Gyventojų surašymas - kaip elgtis?

Naujienos iš Lietuvos
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Gyventojų surašymas - kaip elgtis?

Post by Qlumpyz »

Prasideda gyventojų Lietuvoje surašymas.
Kaip būtų geriausiai pasielgti?

Surašymas atskleis naująjį krašto veidą
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Gyventojų surašymas - kaip elgtis?

Post by Andrius »

http://www.stat.gov.lt/lt/pages/view/?id=2630


Kokie gyventojai surašomi gyventojų ir būstų surašyme?

Surašomi gyventojai, iki surašymo apskaitos momento gyvenę Lietuvoje mažiausiai dvylika mėnesių arba per paskutinius dvylika mėnesių iki surašymo apskaitos momento atvykę į ją, ketindami pasilikti mažiausiai vienus metus.

Dalyvauti surašyme turėtų tie emigrantai kurie iki šiol registruoti Lietuvoje.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Gyventojų surašymas - kaip elgtis?

Post by Qlumpyz »

Andrius wrote:
Dalyvauti surašyme turėtų tie emigrantai kurie iki šiol registruoti Lietuvoje.
o neišsiregistravę?
manau, kad didesnį svorį turi faktiškai praleistas laikas (aš 10 metų Lietuvoj nebuvau).
bet ten rašoma, kad namiškius kamantinės kur aš "dingau".
ar galima tiesiog neatsakyti į klausimą?
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Gyventojų surašymas - kaip elgtis?

Post by Andrius »

Surašinėtojai ateis ten, kur deklaruota tavo gyvenamoji vieta Lietuvoje.
Jei kas bus namie "tuo adresu", surašinėtojai paklaus kiek žmonių čia gyvena. Ką jiems pasakys - tą jie ir užrašys į popierius.
Niekas įrodymų neprašo.

Galima deklaruotis internetu. Tą padaryti gali bet kuris iš šeimos narių. Tik manau reikia turėti e-bankininkystės sutartį su vienu iš LT bankų.
http://andrius.sunauskas.lt/lietuvos-gy ... ymas-2011/
velnias
Posts: 123
Joined: 2011-01-10, 17:06

Re: Gyventojų surašymas - kaip elgtis?

Post by velnias »

o tai 2aip su lietu5ais kurie gyvena kitur be dar lietuviai,ju niekas nebesuraso :evil:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Gyventojų surašymas - kaip elgtis?

Post by Greta »

Andrius wrote:Surašinėtojai ateis ten, kur deklaruota tavo gyvenamoji vieta Lietuvoje.
Jei kas bus namie "tuo adresu", surašinėtojai paklaus kiek žmonių čia gyvena. Ką jiems pasakys - tą jie ir užrašys į popierius.
Niekas įrodymų neprašo.
Kazkaip nesuvokiu kas gali pas zmogu ateiti ir klausineti apie ji, jo seima, juolab isvykusius i uzsieni? :mrgreen: Nedaug kas jiems duris atidarys, o jei ir atidarys, tai tik nuobodziaujantys pensininkai. :mrgreen: Ir visi kalbes tik tai, ka nores, o ne tai, kas yra tiesa. As tikrai neisivaizduoju tokios situacijos, kad isileisciau svetimus zmones, jei buciau tuo metu Lietuvoj, ir destyciau jiems apie savo gyvenima. Kam MAN to reikia?
Lietuvos valdzios noras "susivest buhalterija" yra jos problema, taigi jie tegul patys ja ir sprendzia kaip ismano. Teikt jiems info zodziu ar rastu -gryna nesamone. Cia lygiai tas pats, kaip pagal ju dudele sokti su tais isideklaravimais, isiregistravimais, pranesimais kur isvaziuoji... Spyga jiems taukuota, o ne informacija. Juk ta info jie visada panaudos tik pries mus! O gal galvojat, kad jums pastu atsius keptu karveliu? :mrgreen:
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Gyventojų surašymas - kaip elgtis?

Post by Andrius »

velnias wrote:o tai 2aip su lietu5ais kurie gyvena kitur be dar lietuviai,ju niekas nebesuraso :evil:
Visada norėjau paklausti: kodėl specialiai rašai skaičius tarp raidžių?
Sakytum atsitiktinai pasispaudžia, bet 5 ir v priešingose klaviatūros pusėse!
Taip gražiau ar čia vėl koks maskavimosi metodas? :)
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Gyventojų surašymas - kaip elgtis?

Post by Andrius »

Greta wrote:
Kazkaip nesuvokiu kas gali pas zmogu ateiti ir klausineti apie ji, jo seima, juolab isvykusius i uzsieni? :mrgreen: Nedaug kas jiems duris atidarys, o jei ir atidarys, tai tik nuobodziaujantys pensininkai. :mrgreen: Ir visi kalbes tik tai, ka nores, o ne tai, kas yra tiesa. As tikrai neisivaizduoju tokios situacijos, kad isileisciau svetimus zmones, jei buciau tuo metu Lietuvoj, ir destyciau jiems apie savo gyvenima. Kam MAN to reikia?
Lietuvos valdzios noras "susivest buhalterija" yra jos problema, taigi jie tegul patys ja ir sprendzia kaip ismano. Teikt jiems info zodziu ar rastu -gryna nesamone. Cia lygiai tas pats, kaip pagal ju dudele sokti su tais isideklaravimais, isiregistravimais, pranesimais kur isvaziuoji... Spyga jiems taukuota, o ne informacija. Juk ta info jie visada panaudos tik pries mus! O gal galvojat, kad jums pastu atsius keptu karveliu? :mrgreen:
Drįsiu paklausti kur buvai per pirmąjį gyventojų surašymą? Jau Olandijoje? :)
Visa surašymo tvarka yra numatyta LT įstatymų ir žmonėms gyvenantiems Lietuvoje reikia jų laikytis.

Per gyventojų surašymą 2001 metais gauta informacija apie 3 483 972 gyventojus.
Žinoma, užteko apklausti tik pusę to (gal trečdalį, o gal ir ketvirtadalį).
Zahra
Posts: 45
Joined: 2010-12-1, 18:12

Re: Gyventojų surašymas - kaip elgtis?

Post by Zahra »

Nesuprantu kas cia blogo? Na nebent kazka slepiant...
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Gyventojų surašymas - kaip elgtis?

Post by Greta »

Andrius wrote:
Drįsiu paklausti kur buvai per pirmąjį gyventojų surašymą? Jau Olandijoje? :)
Visa surašymo tvarka yra numatyta LT įstatymų ir žmonėms gyvenantiems Lietuvoje reikia jų laikytis.

Negaliu atsakyt, nes nezinau kada tas surasymas buvo, tingiu googlint.
Man sitas ju istatymas dzin, duru niekam neatidarineju, iskyrus draugus, kurie ateina susitare.
Nesu macius, kad po musu laiptine (Kaune) kazkas smirinetu, siaip jau svetimiems nieks ir duru i laiptine neatidaro.

Nera tokio istatymo, kuris galetu mane priverst kazka tai isileist i savo privacia valda. As neprivalau duru atidaryt net policijai, jei jie neturi kratos orderio. Zinoma, butas ne esme, kas nori, gali su surasinetojais kalbet ir laiptu aiksteleje ar lauke ant suoliuko, jei ka. :mrgreen:
Bet kaip jau sakiau, man nerupi valdzios zaidimai: surasymai, rinkimai ir kiti JIEMS reikalingi dalykai. As niekada nezaidziau valdzios zaidimu sovietmeciu ir nezaidziu "laisvoje" Lietuvoje, man tai neidomu. Kol kas nematau ten valdzios, su kuria galeciau eit koja kojon, tpskn buti sociali visuomenes lastele. Jie man svetimi ir nepriimtini.
Post Reply