OLANDIJA - UK - KUR GERIAU ?

Diskutuokime, pasidalinkime patirtimi ir patarimais
Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: OLANDIJA - UK - KUR GERIAU ?

Post by Klevas »

Televizija:
Na TV galima zhiuret kokia norit gyvenant bet kurioje valstybeje. Tiesa Lietuvoje jau anglishkos TV daug kanalu nesimato, nes UK palydovai ish ASTRA2 grupes daug kur nukreipti tik i salas todel matoma tik vakaru Europoje.
Olandu TV yra tikras meshlas, Britu irgi shudas, bet aishku kur kas geriau, net jau antenos i UK palydova nekabinau - neapsimoka.
DE televizija irgi ne stebuklas bet tai pati geriausia ka teko matyti. Visos shventes kurios namuose - praleidzhiamos su DE televizija. NL ar UK irgi niekas netrukdo jos zhiureti taigi chia ne problema.
Greta:

"Gal butu galima gaut daugiau aiskumo sitoje vietoje?"
Na taip, kad Klevui kas nepatinka tai dar ne informacija.

Nepatinka britu snobishkumas, tai yra prisirishimas prie shtampiniu vertybiu, nors jos idijotishkos. Pastebejau, kad per mano neilga 7 metu buvima daug kas pasikeite - patys britai vis labiau niekina britishkuma ir pasijuokes ish ju nesamoniu sulauki pritarimo. Kas aishku britams vel pliusas, jei jie sugeba i save pazhiuret.

Negaliu daug komentuoti santykiu tarp artimu zhmoniu, ju yra ivairiu - labai nuoshirdzhiu ir pavirshutinioshku.
Bet galiu paaishkinti apie santykius tvarkant kasdieninius reikalus ar santykius darbe.
1. Viskas grista mielu melu. Iki shlykshtumo. Vinei kitiems meluoja ir supranta, kad meluoja. AR jau nesupranta.
Isheitis? Dazhnai poklabio pradzhiohe pasakau, kad nesu britas ir nenoriu girdeti saldzhiu nesaminiu. Tai santykius sugadina, bet sutaupo daug brangaus laiko.
Praktishkai nusistatai, kad matysi ir bendrausi su besishypsanchiais debilais parduotuvese bankuose ir t.t.
Kartais sutinki protinga zhmogu ir tai buna nedidele tos dienos shvente. Sakysim pirkau planshete ir pardavejas labai protingai paaishkino esminius skirtumus.
Nueini i banka ten parashyta, kad valiuta keichiame be komisiniu, nors komisiniai apie 4.5 procento, kai LT keichiant per lita i eura tik 1.5-2.5 procento ir kazhkaip APSEINA be melo.
TV parduotuvese nera DVB-T imtuvu, jie tai vadina Freeview ir po to patys nesupranta ka parduoda ir ka perka.
Jei pasirashot mobilaus telefono sutarti tai jie kazhkokia linijos nuoma vadina, nors mobiliu telefonu technologijoje jokios nei tikros nei virtualios linijos neegzistuoja, jos dalinamos tarp naudotoju. Tai vel daroma kad kazhka sumeluot, rezultate niekas nezhino uzh ka moka ir zhmones tampa bukesni.
Toms nesamonems reikia bukesniu pardaveju, bukesnes kalbos. Taip anglu kalba pasidare buka, su bereikshmiais zhodzhiais, pritaikyta bukai visuomenei.
Rezultate - nieko negali pasitiket. Zhmones jau nezhino, kur shneka nesamones kur realius dalykus


2. Darbe.
Va chia tai jau problema, nes reikia pasiekti darbo rezultatu. O juk laiko del to kad esi kitoks, ir sugebi daugiau.
Dalykinis bendravimas labai sunkiai einasi, nes visi vieni kitiems meluoja , kitaip jie nemoka, jie patys neskiria tikroves nuo pritemptos fantazijos.
Sakysim darbo metu parasho: "Gal galetum pazhiureti i kliento X reikalus?"
Ash atsakau: Galiu pazhiureti, kai TA DARBA (pazhiurejimo) paskirsit ir paskirsit valandas jam, tai ji mielai atliksiu.
O jie mane, kad imsiu zhiuret,. savo kabos chytrumu ishspres reikalus...
Man: "Klientas turi problemu ir nepatenkintas"
Ash "Mano darbo dalis nera tenkinti klientus, jei matau, ka reikia padaryt (sakysim ar musu klaida, ar garantija) tai padarau be raginumu, o jei klientas nepatenkintas, tai yra zhmones kurie su jais bendrauja ir jie turi zhinot, kaip tas problemas spresti pagal kazhkokia tvarka, o ne gudrauti.

Vien zhodzhiu ir su shefu edames tiek, kad jis kartais net nenori su manimi kalbetis.
Bet pasirodo, tikros problemos tai tarp britu, va ten tai... patys save suvare i kampus
Man sako: anglijoje taip negalima su zhmonem bendrauti.
Ash: atleiskit, bet ash bendrauju ir su technika, ir man reikia aishkaus atsakymo, jei britams tai per sunku, tai galima idarbinti lenkus ar lietuvius, kuriu bus galima paklausti klausimo ir gauti atsakyma, ir nereikes papildomo psichologo etato itikti ju psichinems problemos. Nes jiems visada galima pasiulyti grizhti i LT.
Jei nori dirbti, tegu patys viska ishsiaishkina, o chia matai duodi info jie dar nepatenkinti, kad ne taip. Tegu vazhiuoja i LT padirbs uzh 500 svaru menesiui(jei gaus dar darba su tokiu chalturinimu), ir gal igaus proto

Deja nezhinau kaip ten NL darbuose, manau daugiau tvarkos ir mazhiau psichologiniu ligu.
ZHmones dirbe DE ir UK - tai UK ivardina kaip betvarkes karalyste. betvarkes zhmoniu santykiuose, mazhareikshmiu dalyku isikabinima, o esminiu nematyma.
Snobishkumas. bendravimo pakeitimas kazhkokia snobishka vaidyba vieni priesh kitus.

Bet bent jau apie tai su britais galima padiskutuoti, ar tai imanoma su olandais ar net vokiechiais tai labai abejoju.
Todel gal tas britu lankstumas turi ateiti?
Tikrai viskas nera vienareikshmishka
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: OLANDIJA - UK - KUR GERIAU ?

Post by Qlumpyz »

problemų šiftinimas yra normalus problemos sprendimas Vakaruose... UK čia ne prie ko. tas pats ir NL ir DE...
todėl normalūs vartotojai niekad neprasideda su abejotinos reputacijos firmom: visada rezultatas tas pats...
šiuo atveju klientai yra susigundę kokiomis nors nuolaidomis...

pyktis dėl to su šefu išviso neprotinga...
arba išspręsk problemą, arba persiųsk į skyrių "problema neišsprendžiama", ten klientui pasiūlys nemokamą čekį kokiam šūdui...
Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: OLANDIJA - UK - KUR GERIAU ?

Post by Klevas »

Viskas buvo puiku, kol pinigai liejosi upeliais ir niekas neskaichiavo ishlaidu - nebuvo jokiu problemu.
Kai pradejau dirbti nusistebejau, kad niekas nesirupina optimizacija - shefas pasijuoke, kad kainas galetu dar pakelti ir butu viskas OK.

Deja tai buvo senai senai priesh krize.

Dabar visi ieshko kur dingsta laikas.
O jis dingsta, nes klientams nepaaishkina uzh ka jie moka ir patys nezhino.

O klientai spaudzhia pinigus nes jiems nukarpyti fondai.
Daug kitu firmu jau ir uzhsilenke, o mes perkame visoki shuda ish azijos ir lipdome kazhka, na veikianchio kazhka, bet jau man sovietus taip primena...
Meldimasis, kad nieko nenutiktu yra butina darbo dalis.

Nera jokiu "pazhiurek" pas mane, nes man neskirta laiko jau zhiurejimams - tai shefo potvarkis. Yra darbai ir atskaiomybe
Zhiurejimui gali ir 2 dienos sueiti su neaishkiais rezultatais, o ka ash parashysiu i ataskaita?
Nu pasibarem su shefu ir man skyre 2 valandas per diena visokiems tokiems dalykams, o prashytojai kad pazhiurechiau turi nurodyti laika zhiurejimui, minimum 30 minuchiu ar valanda. Ash pazhiuriu ir pasakau ishvada ar ishsprendzhiu pats, jei virshija laika paskaukad reikia laiko.
Vel problema - ka daryt jei bus daugiau problemu.
Jei ash dirbchiau tik toki darba - tada nieko priesh ir ilgiau padirbti diena o atsiimti veliau laisvomis.
Bat didesne puse mano darbo yra projektai, o ten neturiu buti trukdomas ir turiu planuot laika.
Ankschiau buvo galima atsiputus menesiais daryti paprastus darbus, o dabar reikia tiek, kad silpna darosi. (Bet visur tas pats)
Taigi nebelieka vietos bardakui ir bukiems klienams (mes ishardeme jusu sistema surinkome ir ji jau neveikia...
Nu tai ir dzhiaukites - reikejo dar padegti..)

Jei ash projekta pertraukinesiu su klientais tai ji vel pabaiginesiu menesiais, o jau uzh tokius reikalus gali sugalvot mane ir ishmest.
Taigi patekus tarp kujo ir kietos vietos reikia butinai galvot kaip ishlikti nesutraishkytam. Shefa jau spaudzhia visi, tiekejai tiekia shuda ir pasimeta durniais, pirkejai apsimeta durniais ir reiklauja kas nepriklauso, darbuotojai apsimeta durniais ir daro broka ar nieko nepadaro, technologijos keichiasi, kad galva sukasi.

manau jis viena diena pasikars ar ishvezh ji i durnyna.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: OLANDIJA - UK - KUR GERIAU ?

Post by Greta »

Supratau, Klevai.

Tik nesupratau kodel visa tai suverti vien ant UK. :crazy:
Lygiai tokia pat situacija su melu ir su fantazijom yra ir Olandijoj. Lietuvoj taip pat. Ir kitose maziau civilizuotose salyse taip pat, tik ten dar baisiau, nes yra samoningas smeiztas tarp pazistamu,kaimynu, bendradarbiu.
Na o melas visada buvo ir visada bus. Manau musu laikais jo net maziau nei tada, kai Europa valde karaliai.

Tiesiog reikia nubrezti labai stora bruksni tarp saves, savo seimos/draugu ir tarp likusio pasaulio! Perzengei savo namu ar savo draugu namu slenksti, uzsidejai grazia sypsenele ir eini sau svilpaudamas. Visur bus taip kaip bus, ar tu pyksi ar nepyksi. Ir kuo labiau pyksi, tuo blogiau bus, nes tuo blogiau tu pats jausies. Zinok, kad nei pardese, nei mobiliu telefonu imonese, nei bankuose, visi tie klapciukai nenustato taisykliu! Tam yra aukstai sedintys dedes,kuriu tu nematai. Taigi tu gali pykti ant klapciuko, tik jei visai nesigaudai siam pasaulyje...

Kas del proto, tai nzn kodel tu ieskai protingu zmoniu bankuose ar pardese. Ten dirbanciu zmoniu yra kiti tikslai. Jie gauna atlyginima ne uz tai, kad tau parodytu savo prota. ;) Savo prota jie uzrakina ant triju uzraktu, kai perzengia savo namu slenkscius. Ir teisingai daro! Jiems per mazai moka,kad jie dar savo prota alintu!

Na zmoniu prisirisimas prie kazkokiu vertybiu man is vis netrukdo, jei manes jie nevercia prie to ristis.

Manau nera pasaulyje ne vienos salies, i kuria atvezus visai priesingos kulturos zmogu, jis nepradetu plaukus rautis nuo galvos jau po 3 dienu. :mrgreen:
Ir nereikia ne visai priesingos. Kazkada atvyko i Lietuva kazkoks veikejas is Svedijos, pabuvo menesi, paskui grizes namo tokiom spalvom aprase Lietuva, kad oi. Ir parase, kad dirbt nebegali, dabar turi pora menesiu gydytis pas psichologus, nes didesnio kosmaro kaip Lietuva pasaulyje nebuvo mates ir ne neisivaizdavo.:mrgreen:

Vienu zodziu reikia sau darbui ir gyvenimui pasirinkt tokia sali, kurioje viskas tiktu ir nereiketu ne su kuo kasdien bartis ir pyktis.

Na kas del tavo darbo tai cia nieko negaliu komentuot.

As su kvailu sefu nedirbciau, tik tiek galiu pasakyt. Man sveikata brangesne nei babkes. As perejau ne viena imone, maciau aibe durniu, dauguma is ju jau bankrutave. Niekad ne su vienu asilu nesibariau ir jam nepatarinejau. Jei MANO ŠEFAS yra tokio lygio,kad AŠ turiu jam nurodinet kaip bizni reguliuot, tai as begu nuo tokio ilgai nelaukusi.
Dabar mano bosas yra toks zmogus, kuris visas problemas pamato dar joms neprasidejus. Joms priartejus, jis jau turi sprendima. Be to, jis turi uosle ir i mešla nelipa. Jo devizas: "Kokybė ir ramybė". ;) Ir tai duoda gerus dividendus. Niekas kaip be galvos nelaksto, nesipleso, nesinervina ir nesipyksta, kiekvienas gerai zino savo pareigas. Ir jos visa laika yra tik tokios, kokios numatytos darbo sutartyje. Ir musu uzdirbamos babkes nuo viso tikrai ne mazeja. ;)

Bet tokiu zmoniu yra vienetai. Tiek NY, tiek Uk, tiek DE. Tokiu, kurie moka versla organizuot, bet kurie zino kaip jo neperspaust ir pernelyg daug neapziot. Nes tada atsiranda aibe norinciu ikast i uzkulnius ir i kitas vietas ir verslas nueina suniui ant uodegos. Pinigai yra gerai, kai ju kiekis yra proto ribose. Tiek versle, tiek privaciam gyvenime. Priesingu atveju atsistoji ant britvutes krasto.
Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: OLANDIJA - UK - KUR GERIAU ?

Post by Klevas »

Greta:

"Tik nesupratau kodel visa tai suverti vien ant UK.
Lygiai tokia pat situacija su melu ir su fantazijom yra ir Olandijoj."

O ash tikejausi, kad gal bishki geriau....
Zhmones kurie dirbo DE ir UK tai aishkiai sako, kad DE dirbti malonu, nes 10 kart mzhiau bardako, kiekvienas dirba savo darba, uzh ji atsako ir uzh terminus, o ne stumineja problemas kitiems. Tiesiog shefai to nedaleidzhia.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: OLANDIJA - UK - KUR GERIAU ?

Post by Qlumpyz »

Klevas wrote:
Daug kitu firmu jau ir uzhsilenke, o mes perkame visoki shuda ish azijos ir lipdome kazhka, na veikianchio kazhka, bet jau man sovietus taip primena...
man irgi kuo toliau, tuo labiau sovietus primena, tokia tarybinė kokybė škia...

pigiausius ir baisiausius ingridientus suvaro ir valio! ant pakelio juk parašyta kas sudėty - visiška teisybė, kad būtent tas ir yra (bet!!! tai jau ne tas pats kas ant pakelio parašyta, tai tik "pavadinimas" to kas seniau buvo, o dabar kažkoks penktas vanduo nuo kisieliaus).

aš siaubingai pakraupęs, kokią maisto kokybę gamina paskutiniu metu (kalbu apie 1-2 paskutiniuosius metus).
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: OLANDIJA - UK - KUR GERIAU ?

Post by Greta »

Klevas wrote:Greta:

O ash tikejausi, kad gal bishki geriau....
Zhmones kurie dirbo DE ir UK tai aishkiai sako, kad DE dirbti malonu, nes 10 kart mzhiau bardako, kiekvienas dirba savo darba, uzh ji atsako ir uzh terminus, o ne stumineja problemas kitiems. Tiesiog shefai to nedaleidzhia.
Nu manau cia kaip kam papuola, cia labiau loterija.

Kiek turiu pazistamu NY, tai visi skundziasi, kad virsininkai is vis niekuo nesidomi, dazniausiai chaosa daro/vadovauja koks dundukas is zemos grandies ir viskas vyksta kaip beprotnamyje. Rezultato vistiek pasiekiama, bet tam paguldoma daug bereikalingos darbuotoju energijos ir nervu sistemos. Bet virsininkams tai nerupi. Lygiai kaip ir kokybe.

Taigi olandu amziaus vidurkis vis trumpeja............
edviu
Posts: 43
Joined: 2021-06-28, 11:45

Re: OLANDIJA - UK - KUR GERIAU ?

Post by edviu »

čia jau man atrodo pačiam reikia spręsti kas geriau.. aš rinkčiausi uk vien dėl kalbos, nes esu praėjus kursus ir puikiai moku. ames.lt
Post Reply