AMSTERDAME - LIETUVOS KULTŪROS RENGINYS LTart.NL gruodžio 1

Naujienos, renginiai, įvykiai. Olandijos pulsas.
Post Reply
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

AMSTERDAME - LIETUVOS KULTŪROS RENGINYS LTart.NL gruodžio 1

Post by Qlumpyz »

AMSTERDAME - LIETUVOS KULTŪROS RENGINYS LTart.NL
2012-11-07
Projektas LTart.NL – kasmetinis, jau trečius metus lietuvių kultūrą ir meną puoselėjantis renginys, skirtas lietuvių, olandų bei kitataučių bendruomenei įsikūrusiai Nyderlandų Karalystėje. LTart.NL metu bus pristatomos įvairios meno formos – fotografija, skulptūra, tapyba, netgi tradicinė lietuviška virtuvė, suteikianti galimybę visiems renginio dalyviams paragauti lietuviško maisto bei gėrimų. Šiais metais ypatingas dėmesys bus skiriamas muzikai. Visą dieną besitęsiančios programos metu, klausytojai galės išgirsti, klasikinės,folk, funk, džiazo muzikos.


Renginį inicijuoja Olandijos lietuvių bendruomenė bei Lietuvos ambasada Nyderlandų Karalystėje. Gruodžio 1 dieną projektas įsikurs Posthoorkerk (Haarlemmerstraat 124, 1013 EX Amsterdam), pačioje Amsterdamo širdyje ir nuo 13.00 iki 00.00 visus kvies įsilieti į meno, muzikos bei unikalios kultūros šventę.

Nuo 20:30 iki 22:30 vyks svečių iš Lietuvos Leon Somov ir Jazzu koncertas. Renginio dalyviai, programa, naujienos interneto puslapyje http://www.LTart.NL.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: AMSTERDAME - LIETUVOS KULTŪROS RENGINYS LTart.NL gruodži

Post by Qlumpyz »

1a pastaba: info apie renginį pamiršo surašyti olandiškai, vadinas reklamos NL medijoj nebus ir olandai (beveik) nedalyvaus.

2a pastaba: a cepiakų bus?
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 22:11

Re: AMSTERDAME - LIETUVOS KULTŪROS RENGINYS LTart.NL gruodži

Post by Greta »

Abejoju,kad pamirso surasyt olandiskai. Matyt atsirado lietuviu, kurie turi sioki toki kulturos supratima ir gedos jausma. Todel nenori,kad apie toki jovala suzinotu olandai ir isjuoktu. Tai jau tikrai "kulturos" renginys: tapyba ir cepelinai. :mrgreen: :lol:
Na turint galvoje,kad "Lietuvos kulturos", tai matyt viskas gerai. Kokia salis, toks ir kulturos bei kulturiniu renginiu supratimas.

Savaime suprantama, kad jei rengini organizuoja lietuviu bendruomenes "damutes", tai tas renginis yra tik pajuokai.

Ka reiskia "kultura PUOSELEJANTIS renginys" nesupratau. Tikiuosi, kad zodziu reiksmes i zodyna pasiziurite kai rasote tokius pranesimus apie kulturos renginius. Net jei visa tai jovalas su cepelinais ir afroamerikieciu muzika. :lol: Dar ziurekit, kad J.Brown nepaduotu jusu i teisma,kad jo muzika savinates kaip savo kultura. :D Ir net PUOSELEJATE ja. :lol:

Lietuviai geriau girtusi tuo, kas tikrai ju. Autentiska liaudies tradicija reprezentuoja daugybė Lietuvos folkloriniu ansambliu, kuriu repertuara sudaro liaudies dainos ir instrumentinė muzika. Taipogi prie lietuviu kulturos, kai kalbam apie muzika, reikia butinai prijungt senasias polifonines giesmes – sutartines.
Be to, turint galvoje musu pagoniska praeiti, reiketu nepamirst ir apeiginiu folkloro kolektyvu repertuaru. (Vienas is geriausiu tokiu kolektyvu yra pvz. Kūlgrinda.) Atkuriant tokias pagoniskas sventes renginyje, jau gal butu galima naudot ir zodi "puoselejam".
Zinoma, senaji folklora kai kurie muzikantai dabar bando perteikt ir dziazu ir roku, kuriasi visokios folkroko ir neofolko grupės, lietuviu liaudies muzika jos papildo ivairiais world muzikos elementais ir t.t. Bet tai jau ne ta lietuviu kultura, kuria butu galima SIUO METU pristatinet kaip LIETUVISKA KULTURA. Tai tiesiog lyg ieskojimu kelias, kuriuo eina beveik visas pasaulis.
Na o savintis Fank (funk) is vis neetiska.

P.S. Qlumpy, tik nesupyk, nieko asmenisko cia nera.
Na kita vertus, tu esi aukstai iskeles savo pazinimo muzikos srityje kartele, tai tau ir aukstesni reikalavimai. :thumbup: :clap:

Linkiu linksmai praleist diena sioje sventeje!
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: AMSTERDAME - LIETUVOS KULTŪROS RENGINYS LTart.NL gruodži

Post by Qlumpyz »

Na įdomiai čia Greta išdėstei :)

Kas mane stabdo vykti į šį renginį (beje kaip ir visada) yra tai, kad jį organizuoja OLB.

o šiaip man netgi patinka, kad ne vien tik folkloras, kuris man spėjo tiek nusibosti Lietuvoj, kad netgi gera, jog lietuviai nustojo tapatintis su vyžomis ir sutartinėmis :)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 22:11

Re: AMSTERDAME - LIETUVOS KULTŪROS RENGINYS LTart.NL gruodži

Post by Greta »

Qlumpyz wrote:

.......Kas mane stabdo vykti į šį renginį (beje kaip ir visada) yra tai, kad jį organizuoja OLB.

.........o šiaip man netgi patinka, kad ne vien tik folkloras, kuris man spėjo tiek nusibosti Lietuvoj, kad netgi gera, jog lietuviai nustojo tapatintis su vyžomis ir sutartinėmis :)
O kodel jie negali tapatintis, jei tai ju praeitis? ;) Jeigu pradesime vien dziazuot ir NEBEPUOSELESIME praeities, tai jos ir nebeliks. Prisimint kokie buvo musu proteviai, man atrodo nereiskia patiems buti tokiems. Beje, paciose vyzose nematau jokios bedos, jos nera zmogaus gerumo/blogumo rodiklis.
Manau, kad daugelis vyruku su vyzomis pries simta metu buvo zenkliai padoresni, nei siandieniniai su batais uz gabala ir su kostiumu uz 10 gabalu! ;)

Beje, paziurek kaip olandai kabinasi i savo praeiti: net dabar vis su klumpem pakaukši, klumpes prie vartu kala ir pan.

As turbut irgi mielai nuvykciau i toki rengini, jei jis tikrai butu idomiai suorganizuotas. Bet tam OLB neturi nei vaizduotes, nei noro, nei finansu, nei zmoniu, kiek reikia toki dalyka idomiai suorganizuot. Cia juk ne 3-5 zmoniu darbas. Ir tam reikia, kad visi atvykstantys jame noriai dalyvautu, jungtusi i svente, jaustusi esa jos dalyviai ir aktoriai, o ne ziurovai tribunoje, atvyke pakritikuot.
Bet as neisivaizduoju Europoje (bet kurioje salyje) didelio burio lietuviu, kurie nuo dūšios švęstų tokia lietuviska svente, kokia as isivaizduoju...... Dabar dauguma sukrite i materializma ir mintys apie babkes is zmoniu ateme sugebejima dziaugtis, juoktis, svesti. Ir visai nesvarbu kiek zmogus uzdirba - jis visvien nelaimingas, nes jam visada mazai. Su atlyginimo didejimu dideja ir poreikiai ir jie dideja greiciau nei babkiu kruva, taigi zmogus visada nelaimingas. :D

Cia kaip tam anekdote.
Armenijos radijui uzdave klausima: ar yra nors vienas bruozas, kuri turetu visos pasaulio moterys?
Armenijos radijas atsako: yra!
Koks?
Armenijos radijas: visos moterys nepatenkintos savo krutine. Nuo krutines dydzio tai nepriklauso! ;)
User avatar
malkus
Posts: 1
Joined: 2023-03-14, 15:08

Re: AMSTERDAME - LIETUVOS KULTŪROS RENGINYS LTart.NL gruodžio 1

Post by malkus »

Sveiki,

gal dar bus kada?
Post Reply