Lietuviški produktai Olandijoje

Čia galima plepėti apie viską. Tik diskusijoms, kurios netinka į kitas temas.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Lietuviški produktai Olandijoje

Post by Greta »

Amina wrote:Jooo, tiek naudos, kad laikausi dietos artejant brolio vestuvems, o mintys jau tik sukasi, kaip cia ryt i Kaufland sureliu nulekt. :lol:
Idomu kodel Olandija Kauflando neisileidzia.
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Lietuviški produktai Olandijoje

Post by Amina »

Greta wrote:
Amina wrote:Jooo, tiek naudos, kad laikausi dietos artejant brolio vestuvems, o mintys jau tik sukasi, kaip cia ryt i Kaufland sureliu nulekt. :lol:
Idomu kodel Olandija Kauflando neisileidzia.
Tai, kad jie isvis kazkaip nieko Vokisko nenori. Bent jau man taip atrodo. Kaufland Vokietijoj dirba parmad.-sestad. nuo septyniu ryto iki desimtos vakaro. Aplamai ten supermarketai man daug labiau patinka, todel ir lekiu kiekviena savaite. Tai pastebejau, kad cia parduotuvese daugiau surinamisku, indisku produktu, ko Vokietijoj nerasi, bet ten asortimentas didesnis. Taip pat Olandijoj mazesniuose miesteliuose tokiu darbo laiku nerasi, o pardoj prie manes, kuri porai valandu sekmadieniais atsidaro, tikri kamsciai buna, kaip pries kaledas.
Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: Lietuviški produktai Olandijoje

Post by Klevas »

Kiek pastebejau - Olandijoje jau sekmadieniais parduotuves atidarytos, sakyciau tai didelis progresas - Vokietijoje tai dar ne. Kartais ko prireikia - tai bus galima apsipirkt. Tik dar nezinau ar ir mazuose miesteliuose.
Vokietijoje pasirinkimas sakyciau mazhesnis, bet Olandijoje kiek brangiau. Daugybe produktu Vokietijoje nera nei kvapo, sakysim misrainiu. Duona Olandijoje geresne ir aplamai kepiniai. Belgijoje tai tik kava, saldainiai ir tai tik prie sienos geresnes kainos.
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Lietuviški produktai Olandijoje

Post by Amina »

Nu matai, kaip gali skoniai skirtis, nes man tai viskas atrodo atvirksciai. :D Vokietijoj sekmadieniais pardos nedirba, bet uztat daugelis supermarketu iki 22val., o sekmadieniais jeigu ir pamirsai ka nusipirkt, tai pagrindiniu produktu, nuo cukraus, pieno iki picu rasi benzino kolonelese. Man olandiska ispusta duona isvis nepatinka, kepiniai irgi, Vokietijoj bulkutes daug skanesnes. Olandu pagrindiniai tortai - slagroomtaart ir vlaaien, Vokietijoj net tortai is saldikliu skanesni nei cia sviezi. Misrainiu irgi yra, tik ne visur. Dar galeciau visa referata prirasyt, kas Vokietijoj geriau nei cia, bet gal nereikia. :lol: Taip, kad cia turbut kiekvienam kitaip atrodo.
Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: Lietuviški produktai Olandijoje

Post by Klevas »

Na taip, Vokietijoje apsiperkam 80-90 procentu visko, to neginciju. O del duonos - tai itariu tai priklauso nuo vietoves. Deja galiu kalbet tik apie Limburga. Duona tikrai nebloga
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Lietuviški produktai Olandijoje

Post by Greta »

Amina wrote:Nu matai, kaip gali skoniai skirtis, nes man tai viskas atrodo atvirksciai. :D Vokietijoj sekmadieniais pardos nedirba, bet uztat daugelis supermarketu iki 22val., o sekmadieniais jeigu ir pamirsai ka nusipirkt, tai pagrindiniu produktu, nuo cukraus, pieno iki picu rasi benzino kolonelese. Man olandiska ispusta duona isvis nepatinka, kepiniai irgi, Vokietijoj bulkutes daug skanesnes. Olandu pagrindiniai tortai - slagroomtaart ir vlaaien, Vokietijoj net tortai is saldikliu skanesni nei cia sviezi. Misrainiu irgi yra, tik ne visur. Dar galeciau visa referata prirasyt, kas Vokietijoj geriau nei cia, bet gal nereikia. :lol: Taip, kad cia turbut kiekvienam kitaip atrodo.
Man irgi viskas atrodo atvirksciai. Olandiskos ir vokiskos duonos ne lygint negalima, bulkuciu taip pat. Vokietijoje maistas tikrai skanus.
Apie tai, kad Vokietijoje geriau ir idomiau gyvent manau ir be referatu aisku. ;) Bet esme tame, kad olandai nenori kitaip gyvent. Jie galetu ne ka blogiau gyvent nei vokieciai, bet jiems nereik.
O apie svenciu organizavima is vis patyliu. Olandai sito tikrai ne nesuvokia.
Ir pvz rubu pasirinkimas pardese Olandijoje ir Vokietijoje yra santykiu 1:10. Net kaimuose.

Bet! Yra vienas esminis "bet". Gyventi tarp olandu man patinka labiau. Nesu gyvenus tarp vokieciu, bet pabunu pas drauge Vokietijoj savaite ir man jau per akis. Jei kur nors uzsienyje viesbutyje yra 80% vokieciu - nera jauku. Jie nemandagus, triuksmingi, pasipute.O jei dominuoja olandai- poilsis bus ramus.

Na bet cia jau nukrypom nuo lietuvisku produktu temos.....
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Lietuviški produktai Olandijoje

Post by Amina »

Mano mintis skaitai, Greta. :clap: As olandam vis sakau, kad Vokietija man labiau patinka kaip salis, bet su olandais maloniau gyvent negu su vokieciais. Darbe tai pat: vokietes koleges, su kuriom pradirbau daugiau negu metus, i mane kreipesi pavarde ir "Jus", o Olandijoj vos susipazines i sefa gali kleiptis vardu. Man siaip jau tie formalumai ne esme, bet faktas tas, kad olandai labiau atsipalaidave ir ne tokie "pasikele" kaip vokieciai. Zmoniu visur visokiu buna, bet kalbant apie dauguma, vokieciu mentalitetas labai skiriasi nuo olandu.
Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: Lietuviški produktai Olandijoje

Post by Klevas »

Palaukit, pasiaiskinam.

Gyvenimas paprastu zmoniu pagrinde susideda is darbo, laisvalaikio ne namuose, laiko namuose.
Mano pozicija tokia: dirbti geriau Olandijoje - atlyginimai, ne tokia kareiviniu atmosfera, o ko gero del to ir darbai idomesni kuribiskesni. Vokietijoje tai vyrauja visokie fabrikai ir dideles labai formaliu strukturu imones.

Laisvalaikis irgi Olandijoje kur kas geresnis, nors sio to yra ir Vokietijoje.

Na o gyventi tai jau atleiskit - geriau tarp vokieciu, ka matau Limburge tai labai nepatinka, ZIURI VISI kaip kokiame LT kaime, tiesiog SPOKSO, prisiskaiciau apie skundimus be reikalo, po to miestuose kur kas labiau neeuropietiskos kulturos asmenu daugiau.
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Lietuviški produktai Olandijoje

Post by Amina »

Klevas wrote:Palaukit, pasiaiskinam.
Nu gerai, pasiaiskinam. :mrgreen:

Del darbo - sutinku, jau rasiau savo ankstesniam poste.

Laisvalaikis - net nezinau, man atrodo, kad ir ten, ir ten rasi ka veikt, priklausomai nuo poreikiu ir kisenes.

Del gyvenimo - net nezinau, gal priklauso nuo to, kur gyveni. Ten, kur as gyvenau Vokietijoj, aplink buvo pasiturintys zmones, tai oi, kaip spokso. Musu kaimynai pensininkai iskviete mentus, kad sekmadienio popiete sugalvojom kieme nusipjaut zole. :lol: Tipo sekmadienis - ramybes ir poilsio laikas. Tai mes pasijuokem, bet atvaziavus policija pasake, kad kaimynas teisus ir zole pjauti galim ir savaites vidury. ;) Siaip musu kaimynai Olandijoj tai ne tik, kad per langus spokso, bet ir i gatve visi islekia, jei kas idomesnio vyksta. :D Tacia olandai ne tik, kad spokso, bet ir i pagalba pasisiulo, jeigu mato, kad tau jos gali prireikt. Kaimynai vokieciai tik susirauke stebi is tolo. Galvoju, kad visur yra smalsiu zmoniu ir as jau nebekreipiu demesio i tai. Vokietija didele salis, todel net pietuose ar siaurej patirtis gali skirtis, kaip ir skirtingose Olandijos vietose.
Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: Lietuviški produktai Olandijoje

Post by Klevas »

Na as irgi iskviesciau policija del triuksmo. Koks tikslas vaziuot i Vokietija tada? Bardaka galima turet ir Lietuvoje, pigiau.
O spoksojima turejau galvoje ne slapta stebejima( ka vokieciai megsta) bet butent spoksojima isvertus akis. Lenkijoje ir Lietuvoje kur kaimuose ir tai maziau spokso. Na tikrai, tai gal priklauso nuo rajono, pietu Olandija(Brabantas, Limburgas) tikrai skiriasi savo konservatyvumu - vis del to katalikiska dalis.
K
Post Reply