Olandų kalbos mokymasis

Diskutuokime, pasidalinkime patirtimi ir patarimais
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Greta »

Paulius wrote:[
....Kiekvienam skirtingai, matyt. Man jis labiausiai patiko iš visų rastų saitų. Nekilo problemų mokantis iš jo. Galbūt todėl, kad ne tik iš jo mokiaus, bet dar ir iš audio pamokų. Galbūt. Na, bet kiekvienas, čia ieškantis patarimų iš ko olandų kalbą mokytis, atsirinks kas tinka jam.
Pavyzdžiui, tavo rekomenduotas ,,De Delftse Methode" man tik pradedant mokintis būtų pasirodęs kaip ,,tamsus miškas", tad vėl pasikartosiu - kiekvienam skirtingai. :)
Tikrai kiekvienam skirtingai, kas be ko. Juk visi esam skirtingi. Bet todel visi ir surasom savo patirti, kad kiti galetu bent zinoti is ko galima bandyti rinktis. As tokiu patarimu neturejau, forumu nebuvo, taigi plaukiau pati visom kryptim... :)
Kas del Delftse Methode, tai man ir kitu kalbu atzvilgiu patinka sis metodas, nes labai konkretus, glaustas ir tikslingas. Labai geras savarnakiskam mokymuisi.Turiu nusipirkus sito metodo ispanu kalbos vadoveli, jis man irgi patinka.
Na as nzn kaip butu buve pacioj pradzioj, bet man DM pateko i rankas kai as jau buvau 1 metus pasimalus olandu kalboj.

Su audio as mokiausi mazai, turejau tik rusu kalbos vadoveli (rusu-olandu), tai jis buvo su audi. Ir dar pasiruosimo staatsexaminui pratimu knygutes buvo su audi.Tos, kuriose buvo kalbos ir klausymo egzu pavyzdziai.
Siaip visa kita buvo su CD ir CD- Romais. Man geriau CD, nes Laptopa nusinesu kur ta momenta patogu, o muzikinio centro nepatampysi.
VaivaPR
Posts: 5
Joined: 2011-09-1, 12:18

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by VaivaPR »

Sveiki visi ir Greta, kuri pirmoji ir vienintele man patare ir padejo.
Noriu pasidalinti atsiliepimais apie James Boswell instituta ir olandu kalbos kursus pradedantiems jame. Super! Kol kas labai patinka, likau patenkinta. Puiki publika. Visi studentai, daugiausia Utrechto universiteto, bet yra atvaziuojanciu ir is pat Hagos. is 17 studentu net 13 saliu atstovai, is kuriu net 8 pHD ir tt. Draugiska komanda, naujos,saunios pazintys. Visi progresuoja labai greitai, nes ambicingi, jauni zmones, jau mokantys ne po viena ir net ne po dvi kalbas. Liux! Konkurencinga aplinka ir geri destytojai. Kalbai mokyti taikomas Delftse metodas. :wave: :thumbup:
VaivaPR
Posts: 5
Joined: 2011-09-1, 12:18

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by VaivaPR »

VaivaPR wrote:Sveiki visi ir Greta, kuri pirmoji ir vienintele man patare ir padejo.
Noriu pasidalinti atsiliepimais apie James Boswell instituta ir olandu kalbos kursus pradedantiems jame. Super! Kol kas labai patinka, likau patenkinta. Puiki publika. Visi studentai daugiausia Utrechto universiteto, bet yra atvaziuojanciu ir is pat Hagos. is 17 studentu net 13 saliu atstovai, is kuriu net 8 pHD ir tt. Draugiska komanda, naujos,saunios pazintys. Visi progresuoja labai greitai, nes ambicingi, jauni zmones, jau mokantys ne po viena ir net ne po dvi kalbas. Liux! Konkurencinga aplinka ir geri destytojai. Kalbai mokyti taikomas Delftse metodas. :wave: :thumbup:
Tiesa, dar, kam idomu, parasysiu, koki vadoveli naudojame: http://www.staatsexamennt2.nl/ Iki A2 lygio, kuriame dabar esu, naudojame Opmaat vadoveli. Veliau, kai pazengsime, gramatikai treniruoti naudosime Klare Taal gramatikos vadoveli.
O cia rasite laaabai naudongu ir nebrangiu dalykeliu:
softus, kuriuos galima neprangiai isigyti, skirtus tarimui, gramatikai lavinti. Dar rasite i nuoroda i online news for foreigners, kuri taip pat yra mokomoji medziaga besimokantiems olandu kalbos. Pirmiausia turesite atlikti testa, kuris pades programai nusresti, kiek turtingas jusu olandu kalbos zodynas. Tuomet programa parinks ka reikia :) Tingiu versti: The newsreader takes the news straight from the Internet and supports it with translations, example phrases and gap texts. The news items are never older than 24 hours and are taken from well known news sites like DAG, de Telegraaf, de Volkskrant and NU.nl.
This smart program keeps track of the student's improvement: you are regularly updated on the growth of your vocabulary. If a teacher is available, the program keeps her posted too.
Visos sitie softai +- nebrangus.
Man asmeniskai padeda mokymosi priemoniu kaitaliojimas. As pavargstu vien i knyga ziureti. Man turi buti I-DO-MU! :P Tad ivairovei pakaitalioju: tai zaidima olandu vaikams pazaidziu :D , tai zinias paskaitau, i kursus einu, namu darbus darau :) . Visiska tiesa - kiekvienam zmogui labai individualiai vienos mokymosi priemones labai tinka, o kitam tos pacios gali visai netikti. Visko, zinoma, nepribandysi, tad tam ir sis forumas su patarimais. Aciu visiems :thumbup:
User avatar
Bela
Posts: 52
Joined: 2010-10-24, 18:04
Location: Ede
Contact:

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Bela »

VaivaPR wrote:
VaivaPR wrote:Sveiki visi ir Greta, kuri pirmoji ir vienintele man patare ir padejo.
Noriu pasidalinti atsiliepimais apie James Boswell instituta ir olandu kalbos kursus pradedantiems jame. Super! Kol kas labai patinka, likau patenkinta. Puiki publika. Visi studentai daugiausia Utrechto universiteto, bet yra atvaziuojanciu ir is pat Hagos. is 17 studentu net 13 saliu atstovai, is kuriu net 8 pHD ir tt. Draugiska komanda, naujos,saunios pazintys. Visi progresuoja labai greitai, nes ambicingi, jauni zmones, jau mokantys ne po viena ir net ne po dvi kalbas. Liux! Konkurencinga aplinka ir geri destytojai. Kalbai mokyti taikomas Delftse metodas. :wave: :thumbup:

Visi, kurie mokosi olandų kalbos, paprastai būna motyvuoti. Faktas, kad olandai neis į kursus mokytis savos kalbos, nes jiems ir taip gerai, kiek jie moka, taigi visiškai normalu, kad grupė mišri, kad studentai yra įvairių šalių atstovai. Taigi, čia kaip ir nieko išskirtino tame nematau, nesvarbu, koks universitetas bebūtų, kur kursai bevyktų.
O va apie DELFTSE metodą jei parašytum, kuo jis išskirtinis, manau visiems būtų naudingą sužinoti, jei tai nėra vien tik skambus pavadinimas, o kažkas tikrai naujo ir negirdėto.
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by kregzdutenr1 »

Stai dar vienas linkas pasitreniruoti,pasiruosti egzaminui.
http://www.expertisecentrumnt2.nl/staat/staat2008/ :!:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Greta »

Bela wrote:
O va apie DELFTSE metodą jei parašytum, kuo jis išskirtinis, manau visiems būtų naudingą sužinoti, jei tai nėra vien tik skambus pavadinimas, o kažkas tikrai naujo ir negirdėto.
Delftse metodas nera nei naujas, nei iskirtinis, nei negirdetas. Jo nauda pradedantiesiems tokia, kad jame tikrai viskas pradedama nuo nulio ir labai aiskiai ir pamazu stumiamasi pirmyn. Daugelis kitu metodu zinias suteikia labai prastai, neidomus mokymasis, pradzia labai sunki ir pradedantiesiems atnesa nevilti. Be to, Delftse metodo vadoveliai turi vertimus i daugeli pasaulio kalbu, iskaitant ir lietuviu.Zodziu vertimai yra CD-Romuose, papildomuose zodyneliuose, kartais paciose knygose.
Delftse metodu galima mokytis ne tik olandu, bet ir ispanu ir daugeli kitu kalbu, jei jums pavyks rast vadovelius, nors jie ir yra isleisti.

Galiu pasakyti tik tiek,kad Vaiva mokosi ne pagal Delftse metoda, nes tie vadoveliai,kuriuos ji nurode, neturi nieko bendro su Delftse metodu.
Delftse metodo vadoveliai yra sie:

http://www.nt2.nl/delftse_methode
REDUTE
Posts: 4
Joined: 2011-08-3, 17:39

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by REDUTE »

Sveiki visi, man labai pasiseke galiu pasigirti as radau lietuve mokytoja Rossendaal mieste 13eur.valanda privaciai. Labai sauni mokytoja labai aiskiai aiskina ir dar lietuviu kalba.Jei kam idomu galiu duoti kontaktus.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Greta »

REDUTE wrote:Sveiki visi, man labai pasiseke galiu pasigirti as radau lietuve mokytoja Rossendaal mieste 13eur.valanda privaciai. Labai sauni mokytoja labai aiskiai aiskina ir dar lietuviu kalba.Jei kam idomu galiu duoti kontaktus.
Tau tikrai labai pasiseke.
Zinoma butu gerai jei duotum kontaktus, gal pravers. Vazinet kas savaite man per toli, bet nuvaziuot keleta kartu,kad gaut konkrecius atsakymus i konkrecius klausimus, kuriu jau turiu prisikaupus, gal visai nieko butu. Tuo paciu ir Rossendali apziureciau, nesu ten buvus.
ciukcia8
Posts: 7
Joined: 2011-09-18, 11:32

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by ciukcia8 »

REDUTE wrote:Sveiki visi, man labai pasiseke galiu pasigirti as radau lietuve mokytoja Rossendaal mieste 13eur.valanda privaciai. Labai sauni mokytoja labai aiskiai aiskina ir dar lietuviu kalba.Jei kam idomu galiu duoti kontaktus.
Tai kaip ten del kontaktu, reiktu gal biski ka pasimokyt...
boruzele
Posts: 19
Joined: 2011-08-23, 23:09

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by boruzele »

Kiek zmoniu tiek nuomoniu. Perskaiciua anksciau rasytas mintis, ir tikrai radau naudingu patarimu. Dar pries isvaziuodama is Lietuvos, lankaiu olandu kalbos kursus, ir turiu "popieriu", kad kalbos zinios yra A1. Tiesa pasakius, man taip tikrai neatrode, nes neturejau nei laiko nei jegu daryti namu darbus, mokyti namuose, o vien pasedeti pamokose neuzteko. Atvykusi i Olandija, kai supratau, kad niekas man nesiruosia mokslu kompensuoti, o 5000EUR neturiu ir jei tureciau, tai kazi ar tiek mokeciau, pradejau po truputi savarankiskai mokytis namuose. Taigi praejo metai, ir pradejau susikalbeti ne tik su kaimyne apie geles ar uoogieniu vyrima, bet prireikus ir rimtesnemis temomis. Suradau kursus, kurie nera tokie brangus, ir galima susimoketi dalimis, tad ir uzsirasiau. Moko pagal Code knygas, dar papildomu uzduociu duoda. Grupes sudarytos pagal mokiniu isilavinima. Pagal tai ir mokymo tempas. As uzirasiau i pradini lygi, bet po dvieju pamoku supratau, kad man ten nuobodu. Mokytoja pasiule nueiti i kita grupe, kurie jau prasimoke Code 2 puse knygos... Ten parasiau diktanta (rezultatu kol kas nezinau) padariau keleta pratimu. Mokytoja pasiule pasilikti sioje grupeje... Tai dabar esu siek tiek sutrikusi ir nezinau i kuria grupe eiti. Jei eisiu i pirma, gal bus ir gerai pasikartoti, ka Lietuvoje mokiausi, bet bijau, kad didzioji dalis pamoku bus tikrai nenaudingos. Jei eisiu i antra grupe, gali buti per sunku ir jei su savo ziniomis atsiliksiu nuo grupes, tai tada is vis jokios naudos nebus. Taigi labai laukiu jusu nuomones ir patarimu, kaip jums atrodo, o gal kas nors panasioje situacijoje buvote ?
Post Reply