Mokyklos Olandijoje

User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by Greta »

Andrius wrote:

Greta, ar visada taip pilstysi iš tuščio į kiaurą. Visiškai neatsakyta į tai, ko klausia žmogus. :roll:
O ka, cia jau kalejimas ir cia bus nurodinejama butent KAIP atsakinet i klausimus? :o

Tuo paciu paklausiu taves: ar visada taip nemandagiai puldinesi uz atsakyma i klausima ar i pateikta nuomone, jei toje nuomoneje nera nei nemandagumo, nei izeidinejimu? Turek galvoj,kad su tokiu elgesiu/poziuriu toli nenueisi...

Dazniausiai koks buna klausimas, toks ir atsakymas! Be to, forumas yra ne klausimu-atsakymu viktorina. Niekas cia neprivalo kazkam DIRBTI ir teikti informacija moksliniam darbui ar vedziot uz rankutes. Nori - atsako, nenori - pasako tik savo nomone. Informacija forumuose turi buti teikiama ir gaunama diskusiju metu. Jei reikia tik info,tai atsiverskit informacinius leidinius.
111
Posts: 179
Joined: 2010-11-17, 10:09

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by 111 »

Bela wrote:Sveikos mamytės,

Man smalsu, ar pastebėjote kokių nors skirtumų tarp mokyklos Olandijoje ir mokyklos Lietuvoje, tarp mokytojų bendravimo su mokinukais, pvz., kaip yra vedamos pamokos, ar atvirų durų dienos, kiek vaikams užduodama namų darbų, kaip jie tikrinami, kaip dažnai vaikučiai rašo kontrolinius darbus, ar galbūt tokių visai nebūna?
Cia apie pradines mokyklas kalba ? Tada skirtumas butu (man pats bjauriausias) tas tampymasis pirmyn atgal pirmyn atgal i mokykla ir is jos , aisku galima palikti pietu mokykloje , bet kai kuriose nei arbatos prie sumustiniu nepadaro , tai truputi gaila .Namu darbu galima sakyti visiskai nera isskyrus kai kuriuos projektelius , ir tai dazniausiai norima kad prie ju vaikas dirbtu mokykloje .Namu darbus (jei tai galima taip pavadinti) pradeda daugmaz uzdavineti 8 oje grupeje , kad priprastu prie vo (voortgezet onderwijs) , nes kitaip per didelis pasikeitimas ir ne visi i tai gerai reaguoja (sneku kaip apie laboratorijos triusiukus hi hi )
Per atviras dienas visi pasitempe , mokykla dazniausiai irgi geriau pavalyta nei paprastom dienom :) mokytojai super super meilus ...

Paskutinis pastebejimas tai , kad jei yra kokiu problemu mokykloje su vaiku (jo klasiokais mokytojais), reikia iskart reaguoti ir nenumoti ranka , kad ir kokios menkos jos bebutu , nes kuo maziau tevai i tai veliasi , tuo sunkiau bus vaikui , o veliau ir tevams , nes mokytojai manau megsta kai kisiesi ir zirzi , nors ir kaip keistai tai skambetu...
siais metais as del kiekvienos problemytes iskart laiskeli rasau , arba skambinu , ir turiu pasakyti , jog santykiai su mokytojais mokykla etc . geresni negu ankstesniais (nors kiekvienasyk kyla jausmas jog is muses drambli darau , o as to labai nemegstu :)
111
Posts: 179
Joined: 2010-11-17, 10:09

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by 111 »

kregzdutenr1 wrote:Olandiskos mokyklos labai perpildytos mano nuomone,vienai grupes mokytojai tenka iki 30 vaiku grupeje apmokyti .

Perpildymas priklauso ir nuo pasirinktos mokyklos. Nors daug kas renkasi palei atstuma .Dazniausiai tai pasitaiko pradinese mokyklose (daug vaiku vienai mokytojai).
Siais metais pasirinkau vo mokykla savo vaikui butent del mazo mokiniu skaiciaus , nes tai labai svarbu .Ju klasese ne daugiau 20 mokiniu , jei priima daugiau ,skelia klases .Plius sioje mokykloje vyresneliai yra atskirti nuo Brugklasser'iu , tai irgi labai liuks , vyresneliams draudziama net ieiti i pirmu triju vo klasiu pastata ir kiema , rukymas uzdraustas , griezta kontrole paseliu sistema , griezta kontrole del pamoku praleidimo , ir labai didelis pasirinkimas sporto meno etc .
Labai svarbu ,po pradines mokyklos t.y. 8 grupes metu , atviru duru dienomis aplankyti kuo daugiau vo mokyklu , nes kai pats aplankai , susidarai geriausia nuomone .
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by Greta »

111 wrote:
...... Tada skirtumas butu (man pats bjauriausias) tas tampymasis pirmyn atgal pirmyn atgal i mokykla ir is jos , aisku galima palikti pietu mokykloje , bet kai kuriose nei arbatos prie sumustiniu nepadaro , tai truputi gaila
Neteko tampytis, turbut skirtingose mokyklose skirtinga tvarka?
Idedavau sumustiniu, banana, obuoli, o mokykloj visada gaudavo sulciu ir arbatos.
Siaip, mano nuomone, geriausia Olandijos mokyklose - poziuris i vaika ir i tevus.
O blogas dalykas - lavinimo tempas ir gylis. :)
111
Posts: 179
Joined: 2010-11-17, 10:09

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by 111 »

Tai kad daugumoje mokyklu tevai bando kaip galima nusiplauti rankas , t.y. pradineje mokykloje paskutiniais metais ivis vadzias paleidzia , o ir mokytojai numoja ranka , mol paskutiniai metai reik palepint astuntokus , ka cia dar barsies .
O koki poziuri i tevus ir vaikus tu turi omenyje Gretask ?
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by Greta »

111 wrote:
O koki poziuri i tevus ir vaikus tu turi omenyje Gretask ?
Teigiama. Mokytojai i vaikus ir i tevus ziuri kaip i zmones. :)
gerda
Posts: 70
Joined: 2010-10-28, 13:18

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by gerda »

kregzdutenr1 wrote:Olandiskos mokyklos labai perpildytos mano nuomone,vienai grupes mokytojai tenka iki 30 vaiku grupeje apmokyti .Kolkas nesiskundziu ju darbu nes mano vaikas 2-oje grupeje nieko rimto dar nesimoko.Kolkas vaikai daug zaidzia laukia ,sportuoja,bendrauja su mokytoja,daro darbelius,mokosi drausmes ir.t.t.Man patinka jog juos po truputi supazindina su skaiciais ir raidemis. Mokslo metu pradzioje buna tevu susirinkimai bendrai supazindinama su naujuju mokslu metu programa, ir po to 2 kartus per metus buna tevu su mokytojais pokalbis 10min ,mokytoja informuoja tevus apie ju vaiko gabumus,ar jis atitinka tam tikrus kriterijus pagal amziu esancioje grupeje.
Gal labiau reiketu susirupinti jau nuo trecios grupes,nes sioje grupeje regis pradeda mokytis rimciau,skaityti,rasyti.Tad tevai tikrai turi padirbeti ir namuose su vaiku,jei jam nesiseka pvz.skaityti mokytis ir t.t. :!:
Tik keista kad bso ir kinderopvang skyria daugiau aukletoju vaiku prieziurai nei mokyklose mokytoju.Cia mano nuomone.
O pas mus klasese iki 15 vaiku. 1 -oji ir 2-oji grupes mokosi vienoje klaseje.Ar visoje Olandijoje pirmokai ir antrokai buna vienoje klaseje?
chulio
Posts: 4
Joined: 2011-01-11, 06:31

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by chulio »

sveiki cia ziuriu tema apie mokyklas: o gal kas zinote informacijos kokiose miestuose yra mokyklos lietuviu kokia tvarka priimama?
is anksto dekoju uz informacija
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by Andrius »

Sukūriau naują temą šiam klausimui: http://nyderlandai.eu/forumas/viewtopic ... =151#p1131
chulio
Posts: 4
Joined: 2011-01-11, 06:31

Re: Mokyklos Olandijoje

Post by chulio »

dekui apie sia mokykla zinau bet klausimas kyla kitas o jusu vaikai i olandu mokykla eina? ar sunku i jas patekti kokiu dokumentu reikia? ir panasiai reikalinga visa informacija gal kas padetumete is anksto dekoju
Post Reply