Mokyklos Olandijoje

User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by Greta »

chulio wrote:dekui apie sia mokykla zinau bet klausimas kyla kitas o jusu vaikai i olandu mokykla eina? ar sunku i jas patekti kokiu dokumentu reikia? ir panasiai reikalinga visa informacija gal kas padetumete is anksto dekoju
As manau, kad ten ta mokyklele Hagoje yra tik kaip papildomas uzsiemimas tiems vaikams, kuriu tevai patys tingi juos pamokyt lietuviu kalbos. Kazkada tokia "mokyklele" irgi jau veike Olandijoje, jos ikureja buvo Ligita. Ji mokino lietuviu kalbos ir vaikus ir suaugusius, tpsknt antrasias lietuvaiciu puses.

Kaip gali buti sunku patekt i olandu mokykla, jei gyveni Olandijoje? :crazy: I ja gali be problemu eit visu tautybiu vaikai. Priima net nemokancius olandu kalbos. Nes po metu vaikas jau laisvai kalba ir pasiveja bendraklasius.
Bet reik pradet nuo to, kad savo rajone apsidairyt kokios yra mokyklos, nueit ten i zvalgyba, pasikalbekit su direktorem, paziurekit kokie ten vaikai...
Jei lesu pakanka - geriau leist i privacia. (Beje, privaciu Oalndijoje taip lengvai ir nerasit, galit praeit pro sali ir nezinosit, kad ten mokyklele.) Jei ne - irgi reikia rinktis pagal vaiko charakteri, polinki mokytis, gabumus. Juk pvz jei vaikas be iniciatyvos mokslui, nieko nenori galvot ir nieko daryt, tai negalit jo leist i Montesori mokykla... Geriau tegul eina i paprasta valstybine mokykla, kur griezta drausme ir pamokas privalu iskalt, o galvot nebutina.
Jei vaikas labai domisi aplinkiniu pasauliu, linkes "filosofuot", o ne spiegt, tai Montesori jam atnes didele nauda.
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by kregzdutenr1 »

gerda wrote:
kregzdutenr1 wrote:Olandiskos mokyklos labai perpildytos mano nuomone,vienai grupes mokytojai tenka iki 30 vaiku grupeje apmokyti .Kolkas nesiskundziu ju darbu nes mano vaikas 2-oje grupeje nieko rimto dar nesimoko.Kolkas vaikai daug zaidzia laukia ,sportuoja,bendrauja su mokytoja,daro darbelius,mokosi drausmes ir.t.t.Man patinka jog juos po truputi supazindina su skaiciais ir raidemis. Mokslo metu pradzioje buna tevu susirinkimai bendrai supazindinama su naujuju mokslu metu programa, ir po to 2 kartus per metus buna tevu su mokytojais pokalbis 10min ,mokytoja informuoja tevus apie ju vaiko gabumus,ar jis atitinka tam tikrus kriterijus pagal amziu esancioje grupeje.
Gal labiau reiketu susirupinti jau nuo trecios grupes,nes sioje grupeje regis pradeda mokytis rimciau,skaityti,rasyti.Tad tevai tikrai turi padirbeti ir namuose su vaiku,jei jam nesiseka pvz.skaityti mokytis ir t.t. :!:
Tik keista kad bso ir kinderopvang skyria daugiau aukletoju vaiku prieziurai nei mokyklose mokytoju.Cia mano nuomone.
O pas mus klasese iki 15 vaiku. 1 -oji ir 2-oji grupes mokosi vienoje klaseje.Ar visoje Olandijoje pirmokai ir antrokai buna vienoje klaseje?
Nemanau jog visoje Olandijoje taip yra...?Keista..Mano vaikas sedi 2B -oje grupeje ir 30 vaiku siuo metu.Mokytojai susirgus vaikai siunciami namo tik kaikuriuos vaikus kuriu tevai dirba priima kita grupes 2a mokytoja.Man tai nepatinka nes as turiu eiti i darba,o direktore stovi prie duru ir ziuri, kurie vaikai lieka ,kurie gali eiti namo.Gerai jog mokytoja is grupes 2a maloni,ji pernai moke mano vaika 1 grupeje.
Dar vienas minusa mano atzvilgiu tos studie dag!!!Po atostogu ir vel Study dagen.Gal mokytoju atzvilgiu tai ir gerai?!Man tai naujiena ,pas mus Lietuvoje tokiu dalyku nebudavo....
Mokykla gera gal delto ji perpildyta.!
gerda
Posts: 70
Joined: 2010-10-28, 13:18

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by gerda »

kregzdutenr1 wrote:
Nemanau jog visoje Olandijoje taip yra...?Keista..Mano vaikas sedi 2B -oje grupeje ir 30 vaiku siuo metu.Mokytojai susirgus vaikai siunciami namo tik kaikuriuos vaikus kuriu tevai dirba priima kita grupes 2a mokytoja.Man tai nepatinka nes as turiu eiti i darba,o direktore stovi prie duru ir ziuri, kurie vaikai lieka ,kurie gali eiti namo.Gerai jog mokytoja is grupes 2a maloni,ji pernai moke mano vaika 1 grupeje.
Dar vienas minusa mano atzvilgiu tos studie dag!!!Po atostogu ir vel Study dagen.Gal mokytoju atzvilgiu tai ir gerai?!Man tai naujiena ,pas mus Lietuvoje tokiu dalyku nebudavo....
Mokykla gera gal delto ji perpildyta.!

Pas mus mokykloje yra trys 1-2 grupes klases po 15 vaiku,o aukletoju -4.Tai kartais buna net 2 aukletojos. Taip,study dagen buna.Mano vaikas irgi sedi antroje grupeje :) .
chulio
Posts: 4
Joined: 2011-01-11, 06:31

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by chulio »

o kokiu dokumentu reikia kad priimtu?
gerda
Posts: 70
Joined: 2010-10-28, 13:18

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by gerda »

chulio wrote:o kokiu dokumentu reikia kad priimtu?
Asmens dokumento,sveikatos draudimo korteles.
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by kregzdutenr1 »

As kai vaika uzregistravau i mokykla nereikejo jokiu dokumentu o tiesiog duomenu kur gyveni,adresa nurodai,seimos gydytojo duomenis ir nebent pasidomes ar jusu vaikas lanke darzeli ,tuomet is darzelio pristatai tam tikra info apie vaika.Bent jau man jokiu pasu nei sveikatos draudimo korteliu mokykloje neprase.Vaikas gyme cia ,uzregistruoji laiku i mokykla nelauki kol paaugs o tai vietu neliks i norima mokykla ar esancia salia namu.

Beje pas mus apylinke organizuoja toki mokyklu info,suteikia galimybe vienu metu aplankyti kokias 5mokyklas skirtingas tavo mieste jog galetum suprasti kuom skiriasi mokyklos ir kokia programa naudoja.Tuomet su grupele zmoniu(kuriu vaikai mazi dar) aplankai mokyklas, isvezioja autobusu kaip ekskursijoj :lol: zodziu ,pabendrauji susipazysti,paklausi naudingos info ir t.t. po to dar mazas pasibuvimas su uzkandziais,kad galetu pasidalinti ispudziais visi :)
gerda
Posts: 70
Joined: 2010-10-28, 13:18

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by gerda »

As pries kelias dienas registravau,man irgi nieko nereikejo,tik draudimo korteles reikejo.Jie uzsiraso draudimo poliso numeri,BSN(yra ant korteles),bet man buvo atsiunte laiska is gementes,kad uszirasyciau i mokykla.
Mano drauge ka tik atvaziavus registravos,tai reikejo asmens dokumento.
chulio
Posts: 4
Joined: 2011-01-11, 06:31

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by chulio »

dekui uz informacija bet mano atzala lietuvoje i mokykla ejo ir gyme ne cia dabar antroje klaseje gal kam su panasia situacija teko susidurti?
Rugile
Posts: 2
Joined: 2011-02-19, 06:54

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by Rugile »

laba diena,mielos mamytės,

Mes tik rengiamės emigruoti į Olandiją.
Auginam 9-erių metų sūnų. Labai reikia ,Jūsų, patarimo -nuo ko pradėti ,norint sūnų užrašyti į mokyklą?
Jis truputėli kalba angliškai.
Kokios sąlygos emigrantų vaikams Olandijoje?

Būsiu labai dėkinga už patarimus.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by Greta »

Rugile wrote: Kokios sąlygos emigrantų vaikams Olandijoje?
Būsiu labai dėkinga už patarimus.
Salygos tokios pat, kaip ir olandu vaikams, visi lanko tas pacias mokyklas.
Nieko baisaus nera, mokyklos kaip mokyklos. ;)
Vienintelis patarimas - kai nueisi kalbet su mokyklos vadovybe nestresuok, buk santuri, bet pasitikinti savimi. Nerodyk baimes ir nuolankumo, bet buk labai mandagi ir sypsokis. Daugiau nieko nereikia. ;) Kaip save pateiksi, taip is pradziu ziures ir i tavo vaika, nes zinos kokie jo tevai. Neisipustyk kaip i teatra, venk ryskios kosmetikos. Pasidairyk kaip rengiasi olandes. ;)

Kokia kalba kalbesi su mokyklos direktore?
Post Reply