Duona

Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Duona

Post by Qlumpyz »

o tikrai įdomu pasidarė, kiek Lietuvoj kmynai kainuoja :crazy:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Duona

Post by Greta »

Amina, rauga matyt galesiu tik vasara pasidaryt. Dabar ner kur gaut 25 laipsnius silumos 72 valandas is eiles. Mes namuose megstame 21-22 laipsnius, o 25 laipsniai - per karsta. Vasara kazkaip nieko, durys atviros, vejelis is kiemo papucia, bet dabar........ ;)


Raugo paruošimas
1 stiklinę viso grūdo ruginių miltų sumaišyti su 1 stikline vandens (kambario temperatūros). Maišyti šaukštu iki grietinės tirštumo masės, tirštumą galima reguliuoti papildomai įpilant vandens). Gautą masę uždengti skepeta arba plona maistine plėvele (padaryti keletą nedidelių skylučių) ir padėti šiltai (apie 25°C temperatūroje) rūgti 72 valandoms (3 paroms). Šiltai stovinčią raugo masę kiekvieną dieną lengvai pamaišyti. Gerai išrūgusi masė suskystėja, joje susiformuoja burbuliukai, jaučiamas švelnus raugo kvapas.
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Duona

Post by Amina »

Tas malunas, kur nurodziau adresa, pardavineja skysta rauga. Kokybe nepatikrinta. ;)
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Duona

Post by Amina »

Qlumpyz wrote:o tikrai įdomu pasidarė, kiek Lietuvoj kmynai kainuoja :crazy:
Qlumpy, Lietuvoj kilas kmynu ne €5 nekainuoja, o jei rasi pas ukininka, tai ir uz 5 litus gausi. ;) Tai man cia biski absurdiska daugiau nei 100 litu uz kila kmynu moket. Sakau, gal reik koki bizni is kmynu importo padaryt? :lol: :lol:
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Duona

Post by Qlumpyz »

Na tai teks iš Lietuvos organizuotis, bet juodam atvejui tai gal vieno indelio iš AH užteks? :crazy:
p.s. o gal būna kokiam sėklų skyriuj kilais? kokiame Tuin-centre :crazy: manau kilais būtų žymiai pigiau.
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Duona

Post by Amina »

Greta wrote:Amina, rauga matyt galesiu tik vasara pasidaryt. Dabar ner kur gaut 25 laipsnius silumos 72 valandas is eiles. Mes namuose megstame 21-22 laipsnius, o 25 laipsniai - per karsta. Vasara kazkaip nieko, durys atviros, vejelis is kiemo papucia, bet dabar........ ;)
Hmm...o jeigu rauga ant/prie radijatoriaus padet? :roll: Jie gi karstesni nei 25 laipsniai buna? Arba jei per karsta kokiu ranksluosciu apvyniojus. Pas mane ta bent jau dabar sildymas visada ijungtas.
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Duona

Post by Amina »

Qlumpyz wrote:Na tai teks iš Lietuvos organizuotis, bet juodam atvejui tai gal vieno indelio iš AH užteks? :crazy:
p.s. o gal būna kokiam sėklų skyriuj kilais? kokiame Tuin-centre :crazy: manau kilais būtų žymiai pigiau.
Man tai mama is LT kila atveze. :mrgreen:
As irgi galvoju, kad jei butu kur nors kilais, tikrai butu pigiau. Tik tiek, kad Olandijoj kmynai nera labai populiarus...
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Duona

Post by Greta »

Amina wrote:
Hmm...o jeigu rauga ant/prie radijatoriaus padet? :roll: Jie gi karstesni nei 25 laipsniai buna? Arba jei per karsta kokiu ranksluosciu apvyniojus. Pas mane ta bent jau dabar sildymas visada ijungtas.
Nu pas mus sildymo sistema veikia ant termometro... Tai kai prisuka 22 ir isjungia sildyma, paskui vel ijungia, kai puse laipsnio nukrenta. Bet diena i ta termometra spigina saule, taigi jam silta ir jis nekuria sildymo ir radiatoriai stovi kuri laika pravese. Nors namas nuo to ir nespeja atsalt. Bet raugui tokie radiatoriai netinka.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Duona

Post by Greta »

Amina wrote:
Qlumpyz wrote:o tikrai įdomu pasidarė, kiek Lietuvoj kmynai kainuoja :crazy:
Qlumpy, Lietuvoj kilas kmynu ne €5 nekainuoja, o jei rasi pas ukininka, tai ir uz 5 litus gausi. ;) Tai man cia biski absurdiska daugiau nei 100 litu uz kila kmynu moket. Sakau, gal reik koki bizni is kmynu importo padaryt? :lol: :lol:

Amina, tu blogai informuota.
Lietuvoj kmynai kainuoja 100 gramu - 4,50 Lt. Taigi kilogramas kainuotu 45 litai.
Bent jau tokia kaina yra Norfoje. Gal kitose pardese, Maxima/Iki/Rimi kaina yra keliais centais didesne ar mazesne.
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Duona

Post by Amina »

Man mama is Lt atveze, o pirko turguj. Tai uz 1kg 12 litu mokejo. 2011m. mano dede kaime sejo kmynus ir pirko uz 5 litus/kg is ukininko. Parduotuvej tai aisku, kad gali but brangiau, bet vistiek ne 150Lt uz kg. ;)

Vat sitas maisiukas is turgaus. Fasuoti kmynai, o ne bobuciu is kaimo atvezti. 12Lt kilas.
Attachments
20121208_144057.jpg
20121208_144057.jpg (116.84 KiB) Viewed 5519 times
Post Reply