroje,
kuri priglaudė
Atlantidą
su atlantais.
Tu išlikai –
Maža uola
virš vandens.
Nuskendo
visa galybė
dvasios
senosios.

Valia Dzeuso.

Kalnų serpantinai
raitosi
alyvmedžiais,
o ryto rūkas
gaivina
skurdžią
dirvą.
Akmenų luitai
stebisi gyvastim,
mažom trobelėm,
asiliukais,
ožkelėm
ir mėlyna jūra,
kuri vakarais
pasišiaušia
suošti praeitį.

2. Spinalonga
Venecijos dvasia
dar alsuoja
iš praeities
tvirtovės bokšte.

Dvi kojos
arba
dvi rankos –
vienas kūnas,
palaikęs
suluošintą
būtį.
Sveiki vaikai,
atskirti
nuo tėvų
ligos:
gili kančia
paslėpta rauda
susigėrus į žemę.

Valia Dievo –
Viešpaties
valia užgyti
žaizdoms
sielos
ir
kūno –
raupsuotųjų.

3. Knosas
Didingus rūmus
prikėlė olandas.
Virė juose
gyvenimas:
valdovai valdė,
akrobatai žaidė
ant jaučių nugarų,
dainiai giedojo.

Minotauro –
jaučiažmogio
bijojo
visas pasaulis.

Mino dvasia
įsigėrė
į požemių
gilumą.

Knoso rūmų
didybė
nurengia
praeitį
liekanom
luitų
ir labirinto.

4. Santorinis
Tarsi balti
balandžiai
maži namai,
aptūpę pakrantę,
mėlynomis durimis
ir langais į jūrą.

Kiek gyvenimų,
sulipusių su sala
šventosios Irenos,
mažose bažnytėlėse
skambant varpams.

Santorinis,
jaukumu priaugęs
prie kalno pašlaitės,
jūros link nusileidžia
į gelmę minčių
ramybę suradusiems
nuo pasaulio griūties.

2011
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Pranciškos Reginos Liubertaitės (Radastos) kūryba

Post by Greta »

Chmmmmm....
Ar esi buvusi Kretoje?

Siaip pagalvojau, kad butu idomu isleist visa atskira eiliu knygute, pavadinus ja "Kelioniu atodusiai".
Nemanau kad butina visur buti, kad aprasyt. ;) Dabar inete daugiau visko gali suzinot ir net pamatyt, nei nuvaziaves i vieta. ;) Ypac jei skaitai ne sausa informacine medziaga, o kazkieno kelioniu aprasymus, ypac rusu saituose. ;)
Butu savotiskai originalu, nes niekas tokiu eiliu knygos ner isleides.
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Pranciškos Reginos Liubertaitės (Radastos) kūryba

Post by kregzdutenr1 »

Jus saunuole ,

Miela paskaitineti jusu kurybos eiles.
Klausiu saves ir is kur pas zmones talentas taip graziai reiksti mintis?
Radasta wrote:Kelionių atodūsiai

1. Kreta
Kretėjusi žemė
pradingo jūroje,
kuri priglaudė
Atlantidą
su atlantais.
Tu išlikai –
Maža uola
virš vandens.
Nuskendo
visa galybė
dvasios
senosios.

Valia Dzeuso.

Kalnų serpantinai
raitosi
alyvmedžiais,
o ryto rūkas
gaivina
skurdžią
dirvą.
Akmenų luitai
stebisi gyvastim,
mažom trobelėm,
asiliukais,
ožkelėm
ir mėlyna jūra,
kuri vakarais
pasišiaušia
suošti praeitį.

2. Spinalonga
Venecijos dvasia
dar alsuoja
iš praeities
tvirtovės bokšte.

Dvi kojos
arba
dvi rankos –
vienas kūnas,
palaikęs
suluošintą
būtį.
Sveiki vaikai,
atskirti
nuo tėvų
ligos:
gili kančia
paslėpta rauda
susigėrus į žemę.

Valia Dievo –
Viešpaties
valia užgyti
žaizdoms
sielos
ir
kūno –
raupsuotųjų.

3. Knosas
Didingus rūmus
prikėlė olandas.
Virė juose
gyvenimas:
valdovai valdė,
akrobatai žaidė
ant jaučių nugarų,
dainiai giedojo.

Minotauro –
jaučiažmogio
bijojo
visas pasaulis.

Mino dvasia
įsigėrė
į požemių
gilumą.

Knoso rūmų
didybė
nurengia
praeitį
liekanom
luitų
ir labirinto.

4. Santorinis
Tarsi balti
balandžiai
maži namai,
aptūpę pakrantę,
mėlynomis durimis
ir langais į jūrą.

Kiek gyvenimų,
sulipusių su sala
šventosios Irenos,
mažose bažnytėlėse
skambant varpams.

Santorinis,
jaukumu priaugęs
prie kalno pašlaitės,
jūros link nusileidžia
į gelmę minčių
ramybę suradusiems
nuo pasaulio griūties.

2011
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Pranciškos Reginos Liubertaitės (Radastos) kūryba

Post by Greta »

Tikrai labai noreciau sulaukt ir daugiau Radastos eiliu apie ivairias salis. Tiesiog fantastika apie salis skaityt tokias eiles.
Tomis akimirkomis, kai skaitau man patinkancias Radastos eiles, dziaugiuos, kad esu lietuve, kad moku lietuviskai ir kad gyvenu tuo paciu laiku kaip Radasta.

Nors turbut ji pati tuo nesidziaugia... Juk jei butu gimus kitoj salyje, tai su savo talentu butu milijoniere.
Radasta
Posts: 46
Joined: 2010-12-15, 12:37

Re: Pranciškos Reginos Liubertaitės (Radastos) kūryba

Post by Radasta »

Greta wrote:Tikrai labai noreciau sulaukt ir daugiau Radastos eiliu apie ivairias salis. Tiesiog fantastika apie salis skaityt tokias eiles.
Tomis akimirkomis, kai skaitau man patinkancias Radastos eiles, dziaugiuos, kad esu lietuve, kad moku lietuviskai ir kad gyvenu tuo paciu laiku kaip Radasta.

Nors turbut ji pati tuo nesidziaugia... Juk jei butu gimus kitoj salyje, tai su savo talentu butu milijoniere.

Čia tik Tau, Greta, taip atrodo dėl tos kitos šalies. Savo šalyje esu už borto: manęs net į Rašytojų sąjungą nepriima (cha cha – vis mažiau konkurentų!) ir tai man didžiausias įvertinimas, nes ten sulindę sovietmečio vidutinybės, kai kurie yra išspaudę vos vieną knygelę. O viena žinoma rašytoja mane išvadino grafomane, aišku, netiesiogai, bet supratau, kad tai man taikyta, kai išėjo haiku knyga.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Pranciškos Reginos Liubertaitės (Radastos) kūryba

Post by Greta »

Radasta wrote:
Čia tik Tau, Greta, taip atrodo dėl tos kitos šalies. Savo šalyje esu už borto.............
Na man neatrodo, as labiau nei isitikinusi. Uzsienyje talentais taip nesisvaistoma... Ir tai,kad Lietuvoje esi uz borto, tai nieko neirodo, t.y. tai ne rodiklis.
Radasta
Posts: 46
Joined: 2010-12-15, 12:37

Re: Pranciškos Reginos Liubertaitės (Radastos) kūryba

Post by Radasta »

Greta wrote:
Radasta wrote:
Čia tik Tau, Greta, taip atrodo dėl tos kitos šalies. Savo šalyje esu už borto.............
Na man neatrodo, as labiau nei isitikinusi. Uzsienyje talentais taip nesisvaistoma... Ir tai,kad Lietuvoje esi uz borto, tai nieko neirodo, t.y. tai ne rodiklis.
Kartais mane pastato į tokią padėtį, ypač kai patenku į kokį renginį, kur reikia skaityti savo kūrybą, kai duodama suprasti, kad čia susirinko poetai, išskyrus mane.
Post Reply