Mokyklos Olandijoje

User avatar
Bela
Posts: 52
Joined: 2010-10-24, 18:04
Location: Ede
Contact:

Mokyklos Olandijoje

Post by Bela »

Sveikos mamytės,

Man smalsu, ar pastebėjote kokių nors skirtumų tarp mokyklos Olandijoje ir mokyklos Lietuvoje, tarp mokytojų bendravimo su mokinukais, pvz., kaip yra vedamos pamokos, ar atvirų durų dienos, kiek vaikams užduodama namų darbų, kaip jie tikrinami, kaip dažnai vaikučiai rašo kontrolinius darbus, ar galbūt tokių visai nebūna?
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by Greta »

Bela wrote:Sveikos mamytės,

Man smalsu, ar pastebėjote kokių nors skirtumų tarp mokyklos Olandijoje ir mokyklos Lietuvoje, tarp mokytojų bendravimo su mokinukais, pvz., kaip yra vedamos pamokos, ar atvirų durų dienos, kiek vaikams užduodama namų darbų, kaip jie tikrinami, kaip dažnai vaikučiai rašo kontrolinius darbus, ar galbūt tokių visai nebūna?
O tu ar pastebejai? Parasyk savo pastebejimus, bus labai idomu. Paskui as irgi parasysiu savuosius.
User avatar
Bela
Posts: 52
Joined: 2010-10-24, 18:04
Location: Ede
Contact:

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by Bela »

GretaSK wrote:
Bela wrote:Sveikos mamytės,

Man smalsu, ar pastebėjote kokių nors skirtumų tarp mokyklos Olandijoje ir mokyklos Lietuvoje, tarp mokytojų bendravimo su mokinukais, pvz., kaip yra vedamos pamokos, ar atvirų durų dienos, kiek vaikams užduodama namų darbų, kaip jie tikrinami, kaip dažnai vaikučiai rašo kontrolinius darbus, ar galbūt tokių visai nebūna?
O tu ar pastebejai? Parasyk savo pastebejimus, bus labai idomu. Paskui as irgi parasysiu savuosius.

Taip, GretaSK, aš pastebėjau paviršutiniškai: mokiniai Olandijoje mokosi ilgiau, nei Lietuvoje ir turi mažiau atostogų, pvz., vasaros, bet apskritai paėmus, mokslo metais jie turi papildomų savaičių atostogauti.

Klausiu ne dėl to, kad sukurčiau temą, ar neturėčiau be forumo daugiau ką veikti, klausiu todėl, kad man tas labai įdomu. Esu dirbus mokykloje Lietuvoje ir turiu tikrai ne kokių prisiminimų kalbant apie ugdymo sistemą. Domiuosi Olandiškąją mokymo sistema klausdama labai, iš pirmo žvilgsnio, paprastų dalykų ir tikiuosi nuoširdžių atsakymų, nes kas žino, gal ateityje vėl panorėsiu grįžti į mokyklą ir visame ugdymo aparate kažką pakeisti į gerąją pusę, jei bus iš ko pasimokyti.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by Qlumpyz »

Bela wrote: ... gal ateityje vėl panorėsiu grįžti į mokyklą ir visame ugdymo aparate kažką pakeisti į gerąją pusę, jei bus iš ko pasimokyti.
:) kažkaip naiviai nuskambėjo
User avatar
Bela
Posts: 52
Joined: 2010-10-24, 18:04
Location: Ede
Contact:

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by Bela »

Qlumpyz wrote:
Bela wrote: ... gal ateityje vėl panorėsiu grįžti į mokyklą ir visame ugdymo aparate kažką pakeisti į gerąją pusę, jei bus iš ko pasimokyti.
:) kažkaip naiviai nuskambėjo

Mąstau realiai. Visi pokyčiai prasideda tik nuo mūsų pačių. Jei sėdėsim rankas sudėję, tai niekas už mus nieko nepadarys.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by Greta »

Bela wrote: .... Esu dirbus mokykloje Lietuvoje ir turiu tikrai ne kokių prisiminimų kalbant apie ugdymo sistemą. Domiuosi Olandiškąją mokymo sistema klausdama labai, iš pirmo žvilgsnio, paprastų dalykų ir tikiuosi nuoširdžių atsakymų, nes kas žino, gal ateityje vėl panorėsiu grįžti į mokyklą ir visame ugdymo aparate kažką pakeisti į gerąją pusę, jei bus iš ko pasimokyti.
Norint pasimokyti is Svietimo sistemos, neuzteks zinot ar yra atviru duru diena ir kiek uzduoda namu darbu. Teks toje sistemoje padirbet bent 10-15 metu, kai ismoksi olandiskai kalbet be akcento ir turesi Olandijoj igyta pedagogini isilavinima.Man atrodo,kad lengviau pasigimdyt vaikuti, po 4 metu jis prades lankyt mokyklele ir turesi atsakymus i visus klausimus. Nes kiekviena mama tau gali prirasyt kalnus blogu dalyku ir kalnus geru, bet viskas gali buti gana tendencinga.Vargu ar ju nuomone pades tau pakeist svietimo sistema Lietuvoje. :mrgreen:
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by Andrius »

Bela wrote:Sveikos mamytės,

Man smalsu, ar pastebėjote kokių nors skirtumų tarp mokyklos Olandijoje ir mokyklos Lietuvoje, tarp mokytojų bendravimo su mokinukais, pvz., kaip yra vedamos pamokos, ar atvirų durų dienos, kiek vaikams užduodama namų darbų, kaip jie tikrinami, kaip dažnai vaikučiai rašo kontrolinius darbus, ar galbūt tokių visai nebūna?
Greta, ar visada taip pilstysi iš tuščio į kiaurą. Visiškai neatsakyta į tai, ko klausia žmogus. :roll:
User avatar
Bela
Posts: 52
Joined: 2010-10-24, 18:04
Location: Ede
Contact:

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by Bela »

Iš gerų ir blogų tendencijų susidaro bendras vaizdas.
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by kregzdutenr1 »

Olandiskos mokyklos labai perpildytos mano nuomone,vienai grupes mokytojai tenka iki 30 vaiku grupeje apmokyti .Kolkas nesiskundziu ju darbu nes mano vaikas 2-oje grupeje nieko rimto dar nesimoko.Kolkas vaikai daug zaidzia laukia ,sportuoja,bendrauja su mokytoja,daro darbelius,mokosi drausmes ir.t.t.Man patinka jog juos po truputi supazindina su skaiciais ir raidemis. Mokslo metu pradzioje buna tevu susirinkimai bendrai supazindinama su naujuju mokslu metu programa, ir po to 2 kartus per metus buna tevu su mokytojais pokalbis 10min ,mokytoja informuoja tevus apie ju vaiko gabumus,ar jis atitinka tam tikrus kriterijus pagal amziu esancioje grupeje.
Gal labiau reiketu susirupinti jau nuo trecios grupes,nes sioje grupeje regis pradeda mokytis rimciau,skaityti,rasyti.Tad tevai tikrai turi padirbeti ir namuose su vaiku,jei jam nesiseka pvz.skaityti mokytis ir t.t. :!:
Tik keista kad bso ir kinderopvang skyria daugiau aukletoju vaiku prieziurai nei mokyklose mokytoju.Cia mano nuomone.
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by kregzdutenr1 »

Beje neparasiau jog tiek pirmoje tiek antroje grupese buna testai vaikams,ispeja jog neziuretu i draugus o patys atliktu uzdavinukus. Maniskis labai gerai suprato jog negalima i kito vaiko uzdavini ziureti,turi pats viska atlikti nes galbut draugas neteisingai parase. ;)
Post Reply