Kokia ji - Olandija?

Miestai, miesteliai, muziejai ir kt. Ką verta butų aplankyti ir kokie jūsų įspūdžiai?
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Kokia ji - Olandija?

Post by Greta »

Taigi Olandija, kaip ir visos salys, turi kazka grazaus ir kazka nelabai...
Manau, kad atvykeliu poziuris i Olandija skiriasi nuo laiko, praleisto toje salyje, nuo ju amziaus ir nuo to, kiek dar pasaulio jie yra mate.

Olandija labai kontrastinga salis ir zmogus, kuris gyvena Roterdame apie ja tures vienokia nuomone, o tas, kuris gyvena, pvz Groningene - visai kitokia.
As asmeniskai Olandija niekad nesizavejau, kai pamaciau ja pirma karta buvau labai nusivylusi, tikejaus kazko grazesnio ir idomesnio. Dvokiantys kanalai ir primityvi architektura... Zinoma, yra ir idomiu ir graziu pastatu, bet jie nustelbti daugybes primityvo...Be to, visa, kas yra Olandijoje yra ir kitose Europos salyse, cia nera nieko iskirtinio.

Kazkurioj temoj rasem apie pilis, tai galiu pasakyt, kad Olandijoje nera ne vienos pilies ir ne vieno parko, i kuri butu verta blokstis is kito salies kampo. Jei kazkas yra jusu provincijoj, tai gal verta paziuret, vien is nuobodulio, juk kazkur reikia pajudet... Na cia tik mano nuomone....
Apvaziavau visa sali ir sugrizt dar karta norejau tik i Madurodama, Burgers Zoo ir Zeuderzee.

Taigi ir lieku prie tos nuomones, kad Olandijoje verta paziuret tik Madurodam, Burgers' Zoo, Zeuderzee, Keukenkof ir Efteling. O visa kita............ Nuobodi, barakinio tipo salis. Kaimai/ kaimeliai lyg zeku gyvenvietes kazkur Rusijos Tolimuosiuose Rytuose.. Yra isimciu, bet nedaug.
Ju siuolaikiniai miestai, kaip pvz Roterdam, irgi kelia tik siauba. Jokio skonio, jokio grozio pojucio...Ir toks jausmas, kad pas juos is vis nera architektu...
Jie nemoka organizuot net paprasciausiu svenciu, kurias moka organizuot visas pasaulis... Visur yra absoliutus primityvas ir kicas. (Primenu - cia tik mano nuomone,prasau del to su manim nesikoliot.)

Kai pries Kaledas pavaikstom po Amsterdama, o paskui nuvaziuojam i Berlyna ar Strasbura, tai toks ispudis,kad is kazkokio sovietinio miestelio patekom i Pasaku sali.

Na Olandija turi ir pliusu. Vienas is ju - grazioji Europos dalis pasiekiama ranka. Vokietija, Austrija, Sveicarija ir siaurine Prancuzijos dali mes apvaziavome su automobiliu ir daugelyje vietu sustodavom pernakvot ir pratest viesnage net kur nebuvom planave, nes uzburdavo gamta, pilys, kalnai, parkai, architektura... Olandija yra tik tvartelis, jei lyginti ja su tomis salimis...

Liudniausia tai, kad patiems olandams yra gerai kaip yra, jie nejaucia diskomforto gyvendami barakiniuose kaimuose, jie nejaucia gedos, kad ju parduotuves prasciausios visoje Europoje... Kai tik turi laiko ir atliekama eura jie puola i masiniukus ir spaudzia i Vokietija ... prisipirkt produktu ar i Prancuzija prisipirkt rubu.Ir jiems ne i galva neateina, kad ju paciu pardes galetu buti lygiai tokios pat kaip vokieciu ar prancuzu... O ta mintis jiems neateina matyt todel, kad jie visi jaucias kaimieciai, kurie net negali svajot gyvent taip,kaip gyvena "ponai" - vokieciai ar prancuzai...

Kas del zmoniu (tikru olandu pagal tautybe), tai cia visai kitas vaizdelis.Olandai turi daug minusu, bet pliusu turi daugiau. Ir tu pliusu jie surenka daugiau (mano akimis ziurint), nei bet kurios kitos Europos salies tauta. Olandu mandagumas, santurumas ir pagarba aplinkiniams labai gerai matosi kelionese: skrendant lektuvu, vaziuojant turistiniu autobusu, gyvenant viesbuciuose. Jei viesbutis pilnas prancuzu, vokieciu ar ispanu - amen, poilsio nebus. O jei dominuoja olandai - rojus!

Taigi idomu isgirst ir jusu nuomone apie sia sali. Kas nepatinka ir kuo zavites.
Tik susitarkim, kad kiekvienas sioje temoje rasysim tik savo nuomones apie ta ar ana ir nepulsim barti/peikti/ kito forumiecio uz jo nuomone, kokia ji bebutu. Tada visi drasiai galesim destyt savo nuomone ir galesim viens is kito minciu ir patyrimo sio to pasisemt, si ta permastyt, gal i kazka paziuret kitu kampu.
Hazard22
Posts: 13
Joined: 2011-05-1, 10:03

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by Hazard22 »

xe, pradejes skaityti tavo posta galvojau kazka gero perskaitysiu, bet matau, kad mano nuomone nesiskiria apie sita sali :D as cia esu neseniai, tik 4 menesiai, bet jau pastebejau visa ta kaimiskuma, jau pries man cia vaziuojant pazystami snekejo, kad visa olandija, tai didziulis kaimas ir nieko daugiau :D dbr jau pats tuo isitikinau, visiskai nera jokios twarkos visur siuksles ir purvas, viskas cia taip murzina atrodo, ir jie ruko turbut visur kur tik iamnoma! kazkaip atrodo, kad cia viskas labai atsilike nuo europos :D turejau pokalbi su savo sefu, domejosi kaip cia man patinka, zinoma nutylejau :D o jis, kad puole pasakoti, kaip cia gerai ir kaip cia mes viska turim, pilnos parduotuves maisto ir tt, cia yra viskas :D tai net juokas sueme, net i ta pacia LT pasiziurejus viskas twarkingiau, o ir parduotuves grazesnes ir spalvingesnes, taip ir norejosi pasakyti jam, kad tegu aplanko lt ir paziures kiek mes ten turim visko, na tik uz beprotiskas kainas :DDD
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by Greta »

Nuo mano posto, rasyto sioje temoje, praejo daugiau nei puse metu ir as sita tema permasciau dar 100 kartu. Todel galiu savo posta, t.y. savo poziuri papildyti.
Zinoma, Olandija yra kaimas. Bet nepavadinciau sio kaimo netvarkingu, siukslinu ir pan. Atvirksciai - tvarkos cia pakanka ir gyvenimas yra aukstesnio socialinio lygio, nei pvz Lietuvoje. Cia nepamatysit girtuokliu, mustyniu, negirdesit seimyniniu rietenu ir nematysit lakstanciu sumustu zmonu. Per daugybe metu as cia nepamaciau gatvemis vidury dienos slankiojanciu alkoholiu dvokianciu melynnosiu... Galbut vakarais/naktimis tokiose vietose kaip Roterdamas ir Amsterdamas ir dedasi chaosas, bet manau, kad 95% to chaoso dalis - turistai.

Manyciau, kad Olandija yra savotiska isvystyto socializmo salis. Tikrai isvystyto, o ne tokio, koks buvo sovietu sajungoje. Kaip bebutu, sioje salyje visada samoningai buvo stengiamasi mazinti skirtuma tarp neturtingu ir pasiturinciu. Taip yra iki pat siol. Todel viskas ir atrodo taip nuobodziai, vienodai, viskas nekrenta i akis, pardes gana nykios, namukai vienodi, zmones rengiasi labai paprastai... Neturtingo cia niekas nezemina ir jo nei valdzia nei kaimynai niekada nesistengia sutrypt i purva lyg kirminiuka ar davest iki savizudybes,kaip praktikuojama Lietuvoje. O turtingas, jei tik pabando isisokt, tuoj cakt - gauna per galva. Dazniausiai per mokescius. Ir turtingam cia viskas brangu, viskas mokama, o neturtingam - pigu ar veltui. Vot taip ir ispaudziama to socialine lygybe.
Paziurekit kokios cia auto... Nors daugybe nauju bet visos nedideles, spalvos nykios. Amerikoje paprastas vadybininkas vazineja su n kartu brangesne/grazesne maske, nei cia imones direktorius.
Atskiru turtinguju kvartalu/rajonu cia nerasit.....

Gerai tai ar blogai? Sunku pasakyt. Kaip bebutu, tokia santvarka gimdo maziau pavydo, maziau pykcio, vaikai tokioje aplinkoje auga psichologiskai stabilesni ir zmogiskesni.Todel matyt is cia ir zmoniu ramybe, ju santurumas ir mandagumas.
Sakyciau, kad sita salis labai gera pensininkams ir zmonems, megstantiems uzdara, tylu, seimynini gyvenima. Taip pat cia gera/saugu auginti vaikus. Tik zinoma reik gyventi mazuose miesteliuose.

Bet jaunimui si salis neidomi arba prazutinga. Jaunam zmogui tikrai nebus idomu gyvent tyliame miestelioke (cia ner jokiu pramogu), o gyvent kokiame Roterdame ar Amsterdame, tai jau atsiprasau... Mano nuomone ten tikras purvas, liunas, kuris gali jaunam zmogui sugadinti gyvenima. Ten pramogu turbut yra, bet ju verte manau tokios zemos kokybes, kad oi............

Taigi ne vienam jaunam nepatarciau cia studijuot, pradet darbine karjera ir pan. Geriau jau vykt i Vokietija. Zinoma, galima pasakyt ir taip, kad visko yra ir toj Vokietijoj, kad kiaule purva visur suras ir pan.ir pan.
Gal ir taip, bet aplinka turi didele reiksme jaunam zmogui. O Roterdamo ir Amsterdamo aplinka tikrai nera gera nesubrendusiam zmogui. Ir tikrai jos negalima lyginti pvz su Berlyno aplinka! Net savotiskai apsvinkes Londonas ir tas man atrodo yra geresne vieta jaunam zmogui, nei Amsterdamas!
Kshiste
Posts: 79
Joined: 2011-07-2, 15:27

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by Kshiste »

del vykimo gyventi i Vokietija, tai Greta yra teisi. As esu net skaiciusi sio reikalo studiju, kad protingesni olandai vyksta gyvent i Vokietija del didesniu perspektyvu, net buves mano imones vadovas olandas emigravo ten. Olandija dvelkia perdem dideliu racionalumu, kuris uzgniauzia zmogaus kaip individo kurybini igaluma, kaip juokavo mano kolega vengras: del to olandai ir pasimeta kai baigiasi taisykles, nes viska prate daryti pagal taisykles.Taisykles turi ir geraja puse, kaip antai - veikimas pagal jas sukure stipria ekonomika, bet nelankstumu olandu negaleciau kaltinti.
As nemanau,kad Olandija yra prasta salis gyventi, mokytis ir daryti karjera, nes neturiu tam argumentu (kol kas) :D
Tai labiau susije su personalijos savirealizacijos bei integracijos/kosmopolitizmo poreikiu. Galimybiu cia daug, jeigu sugebi jas isnaudoti, o ne tik virkauti, kad cia mes isnaudojami ir atstumtieji. Su lasu akmeni pratasyti imanoma, bet ar verta? :mrgreen:
Kiekvienoje salyje reikia "prasimusti", jei nesi itin kam reikalingas, todel sunku sakyti, kad Olandija yra su "bloga" perspektyva, o va Vokietijoj tai dieviska karjera atsitiks.
Olandijoj sulinde daug S. Amerikos ir V. Europos verslo koncernu, todel, manau, kad karjera daryti cia imanoma ir patartina.
Cia mano ispudziai po beveik dvieju metu praleistu Olandijoj, gal dar po dvieju viska paneigsiu :lol:
User avatar
Karolius
Posts: 3
Joined: 2011-12-4, 18:00

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by Karolius »

Esu kiek nustebes perskaites tokias jusu nuomones apie sia sali.. Kazkaip ir noras pradeda dingt vykti studijuoti i Olandija. Nejaugi viskas taip blogai? :wtf:
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by Andrius »

Jaunimui visur gerai :lol:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by Greta »

Karolius wrote:Esu kiek nustebes perskaites tokias jusu nuomones apie sia sali.. Kazkaip ir noras pradeda dingt vykti studijuoti i Olandija. Nejaugi viskas taip blogai? :wtf:
Na ziurint kas kam blogai, o kas gerai.
Kaip bebutu, jei turi galimybe rinktis kur studijuot, tai zinoma neverta pasirinkt Olandija, geriau bet kuria kita vakaru europos sali, kaip pvz Anglija ar Vokietija. O jei turi galimybe dasokt iki Kanados ar JAV, tai aisku laimingiausias butum jei pavyktu isikabint i kokia nors univerke ten.
User avatar
Cebas
Posts: 8
Joined: 2011-12-26, 15:00
Location: Krimpen aan de Lek
Contact:

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by Cebas »

Nors Olandijoje tik dvi savaites, taciau abu savaitgalius paskyriau vazinejimuisi po "apendicita" esanti siauriau amsterdamo. Tai Hoorn, Den Helder, Den Oever, Alkmaar ir kiti sio regiono miestai ir miesteliai. Ir galiu pasakyti, kad 95% gailiuosi praleisto laiko bandant surasti kazka ispudingo ar grazaus. Kaip ir Greta rase, viskas vienoda, daznai vaziuojant pradedi ziureti ir mastyti ar cia jau nevaziavau. Bergen aan zee visai patiko akvariumas (iejimas 9eur), nors ir nedidelis, taciau pasiziureti ivairiu zuvu buvo visai idomu. Daugiau papasakoti, kad maciau kazka gero, deja negaliu :(
Del paciu olandu, siek tiek nesutikciau su Greta arba tiesiog skirtingai pasitaike. Mane cia esanti tik 2 sav jau pradeda erzinti ju nacionalistiskas poziuris, nepagarba. Net valstybinese institucijose reikia maldauti, kad su tavim sneketu angliskai. Keliuose naglumas kaip lietuvoje, gal tik kad ne taip greitai puola pypinti ar mirkseti sviesomis. Parduotuvese jokios kulturos, kelis kart apsipirkus daug produktu, teko pakelti balsa ant pardaveju, kad palauktu kol susikrausiu viska i maisa, o neverstu jau kito zmogaus prekiu ant virsaus (dabar radau iseiti, kol visko nesusikraunu- nemoku, nors tai sukelia dideli nepasitenkima tiek uz manes stovinciu zmoniu, tiek pardavejos ir ji pastoviai kartoja prasau pirma sumoketi, bet apsimetu, kad nieko nesuprantu ir tik viska graziai susidejas, paduodu pinigelius :) )
Dar kas ruosiates vaziuoti cia, turekit omenyje, kad viza electron (taip pat ir kreditinemis) kortelemis matyt galima atsisakityti tik degalinese ir viesbuciuose, nei parduotuvese, nei baruose ar pan vietose, nei vienos mano viza neprieme..kazka sneka apie maestro.
Tiek kol kas ispudziu is Olandijos. Yra teke kelis men praleisti UK, tai skiriasi kaip diena ir naktis.
Tikrame zvejy slypi vaikas, kuris megsta zaisti.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by Greta »

Cebas wrote:
1.....Del paciu olandu, siek tiek nesutikciau su Greta arba tiesiog skirtingai pasitaike. Mane cia esanti tik 2 sav jau pradeda erzinti ju nacionalistiskas poziuris, nepagarba. Net valstybinese institucijose reikia maldauti, kad su tavim sneketu angliskai.

2.....Keliuose naglumas kaip lietuvoje, gal tik kad ne taip greitai puola pypinti ar mirkseti sviesomis.

3.....Parduotuvese jokios kulturos, kelis kart apsipirkus daug produktu, teko pakelti balsa ant pardaveju, kad palauktu kol susikrausiu viska i maisa, o neverstu jau kito zmogaus prekiu ant virsaus (dabar radau iseiti, kol visko nesusikraunu- nemoku, nors tai sukelia dideli nepasitenkima tiek uz manes stovinciu zmoniu, tiek pardavejos ir ji pastoviai kartoja prasau pirma sumoketi, bet apsimetu, kad nieko nesuprantu ir tik viska graziai susidejas, paduodu pinigelius :)
Na as biski nustebus, bet matyt tikrai buna visko siam pasaulyje................... :crazy: :o

1. Siaip sitoj vietoj nesupratau jumoro! Ka reiskia "nacionalistiskas poziuris", kai olandas SAVO SALYJE OLANDIJOJE kalba savo gimtaja olandu kalba???
Gal tu pabandyk Lietuvoje kurioje nors savivaldybeje kalbet ir susikalbet angliskai, tada ir galesim ta tema kalbet. ;)

Pabandyk angliskai valstybinese institucijose pakalbet Vokietijoje ar Prancuzijoje, tada as i tave paziuresiu. Jei dar bus like i ka ziuret, nes man gali tekt tave nuo sienos atvykt atgrandyt. :lol:
Pvz Vokietijoje, TARPTAUTINEJE PARODOJE, restorane padaveja man vos lekste i galva nepaleido, kai jai angliskai pasakiau aciu. :D

Vnz situo klausimu as nesutinku su tavimi! Olandijoje gyveni - buk malonus integruokis i visuomene ir kalbek olandiskai! Negali susikalbet - vaziuok i ta sali, kurios kalba moki. Arba pramok tos salies, i kuria vaziuoji. Tik du variantai! Na jo, dar trecias: veskis kartu zmogu,mokanti olandiskai, kuris vertejaus. Siaip jau visi cia taip daro.

O nepagarba demonstruoji butent tu, nes tu atvykai pas olandus, o ne jie pas tave! I svetima baznycia su savo maldom niekas neina. Bet kaip sakoma, ileisk kiaule i baznycia, tai ir ant altoriaus uzlips.

2. Na apie nagluma keliuose is vis nesu nei girdejus,nei macius, jo cia tikrai nera. Nebent gal tau taip pasitaike,kad suvaziavot i viena daikta: tu, koks pora lenku ir rusu.Tada jus gal ir pabandet viens kitam pademonstruot "vyriskuma".
Esu susidurus tik su nekantrumu is musulmonu puses. Jie nori greiciau pastatyt maske, greiciau kazkur isukt ir pan. Na bet cia suveikia ju temperamentas ir tiek. Tiesiog reik nekreipt i juos demesio. Signalint jie neturi teises ir to nedaro, nes uz tai Olandijoje baudziama.

3. Na tikrai jokios kulturos parduotuvej, bet butent is tavo puses! Net baisu skaityt! Ne karto (NE KARTO!) neteko matyt,kad kasininke verstu vieno zmogaus prekes ant kito zmogaus prekiu! Ir NIEKADA nebuna taip,kad pirkejas pirma sudeliotu, o paskui tik moketu, taip trukdydamas kitiems zmonems. Cia jau grynai lietuvisko chamo "kultura"! Nors tiesa pasakius ir Lietuvoj pardese neteko matyt naglumo iki tokio lygio.
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Kokia ji - Olandija?

Post by kregzdutenr1 »

Idomu :lol: Nenusiminkite kiekvienam sava patirtis.Manau vyriskajai giminei kiek sunkoka. Linkiu kantrybes ir tolerancijos ,nesikabinekite prie smulkmenu ,nekelk problemu ir viskas bus gerai.SYPsokis,sypsokis ir viskas bus gerai :) Na o kas liecia pardavejas supermarketuose tais cia nedresiruoja taip kaip kad lietuvoje prigrasine sypsotis ,maloniai buti su klijentu kitokiu atveju negausi premijos arba gausi nuobauda ir nurasysime 50lt.nuo atlyginimo.Slapti pirkejai ir t.t.(Siaip darbe vyresnio amziaus olandu paklausineju nuomones apie uzsieniecius tais jie tiesiog atsako jog imigrantas turi mokytis ju kalbos ir laikytis ju istatymu, ir nenuslepia jog nemegsta dirbti atvykusiu kaikuriu imigrantu ,o ypac nusikalteliu ir t.t.)
Post Reply