Į Lietuvą grįžta turto nacionalizavimas

Naujienos iš Lietuvos
Post Reply
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Į Lietuvą grįžta turto nacionalizavimas

Post by Greta »

Vnz prasidejo pabaigos pradzia.
Visi turbut zinot,kad Lietuva per savaite (?) nutare pavogt , tfu reik sakyt nacionalizuot, PRIVATU KOMERCINI Snoro banka. Bankas buvo mokus, jame sukosi 4 milijardai, jis vis labiau isibegedavo, jau uzeme 10 % rinkos. Jokiu problemu jame nebuvo, ji nuolat tikrindavo visos zinybos,kurioms priklauso tikrint.
Valdzia mekeno: oi, jame gali buti problemu, yra rizikingu paskolu protfeliu, gal yra machinaciju, gal taps nemokiu... :mrgreen: Kai taip veblena Finansu ministre ir Lietuvos banko valdytojas, tai zinot jau psaulio pabaiga.

Na man aisku,kad bankas tik pardzia. Tyliai ramiai kazkas nacionalizxuoja musu visa tauta. Galvoju, kad dabar NT eile. Nenoreciau rast savo buta uzplombuota su lentele ant duru: Iejimas draudziamas, butas priklauso valdziai. :lol: Bet turbut taip atsitiks.

Lietuvoje panika. Visose srityse.
Lryte yra aiskus straispnis ta tema. Labai aiskus ir jame is principo niekas nepmeluota, gal faktai kiek isteriskai pateikti ir tiek.
Jei kam neidomu - nekaitykit, ca daug sudejau. Tiesiog manau, kad tai PIRMA BAISI KVAILA VISKA GRIAUNANT FINANSINE AFERA LIETUVOJE. Viskas,kas buvo iki siol, yra tik smulkmenos. Sita istorija yra musu salies pabagios pradzia.

http://www.lrytas.lt/-13220417201321577 ... C4%97s.htm

Nezinau ar ta paklodine nuoroda atsidarys? Nemoku sutrumpint nuorodu.
Todel idesiu keleta istrauku. Sraipsni parase Aleksandras ZIbas.

Beje, valdzia vis mekeno,kad nori apsaugot darbo liaudies indelius, bet pasirode,kad ju ten yra tik 100 tukstanciu! Ir del tu buvo nacionalizuotas bankas,kuriame sukasi 4 milijardai???


Citata: Keista yra tai, kad nors nuo nacionalizacijos jau praėjo savaitė, valdžia dar taip ir nesurado vieno pagrindinio ir labai stipraus argumento, kodėl banką reikėjo nacionalizuoti, o kartu nusavinti ir daugybės įmonių ir žmonių lėšas (viršijančias 100 tūkst. eurų).


Citata: Banko nacionalizavimas - nekasdienis reiškinys. Kodėl valdžia iš pradžių kalbėjusi apie milijardą kažkur išgaravusių vertybinių popierių, vėliau šį argumentą pamiršo, ir ėmė kalbėti apie iš banko ėmusius bėgti pinigus, dėl ko bankas neva ir buvo nusavintas?
Dabar jau kalbama tik apie rizikingą kapitalo valdymą, kuriuo galima apkaltinti be išimties visus Lietuvos bankus, ir ne tik Lietuvos, beje.
O gal tokio argumento tiesiog nėra ir negali būti, todėl tiek daug dėmesio ir skiriama viešiesiems ryšiams bei kalboms apie bankininkų turto ir pačių bankininkų areštus?



Citata: Gal nei Lietuvos bankas, nei finansų ministrė dorai nė patys nesupranta, kodėl jie nacionalizavo „Snorą“? Ar gali taip būti? Kas lėmė keistą, pasaulyje negirdėtą nacionalizavimo variantą, kai valdžia perėmė atsiskaitymų sutrikimų neturėjusį banką?
Kodėl po nacionalizacijos bankas iškart buvo uždarytas (tai iš esmės reiškia banko subankrotinimą, nes nė vienas bankas po sustabdymo nebeatsidaro)? Juk pasikeitė tik savininkas. Juo tapo valstybė, kuri pastarąjį pusmetį nuolat inspektavo „Snorą“ ir galėjo žinoti kiekvieno lito šiame banke judėjimą. Taigi, įsiveržti į banką tik tam, kad sužinotum, kas jame darosi, kaip dabar valdžia aiškina, nebuvo jokio reikalo.
Tai, kaip vyko „Snoro“ veiklos sustabdymas ir nacionalizavimas bei neįtikėtinai operatyvus vieno profesionaliausių ir labiausiai patyrusių pasaulyje finansinių ir informacinių tyrimų specialisto Simono Freakley atsiradimas Lietuvoje, labai panašu į iš anksto suplanuotą - ir galimai ne Lietuvos institucijų - operaciją.
Ar gali būti, kad „Snoro“ nacionalizacija - ne Lietuvos valdžios, o užsienyje suplanuota operacija, kurioje Lietuvos bankas, Vitas Vasiliauskas ir visa Vyriausybė atliko tik marionečių vaidmenį?
Toks klausimas kvepia pigia sąmokslo teorija, ir vis dėlto, kai Lietuvoje likus kelioms valandoms iki operacijos pradžios pasirodo tokio rango ir tokios algos prašantis veikėjas kaip S.Freakley, kuris imasi banko su milijardais indėlių uždarymo operacijos, ši teorija turi būti bent jau apsvarstyta.


Citata: Kas leidžia manyti, kad Lietuvos valdžia „Snoro“ istorijoje atliko tik marionetės vaidmenį?

1. Lietuvos banko ir Vyriausybės atstovų argumentai ir aiškinimai apie banko „Snoras“ veiklos sustabdymą - prieštaringi, neprofesionalūs ir neįtikinami. Be to, jie verčia abejoti visos Lietuvos bankų sistemos patikimumu.

2. Mat ne tik bankas „Snoras“ Lietuvoje gali būti kaltinamas prastu rizikos valdymu, nepakankamu atidėjinių „blogoms paskoloms“ sudarymu ar pastatų bei brangių automobilių pirkimu.

3. S.Freakley ir dar apie 20 žmonių grupės atsiradimas Lietuvoje tą pačią dieną, kuomet neva buvo nuspręsta sustabdyti banko „Snoras“ veiklą - neįmanomas sutapimas. Tokie darbai ir sutartys, įskaitant atlygį, su tokio aukšto lygio ir JAV administracijai artimu bei puikiai vertinamu finansininku, paprastai turi būti derinami ir planuojami iš anksto - bent prieš kelis mėnesius.
Todėl, kad paskirtasis banko „Snoras“ administratorius S.Freakley yra buvęs JAV finansinių ir informacinių tyrimų bei konsultacijų bendrovės „Kroll“, kuri priklauso „Altegrity“ įmonių grupei, vykdančiai JAV federalinės valdžios institucijų, taip pat galimai ir slaptųjų tarnybų užsakymus, vadovas.

4. Kitas keistas sutapimas - neįtikėtinai greitas įstatymų ir jų pakeitimo paketo, susijusio su banko „Snoras“ nacionalizavimu ir skaidymu parengimas.

5. Valstybės institucijų atstovų teiginys, kad banko veiklos ir įsipareigojimų kreditoriams vykdymas priklausys nuo banko turto vertės nustatymo šią savaitę - neįtikinamas.
Išsamus banko turto vertinimas - ilgas ir sudėtingas procesas, nes be vertybinių popierių reikia įvertinti tūkstančiams klientų išduotų paskolų grąžinimą užtikrinančio įkeisto turto vertę, šių klientų pajamas ir mokumo perspektyvas ateityje. Geriausiu atveju toks vertinimas užtruktų kelis mėnesius.

6. Šie faktai ir abejonės leidžia kelti hipotezę, kad banko „Snoras“ veiklos sustabdymą lėmė kitų NATO valstybių specialiųjų tarnybų ar kitų institucijų atliekami tyrimai ar veiksmai, o ne paties banko veiklos trūkumai, nors tokių galimai taip pat yra.

7. Galbūt tokius kitų valstybių institucijų veiksmus lėmė banko „Snoras“ dalyvavimas pervedant Irano subjektų pinigus ar vieno iš akcininkų ketinimai investuoti į svarbias ir jautrias NATO valstybėms sritis ar įmones.
Tačiau tai nėra pakankamas pagrindas priversti stabdyti veikiantį banką suverenioje valstybėje, pridaryti nuostolių tūkstančiams banko klientų ir, matyt, visiems mokesčių mokėtojams Lietuvoje, sukelti grėsmę šalies finansų sistemai ir visai ekonomikai.

8. Karštligiška banko veiklos trūkumų paieška, kurią demonstruoja finansų ministrė I.Šimonytė ir centrinio banko vadovas V.Vasiliauskas, yra stulbinanti. Taip pat galima rimtai įtarti, kad slapta valdžios ir teisėsaugos informacija apie tai, jog ruošiamasi nacionalizuoti „Snorą“, dienraščiui „Lietuvos rytas“ lapkričio 14-osios vėlų vakarą buvo nutekinta specialiai. Natūralu, kad po to iš „Snoro“ ims plaukti panikos apimtų klientų pinigai. Taip buvo sukurta dingstis stabdyti banko veiklą lapkričio 16 dieną.

9. Banko vadovų ar akcininkų pirkinių vaizdų rodymas visuomenei tėra dūmų uždanga, už kurios vykdoma tikroji operacija.
Jeigu toks įvykių aiškinimas ir hipotezė yra pagrįsti, mokesčių mokėtojai per dabar jau valstybinį banką finansuoja užsienio šalių specialiųjų tarnybų ar kitų institucijų vykdomą ar užsakytą operaciją, nes banko administratoriui mokamas didžiulis, beveik 0,5 mln. litų siekiantis atlygis.

10. Manyti, kad operacija sugalvota ne Lietuvoje verčia ir tai, kad jokia sveiko proto nepraradusi Vyriausybė nesiryžtų tokio masto operacijai, nes „Snoro“ nusavinimas ir jo veiklos sustabdymas jau dabar daro milžinišką žalą valstybei.
Didžiausia žala valstybei yra tai, kad tūkstančiai banko klientų - gyventojų ir įmonių - patiria finansinius nuostolius ir nepatogumus, o kai kurios įmonės dėl banko „Snoras“ veiklos sustabdymo neišvengiamai bankrutuos. Lietuvos verslas dėl banko nacionalizavimo gali prarasti mažiausiai 2,5 mlrd. litų - fantastiška suma Lietuvos ekonomikai.
Be to, visa tai sumažins investicinius, vartojimo ir ekonomikos plėtros procesus, sumažės pasitikėjimas bankų sistema ir pačia valstybe.

11. Dėl šio banko veiklos sustabdymo visi mokesčių mokėtojai kartu gali patirti nuo kelių šimtų milijonų iki kelių milijardų litų laikinų ar ilgalaikių nuostolių, atitinkamai gali pablogėti valstybės skolos ir biudžeto deficito rodikliai šiemet ir kitais metais, o Vyriausybei gali pabrangti skolinimasis finansų rinkose.

12. Užsienio valstybių akyse Lietuva ir jos Vyriausybė, Seimas bei Lietuvos bankas gali būti imtos vertinti kaip marionetės, kurios leidžiasi manipuliuojamos kitų šalių specialiųjų tarnybų ar panašių institucijų.

Minėti 12 punktų rodo, kad tai, kas padaryta, - pernelyg didelė kaina, kad nebūtų reikalaujama išsiaiškinti, ar Lietuvoje nevykdoma kitų valstybių specialiųjų tarnybų ar panašių institucijų operacija ir kokie yra tikrieji šios galimos operacijos užsakovai ir tikslai.


Citata: Tam, kad būtų išsklaidytos visos šios abejonės ir paneigta čia keliama hipotezė, būtina gauti atsakymus į šiuos klausimus:

1. Kas iš Lietuvos valdžios atstovų asmeniškai, kada ir kodėl priėmė sprendimą pradėti derybas su S.Freakley ar jo atstovais dėl banko „Snoras“ administravimo?

2. Ar kitos valstybės savo iniciatyva nesiūlė šio asmens paslaugų Lietuvos institucijoms?

3. Ar, be S.Freakley, buvo svarstomos kitos kandidatūros į „Snoro“ laikinuosius administratorius?

4. Kada ir kas asmeniškai pradėjo planuoti ir rengti įstatymų paketą, susijusį su banko „Snoras“ nacionalizavimu ir jo skaidymu į du bankus?

5. Kur yra oficiali ataskaita dabar jau valstybinio komercinio banko „Snoras“ inspekcijos, kurią Lietuvos bankas neva vykdė iki 2011 metų lapkričio 11 dienos ir kurios metu neva buvo nustatytas daugiau kaip milijardas litų vertės vertybinių popierių trūkumas banko „Snoras“ balanse? Kur yra buvusių „Snoro“ banko vadovų atsiliepimas į inspekcijos ataskaitą? Ar valdžia nemano, kad būtų tikslinga tai paskelbti viešai?

6. Ar valstybės institucijos atlieka tyrimą dėl galimo specialaus informacijos „nutekinimo“ žiniasklaidai apie planus stabdyti banko „Snoras“ veiklą ir jį nacionalizuoti? Jeigu taip, kada visuomenei bus pateiktos šio tyrimo išvados? Jeigu toks tyrimas neatliekamas - kodėl to nedaroma?

7. Kadangi S.Freakley šiuo metu yra Lietuvoje, kuri moka jam fantastišką algą, ar Lietuvos bankas, Vyriausybė, Prezidentūra arba Seimas negalėtų jam užsakyti ir visos Lietuvos bankų sistemos būklės atidėjinių „blogoms paskoloms“ pakankamumo ir Skandinavijos bankų vaidmens, sukeliant 2009 metų ekonominę krizę Lietuvoje bei nekilnojamojo turto kainų nuosmukį, lėmusį „blogų paskolų“ didėjimą visoje bankų sistemoje, taip pat ir banke „Snoras“, vertinimą?

Toks išsamus tyrimas padėtų išsklaidyti įspūdį apie dvigubų standartų taikymą komerciniams bankams Lietuvoje.
User avatar
Fraise
Posts: 12
Joined: 2010-11-2, 12:30
Location: Utrecht

Re: Į Lietuvą grįžta turto nacionalizavimas

Post by Fraise »

Greta,

tikiuosi esate informuota, kad "Snoras" valdo(-ė) 34% "Lietuvos ryto" akcijų? Žinoma, nešališka žiniasklaida Lietuvoje turi sniego žmogaus statusą, tačiau Jūsų vietoje atsargiai vertinčiau Snoro bankroto bylos informaciją būtent šitame leidinyje. Beje, pagal audito duomenis bankas tikrai nebuvo "mokus", ir ne dėl rizikingų paskolų portfelių, o būtent dėl kriminalinių finansinių machinacijų, vykusių net ir tarptautiniu lygiu. Vienintelis dalykas, dėl ko tikrai pikta šioje istorijoje, tai tai, kad LB auditoriai buvo akivaizdžiai apkamšyti banko valdybos pinigais. Kas dabar gali garantuoti, kad kiti komerciniai bankai yra tinkamai prižiūrimi? O dėl buto Jums draugiškai siūlau nesijaudinti, nebent jis buvo užstatytas imant paskolą iš jau minėto banko ;)
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Į Lietuvą grįžta turto nacionalizavimas

Post by Qlumpyz »

Sutinku, kad tai tamsi istorija. Taip pat sutinku, kad Lrytas yra šališkas šioje vietoje.
Neatmetu tokios galimybės, kad tai politinis užsakymas (nukreiptas prieš Rusijos kapitalą) arba konkurentų nešvarus darbas (skandinaviški bankai).
Kad valdžia ten gelbėjo kažkokias gyventojų kapeikas, tai tėra piaras, publikos nuomonei paveikti, kad užsitikrinti šio žingsnio paramą visuomenėje (beje ne iki galo aiškus šio nacionalizavimo teisėtumas).
Bet dabar turim, ką turim - vien tik nuostolius mokesčių mokėtojams.
Ir dar: jeigu dar bus kokios finansinės problemos, Lietuva stovės plikom rankom, nes garantinio fondo lėšos bus išleistos nuostoliams dengti. O Europoj tebesiaučia finansinė audra, ji beje netgi įsibegėja...
Bijau, kad valdžia pati sau užsinėrė kilpą... Graudu...
User avatar
Fraise
Posts: 12
Joined: 2010-11-2, 12:30
Location: Utrecht

Re: Į Lietuvą grįžta turto nacionalizavimas

Post by Fraise »

Na, aš į šią istoriją stengiuosi žiūrėti paprastai. Jei auditas parodė, kad banko kreditoriniai įsipareigojimai reikšmingai viršijo jo turtą, tai indėlininkai, investuotojai ir obligacijų savininkai dalies savo pinigų vistiek jau neturėjo. Gerai, kad sužinojo apie tai anksčiau, o ne vėliau :) Tas indėlių iki 100 tūkst. draudimas, mano žiniomis, yra Europinio lygio reikalavimas, sunku būtų tai pavadinti piaru. O dėl kreditorių gelbėjimo mokesčių mokėtojų pinigais - paskutinėmis dienomis istorijos nesekiau, negi vyriausybė pakeitė planus? Bankroto laiko parinkimas, sutinku, gali būti įtakotas visokiausių interesų, kaip Lietuvoje, deja, dažnai ir būna. Gi, sklinda gandai, kad apie banko nemokumą tam tikruose sluoksniuose žinota jau kuris laikas.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Į Lietuvą grįžta turto nacionalizavimas

Post by Greta »

Fraise wrote:Greta,

tikiuosi esate informuota, kad "Snoras" valdo(-ė) 34% "Lietuvos ryto" akcijų? Žinoma, nešališka žiniasklaida Lietuvoje turi sniego žmogaus statusą, tačiau Jūsų vietoje atsargiai vertinčiau Snoro bankroto bylos informaciją būtent šitame leidinyje. Beje, pagal audito duomenis bankas tikrai nebuvo "mokus", ir ne dėl rizikingų paskolų portfelių, o būtent dėl kriminalinių finansinių machinacijų, vykusių net ir tarptautiniu lygiu. Vienintelis dalykas, dėl ko tikrai pikta šioje istorijoje, tai tai, kad LB auditoriai buvo akivaizdžiai apkamšyti banko valdybos pinigais. Kas dabar gali garantuoti, kad kiti komerciniai bankai yra tinkamai prižiūrimi? O dėl buto Jums draugiškai siūlau nesijaudinti, nebent jis buvo užstatytas imant paskolą iš jau minėto banko ;)
Zinau kad dukterine Snoro imone Snora Media turi Lryto akciju. Bet pagrindiniai akcininkai yra redakcijos darbuotojai.
Na o Lrytas turi 2,2 milijon Snoro banko einamosiose saskaitose. ;)

As, beje, apie straipsnyje sudestytas mintis sprendziu ne pagal kazkieno turimu akciju skaiciu, o kiek yra logikos tame, kas parasyta. Jei tamstele turi isankstine susiformavusia nuomone, paimta nuo lubu, tai cia jau tavo beda.

As skaitau ir kitus informacijus saltinius, o labiausiai nuo pirmos sios istorijos minutes idemiai klausausi Simonytes, Kubiliaus ir Vasiliausko veblenimo.Butent veblenimo, nes jie nesugebejo dorai atsakyt ne i viena zurmalistu klausima ir nesugebejo pateikt itikinamos versijos, kodel sita banka reikejo SKUBOS TVARKA pavogt ir sunakint, tuo padarant milziniskus nuostolius valstybei ir verslininkams,kuriu lesos tapo isaldytos.

Pagal audito duomenis bankas tikrai buvo mokus, per paskutinius 6 menesius banke buvo padaryti 4 patikrinimai, nes bankas ruosesi didinti kapitala. Isgalvoti tokias nesamones, kad visiems skirtingu instituciju auditoriams buvo duoti dideli kysiai - nesamone. Nebent tu pati esi is auditoriu tarpo, emei tuos kysius ir todel taip garantuotai apie viska kalbi.O jei kalbi nezinodama - esi juokdare.
Galbut tu dirbi prokuraturoje,kad jau gerai esi informuota apie kriminalines machinacijas? ;) Na tai smulkiai parasyk kokios tos machinacijos, idomu. :mrgreen:

Lietuvoj esantys privatus butai ir bankai nera suristi viena grandine, bet tu net nesupratai ka as rasau. Labai jau sovietmeciu dvelkia tavo postas. 8-)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Į Lietuvą grįžta turto nacionalizavimas

Post by Greta »

Qlumpyz wrote:Sutinku, kad tai tamsi istorija. Taip pat sutinku, kad Lrytas yra šališkas šioje vietoje.
Neatmetu tokios galimybės, kad tai politinis užsakymas (nukreiptas prieš Rusijos kapitalą) arba konkurentų nešvarus darbas (skandinaviški bankai).
Kad valdžia ten gelbėjo kažkokias gyventojų kapeikas, tai tėra piaras, publikos nuomonei paveikti, kad užsitikrinti šio žingsnio paramą visuomenėje (beje ne iki galo aiškus šio nacionalizavimo teisėtumas).
Bet dabar turim, ką turim - vien tik nuostolius mokesčių mokėtojams.
Ir dar: jeigu dar bus kokios finansinės problemos, Lietuva stovės plikom rankom, nes garantinio fondo lėšos bus išleistos nuostoliams dengti. O Europoj tebesiaučia finansinė audra, ji beje netgi įsibegėja...
Bijau, kad valdžia pati sau užsinėrė kilpą... Graudu...
Istorija nelabai ir tamsi, labiau slyksti. Sutinku su tavim,kad tai politinis dalykas ir manau,kad Baranauskui ir Antonovui tai pavyks Londone teisme irodyt. Jie vyrukai ne pesti, be to pasisamde gerus advokatus. Gaila,kad ne pacius geriausius, reziduojancius JAV,kas liecia sitokias bylas. Bet ne visi turi galimybiu lekt ant gaisro pas naujus klientus...
As irgi manau,kad cia ir politika ir konkurentai. Tikrai butent skandinaviski bankai turbut nebeatlaike to, kad snoras jau uzeme 10% rinkos ir ruosesi didint kapitala.As kazkada pagalvojau, kad Baranauskui reiktu sustot, bet jis ne.... Kai jis po savo sparnu pasikiso Sodra, tada jau galima buvo prognuozot, kad visa tai gerai nesibaigs.

Valdziai nieko nereikejo gelbet, ypac keleto simtu euru gyvetoju indeliu, nes visi tie pinigai gyvi sveiki, nieks ju neliete. Graziai sukosi ir indeliai ir verslo imoniu indeliai, nieks niekur nedinges.
Tik aisku kai banko veikla sustabde, tai viskas nustojo suktis ir is karto pradejo snigti nuostoliais, tokia jau ta banko veikla. O banko nuostolius tures padengt vyriausybe, nes butent jai po nacionalizacijos priklauso sis bankas. Nors kita vertus, jei bankui skelbiamas bankrotas, tai nieks nieko ir nemokes, todel jis ir skelbimas.:)

Garantinio fondo lesu nereiks kliudyt, nes pinigu banke yra. Taip pasake Simonyte ir tai tiesa. Butent sitas Simonytes drasus pareiskimas pacia pirma diena ir priverte mane pastatyt ausis ir susidomet sia istorija. Pirma - is kur Simonyte ta zino praejus keletui valandu po banko veiklos sustabdymo?Antra - kokio velnio tada banko veikla buvo sustabdyta, jei pinigu yra? Jei valdzia su Snoru nepasidalino kruveles vertybiniu popieriu, tai reikejo sest prie stalo ir DERETIS.
O kas del machinaciju, tai jei jos ir buvo, bankui jos neatnese jokio nuostolio. Jeigu Ant.ir Bar. pazeide kazkokius istatymus, noredami gaut daugiau pelno, tai uz ta dalyka jiems reikejo ikirpt i uodega, ispet ir pan.

Nzn kiek cia nukentes eiliniai mokesciu moketojai. Tie, kas turtingas, kas moka pinigus uzdirbt ir moka juos invetuot, tas vargu ar kazka blogo pajaus. O tas, kas neturtingas, tas bus neturtingas prie bet kurios valdzios, prie bet kokiu mokesciu. Ir krize ar nekrize jam tas pats.
Kiek rimciau is finansines puses viskas pasirodytu tada, jei Londone Ant. ir Bar. advokatams pavyktu nustatyt,kad bankas buvo nacionalizuotas neteisetai.Tada Lietuvos valdzia sulauktu labai didelio ieskinio is banko akcininku ir tam, kad uzmoket, jiems tektu parduot visa Lietuva, nes banke nuolat sukosi 4 milijardai, kurie nese dideli pelna. :mrgreen:

Siaip jau Snoras turi 8 milijardus turto. Laikinas adminas ko kas aptiko 7,2 milijardo, o 0,8 dar iesko. Kur jis iesko nezinau, juk viskas juodu ant balto sudestyta. Apie 0,2 yra vertybiniai popieriai, kuriuos konservatoriai ir Snoro akcininkai stumde vieni kitiems kol jie galu gale nezinia kur "uzkrito". O 0,6 mln Snorui yra skolinga vyriausybe ir daugelio miestu savivaldybes. Vakar Zuokas atvirai dziaugesi,kad gal nebereikes grazint Snorui 80 milijonu. :think:
User avatar
Fraise
Posts: 12
Joined: 2010-11-2, 12:30
Location: Utrecht

Re: Į Lietuvą grįžta turto nacionalizavimas

Post by Fraise »

Jei tamstele turi isankstine susiformavusia nuomone, paimta nuo lubu, tai cia jau tavo beda.
Galbut tu dirbi prokuraturoje,kad jau gerai esi informuota apie kriminalines machinacijas? Na tai smulkiai parasyk kokios tos machinacijos, idomu.
Labai jau sovietmeciu dvelkia tavo postas.
Nežinau, kodėl naiviai tikėjausi, kad šioje diskusijoje pavyks civilizuotai padiskutuoti. Kadangi laisvalaikiu su žmonėmis nekonfliktuoju, nebeturiu pasakyti ko diskusijoje, kurioje negerbiama pašnekovo. Sėkmės, Greta, aiškinantis "konspiracijas" ir nepamirškite periodiškai išsikratyti batus - suprantu, kad dalykai, kurių nesupranti, gąsdina! :mrgreen: :wave:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Į Lietuvą grįžta turto nacionalizavimas

Post by Greta »

Viskas taip ir rutuliojasi kaip pirmomis dienomis kalbejo Simonyte - banke pinigu yra, rasti 4,2 milijardo, bet vertybiniai popieriai, kurie ivertinti apie 0,6 milijardo - dinge, tai yra blogai/rizikingai investuoti, todel bus prarasti. Na mano galva jie bus prarasti tik del banko sustabdymo. Kita vertus - ne esme. Juk tie 0,6 tai tik lasas juroje. Viso banke turejo buti 4,8 ir visi galai jau suvesti.
Zurnalistai viens per kita raso ka kas nori, bet stebiu fin.min pranesimus ir bandau sioki toki vaizda susidaryt. Savaime suprantama mums nebus leista jokiu realiu vaizdu susidaryt, na bet nors pafantazuokim... ;)

Kaip bebutu, kol kas spaudoje buvo tik vienas tikrais faktais ir normalia logika paremtas straipsnis, tai Aleksandro Zibo rasinys,kurio nuoroda buvau idejus. Jis,beje, ne Lryto darbuotojas, o laisvas zurnalistas, daugiausia raso Rygos ir Londono ekonominiams zurnalams.

Siaip si istorija gal ir ne ypatinga (ne naujiena), bet gana idomi. Idomi tuo,kad vyksta tokioje mazoje salyje!
Man gimsta daug klausimu, i kuriuos bandau rast atsakymus per ivairius inetinius saitus.

1. Dabartinias Snoro adminas Freakley jau seniai turejo visa info apie Snora ir galbut ta informacija naudojo neleistiniems tikslams, gal net kriminaliniams. Kazkoks keistas rysys sieja Ant. ir Freakly a ne? Kur tik Antonovas, ten jo pedomis siunciamas Freakly........

(Is straipsniu) V. Antonovo ir S. Freakley keliai kryžiavosi prieš dvejus metus, kai V. Antonovas užsigeidė įsigyti automobilių koncerną „Saab“. Švedijos vyriausybė nusamdė „Kroll“ kontorą, kuriai tuo metu vadovavo S. Freakley, kad ši išanalizuotų ir pateiktų išvadą apie V. Antonovo ir jo valdomų „Snoro“ ir „Konvers“ bankų reputaciją. V. Antonovas teigia S. Freakley atvėręs visą informaciją.


2. Kas tai yra Kroll, kurioje dirbo Freakley?

Citata. „Kroll“ sudaro beveik vien buvę Jungtinių Valstijų CŽV bei britų MI-5 ir MI-6 žvalgybininkai!!!!!!!

3. Kuo uzsiiminejo sita Kroll, neskaitant smulkiu darbeliu, kaip pvz banku veiklos tyrimas?
Nu kai pasiziuri idemiau - nemazais darbeliais, sakyčiau!:) Ir tikrai ne uz 1, 5 mln jie dirbo Rusijai. Na ant popieriaus gal ir 1,5 uzrase, bet realiai manyciau gavo 150 mln.

(Is straipsniu.)1992-aisiais kontorai Kroll Rusijos premjeras Jegoras Gaidaras pavedė surasti Komunistų partijos auksą! Teigiama, kad „Kroll“ pateikė sensancingą ataskaitą, tačiau ji nugulė ten pat, kur ir Komunistų partijos auksas. Po kelerių metų žiniasklaidai pavyko gauti tik dokumentus, kurie rodo, kad vyriausybei „Kroll“ pateikė dokumentų, o jai už darbą atseikėta 1,5 mln. dolerių.
Kroll“ sekė Filipinų, Haičio, Irako prezidentus, per karus Afganistane (2001 m.) ir Irake (2003 m.) dirbo su NATO kariuomene. „Kroll“ specialistai šiose valstybėse paliko parengtą slaptųjų informatorių tinklą.
Vyriausybės agentūra USAID įgaliojo „Kroll“ atstovauti Jungtinių Valstijų interesams teikiant pagalbą trečiojo pasaulio valstybėms!
:clap:


Kokios paslaptys slepiasi Snore, jei cia, Lietuvoje, atseit eiliniame, apsivogusiame banke, prireike tokiu specialistu kaip Freakly, kuris atvyko su 20 zmoniu komanda – buvusiais CZV darbuotojais, sugebančiais rast net Rusijos auksa. Ko sie žmones iesko Snore???? Nejau tikite, kad runkeliu indeliu, kurie is principo niekur ir nedingo.

Man atrodo, kad cia saknys užkastos labai giliai.
Galima tik spelioti kokios pinigu sumos (ir kieno) praplauke per Snora... Manau, kad tie 4 milijardai, apie kuriuos vis kalbama, yra tik aisbergo virsune. Ir kuo uzsiiminejo Antonovas ir Baranauskas, geriau ne negalvot.:)

Bet kaip bebutu, apie tai paplepėt kaip diletantai, neturintys informacijos, galime...
Man vot ne per kur galai nesueina....... Labiausiai tai neaisku kam cia reikejo velt tauta i tas rykliu kovas. 8-)

Ant. ir Bar. jokiomis menkomis vagystėmis neuzsieme ir musu tautiečiu pinigu nepavoge. Viskas yra, viskas zmonems po truputi grazinama ir bus atiduota iki lito.
Kaip suprantu, jie neapvoge ir sio pasaulio tuzu, kurie zaidzia su milijardais, nes priešingu atveju jau butu po velena. Dabar gi jie ramiai sedi Londone, samdosi gerus adovaktus, vnz zaidzia kazkoki zaidima ir tiek. Bet jei jiems leista zaist, vadinasi jie ten, tamsiojoje ekonomikos pusėje, nenusikalte! Tai kam jie nusikalto, joptararaj?!!!

Abejoju,kad Freakly veltusi i tokias pigias aferas kaip banku konkurencines kovos ir bandymai suest vienas kita.

Cia yra gana įdomios info, gal kam bus idomu.
http://verslas.delfi.lt/snoras/v-antono ... d=52241873
Post Reply