Elfstedentocht

Post Reply
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Elfstedentocht

Post by Qlumpyz »

Iš patikimų šaltinių sužinojau, kad naujausias Elfstedentocht maratonas pačiūžomis įvyks ateinantį šeštadienį, jeigu aišku oras neiškrės kokios nemalonios išdaigos.
Beje bandžiau išversti Elfstedentocht į lietuvių ir rusų kalbą, jokių atitikmenų neradau :crazy: :?
Teko pasitenkinti 11 miestų maratonu pačiūžomis :thumbdown:
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Elfstedentocht

Post by Andrius »

Super. Nesitikėjau sulaukti ir pamatyti, nes vyksta jau LABAI retai :)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Elfstedentocht

Post by Greta »

Qlumpyz wrote:Iš patikimų šaltinių sužinojau, kad naujausias Elfstedentocht maratonas pačiūžomis įvyks ateinantį šeštadienį, jeigu aišku oras neiškrės kokios nemalonios išdaigos.
Beje bandžiau išversti Elfstedentocht į lietuvių ir rusų kalbą, jokių atitikmenų neradau :crazy: :?
Teko pasitenkinti 11 miestų maratonu pačiūžomis :thumbdown:

O koks cia gali buti atitikmuo, jei tas zodziu junginys butent ta ir reiskia: 11 miestu maratonas? Na gali sakyt: kelione per 11 miestu.
Jei olandai turi iproti is 3-5 zodziu padaryt viena zodi, tai cia jau ju problema. O siaip tai juk cia aiskiai parasyta: Elf - steden- tocht.

Jei kam idomu daugiau suzinot, tai cia yra visko.
http://elfstedentocht.startpagina.nl/

Qlumpy, tie tavo patikimi saltiniai matyt media ir internetas. Per radija dabar 24 val per para varo padejavimus apie ora, kad tik oras nepavestu, kad tik nepavestu ai, ai, ai, nes tada negalesim padaryt Elfstedentocht... Na ir toliau minuciu tikslumu koks bus oras savaite iki vasario 11-os.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Elfstedentocht

Post by Qlumpyz »

Guglyje radau vieną tokį gerą rusišką aprašymą:

необычный ледовый марафон («Elfstedentocht» - тур 11ти городов) по рекам и каналам

Šiaip tokių pavadinimų vertimas yra keblus dalykas; anglai išvertė kaip "Eleven Cities Tour".
Man toks vertimas visai priimtinas.

Bet ar Lietuvių kalbos komisija priimtų "11 miestų turą" tai labai abejoju.
Greičiausiai lietuviškai tiktų lenktynės, maratonas, dar reiktų ko gero pridėti paaiškinamąjį "pačiūžomis".
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Elfstedentocht

Post by Qlumpyz »

Greta wrote:
Qlumpy, tie tavo patikimi saltiniai matyt media ir internetas. Per radija dabar 24 val per para varo padejavimus apie ora, kad tik oras nepavestu, kad tik nepavestu ai, ai, ai, nes tada negalesim padaryt Elfstedentocht... Na ir toliau minuciu tikslumu koks bus oras savaite iki vasario 11-os.
Deja šiek tiek patikimesni. Jeigu atkreipsit dėmesį, daugelis naujienų redakcijų šią informaciją irgi jau turi, tik neskelbia viešai. Bet pasižiūrėkit kaip su entuziazmu nuo vakar per visus kanalus vien tik apie tai ir šneka. Išvada aiški.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Elfstedentocht

Post by Qlumpyz »

Andrius wrote:Super. Nesitikėjau sulaukti ir pamatyti, nes vyksta jau LABAI retai :)
Paskutinį kartą tai buvo prieš 15 metų, manęs dar čia nebuvo nė kvapo, ir netgi planuose nebuvo važiuot gyvent į Olandiją tada :)

Taip kad ir aš baisingai laukiu, man irgi bus premjera :mrgreen:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Elfstedentocht

Post by Greta »

Qlumpyz wrote:

Bet ar Lietuvių kalbos komisija priimtų "11 miestų turą" tai labai abejoju.
Greičiausiai lietuviškai tiktų lenktynės, maratonas, dar reiktų ko gero pridėti paaiškinamąjį "pačiūžomis".
Lietuviai parasytu "Maratonas per 11 miestų". Sis zodis Lietuvoje dar naudojamas.
Vargu ar detu paaiskinamaji zodi kalbininkai, bet zurnaliugos tai tikrai pridetu. ;)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Elfstedentocht

Post by Greta »

Qlumpyz wrote:
....Paskutinį kartą tai buvo prieš 15 metų, manęs dar čia nebuvo nė kvapo, ir netgi planuose nebuvo važiuot gyvent į Olandiją tada :)
Taip kad ir aš baisingai laukiu, man irgi bus premjera :mrgreen:
Jo, paskutini karta buvo 1997 metais. As apsilankiau Olandijoje 1998 vasara ir dar atgarsius to maratono vis girdejau, kur tik galva nepasukdavau... ;) Pries tai to maratono irgi nebuvo buve 11 metu...

Man idomu koks siemet bus rezultatas ir ar keliones trasa bus tokio pat ilgio.
1997 metais reikejo nuciuozt 199,6 km. Laimejo Henk Angenent, kuris maratona iveike per 6 val 49 minutes. Jam tada buvo 29 metai. Pats tas pagal amziu tokiam nuotykiui.
Jis profesionalus ciuozejas, ciuozia iki siol, dar pries du metus skyne laurus ivairiuose ciuozimo maratonuose. Bet sita maratona tai vargu ar ikirs pirmuju gretose...

Qlumpy, kuria prasme tau premjera? :crazy:
Ar ir tu lipsi ant paciuzu? :o
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Elfstedentocht

Post by Qlumpyz »

Ne, aš nečiuožiu 8-)
bet galima ir Elfstedentocht door de kroegen padaryti - irgi užsiskaito Fryzlande ;)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Elfstedentocht

Post by Greta »

Qlumpyz wrote:Ne, aš nečiuožiu 8-)
bet galima ir Elfstedentocht door de kroegen padaryti - irgi užsiskaito Fryzlande ;)
Aaaaaa.......... :mrgreen:
Turi galvoj sita:

Elf manieren om de elf steden te doen

U kunt de Elfstedenroute op allerlei manieren afleggen. Stap eens op de fiets, op de step, in de boot, in de auto, op de motor of bind de skeelers onder. Zelfs lopend kunt u de tocht der tochten afleggen. Langs de route ziet u de mooiste plekjes in het Friese landschap en komt u langs de vele cultuurhistorische bezienswaardigheden. Ook voor uw kinderen is er veel te beleven. Een enkeling wil de tocht op geheel eigen wijze doen. Zo kluunden enkele mannen een paar jaar geleden de hele route. En dat terwijl er geen ijs lag… Met de schaatsen over het asfalt en door het gras. Er is zelfs al eens een Surfelfstedentocht afgelegd.

http://www.beleeffriesland.nl/elfsteden ... catID=1425
Post Reply