Naršyklių skirtumai

Įdomūs ir naudingi dalykai internete, klausimai, patarimai...
Post Reply
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Naršyklių skirtumai

Post by Greta »

Aš kol kas žinau tik tris naršykles: IE, Mozilla Firefox ir Operą.
Apie IE turiu blogą nuomonę ir nors ji kėpso kompuose, ja beveik niekad nesinaudoju, tik bedos atveju. Jokio patogumo, lankstumo, atrodo ta naršyklė kalbasi tik pati su savimi ir bet kokį tavo norą priima lyg įžeidimą ir sviedžia tau atgal į snukį...

Mozilą visada mėgau ir mėgstu. Dabar dėl techninių priežasčių jos atsisakiau (turbūt laikinai) ir jaučiuos kaip apiplėšta.

Opera nebloga, bet ji kaip vaikų žaidimėlis. Ji įdomi, greita, lanksti, bet ne darbinis arkliukas, o disneilendas kazkoks... Ir nepasitikiu as ja kazkodel..........

Ir ką jau spėjau pastebėt per pirmą naudojimosi dieną - negalima įjungt atskirų langų. Vnz jei rašau cia forume ir uzsimanau kazka pasitikslint vikipedijoj ir pabandau dar vieną Operos langą atsidaryt, tai jokio lango nebus. Sitame paciame lange atsidarys ir vikipedija... Nu as taip nepratus... :thumbdown:
O kur jos nustatymai tai iš vis kol kas nematau... Ne naršyklė, o kažkoks popieriaus lapelis... Nerimtai atrodo.

Idomu kokios dar yra geros naršyklės?
Aptikau vikipedijoj narsykliu smulkų aprašymą, sulyginima. Daug tasku surinkusi Chrome. Ar kas nors zinot ja? Kuo ji gera?

Idomu ar tos naršyklės palieka kokius nors pėdsakus po savęs, kokias nors savo dalis, po to, kai jas išmeti? Nes jei nieko blogo nelieka, tai butu galima idomumo delei ir daugiau tu narsykliu isikelti, pabandyti ir paskui ismesti.

anglu kalba
https://en.wikipedia.org/wiki/Compariso ... b_browsers

rusu kalba
https://ru.wikipedia.org/wiki/Сравнение_браузеров
A77
Posts: 131
Joined: 2014-11-19, 21:42

Re: Naršyklių skirtumai

Post by A77 »

Ilga laika naudojau Chrome, dabar narsau su Safari, ji man patogesne del kai kuriu funkciju.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Naršyklių skirtumai

Post by Greta »

Na toks tavo postas nieko mums nesako. Jei parasytum kodel butent Chrome ar kodel butent Safari, tai butu zmonems gal siokios tokios naudos. As irgi maciau, kad Chrome kai kuriose pozicijose turi surinkus daugiau tasku nei kitos narsykles, bet idomu kodel?

Kas del pacios Operos nustatymu, tai, aisku,jau radau juos. Bet langu tikai nera pagal pageidavima, viskas vienam lange. Pripratus zinoma galima ir taip gyvent, bet...
A77
Posts: 131
Joined: 2014-11-19, 21:42

Re: Naršyklių skirtumai

Post by A77 »

Kol naudojau Windows narsiau su Chrome, nes ji sauniai veike, greita, neapkrauta. Dabar naudoju Safari, nes ji taip pat greita, stabili, be to su ja veikia keychain ir man visuose prietaisuose nereikia ivedineti passwordu, patogu. Greta, i savo naudojam narsykle imesk AdBlock, labai pamazina reklamas.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Naršyklių skirtumai

Post by Greta »

Aciu uz patarima. Tik Moziloje jau yra imontuota pacioje naršykleje visu iššokanciu langu ir reklamos funkcija Block. Tereikia ant jos padet varnele. Bet jei is kazkokiu aferiugu saito parsitempsi narsykle, tai nepades jokie blokai. Anksciau, kai turejau gera Mozila, tai is vis jokiu langu ir reklamu nebuvo... Na dabar su Opera irgi gerai.

O ka reiskia neapkrauta, kai kalba eina apie narsykle? Turi galvoje, kad joje mazai funkciju?

Ir idomu ar turi neigiamos itakos tai, jeigu i viena kompa bus ikrautos kokios 4 narsykles?
A77
Posts: 131
Joined: 2014-11-19, 21:42

Re: Naršyklių skirtumai

Post by A77 »

Turejau galvoje vizualiai neapkrauta. Manau visuose narsyklese galima susidelioti vaizda kaip nori, bet Chrome stengtis nereikejo:) O del funkciju, tai man asmeninskai ju niekada nepritruko nei Chrome, nei Safari.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Naršyklių skirtumai

Post by Greta »

O man Operoje truksta. Kaip jau sakiau - nera atskiru langu. Visi saitai viename man nepatinka, as susimaisau, man reikia galvot, kad nenuvaryt ko nereikia. Be to, noredama paziuret pvz antra atidarytaji, as turiu ketvirta ir trecia uzdaryt. Na kas cia per viduramziai?
Be to, papildomi langai Operoje veikia letai. Jei ketvirtu ar penktu langu atsidarai kokia booking, tai nelauk, kad tas saitas vartysis kaip bite. Vaje vaje....
Be to, dar yra viena nesamone. Kai uzdarai kompa, tai pries uzdarant reikia visus atidarytus internetinius langus Operoje uzdaryt PO VIENA, pareiti i jos oficialuji puslapi ir tik tada isjungt kompa. Priesingu atveju, kaip viska paliksi - taip ir rasi, jerguteliau. Ir aisku tada kol uzsikraus - vargo vakariene. Nu kas per durnumas, kad narsykle neuzdaro langu, kai isjungiamas kompas..... Aisku, gali buti, kad kazkur yra nustatymai, reiks paziuret.
Bet niekad nesu nustatinejus Mozilos, ji jau visada sukrisdavo i kompa normaliai nustatyta.
Nors kita vertus, man normaliai yra tai, prie ko mane pripratino Mozila. ;)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Naršyklių skirtumai

Post by Greta »

Isikeliau Chrome, apziurejau. Man ji nepatiko. Apkrauta kaip reklamos parduotuve. ;) Dar nesu maciusi tokios reklamines narsykles. Prikrauta debiliu ikoneliu, 10 kartu daugiau nei smarte televizoriuje ir dar debiliskesnes. Ir jau tas googles visokiu nesamoniu brukimas per visus kantus, tokia chamiska narsykle jetau, jetau...
Na vartosi ji kaip ir Mozila Firefox ar kaip ir Opera, kaip nori, su atskirais langais irgi. Veikia greitai, bet jei nereik kazkokiu superzaidimu zaist, tai ne ka ir jauciasi tu narsykliu greiciu skirtumai. Opera uz Chrome geresne. Nors siaip ju nustatymai tokie panasus, lyg jas viena mama pagimde. ;) Na o Mozila Firefox uz jas abi zenkliai geresne.
Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: Naršyklių skirtumai

Post by Klevas »

Mozila kol kas naudoju, kai Netscape baigesi tai nieko ir neliko.
Explorer tai kai kada techninems reikmems.
Post Reply