Madurodam

Miestai, miesteliai, muziejai ir kt. Ką verta butų aplankyti ir kokie jūsų įspūdžiai?
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Madurodam

Post by Andrius »

http://nyderlandai.eu/blog/sveiki-atvyk ... madurodam/
Asmeniškai man, viena "mikro" įspūdingiausių Nyderlandų lankytinų vietų. :)
Kaip jums?
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Madurodam

Post by Greta »

Andrius wrote:http://nyderlandai.eu/blog/sveiki-atvyk ... madurodam/
Asmeniškai man, viena "mikro" įspūdingiausių Nyderlandų lankytinų vietų. :)
Kaip jums?
Labai idomus ir talentingai sukurtas muziejus. Buvau du kartus, bet tai buvo labai seniai...
Pavasari ruosiuos nuvaziuot dar karta.
Hazard22
Posts: 13
Joined: 2011-05-1, 10:03

Re: Madurodam

Post by Hazard22 »

Labai faina vieta :) ypac man patiko ten plaukiojantys karpiai ir amurai, kurie iprate prie zmoniu ir galima juos net paliest, o jie dar ir puola :DDD
User avatar
Nojus
Posts: 34
Joined: 2011-10-17, 07:09
Location: Breda

Re: Madurodam

Post by Nojus »

viena karta pamatyti verta..
Neskubek teisti,skubek suprasti..(Seneka)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Madurodam

Post by Greta »

Kad nuplaut nuo dušios Paryziaus purva, buvau trim dienom nuvaziavus i Šeifeningena. Oras pasitaike geras, sauleta. O ir senokai jau nebuvau Šeifeningene buvus. Na nieko ten naujo. Tik maisto kokybe baruose suprastejus ir aptarnavimas jau visai nuvaziaves zemyn…
Ir kas keisciausia – pliazas pilnas šunu. Anksciau kazkaip nepastebejau, kad Šeifeningene butu galima šunis i pliaza atsivest… Kazkaip keista pasirode…

Pavaikstinejau ir po Haga, buvau ir muziejuje Madurodam. Irgi jau n metu nebuvau buvus.
Madurodame irgi pasikeitimai… Ir ne i geraja puse. Kai kurie idomus senoviniai objektai panaikinti, vietoje ju daugiau sudeta pramoniniu/siuolaikiniu objektu. Taigi reklama….

Na bet dar akis yra kur paganyti Madurodame. Ilgai ten vaikstinejau, buvo smagu.

Tai va, idedu keleta fotkiu is Madurodamo. Gal kas nors susidomesit ir nuvyksit ji apziuret.

Goudos baznycia (De Sint-Janskerk)

Esu ja macius ir gyvai. Nors dabar ji ne tokia kaip Madurodame ja rodo. Madurodame ji atrodo labai ispudingai. Be to, prie jos yra tokia atrakcija, kad imeti 10 centu (fotkes desinej melyna dezute) ir pradeda groti vargonai bei is baznycios pradeda eiti procesija zmoniu – mazu lelyciu…
Si baznycia pastatyta 1278 metais, bet buvo perstatinejama/pristatinejama be galo daug kartu: 1413, 1443, 1510, 1552, 1593 ir t.t.

Image

Image

Na o cia musu Utrechto bokstas visu grazumu. (Dom van Utrecht) Dar vadinama Švento Martyno baznycia. Pradeta statyti 1254 metais. Simtmeciais del jos draskesi katalikai ir protestantai. Ne tik zodziais, bet ir darbais, kaip tikri dievo myletojai jie niokojo skulpturas, ikonas ir pan. Bokstas aukstas – 113 metru. I ji galima lipti ir ziureti i miesta is virsaus. Lifto zinoma nera.

Image

Buvusi karaliu rezidencija - Het Loo Paleis , kuri yra Apeldorne. As kazkada seniai buvau nuvaziavus paziuret.
Loo Paleis pastatyta 1680 metais kaip uzmiestine karaliu rezidencija. Po to paskirtis vis keitesi: tai medziojimui, tai vasarojimui, o paskui ir gyvenimui.
Lankoma uz babkes, iejimas siuo metu 14,50 euru, maskes pastatymas 5 eurai. Manau , kad velione karaliene Vilhelmina karste vartosi. Jinai pries mirti surase testamenta, kad po jos mirties sita rezidencija turi pereit valstybei ir tautai. Na po to,kai karaliene Vilhelmina siuose rumuose 1962 metais mire, valdzia ir pasigrobe si pastata ir tautai leidzia i ji ikist nosi uz 14 euru. Vot tep.

http://www.paleishetloo.nl/en
Rumu viduje yra biblioteka ir visu buvusiuju Nyderlandu karalystes karaliu kai kuriu ju daiktu ir daugybes isakymu muziejus…

Image

Image

Šipcholo maketa Madurodame galima apziuret idemiai is visu pusiu. O lektuviukai nestovi, jie vis juda, atseit ruosiasi skrydziui. Tai vienas apvaziuoja rata, tai kitas.

Image

Image

Kazkodel vienas is idomiausiu eksponatu siame muziejuje del manes yra keliai ir gelezinkeliai. Jais visa laika juda masinos ir traukiniai. Tai tikrai idomus vaizdas. Teoriskai atrodytu, kad kas cia gali būti idomaus, juk tai kaip vaiku zaidimas. Gal ir taip, bet idomu.
Yra ir kanalai, kuriuose juda laiveliai ir uostas su dideliais laivais, bet tai ne taip idomu.
Image
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Madurodam

Post by Greta »

Na ir pabaigai 10 fotkiu, kurias pavadinciau TIESIOG VISA OLANDIJA. ( Sitos fotkes irgi Madiurodamo maketai.)

Man atrodo, kad sitos fotkes gerai parodo jei ne visa Olandija, tai tikrai jos esme kaip du kart du.
Pasiziuri sitas 10 fotkiu ir gali sakyt, kad Olandija jau perkandai. ;)

Image

Image

Image

Image

Image

Cia teko laukti kol tas plesrus paukstis pasisuks i mane... ;) Jis gyvas!!! Ca tokios baisos rusies zuvedros, kad gatavos ir pacios sau i gerkle kibt ir net zmogui kirsti del gabaliuko maisto. Taip beje, kai kur Seifeningo pliaze ir buna. O nutukusios jos kaip kiaules.

Image

Image

Image

Image

Image
Muilas
Posts: 6
Joined: 2014-08-1, 12:43

Re: Madurodam

Post by Muilas »

Sveiki, mieli,

Planuojuosi kelionę po Olandiją, aplankant įdomesnes vietas, taigi įdomu būtų sužinoti maždaug vidutiniškai laiko galima užtrukti Madurodam? Sakykime atvažiavimas, parkavimasis, bilieto pirkimas, apsilankymas muziejuje. Neskaičiuokime jokio pikniko ar ko panašaus. :) Ačiū.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Madurodam

Post by Greta »

Muilas wrote:Sveiki, mieli,

Planuojuosi kelionę po Olandiją, aplankant įdomesnes vietas, taigi įdomu būtų sužinoti maždaug vidutiniškai laiko galima užtrukti Madurodam? Sakykime atvažiavimas, parkavimasis, bilieto pirkimas, apsilankymas muziejuje. Neskaičiuokime jokio pikniko ar ko panašaus. :) Ačiū.
Vienas distrofikas klausia kito: per kiek laiko tu gali nueit nuo duru iki lango?
Tas atsako: per 10 minuciu.
Pirmasis sušunka: oooo, tai tu išvystai kosmini greiti!

----------------------------------
Eina miestietis pro kazkoki uki ir pamates ukininka klausia: ei, per kiek laiko as nueisiu iki miestelio?
Ukininkas atsako: na nueisi per 15 minuciu, bet jei tave pamatys mano jautis, tai busi ten per 5 minutes.

-----------------------------------


Taigi klausimas Muilui (chi chi) : per kiek laiko tu gali perlekt 300 metru isilgai? O per kiek laiko 300 m skersai? O lekdamas zigzagais? Kai suzinosi - parasyk. :mrgreen: :clap:
Juta
Posts: 9
Joined: 2014-10-1, 13:18

Re: Madurodam

Post by Juta »

Muilas wrote:Sveiki, mieli,

Planuojuosi kelionę po Olandiją, aplankant įdomesnes vietas, taigi įdomu būtų sužinoti maždaug vidutiniškai laiko galima užtrukti Madurodam? Sakykime atvažiavimas, parkavimasis, bilieto pirkimas, apsilankymas muziejuje. Neskaičiuokime jokio pikniko ar ko panašaus. :) Ačiū.
Priklausomai nuo jūsų suinteresuotumo lygio, nuo valandos iki kad ir kokių trijų :) Su sese ir jos vyru apžiūrėjom gana greitai, per truputį daugiau nei valandą. Bet jei domiesi objektais, skaitai aprašymus, domiesi kaip padaryta ir esi pamišęs dėl konstrukcijų, gali užtrukt ir tris-keturias. Tiek laiko mano tėčiui reikėjo.
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Madurodam

Post by Andrius »

Muilas wrote:Sveiki, mieli,

Planuojuosi kelionę po Olandiją, aplankant įdomesnes vietas, taigi įdomu būtų sužinoti maždaug vidutiniškai laiko galima užtrukti Madurodam? Sakykime atvažiavimas, parkavimasis, bilieto pirkimas, apsilankymas muziejuje. Neskaičiuokime jokio pikniko ar ko panašaus. :) Ačiū.
Iki 3-4 val. daugiausiai.
Labai daug lankytinų vietų Olandijoje su nuotraukomis: https://plus.google.com/photos/10067874 ... 496/albums
Post Reply