Saldumynai

Post Reply
sparco
Posts: 18
Joined: 2010-10-28, 16:24

Saldumynai

Post by sparco »

Sausainukai su aviziniais dribsniais :)

150g sviesto išlydau keptuvėje ir supilu 400g avižinių dribsnių. Pakepinu juos svieste. 3 kiaušinius išsuku su 150g cukraus, įberiu vanilinio cukraus, galima įdėti razinų, riešutų, džiovintų vaisių ir t.t.. Viską išmaišau ir šaukštu dedu tą tešlą ant sviestu pateptos skardos. Kepu 15 min 160C. Ir skanaus !

Valgiau drauges keptus LT, nerealiai skanus, kepsiu ir duosiu vaikui 1-ojo gimadienio proga :D
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Saldumynai

Post by Qlumpyz »

Aš pasinešęs ant chalvos. Senajam Nyderlandų forume buvo ištisa tema skirta chalvai.

Kadangi olandų kultūra chalvos neįsisavinusi, tenka griebtis užsieniečių tradicijų:
geriausias chalvos pasirinkimas būna rusiškose parduotuvėse (mums tradicinė pagal skonį chalva), dar yra turkiškose parduotuvėse (Iraniška, turkiška ir t.t. - kiek karstelėjusi).

Labai nustebau Izraelyje išvydęs chalvos pasirinkimą supermarketų lentynose - dešimtys rūšių chalvos įvairiausio skonio... nuo vanilės iki pistacijų...
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Saldumynai

Post by Greta »

Qlumpyz wrote:
Kadangi olandų kultūra chalvos neįsisavinusi, tenka griebtis užsieniečių tradicijų:
geriausias chalvos pasirinkimas būna rusiškose parduotuvėse (mums tradicinė pagal skonį chalva), dar yra turkiškose parduotuvėse (Iraniška, turkiška ir t.t. - kiek karstelėjusi).
Pries Kaledas rusu pardej gavau arachisines chalvos, man ji pati skaniausia.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Saldumynai

Post by Qlumpyz »

o man iš rusiškų geriausia yra "pilkoji" saulėgrąžų :P
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Saldumynai

Post by Andrius »

Man skaniausia iš lietuviškų galbūt "ruda" arba "pilka". Tik nepamenu su kuo ten jos...
p.s. Būtų gal visai nieko užvesti atskiras temas Rusų, Lenkų, dar kitoms įdomioms parduotuvėms? Arnheme mes turi Rusų-Armėnų. Daugiau nelabai žinau.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Saldumynai

Post by Greta »

Andrius wrote: Arnheme mes turi Rusų-Armėnų. Daugiau nelabai žinau.
Vou, ir ten rusu -armenu? :shock:
Utrechte irgi rusu-armenu. Parde priklauso armenams, bet ju iskaba "Slavianskij dvor". :) Pas juos daugiausia Vokietijoje pagamintu prekiu, su rusiskom etiketem. Tas maistas, aisku, primena rusiska, bet, deja, tik primena. Turbut tik silke ir vytinta zuvis liko tokios pat. Gal dar chalva ir saldainiai Zasu kakliukai. :P
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Saldumynai

Post by Andrius »

Greta wrote:
Andrius wrote: Arnheme mes turi Rusų-Armėnų. Daugiau nelabai žinau.
Vou, ir ten rusu -armenu? :shock:
Utrechte irgi rusu-armenu. Parde priklauso armenams, bet ju iskaba "Slavianskij dvor". :) Pas juos daugiausia Vokietijoje pagamintu prekiu, su rusiskom etiketem. Tas maistas, aisku, primena rusiska, bet, deja, tik primena. Turbut tik silke ir vytinta zuvis liko tokios pat. Gal dar chalva ir saldainiai Zasu kakliukai. :P
Ha :lol:
Arnheme irgi priklauso armėnams (bent jau tikrai ne rusai). Kiek kalbėjau,dalį prekių irgi vežasi iš Vokietijos. Štai kur ranka ranką plauna. Gal ta pati giminė ;).
Aš ten perku dešrelių (rašo 80% mėsos...), kefyro, grietinės, varškės, chalvos, kondensuoto pieno, koldūnų. Dar jie turi visokių nežinomų pavadinimų gėrimų, saldainių ir t.t.
Vasarą pas juos geriausi arbūzai (sakė iš Graikijos...).
Post Reply