Olandų kalbos mokymasis

Diskutuokime, pasidalinkime patirtimi ir patarimais
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Greta »

Bela wrote: Ir 1000 eurų, ir 220 kartais gali neatspindėti rezultatų, noriu pasakyti, kad ir 220 gali daug patobulėti, jei tiks pats įdedi pastangų, na o jei nesimokai ir manai, kad kažkas tai padarys už tave, ar žinios įsimins savaime, tai čia ir 1000 eurų nepadės. Nors aišku, kai susimoki 1000 eurų tikriausiai motyvacija mokytis labiau padidėja :D
Na turbut kiti turi kitokia nuomone nei tu, nes zmones vis delto perka kursus uz 1000, o ne uz 300...
Kalbos mokymasi su geru destytoju galima palygint su zuvies gaudymu tinklais, o su blogu - meskere. :mrgreen:
Dideli pinigai mokami uz destytojo kvalifikacija, jo sugebejima kalbos niuansus perteikt taip, kad zinios tikrai sukrenta i galva lyg savaime. Esme tame, kad geras destytojas sugeba ta tavo galva atidaryt zinioms, o blogas atvirksciai - informacijos priemima net uzblokuoja.
kalgaris
Posts: 136
Joined: 2010-10-30, 22:46
Location: Eindhoven

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by kalgaris »

Ne vien destytojuose esme. Mokymo metodikos taip pat didziule reiksme vaidina.

Kiekvienas turi savo asmeninius poreikius mokinantis kalbu. Bet jei kalbam apie snekamaja kalba kad su ciabuviais galetum susiciulbeti as irgi manau kad 1000 euru uz kursa yra per daug. Kalbos pagrindus perprasti neblogai pagelbeti gali cia jau minetas Rosseta Stone kursas arba panasus Pimsleur kursai. Aisku jei saziningai ir uoliai prasuksi po pamoka per diena :)
Vardenis
Posts: 17
Joined: 2010-11-13, 21:24

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Vardenis »

kalgaris wrote:Ne vien destytojuose esme. Mokymo metodikos taip pat didziule reiksme vaidina.

Kiekvienas turi savo asmeninius poreikius mokinantis kalbu. Bet jei kalbam apie snekamaja kalba kad su ciabuviais galetum susiciulbeti as irgi manau kad 1000 euru uz kursa yra per daug. Kalbos pagrindus perprasti neblogai pagelbeti gali cia jau minetas Rosseta Stone kursas arba panasus Pimsleur kursai. Aisku jei saziningai ir uoliai prasuksi po pamoka per diena :)
O tie Pimsleur kursai irgi kompiuterinė programa kaip ir Rosseta Stone?
Radau šią nuorodą http://www.pimsleurapproach.com/
kalgaris
Posts: 136
Joined: 2010-10-30, 22:46
Location: Eindhoven

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by kalgaris »

Pimsleur kursa daugiausia sudaro audioirasai kuriuose tenka ne tik klausyt, bet ir dialoguose dalyvaut.. Deja, bet kazkada ciupinet teko tik kazkokia demo versija-10 pamoku.
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Andrius »

Žinau dar keletą naudingų resursų besimokantiems.
http://www.nt2taalmenu.nl/downloads/download.htm - gramatikos pratimai su atsakymais.
http://andrius.sunauskas.lt/naudingi-ti ... landijoje/ - keletu kitų nuorodų esu pasidalinęs šiame straipsnyje
Optimaliausias būdas mokytis Olandų yra bandyti kalbėtis su mokančiais kalba (geriausia su tikrais olandais), eiti į kursus kur jums gali paaiškinti iškylančius klausimus, pačiam skaityti NL spaudą ar knygas, bei žiūrėti TV.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Greta »

Andrius wrote:
Optimaliausias būdas mokytis Olandų yra bandyti kalbėtis su mokančiais kalba (geriausia su tikrais olandais), eiti į kursus kur jums gali paaiškinti iškylančius klausimus, pačiam skaityti NL spaudą ar knygas, bei žiūrėti TV.
Nera kursu, kuriuose jums atsakines i aibe klausimu. Nebent nusisamdysit privatu destytoja.
Kalbet su tikrais olandais geras budas, bet daznai net seimoje kalbama angliskai ar kita kalba, kol jus jau nepramoksit... Nieks neturi nei laiko nei kantrybes!

Yra dar viena iseitis. Galit eiti i seneliu namus kaip savanoris ir ten bendraut su senukais. Jie turi ir laiko, ir noro ir kantrybes. :)
Paulius
Posts: 2
Joined: 2010-11-22, 14:27

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Paulius »

Mano nuomone, ,,Rosetta Stone programa", nors iš pradžių ir patraukli atrodo, yra laiko švaistymas.
Manau, galima mokytis kur kas greitesniais būdais.

Geras pradžia, bent jau man, buvo:
- http://www.learndutch.nu/ - nedidelis pradžiamokslis, glausta informacija, trumpa ir aišku. Puikiai paaiškinta gramatika.
- ,,Pimsleur's Dutch" - audio pamokos.
- ,,Michel Thomas Dutch" - audio pamokos.
Pastarosios audio pamokos man patiko labiau - lėtesnis tempas, daug paaiškinimų, pamokų stilius lyg sėdėtum tikroj pamokoj su mokytoja.
Kita vertus, ,,Pimsleur's Dutch" turinys šiek tiek glaustesnis, tempas kiek greitesnis - puikiai tinka tiems, kas neturi daug laiko ir/arba kantrybės bei nemėgsta nereikalingo **** malimo. :)

Na, o po šių pradžiamokslių nė nežinau... Matyt belieka eiti į kursus arba tiesiog mest į šalį visus kompleksus ir pradėt bendraut olandiškai visur - darbe, bare, parduotuvėje, namie (jei yra su kuo, žinoma) - tikrai veiksminga. :D
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Greta »

Paulius wrote:
Geras pradžia, bent jau man, buvo:
- http://www.learndutch.nu/ - nedidelis pradžiamokslis, glausta informacija, trumpa ir aišku. Puikiai paaiškinta gramatika.
Man tai sitas saitas is vis pasirode netinkamas mokymuisi, viskas taip suvelta, jog atrodo,kad vejas atnese sukarpyta vadoveli ir i kruva suverte. Nei pradzios, nei galo, nei logikos...
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Andrius »

GretaSK wrote: Nera kursu, kuriuose jums atsakines i aibe klausimu. Nebent nusisamdysit privatu destytoja.
Mano dėstytoja labai gerai moko ir maloniai bendrauja. Į klausimą atsakys visada ir su malonumu, kad tik mes mokytumėmės.
GretaSK wrote: Kalbet su tikrais olandais geras budas, bet daznai net seimoje kalbama angliskai ar kita kalba, kol jus jau nepramoksit... Nieks neturi nei laiko nei kantrybes!
Man olandai - LABAI komunikabilūs žmonės. Daug bendraujantys ir daug kalbantys. Man greičiau nusibosta kalbėtis, nei mano pažįstamiems olandams.
Paulius
Posts: 2
Joined: 2010-11-22, 14:27

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Paulius »

GretaSK wrote:
Paulius wrote:
Geras pradžia, bent jau man, buvo:
- http://www.learndutch.nu/ - nedidelis pradžiamokslis, glausta informacija, trumpa ir aišku. Puikiai paaiškinta gramatika.
Man tai sitas saitas is vis pasirode netinkamas mokymuisi, viskas taip suvelta, jog atrodo,kad vejas atnese sukarpyta vadoveli ir i kruva suverte. Nei pradzios, nei galo, nei logikos...
Kiekvienam skirtingai, matyt. Man jis labiausiai patiko iš visų rastų saitų. Nekilo problemų mokantis iš jo. Galbūt todėl, kad ne tik iš jo mokiaus, bet dar ir iš audio pamokų. Galbūt. Na, bet kiekvienas, čia ieškantis patarimų iš ko olandų kalbą mokytis, atsirinks kas tinka jam.
Pavyzdžiui, tavo rekomenduotas ,,De Delftse Methode" man tik pradedant mokintis būtų pasirodęs kaip ,,tamsus miškas", tad vėl pasikartosiu - kiekvienam skirtingai. :)
Post Reply