Naujas kompiuteris

Įdomūs ir naudingi dalykai internete, klausimai, patarimai...
Post Reply
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Naujas kompiuteris

Post by Greta »

Kazkur yra pokalbiai apie naujo kompo pirkima, bet as ju neberandu.

Ta tema manau visa laika aktuali ir ne tik aktuali, o kaip kazkoks pelesis nuolat grauzia makaule. ;)
Amzinai reikia naujo kompo ar Laptopo ir niekad nezinai koki pirkt.
Nuo tos visos kompu ivairoves galima isprotet. Kaip nusipirkt ta, kuris tikrai butu tai, ko tau reikia??? Jei pardej pateiksi savo pageidavimus, tau butinai baksteles i ta kompa, kuri nori iskisi ir kuris pats blogiausias.

Patarkit kaip nusipirkt nebloga Laptopa ir nebloga stalini kompa?

Laptopui reikalavimai tik tokie: greitas, labai gera vaizdo ir garso kokybe. Zaidimams nebus naudojamas, bet bus naudojamas filmu ziurejimui online, reikia kad greit krautu ir kokybiskai rodytu. Na ir aisku kad ne maziau kaip 4 GB atminti turetu, nes man reik kad Kasperskis laisvai begiotu, be to dar Offisa susikeliu, dar viena kita griozda.
Taigi greitis ir kokybiska vaizdo/garso plokste. Koki galima imti pigiausia su sitokiais rodikliais? Spalva, svoris, dizainas neturi jokios reiksmes. Butinai turi buti korteliu skaitytuvas, CD/DVD skaitytuvas. Nenoreciau pirkti brangaus, butu gerai itilpt i kokius 600 euru. Visvien kas 2-3 metai juos norisi/reikia keist.

Kas del stalinio, tai man reik drauges dukrai padet isirinkt kompa. Ji nenaudos to kompo nei filmu perziurai nei zaidimams, viskas koncentruojasi i Worda, Exeli ir inetine paieska. Taigi kompas turi buti greitas, atmintis nemaza, o daugiau kaip ir nieko nereik. Na taip, reikia CD skaitytuvo. Ka patartumet is pigesniu variantu? Na pigesnis mano akimis ziurint, tai tas, kurio kaina apie 700-800 euru.
User avatar
ievazza
Posts: 10
Joined: 2012-01-24, 11:19
Location: Lochem

Re: Naujas kompiuteris

Post by ievazza »

Sveiki :) Na va, prireikė ir man naujo nešiojamojo kompiuterio. Norėjau pasiteirauti, gal, Greta, jau įsigyjai kokį? Kur pirkai? :)
No pain - no gain.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Naujas kompiuteris

Post by Greta »

ievazza wrote:Sveiki :) Na va, prireikė ir man naujo nešiojamojo kompiuterio. Norėjau pasiteirauti, gal, Greta, jau įsigyjai kokį? Kur pirkai? :)
Nea, dar ne. Kol kas dar veikia, tai vis neprisiruosiu. Na manajame ir greitis ir vaizdas yra, bet isejo is rikiuotes ausiniu lizdas, tai vot toks didziausias nepatogumas. Na greitis jau po biski mazeja, gal virusiuku kaupiasi,gal ivairiu programeliu liekanos susikaupe...

Siaip as megstu filmukus iki 2-3 val online paziuret, o be ausiniu neiseina. ;) Tokie vot nepatogumai. Kita vertus vien del to keist Laptopa kazkaip ir sazine neleidzia. ;)

Na turiu dar mazyli kelionini, mini laptopa, neseniai nusipirkau, tai kai jau labai reikia naktineti su kompu, tai isijungiu ji, jis dar ner krites, tai jokie lizdai nesuluze.;)

Bet aisku dairausi naujo laptopo, tik kas is to mano dairymosi, jei as nesuvokiu pacios esmes: kokia turi buti vaizdo plokste ir ka galu gale realiai rodo tie GHz. Si karta noriu nusipirkt laaabai greita ir su laaabai gera vaizdo plokste Laptopa. Bet pirma reik suvokt kas nurodo i tai,kad tie dalykai yra geri.

Mano normaliame laptope yra 2,26 GHz, o mini laptopiuke 1,60 GHz, bet tas mazylis ir pakrauna filmuka lygiai taip pat greit ir vaizdo kokybe normali. Cia jaunuo saito priklauso, i kuri tas filmas ikeltas, kai kuriuos mano laptopiukas sunkiai ikerta, kas liecia vaizda.

As siaip ji nusipirkau tik pasta kelionese tikrint ir kai kada man reikia biski su Exeliu padirbet. Net nesitikejau,kad jis temps viska, ko man reikia. Taigi ir kyla klausimas kam pirkt Laptopa su auksciausia sparta, jei ir maziausia veza viska kaip jautis? Tik tiek,kad ekranas nedidelis. Filmams per mazas, nebent lektuve ziuret. ;)

Be to, man neaisku kaip gali buti,kad pvz procesorius Intel Core i7 yra spartesnis uz Intel Core i3, jei pvz i7 yra 1,73 GHz, o i3 - 2,27 ???
Taigi koki imt procesoriu man is vis neaisku, nes kaip supratai, man neaiskus tu procesoriu veikimo principas.

O kas del vaizdo plokstes ta dar neaiskiau.Ju pavadinimai man nieko nesako.
Tiesiog reiketu kad kas nors nors karta paaiskintu, bet nieks nenori to daryt, visi tingi. Visi nori tik klaust ir gaut atsakymus i klausimus, bet nieks nenori ziniomis dalintis.

Kiek forume skaitineju, tai vienas rekia,kad Intel plokste pati geriausia, o Geforse pati blogiausia. O kiti,kad Geforse pati geriausia. Na bet matai inete jie ten pesasi del ploksciu,kurios svarbios zaidimamas. Ir nieks nekalba apie filmu kokybe.

Na neseniai teko aptikti toki isamu paaiskinima. Bet esme tame,kad kai nueini i parde, tai negausi nei Laptopo nei stalinio su tais parametrais,kuriuos busi pats susirinkes, bus tas arba anas arba iz vis kazkas kitas,ko nesi ne girdejes. Be to, visi tie:jei tas su tuo, tai anas su anuo - uzknisa....

Citata:

Vaizdo plokštės būna dviejų tipų - tos, kurios įmontuotos (integruotos) ir keičiamos.
Pirmiausia teks pasirinkti vaizdo plokštės originalų gamintoją (tą, kuris kuria tas plokštes) - Nvidia ("geForce" ir t.t.) arba AMD-ATI ("Radeon" ir panašiai). Mano nuomone, šie du gamintojai turi puikiu vienas kito vertų analogų. Asmeniškai aš rinkčiausi ATI plokštes, jei kompiuterio pagrindinis procesorius būtų AMD, ir rinkčiausi Nvidia, jei kompiuteris turėtų Intel procesorių.
Visos kitos vaizdo plokštes gaminančios firmos pačios nekuria technologijos - jos tik perka gamybos licenzijas iš aukščiau minėtųjų dviejų gigantų. Gerą vardą turi firmos ASUS, Gigabyte, MSI, tik čia jau reiktų turėti kantrybės aiškinantis su pardavimų konsultantu kokių konkrečiai firmų gaminiai bus sudėti į kompiuterį Smile

Darbui su grafika 256MB vaizdo atminties užtektų. Tačiau jei leis biudžetas, pasirink 512MB variantą. Su 512 dirbti neteko, bet tarp 128 ir 256MB skirtumą yra tekę pajusti pačiam.

Iš konkrečių variantų - man asmeniškai patinka Dell (tikriausiai dėl to, kad pačiam su jais yra tekę dirbti, ir jų kokybė man sudarė gerą įspūdį). Tačiau pasistengsiu būti nešališkas ir pateiksiu kelias alternatyvas.

HP variantas - pliusas - specializuota darbui su grafika Nvidia vaizdo plokštė, greitas kietasis diskas, 2GB RAM atminties, talpus akumuliatorius. Minusas - mažesnis ekranas, kaina šiek tiek virš 6 tūkstančių.
Toshiba variantas - pliusas - didelis ekranas ir pakankamai gera vaizdo plokštė. Kiti parametrai pusėtini, bet užtat šakės koks sunkus, 4,8kg ...
Dell variantas - pliusas 2GB RAM, vaizdo plokštės procesorius šiek tiek silpnesnis nei HP varianto, bet vaizdo atminties dvigubai daugiau (jei tikrai jos ten tiek), be to, kaina geru tūkstančiu litų mažesnė. Minusas - 15,4 colių ekranas, lėtesnis diskas ir tikriausiai mažesnės talpos baterija nei HP analogo.
ASUS variantas - pliusas 2GB RAM, didelis ekranas, talpus diskas, nebloga vaizdo plokštė. Minusai - diskas nors ir didelis, bet skaudžiai lėtas, ir sunkus, 4,1kg (pusantro karto sunkesnis už Dell variantą).
Siaip rinkčiausi kompiuterį su 15,4 colio ekranu - Dell ir HP variantai . Abiejų kompiuterių garantija 3 metai, jei kas suges, reikės tik kantrybės sulaukti kol suveiks garantinis. Jei taupai pinigus, rinkis Dell, tačiau jei nori šiek tiek geresnių techninių parametrų, imk HP. Jei rinksiesi HP, pardavėjų paklausk, kokia jų gedimų statistika (dėl visa ko, nes jų "Pavillion" serijos kompiuteriai mėgdavo kartas nuo karto sugesti).
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Naujas kompiuteris

Post by Greta »

User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Naujas kompiuteris

Post by Greta »

Siaip tai esu aki padejus ant HP g72

http://www.notebook-center.ru/catalog_hp_8669.html

Tik tiek, kad jis pagal parametrus nieko nesiskiria nuo mnao dabartinio laptopo, o as noriu geresnio. Sitas geresnis tik tuo,kad turi 17 cm istrizaine, o manasis 15. Ir viskas.... :think:
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Naujas kompiuteris

Post by Qlumpyz »

aš tai HP ir Dell gyvenime daugiau nepirksiu...
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Naujas kompiuteris

Post by Greta »

Qlumpyz wrote:aš tai HP ir Dell gyvenime daugiau nepirksiu...
As pirksiu tik HP, nes niekad dar nepavede, yra tokie geri darbiniai arkliukai.
Stalinis HP pas mano dukterecia,kuri ant to kompo pradejo mokytis nuo nulio ir dare su juo ka tik norejo - puikiai laikesi 6 metus ir dabar dar yra normos ribose.
Mano senuciukas laptopas, kuri labai mylejau buvo HP, jis veike kaip bite 5 metus, ir buvo nukrites keleta kartu ir po lektuvus tampytas ir gamtoj svaidesi, bet niekas jam neluzo ir jo greitis nemazejo. Per 5 metus net perinstaliuotas nebuvo. Tik ant galo as ji juodai suknisau su keleta eksperimentu, tai dabar stovi numestas.

Taigis dabar turiu laptopa Asus, kuris bijo net vejo dvelkimo, biski kazkur uzkliuvo ir ausiniu lizdas nuejo saibom. Ineto kabelis vos laikosi ir ten jau lizdas isklibo. Greitis vis mazeja ant akiu tiesiog, nors jo parametrai zenkliai geresni nei senojo laptopo HP.
Mini laptopiuka irgi nusipirkau HP. Jis, beje, buvo brangiausias is visu kitu mini laptopu. Na gal ne del firmos, gal del kitu savybiu, bet butent taip ir yra,kad HP visada turi geras savybes.

Siaip jau, jei norit,kad laptopas ilgai tarnautu, tai jei daug rasot - naudokit prijungta klava.
User avatar
Nojus
Posts: 34
Joined: 2011-10-17, 07:09
Location: Breda

Re: Naujas kompiuteris

Post by Nojus »

sutinku visiskai su tavim,HP geras,bet Apple tikriausiai gereesnis.
Neskubek teisti,skubek suprasti..(Seneka)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Naujas kompiuteris

Post by Greta »

Nojus wrote:sutinku visiskai su tavim,HP geras,bet Apple tikriausiai gereesnis.
Galbut, progresas juk suoliuoja i prieki. Tik kompu/programu srityje daznai buna taip,kad viena koja jau priekyje, o kita atsilikus dar uz kilometro. ;) Man atrodo kad visi tie Apple kol kas nelabai suderinami su printeriais ir kitais mechanizmais, nekalbant apie programas, kuriu jiems dar beveik nesukurta.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Naujas kompiuteris

Post by Greta »

Pakabinau nosi ant tokio laptopo: HP Pavilion dv7.

Nu viskas pagal parametrus grazu. Bet va nuejau i wiki ir randu,kad tu dv7 yra dvieju rusiu, kas nuo musu, paprastu vartotoju slepiama, t.y. nelabai ir aiskinama.

Yra dv7t ir dv7z. Atrodytu, kad ai, menkniekis, kokia nors nereikšminga dalelyte prideta. Ale kad ne, tie laptopai skiriasi lyg diena nuo nakties!!!

Pvz dv7t procesorius Intel Core, o dv7z – AMD.
Maza to, tas pats t ar z gali turet skirtinga galinguma, nuo 1,9 GHz iki 2,8 GHz.

Vaizdo plokštes irgi sudetos skirtingos – net 6 rusiu!!! Tai va ir pabandyk nusipirkt laptopa! Jauciu, kad as greit jau tiek pasikaustysiu,kad susipirksiu atskiras dalis, lituokli ir pati susirinksiu kompa, nusibodo man viskas iki gyvo kaulo. :mrgreen:

http://en.wikipedia.org/wiki/HP_Pavilion_dv7

Nas pagal cia pateikta info, as kaip dilentas imu viska kas turi didžiausia skaiciu. Renkuos t nes jis turi Wi –Fi. Taigi susikomplektuočiau sita kompiuka taip:

dv7 t
Operating System: Windows 7 Home Premium 64 –Bit
Processor: Intel Core 2 Duo T9600 (2.80 Ghz)
Display: 17,0 WSXGA (1680 x 1050) Infinity Display
Memory: 8 GB
Graphics Card: NVIDIA GeForce 9600M GT (512 MB)
Personalization: Webcam Only (Infinity Display)
Networking: Intel WiFi Link 5100 AGN + Bluetooth
Hard Drive: 640 GB (320 GB x2) + HP ProtectSmart
Primary CD/DVD Drive: LightScribe Blu- Ray ROM+ SuperMulti DVD+/-R/RW With Double Layer Support
TV& Entertainment Experience: HP Integrated HDTV Hybrid Tuner
Primary Battery: 8 cell

Na o dabar įsivaizduokit, kad as nueinu i parde su situo lapeliu ir pareiskiu, kad noriu tokio kompo. Kaip manot – gauciau? Manau, kad niekad!!! Nebent pagal specialu uzsakyma, kas kainuotu 5000 euru. O juk nieko ypatingo nenoriu, cia butu paprastas vartotojiskas kompas.

Ieva, ieskai Laptopo? Na tai va, persirasyk parametrus ir nueik toki pabandyk ismust is pardaveju. :clap: :thumbup:
Post Reply