Nuo ko genda dantys?

User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Nuo ko genda dantys?

Post by Greta »

Qlumpy, labai uzjauciu. Net skaityt baisu, oda pašiurpo.

Tu kazkada rasei,kad iskrito dantys del paradontozes, dabar rasai,kad tavo dantys jautrus temp pokyciams. Tai ar tu tik keleta dantu praradai?
Juk jeigu butum prarades visus, tai neaisku kam ta operacija? Jei dantu nebera, tai ir paradontozes nebeturetu buti??? :crazy:
Tokiu atveju susidedi arba implantus ir tiltus ant ju arba isimamus protezus ir viskas. Na matyt kazko nezinau sioje ligoje...

Man visad atrode, kad visos bedos su dantim ir dantenomis aplink ji/po juo pasibaigia sulyg danties istraukimu. Tada prasideda kitos bedos - protezavimo, bet tai jau is kitos temos.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Nuo ko genda dantys?

Post by Qlumpyz »

Man pradėjo byrėt nuo galo, tai yra paradontozė prasidėjo nuo protinių dantų. Šiai dienai krūminių visai neturiu, viską kas neiškrito savaime, išrovė, kad išgelbėti priekinius, iltinius ir dar po porą už iltinių.
Padėtis kiek pagerėjo ir stabilizavosi. Ortodontas giria mano progresą.
Tas progresas yra mūsų pačių rankose - kiek įdėsim darbo į priežiūrą tiek galų gale ir turėsim.

Šiai dienai mano paradontozės gydymas jau pasiekė 1,5 metų laikotarpį ir tai esu tik pusiaukelėje :eh: :think:
Stengiuos kuo greičiau pasiekti tą lygį, kai jau man galės sudėti ką nors, nes kramtyti nėra kuo; bet kol kas be pusmečio geriausiu atveju, o gal ir metų tikrai nieko man neįdės.

Pasak mano ortodonto, visos problemos su implantais būna tiems žmonėms, kurie paskubomis juos susideda, neišsigydę paradontozės.
Taigi pasirinkau ilgiausią, bet gal būt ne blogiausią kelią.


Greta wrote:
Man visad atrode, kad visos bedos su dantim ir dantenomis aplink ji/po juo pasibaigia sulyg danties istraukimu...
Noriu patikslinti šitą vietą: paradontozė išrovus dantį niekur nedingo, tiesiog pašalinamas šaltinis, bet liga tebėra žandikaulyje, tik ji užmigusi letargo miegu. Norint ją išnaikinti galutinai, turi būti daromas kaulo valymas, šalinamas pažeistas kaulas sluoksniais, kol dasikasama iki sveiko nepažeisto sluoksnio. Vėliau reikalinga dalis "priauginama" cementais ar kažkokiom panašiom medžiagom.
Būtų baisu, jeigu sveiko kaulo visai nelikę, tada jau nežinau kaip yra...
Blogiausia yra tai, kad nustatyti sveiko kaulo neįmanoma nei nuotraukomis nei rentgenais, reik pjauti ir žiūrėti...
zydre35
Posts: 1
Joined: 2013-04-20, 09:45

Re: Nuo ko genda dantys?

Post by zydre35 »

Dėkui, už tokią naudingą informaciją. Atėjo noras net labiau saugoti dantis.. :o
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Nuo ko genda dantys?

Post by Greta »

Nu nzn kaip nuo paradontozes saugotis......................
Dabar siaip visas maistas, vanduo ir oras toks, kad apsisaugosit nuo vienos ligos - prikibs kita, ne maziau baisesne.
Uzjauciu tuo,kuriems dabar yra 10-12 metu. Bijau, kad jiems ner šansu sulaukt 65-70 metu.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Nuo ko genda dantys?

Post by Qlumpyz »

ryt man išima siūles, įdomu ką pasakys...
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Nuo ko genda dantys?

Post by Greta »

Qlumpyz wrote:ryt man išima siūles, įdomu ką pasakys...
Linkiu sekmes. :wave:

O kodel ne su tirpstanciais siulais siuvo, jie ka, visai patrako.... :o
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Nuo ko genda dantys?

Post by Qlumpyz »

Na gyja pakankamai greitai, viskas praėjo gerai, per 5 min viską ištraukė.
Pasirodo, kad dantenų siųti su tirpstančiais negalima, nes uždegimo atveju ištirpsta siūlas ir išsileidžia mazgas... :o :think:

Liepė paskalauti dar 5 dienas, o tada galėsiu atsargiai pradėti valyti. Po 2 savaičių higienistė jau galės viską šlifuoti ir jau tada be jokių apribojimų bus...

Labai išgyrė skalavimo skystį (kurį patys ir davė) Perio-Aid (0,12%)

sudėtis:
Chlorhexidine digluconate 0,12%
Cetylpyridinium chloride 0,05%

Skystis rekomenduojamas po burnos ertmės operacijų, mažina jautrumą, naikina apnašas (valyti juk negalima).
Deja po kelių savaičių naudojimo susidaro tam tikras pigmento apnašas, dantys "pajuoda" todėl privaloma užgijus pašlifuoti pas higienistą.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Nuo ko genda dantys?

Post by Greta »

Qlumpyz wrote:

Deja po kelių savaičių naudojimo susidaro tam tikras pigmento apnašas, dantys "pajuoda" todėl privaloma užgijus pašlifuoti pas higienistą.
Kazkoks uzburtas ratas...
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Nuo ko genda dantys?

Post by Qlumpyz »

Greta wrote:

Kazkoks uzburtas ratas...
na neužburtas... geriau pigmentą nušlifuot, nei kietas maisto apnašas ir akmenis... :mrgreen: :clap:
be to iš to skalavimo yra papildomos naudos - dezinfekcija ir pagreitintas žaizdų gyjimas :thumbup:
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Nuo ko genda dantys?

Post by kregzdutenr1 »

Labas ,
Matau cia dalinates asmeninemis patirtimi pas stomotologa.Noreciau paklausti jusu nuomones apie akmenu valyma nuo dantu,ar tais visiems taip jautrus tie dantukai butent valymo metu,ir ar tais nekenkia dantims :? Man kazkaip nepatinka ta procedura .Paskutini karta paprasiau kad nevalytu ,tais isivaizduojate jis pasieme instrumenta kazkoki ir pradejo rankiniu budu gramdyti,bruzinti mano dantukus :? :shock: As visuomet buvau isitikinusi kad dantims negalima kazko panasaus daryti kad emalio nepazeisti :?
Post Reply