Fjordų romantika

Su ypatingomis tradicijomis
Post Reply
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Fjordų romantika

Post by Greta »

Bokn wrote: ...Norvegijoj yra labai daug keltų plaukiojančių fjordais. Keltų prieplaukose visur pastatytos didesnės ar mažesnės patalpos su laukimo sale, tualetais, o kai kur veikia ir kavinės, užkandinės. Prieš gal kokius 5 metus atsirado tose patalpose knygų lentynos kuriose yra visokiausių knygų ir ne vien tik norvegų kalba. Tas knygas gali pasiimti kas nori ir veštis į kelionę ar tiesiog namo, o perskaitę, jei nori gali jas vėl palikti bet kur tokioje knygų lentynoje prieplaukoje.........
As siek tiek nesupratau kaip tu atsirandi kazkuriam fjorde, kuriam tu negyveni? Juk turbut su keltu kelies tik i koki artimesni miesta, kai nori idomiai apsipirkt ar siaip papramogaut? Na jei ka, nesijuok, nes as neisivaizduoju gyvenimo fjorduose. Bet labai idomu.
Siaip jau gaunas taip,kad tu savo knygas dazniausiai gali palikt tik savo prieplaukoj ir be taves tu lietuvisku knygu ten ner kam paiimt. O vezt i kazkuri kita - vargu ar atsiras laiko ir upo. Cia tik atsitiktinai gali taip atsitikt,kad su savim turesi knyga, kuria busi perskaites. Na gal as kazko nesuprantu, gal jus ten daznai plaukiojat? :roll:

Turbut labai idomu keliaut tarp tu fjordu, grazus vaizdai?
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Fjordų romantika

Post by Greta »

Beje, man labai grazus Sognes fjordas, ar esi ji mates?
As ji vadinciau tiesiog upe, juk jo ilgis 203 km, o plotis placiausioj vetoj - 5 km!

Image
Zahra
Posts: 45
Joined: 2010-12-1, 18:12

Re: Fjordų romantika

Post by Zahra »

Bokn, ar esi mates aurora- siaurine pasvaiste? Mano viena is svajoniu pamatyti ja.
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Fjordų romantika

Post by Andrius »

GretaSK wrote:Beje, man labai grazus Sognes fjordas, ar esi ji mates?
As ji vadinciau tiesiog upe, juk jo ilgis 203 km, o plotis placiausioj vetoj - 5 km!

Image
Labai gražu. Kolega apkeliavo Naująją Zelandiją ir Norvegiją. Visgi sako, Norvegijoje gražiau ;)
Aš ir planuoju ten apsilankyt.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Fjordų romantika

Post by Greta »

Zahra wrote:Bokn, ar esi mates aurora- siaurine pasvaiste? Mano viena is svajoniu pamatyti ja.
As du kartus esu macius poliarine pasvaiste Murmanske.
Jos kiekviena karta vis kitokios.
Dangus atrodo taip, lyg mazas vaikas butu nuspalvines dangu su Photoshopu. :)

Image
Image

Tuo paciu dar viena saituka apie keliones po Norvegija uztikau, gal kam bus idomu. Ji galit pasistatyt ant bet kurios kalbos.
http://www.visitnorway.com/ru/Articles/ ... rn-lights/
Zahra
Posts: 45
Joined: 2010-12-1, 18:12

Re: Fjordų romantika

Post by Zahra »

Nuostabus vaizdai, isivaizduoju koks grozis matant tikroveje!! O sunu vilkstine tiesiog tikras bonusas. Na, gal viena diena svajone issipildys..
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Fjordų romantika

Post by Greta »

Zahra wrote:Nuostabus vaizdai, isivaizduoju koks grozis matant tikroveje!! O sunu vilkstine tiesiog tikras bonusas. Na, gal viena diena svajone issipildys..
Sunu vilkstine grazu, bet taip pat idomu elniu lenktynes. Elniai buna ikinkyti i roges. Dar buna, kad slidininkas prisikabina prie to elnio, bet tai kazkaip nelabai idomu.
Kiek zinau tokios lenktynes buna visose siaurinese salyse Norvegijoje, Suomijoje, nzn kur dar.
As maciau Murmanske, ten kiekviena kovo menesi vykdavo Siaures svente, kurioje buvo ir sitos elniu lenktynes su rogemis. Kuo sudetingesnis varzybu etapas, tuo daugiau elniu ikinkyta i vienas roges.
Beje, slidininkai irgi pasikinko po 2-3 elnius, tada jau buna idomu ziuret. :D

Beje, dabar Murmanske is sito reikalo padare versla... Elniai nususe ir juos valdo nebe ciukciai su graziais kailiniais, o verslininkai su treningais... Ir uz 100 euru dar visus norincius tose rogese pavezioja. :mrgreen:

Image

Image
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Fjordų romantika

Post by Andrius »

Gavau pasiūlymą paskelbti šitą nuorodą
100 Best Things To Do In Norway
https://www.jenreviews.com/best-things-to-do-in-norway/

Kai keliausiu į Norvegiją, būtinai pasižiūriu ką čia aplankyti.
Meshkius
Posts: 138
Joined: 2018-05-25, 13:40

Re: Fjordų romantika

Post by Meshkius »

Greta wrote: 2010-12-7, 20:01
Zahra wrote:Bokn, ar esi mates aurora- siaurine pasvaiste? Mano viena is svajoniu pamatyti ja.
As du kartus esu macius poliarine pasvaiste Murmanske.
Jos kiekviena karta vis kitokios.
Dangus atrodo taip, lyg mazas vaikas butu nuspalvines dangu su Photoshopu. :)

Image
Image

Tuo paciu dar viena saituka apie keliones po Norvegija uztikau, gal kam bus idomu. Ji galit pasistatyt ant bet kurios kalbos.
http://www.visitnorway.com/ru/Articles/ ... rn-lights/
WOW, nerealu. Taip atrodo galėtum išsėdėti ir grožėtis visą amžinybę... Vienintelis kompanionas galėtų būti vilnonis ir nieko daugiau nereikėtų, na, dar karštos arbatos. Galva išsivalytų nuo negatyvo kaip reikiant
Post Reply