Produktai Olandijoje beveik = lietuviški

User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 22:11

Produktai Olandijoje beveik = lietuviški

Post by Greta » 2015-03-5, 21:57

Kitoje temoje buvo kalbama apie tai, ar yra Olandijoje varškes, kuri butu panaši i lietuviška. Manau, kad panašiu produktu cia nemazai, bet tai tik panašumas. Be to, vienam gal panašu, o kitam pasirodys visai nepanašu...

Supermarkete AH yra kazkas panašaus i lietuviška varške. Nufotografavau ta dezute ir idedu. Šitokios yra tik Alberte.

Image

Kai kada nors busiu supermarkete c1000, tai nufotkinsiu ir kitokia dezute. Toji bus dar labiau panaši i lietuviška. Ir skanesne, nes anoji beveik nepasaldinta.

Taip pat Alberte galima nusipirkt kumpio, kuris panašus i lietuviška. Bent jau kvapu. Ji gadina tas super plonas supjaustymas, nes pasidaro kaip popierius ir tai kenkia skoniui. Bet kvapas yra neblogas. O kaip Olandijai, tai jau daug. ;)
Perkant reikia atidziai ziuret i etikete, nes gali buti ir kitokiu panašiu.

Image

Taip pat Alberte galima nusipirkt lašiniu, kurie tikri lašiniai ir be abejones panašus i lietuviškus. Tik juos sunku aptikt ir pastebet, bent jau mano Alberte.
Jie supjaustyti nelabai plonai, sakyciau proto ribose ir taip pat tokiuose pokeliuose pardavinejami po 150-200 gr.
Jeigu kam nors tai idomu, tai galesiu imest pokelio fotke.

Na taipogi galima nusipirkt išlukštentu saulegrazu, jei kam reikia. Jos parduodamos biologinio maisto parduotuvese. Ten pat galima gaut ir sėmenų sėklų tiek natūralių tiek sutrintų. Yra ir grikių kruopų.
Vnz gerai pasidairius, cia daug ko panašaus galima rast.

Rusišką chalvą, lietuviškus sūrelius, zefyrus, maskvietiškus saldainius "Žąsų kojelės", vokiškus virtinius su bulvėmis, Krasnodaro arbatą ir moldavišką vyną "Kagor" perku armėnų parduotuvėje.
Riešutus perku tik turkų parduotuvėse, nes ten 3-4 kartus pigiau, nei pas olandus.

A77
Posts: 131
Joined: 2014-11-19, 22:42

Re: Produktai Olandijoje beveik = lietuviški

Post by A77 » 2015-03-5, 22:42

Aciu uz info Greta, reikes paragauti. As cia uztikau grudeta varske, visai nieko. Va dar ta kumpi reikes ismeginti:) Pats riesutus perku Lidl, nes kaina gera ir jie svarus ir grazus:).
Pas turkus perku darzoves, nes man jos ten sviezesnes atrodo ir siaip ju parduotuve patinka.
Kol kas pastebejau, kad Vokietijos prekybcentriuose maistas panasiausias i musiski.

User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 22:11

Re: Produktai Olandijoje beveik = lietuviški

Post by Greta » 2015-03-9, 03:12

Puiku, kad radai grudeta varske. As ja labai megstu. Busiu labai dekinga, jei imesi pakuotes fotke ir pardes pavadinima.

Aha, Lidle ir as riesutu perku. Be to, Lidle perku suri, supakuota tokiais mazais plonais gabaliukais, kiekvienas gabaliukas suvyniotas i celofana. Ypac megstu sita suri pasiimt i kelione. Lidle buna belgisku saldainiu, tai visada ju nusiperku, kai ten uzsuku.

Na darzoves ir vaisius as irgi perku pas turkus, kai tik ten uzsuku.
Utrechte yra ju gyvenamasis rajonas (Lombok) ir tame rajone yra ju centrine gatve, kurioje vien parduotuvėles, o prie ju, ant šaligatvio išstatyti vaisiai ir darzoves ir kitas turtelis, kuriuo prekiaujama viduje. Vnz tikras turgus. Vaisius geriausia ten pirkt rudeni, tada jie šviezi. Rugseji - gruodi ten bunu dazniausiai, ypac gruodi. Tada buna svieziu, ka tik is Turkijos atgabentu mandarinu, dar su svieziais, nenudziuvusiais lapeliais. Mandarinai skanus, saldus.
Na kituose miestuose turbut irgi yra turku turgavieciu, bet apie jas nieko nezinau.

O trešnes Olandijoje reikia pirkti tiesiai "iš kiemo". Dauguma ūkininkų, kurie augina trešnes pardavimui, ten pat savo kieme jas ir pardavinėja. Kasmet ir perku tai pas vienus, tai pas kitus, ar pas visus iš eilės, kuriuos tik žinau. Ten galima skinti pačiam arba imti jau nuskintas. Būna, kad viename ūkyje yra kelių rūšių trešnių, taigi reikia paragaut. Tos pačios trešnės, kai atvežamos į pardę, jau būna gerokai brangesnės... Na tenka pirkt ir iš parduotuvės, nes ten jų būna ilgiau, nei pas ūkininkus. O aš neatsilaikau prieš jas... ;) Dauguma trešniu pardaveju prie kelio pastato skelbimus apie pardavima.

Beje, supermarkete JUMBO beveik visada yra tokių pat kiaulienos kauliukų (šonkauliukų) kaip Lietuvoje. Skonis toks pat. Tik kvapas Lietuvoje stipresnis, labiau mėsa kvepia. Ir svarbiausia - olandiškus reikia virti ženkliai trumpiau, nei lietuviškus. Priešingu atveju jie pasidaro neskanūs.
Jei kažkam įdomu - Jumbo būna ir kiaulės kojų. Įpakuotos po vieną. Nzn skonio, niekad nepirkau, nes neverdu šaltienos, o virti tą kanopą tai nzn, cia ne mano hobis...
Taip pat Jumbo yra didelis pasirinkimas duonos, kokios nėra daugiau niekur kitur olanduose. Tik nepamirskit, kad olandai parduotuvese viska sudelioja kaip marsieciai, todel duona gali buti 3-4 vietose išmėtyta. Taigi JUMBO yra tokios duonos, kuri labai primena lietuvišką, bet neprisimenu jos lietuvisko pavadinimo... Tai ne juoda rugine ir ne balta duona. Ta vidurine, tokia pilka. ;) Na Lietuvoje as jos nemegau, o cia valgau, ka darysi, kai ner geriau... Olandai ja vadina rugine duona, na bet tai nors ir is rugiu, bet ne juoda rugine ... Ir ju supermarkete JUMBO yra 4 rūšių su ivairiais priedais/prieskoniais.
Kai nufotkinsiu, tai idesiu fotke su pavadinimu. Ta duona tikrai primena lietuvišką.

Na o dabar apie lašinius, apie juos praeitam poste užsiminiau. Jie tikrai kaip ir lietuviškieji. Na gal ne taip kvepia kaip švieži kaime, ką tik išrūkyti, bet jei pirksit Lietuvoje parduotuvėje, tai bus tas pats.
Nufotkinau tą lašinių pokelį, apie kurį praeitą kartą rašiau. Praeita karta padariau klaidą, tuos lasinius perku ne Alberte, o JUMBO. Bet, aisku, ju gali buti bet kur. Tik vienur mes kazka aptinkam, o kitur ne.

Kartais lašiniai būna be kumpiuko, kartais jo gana daug, čia jau kaip papuola.
Klausinėjant olandijos pardėse reikia klausti apie baltą mėsą. Ir nenustebti, jei olandai nevalingai susirauks. Na turint sio pokelio pavadinima Jumbo jums parodys kur jis yra, bet kitose pardese gali buti pavadintas kitaip.

Image

Image

Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: Produktai Olandijoje beveik = lietuviški

Post by Klevas » 2015-05-30, 23:11

Shiandien grizhau ish darbo, tai sustojau apsipirkti Olandijoje. Zhmona sako, nupirk grietines, nereikes DE i parduotuve vazhiuot - nu jos Olandijoje nera ar kaip chia gaunasi?
Buvo tik ta creme fraiche 30 procentu, kurios brangioji nemegsta nes ji sunkiai kur tirpsta.

Ar buna NL paprastos grietines 10 procentu (soured cream UK, saure Sahne DE)?

User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 22:11

Re: Produktai Olandijoje beveik = lietuviški

Post by Greta » 2015-05-31, 14:06

Klevas wrote:Shiandien grizhau ish darbo, tai sustojau apsipirkti Olandijoje. Zhmona sako, nupirk grietines, nereikes DE i parduotuve vazhiuot - nu jos Olandijoje nera ar kaip chia gaunasi?
Buvo tik ta creme fraiche 30 procentu, kurios brangioji nemegsta nes ji sunkiai kur tirpsta.

Ar buna NL paprastos grietines 10 procentu (soured cream UK, saure Sahne DE)?
Gal ir buna, bet as nezinau, nes neieškojau, visad perku 30 %. Bet ir ta pati 30% skiriasi pagal skoni, priklausomai nuo gamintojo. Taigi vienam supermarkete vienokia, o kitam - kitokia. Gal jei retai valgot, tai ir nepajausit, bet jei pripranti pirkt tik vienam supermarkete ir valgai ja kokius 6 men, tai paskui is kito nusipirkus sunku priprast...

Kai reikia skysciau as persuku šaukšta grietines su šaukštu kefyro ar pieno. O jei darau salotas kur galima idet agurka, tai tiesiog sutarkuoju (o ne supjaustau) agurka, ir tose agurko sultyse istrinu grietines šaukšta ir tada grietine ne per stiprios konsistencijos.

Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: Produktai Olandijoje beveik = lietuviški

Post by Klevas » 2015-05-31, 15:01

Idomus patarimai, Greta.

Vokietijoje 10 procentine grietine ne problema ir iki shiol tiesiog nepastebejome, kad Olandijoje jos gali ir nebuti

User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 22:11

Re: Produktai Olandijoje beveik = lietuviški

Post by Greta » 2015-05-31, 18:26

Yra produktu, kurie Olandijoje tiesiog neprigyja, taigi gamintojai ir išima juos iš gamybos. Grietine čia iš viso nedaug naudojama, yra žmoniu, kurie net nežino kur ja reik naudot...
Dar visai neseniai pirkdavau paprasta ryziu kose indeliuose, man ji patiko. Bet dabar jos nebeliko, atsirado tik su visokiais priedais: persiku, braškiu gabaliukais ir t.t. Man neskanu ir aš nebeperku. Bet matyt dauguma nori tokios su priedais... Gamintojai orientuojasi i masini pirkima...

Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: Produktai Olandijoje beveik = lietuviški

Post by Klevas » 2015-05-31, 19:10

Australijoje, Anglijoje su grietine nebuvo problemu. Vokietijoje ner, keista kad NL kitaip.
Greta wrote:Yra produktu, kurie Olandijoje tiesiog neprigyja, taigi gamintojai ir išima juos iš gamybos. Grietine čia iš viso nedaug naudojama, yra žmoniu, kurie net nežino kur ja reik naudot...

User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 22:11

Re: Produktai Olandijoje beveik = lietuviški

Post by Greta » 2015-05-31, 22:47

Na NL siaip jau ne Vokietija ir juolab ne Australija, kai reikalas liecia maista. Olandai turi savo iprocius/skonius ir ju laikosi. Man tai neatrodo keista.
O tai, kad gamintojai dirba pagal tai ko nori dauguma - man atrodo labai normalu musu siandienineje visuomeneje.

Man keisciau atrodo, kad pvz lietuviai ir rusai keicia to maisto skoni, kuri zmones iprato valgyt pastaruosius 60 metu... Ir keicia ne del poreikiu, o del verslo. Kad tik pigiau padaryt...

Kshiste
Posts: 79
Joined: 2011-07-2, 15:27

Re: Produktai Olandijoje beveik = lietuviški

Post by Kshiste » 2015-06-5, 12:34

musu kaime tai sargio svente ir mes jau turime lenkiska parduotuve su integruotais lietuviskais produktais kaip antai duona, batonas, gira, alus, putojantis vynas, koldunai, mineralinis vanduo ir labai neblogos kokybes lenkiski pieno produktai, mesa. Savininke lietuve todel zino kas skanu ir ka vezt :clap: net lenkus pradejau labiau megt :oops:

Post Reply