Sėmenų druska

Post Reply
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Sėmenų druska

Post by Greta »

Amina, ar zinai toki valgi kaip sėmenu druska su bulvemis? ;)

Nusipirkau semenu ir pasidarysiu toki kaimiska valgi. Gaila ner kaimisko rugpienio.
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Sėmenų druska

Post by Amina »

Nea, niekada tokio negirdejau. Kas cia per daiktas? :roll: Ir cia tipo, kad skanu ar, kad sveika valgai?
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Sėmenų druska

Post by Greta »

Na tu pernelyg geros nuomones apie mane, jei galvoji, kad as valgyciau kas sveika, jei tai neskanu. ;)
Man tai labai skanu. Jeigu ne daznai.

Tiesiog paimi tas seklikes (neplauk), sutrini kazkiek, gal 30 %, kad ne miltai butu, bet ir ne visos stacios stovetu. Pasudai ir valgai su bulvem. Kitas variantas - galima truputi pakepint, labai nedaug ir tada sutrinti. Bet yra ir trecias variantas - nekepint ir negrust. Cia jau reikia visus tris variantus isbandyt ir tada bus aisku kuris patinka labiausiai.

Kaimieciai nulupa karsta bulve, ima ja rankomis, dazo i semenis ir valgo. Uzsigeria rugpieniu.
Na cia ne pietus, bet kaip vakariene ar pavakariai tikrai gali buti. (Pagal lietuvius.) O pagal olandus, tai cia matyt gali buti priespieciai, valgomi 13-14 val. ;)

Beje, as si karta kai nusipirkau, tai negrustas, nepadruskintas ir be bulviu tiesiog kaip saulegrazas kramciau knyga skaitydama. Buvo neiprasta, bet visai neblogas skonis. Zinoma, daug ju nesukramtysi, nes pavargsi, bet pasizaidimui gerai.

Tai va, jei susidomejai, tai galesi mamai uzsakyt kad atveztu. ;)

Image

Image
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Sėmenų druska

Post by Amina »

Hehe, as irgi nenoreciau jei butu neskanu, o valgyt tik del to, kad sveika. :)

As linu semenu turiu, nes jie ieina i mano duonos recepta. Taip, kad mama jau atitempe sia vasara maisa is LT, nors ju ir cia nusipirkt galima. (Lietuvoj aisku pigiau)

Isivaizduoju, kad idomus skonis gali but, bet eksperimentui pirma nedaug pabandyt reikes. Neaisku kaip mano suolandejus seimyna ivertins. ;) Tik su kuo tas seklikes trint? Su saukstu turbut nelabai, o gal su mikseriu prasukt?

Siaip bulves virtas su lupena ar keptas folijoj labai megstu. Is vaikystes likes prisiminimas - per atostogas Zemaitijoj kaime valgydavom virtas bulves su lupenom ir uzsikasdavom naminiu kastiniu. Mmm..., bet turbut niekada nebeteks paragaut sito skanesto. Semenu druskos kazkaip isvis neprisimenu. Idomu is kurio Lietuvos krasto toks valgis kiles? Itariu, kad ne siu laiku patiekalas? :roll:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Sėmenų druska

Post by Greta »

Aaaa, tai reikejo pasakyt LINU, o as pasakiau tik semenu druska. ;) Cia tiesiog iprotis, nes taip tik esu girdejus. ;)
Man atrodo, kad tas valgis kiles is Zemaitijos. Nors siaip jau linai juk buvo auginami visoje Lietuvoje.

Amina, jokiu budu nesuk su mikseriu, nes gausi miltus ir tikrai nebus skanu, nes jie prilips gerkleje.
As patrinu su pipiru trintuve, tokia, kurioje reikia sukt/grust rankomis. Ji visiskai nauja, pipirams nenaudota. Nes su pipiru likuciais semenys tikrai bus neskanu.
Dabar ant greicio nesugalvoju su kuo tau patart patrint, bet man atrodo su bet kuo gali. Iberi semenu pvz i puoduka, o tada trini kad ir su maza stiklinaite. Tik nepriberk puse kruzo, o ant dugno.

Zinoma, pabandymui truputi pasitrink ir suvalgyk su bulve. Manau ir folijoje iskepta bulve bus labai skanu. Cia esme yra bulve, nes semenys yra tik jos pagardinimas. ;) Sulyg kiekvienu bulves kasniu reik vis mirkyt bulve i semenis, taip kad pasidaryk ju pakankamai, kad bent vienai bulvei uztektu. ;) Kitaip nespesi ne suprast.

Seimyna pabandys viska, ka tu pati su pasigardziavimu valgysi, o jiems per jega negrusi. ;)
Na bet jei nepatiks, tai tiek cia bedos. Juk negali viskas visiems zmonems patikti. Tegul nevalgo,jei neskanu. Semenys ne kazkokie pyragai, kuriuos kepi puse dienos, o paskui paaiskeja, kad ner kam valgyt...

Kas del bulviu, tai as irgi kartais kepu folijoje, itrynusi jas su druska. Bet dazniau tiesiog sudedu i blieka greta vistos.
Vaikysteje valgydavau bulves ir lauze keptas, kai jos ikasamos i lauzo pelenus, o paskui tokios truputi apanglejusios... Nuimi ta luobele, o ten.... Skanumelis!

Kastini prisimenu, deja, as jo nemoku daryt.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Sėmenų druska

Post by Greta »

Amina, siandien Blokeryje nusipirkau pipiru trintuve, ji taip ir vadinas. Buvo ten visokiu rušiu. Paemiau ta, kuri is isvaizdos buvo galingiausia. ;) Ir bandziau trint linu seklas. Bet po minutes prie to darbo pasodinau dieda. ;)
Tos seklos trynesi labai letai ir daug reikejo idet pastangu. Na bet susitryne...

Beje, siandien valgem bulves neluptas su semenimis! ;) Taigi zemaitiskas valgis ispaniskai. :clap:
Be to, dar padarem tokia racionalizacija,kad tos semenu seklos buvo kaip priedas prie keptu kotletu. Taigi ant sakutes kotletas, o rankoje karsta bulve su lupena, kuria sudome i trintas linu seklas. Laaabai skanu. :thumbup:
Post Reply