Maistas: lietuviškų produktų keitimas olandiškais

Čia galima plepėti apie viską. Tik diskusijoms, kurios netinka į kitas temas.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Maistas: lietuviškų produktų keitimas olandiškais

Post by Greta »

Manau,kad tie, kurie dabar isvyksta gyvent i Olandija ir kurie isvyks dar veliau, jau nebejaus jokio skirtumo del maisto. 8-)

Desros Lietuvoje jau tokio pat skonio kaip ir Olandijoje, batonai taipogi, mesa irgi beskone, bekvape is vis nezinia kas tai per daiktas...

Farsas is vis baisus. Tiesiog matosi kazkokiu kremzliu, lasiniu ir dar visokio velnio gabalai.
Nusipirkau mesos gabala, pati sumaliau, bet visvien buvo nevalgoma, tiesiog stringa gerklej.
Olandijoj farsas irgi ne pasaka, bet gerai ji paruosus/pagardinus tikrai galima iskept normalius kotletus.

Grietine skanesne Olandijoje, pienas taip pat!!!

Pomidorai, agurkai, obuoliai - viskas turi olandiska skoni, matyt is vienos salies visi vezasi... ;)
Absurdo teatras - Lietuvoje beveik is vis nera lietuvisku darzoviu, o ir mesa aiskiai ne lietuviska.

Pilna visokiu ispanisku desru uz fantastines kainas, o lietuviskos nezinia is ko padarytos, ziauriai neskanios.

Dar baisesnis absurdas - saldainiai prarade skoni ir beveik nepraryjami. Tiek sokoladiniai tiek karameles. Paciu sokoladu skonis toks kaip ir olandisku.

Skanios kavos ne su ziburiu neina rast, taigi tas pats kaip ir Olandijoje.

Zefyrai nevalgomi, primena rusiska anekdota "zasacharilos" (засахарилось). :D
Na kas dar liko - chalva. Yra saulegrazu, arachisines, abejos vis dar skanios.

Dar liko ir silkes, kuriu yra ivairiu rusiu ir uz kurias nereikia atiduot paskutinius triusikus kaip Olandijoje, cia kaina proto ribose. Bet jos, deja, visos gana senos.
Rukytu zuvu irgi yra, bet visos jos ziauriai senos, nes niekas ju neperka - muziejines prekes del ziauriu kainu. Na ir siaip visi rukyti produktai labai isbranginti. Net paprastos rukytos kiaules ausys turi tokia kaina,kad nzn juoktis ar verkt.

Desros, parukytos desreles - kainuoja tiek pat, kiek Olandijoje, kai kurios brangiau.

Labai didelis ryziu pasirinkimas, ko nepasakyciau apie Olandija. Ir siaip yra daug visokiu kruopu kosems. Smagu, kad yra grikiu! Ir jie dar nepakeite skonio. ;)
Didelis ivairiu makaronu pasirinkimas,ko irgi nera Olandijoje. Tik, deja, makaronai irgi pakeite skoni, labai suprasteje.

Na supermarketuose labai daug pusgaminiu, bet ju kokybe nukritusi, nes jie neskanus, atsainiai pagaminti.
Daug ivairiu pagamintu salotu, kurios graziai atrodo, bet kainos labai sukeltos. Ir i visas privaryta acto arba majonezo.

Pasikeitimas toks - nemazas ivairiu bandeliu ir spurgu pasirinkimas. Ir jos nebuna susenusios. ;) Na siltu kaip Olandijoje negausit, bet...

Bulves irgi praradusios skoni, nors raso,kad jos lietuviskos. Bulves, beje, baisiai purvinos, reik pirkt su purvo gabalais.

Saldytu zuvu pasirinkimas didesnis nei Olandijoje, bet ju kazkodel niekas neperka, matyt irgi prasta kokybe.

Labai daug ivairiu dydziu ir pavadinimu koldunu, virtiniu su grybais, bulvemis, bet visi vieno skonio ir tikrai neskanus. Idaras irgi vieno skonio: vieni pipirai!!!

Buvau nusipirkus vistu slauneliu, isviriau, bet valgyt negalejau. Neskanios kaip maras. Galvojau, kad neskanesniu vistu kaip Olandijoje niekur nera, pasirodo dabar jau yra - Lietuvoje.

Suris ivairaus skonio, yra ir valgomo. Bet aisku Olandijoje skanesnis. Be to, Olandijoje yra aiskumas koki suri perki ir ko is jo tiketis, o Lietuvoje is vis neaisku ka perki. Pavadinima matai, bet kas is to?

Yra figos vaisiu. Cia jau irgi kaina uz vieneta, kilais nebepardavinejama. ;) Na cia jos 3 kartus pigesnes nei Olandijoje, bet kaip ir ten labai neskanios. Is kur jie jas traukia? Raso, kad is Turkijos. Chm... Anksciau jas labai megau, dabar 3 nusipirkusi vos suvalgiau atsiviepus... Is isores atrode gerai, prisirpusios. Na ir viduj atrodo prisirpusios, bet skonio nera.

Kazkas daros visam pasaulyje su maistu a ne???. :crazy: :o


P.S.Beje, labai daug maisto produktu is visokiu latviju, lenkiju, baltarusiju, tokiu produktu, kuriuos patys lietuviai gali tonomis pasigamint. Pardavime net nera lietuvisku obuoliu!
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Maistas: lietuviškų produktų keitimas olandiškais

Post by kregzdutenr1 »

Greta tau kazkas negerai su skonio receptoriais ;) Arba labai jau isranki pasidarei :x .tikiu jei nueini i kokia kavinuke Lietuvoje padavejus visuomet ispeiksi uz nekokybiska aptarnavima :lol: :lol: :lol: Tiktum dirbti i Iki prekybos centro slaptuosius pirkejus. :thumbup:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Maistas: lietuviškų produktų keitimas olandiškais

Post by Greta »

kregzdutenr1 wrote:Greta tau kazkas negerai su skonio receptoriais ;) Arba labai jau isranki pasidarei :x .tikiu jei nueini i kokia kavinuke Lietuvoje padavejus visuomet ispeiksi uz nekokybiska aptarnavima :lol: :lol: :lol: Tiktum dirbti i Iki prekybos centro slaptuosius pirkejus. :thumbup:
Tai neskaityk jei tau neidomu.
Man pvz tavo nuomone apie mane neidomi. Ir vargu ar kam idomi. Kam rasai, jei neturi ko parasyt i tema?
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Maistas: lietuviškų produktų keitimas olandiškais

Post by kregzdutenr1 »

Greta,
O kas tau sake kad neidomu ? ;)
Ir kodel tavo reakcija i mano kritika neigiama,mazu rimtai skonio receptoriai pasikeite :think:

Ps:As parasysiu po keliatos dienu kokybes ivertinima (mano skoniu atveju) apie lietuviska sakoti.Rytoj ruosiuosiu ji ragauti ir pazystamus pavaisinti,tik nepasidomejau ar musulmonai gales ji valgyti? :?: Ahh,koks skirtumas man daugiau liks.... :lol:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Maistas: lietuviškų produktų keitimas olandiškais

Post by Greta »

Tavo kritika yra kvaila, todel ir mano reakcija tokia, kokia turi buti tokiu atveju. As rasau ispudzius is Lietuvos ne del kazkieno kritikos ar palaikymo/pritarimo, o tik del informacijos.

Kas del mano skonio, tai jis kazkaip keistai sutapo su kokybes kontroles skoniu, kuris vakar paskelbe per tv,kad maisto kokybe Lietuvoje yra pati blogiausia visoje ES. Isiryskinau, kad daugelis zmoniu produktu dabar vaziuoja uzsipirkt i Latvija, kur padetis zenkliai geresne.
Na lietuviai visais laikais buvo mulkiai ir visada kirsdavo saka ant kurios sedi.Paskui verkia,kai nei medzio, nei pauksciu,nei malku.:mrgreen:
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Maistas: lietuviškų produktų keitimas olandiškais

Post by kregzdutenr1 »

:P Na tais stai siandiena as ragavau lietuviska sakoti ir vaisinau zmones kursuose,nei destytoja ,nei kiti kursiokai niekada nebuvo ragave ,mate tokio sakocio.sake skanu,ir labai graziai atrodo.Visi kalusinejo kaip ji kepa,is ko pagamintas .Zodziu liko patenkinti.Ir pabaigoje dar siektiek i namus pasieme lauktuviu ar kaip cia pasakius.Man tai pat patiko skonis visai nieko,negaliu ispeikti. Seniai jau buvau valgiusi.Beje si sakoti man atveze paslaugus zmogelis is lietuvos, kuri susiradau per elonos websaita.Ir labai jau kantrus zmogus.Duok dieve jam sveikatos ;)

As tai pat prisiragavau visokiu skanumynu is kitu kolegu atsinestu patiekalu,taip kad kai sotus tai ir sakotis nelabai valgesi :lol: "Susi" :thumbup: man labai jau patiko,as pati nemoku tokio delikateso gaminti hmmm...Ir Afganistannietiskos ryziu misraines su razinom,riesutais,morkitemis.Skanu buvo.
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Maistas: lietuviškų produktų keitimas olandiškais

Post by Andrius »

Padariau kelias foto man patinkančios olandiškos grietinės:
IMG_3051.png
IMG_3051.png (285.95 KiB) Viewed 7018 times
IMG_3053.png
IMG_3053.png (268.46 KiB) Viewed 7018 times
IMG_3054.png
IMG_3054.png (1.02 MiB) Viewed 7018 times
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Maistas: lietuviškų produktų keitimas olandiškais

Post by Greta »

Kaip pastebejau, grietines cia visos skanios. O skaniausia yra ta, prie kurios pripranti. ;) Kai visa laika kinkuoji i ta pacia parde ir pora menesu is eiles valgai ta pacia griene ji pasidaro visu skaniausia. Pakeiti parde - siaubas, kokia grietine, fiiii.... O po dvieju menesiu ziurek pati skaniausia pasidarius. ;) Visas grietines esu isbandzius. Tikrai visos is esmes vienodos, bet visos turi kazkoki kitoki prieskoni,kai is pradziu paragauji.
Vot bulves - kitas reikalas. Jos skirtingos ir priprast prie tu, kurios nepatinka - neimanoma. Nors siaip visos neskanios.
Bet dabar ir Lietuvoj bulves neskanios.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Maistas: lietuviškų produktų keitimas olandiškais

Post by Qlumpyz »

skaniausios bulvės yra Irenes ir Borgers
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Maistas: lietuviškų produktų keitimas olandiškais

Post by Qlumpyz »

Patarimas išsiilgusiems lietuviškų silkių: jei kas negalit priprasti prie olandiškų silkių ar susirasti kokio pakaitalo - IKEA prekiauja švediškom silkėm indeliuose, nemažiau kaip 5 rūšių. Pagal skonį labai artima mūsiškėm.
Post Reply