Olandų kalbos mokymasis

Diskutuokime, pasidalinkime patirtimi ir patarimais
Post Reply
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Greta »

boruzele wrote: ....... Tai dabar esu siek tiek sutrikusi ir nezinau i kuria grupe eiti. Jei eisiu i pirma, gal bus ir gerai pasikartoti, ka Lietuvoje mokiausi, bet bijau, kad didzioji dalis pamoku bus tikrai nenaudingos. Jei eisiu i antra grupe, gali buti per sunku ir jei su savo ziniomis atsiliksiu nuo grupes, tai tada is vis jokios naudos nebus. Taigi labai laukiu jusu nuomones ir patarimu, kaip jums atrodo, o gal kas nors panasioje situacijoje buvote ?
Sokinet is grupiu neverta. Joks kartojimas negali buti nenaudingas. Juolab su Code. Nes is principo nuo pat pradziu Code yra skirta jau pazengusiems.
Jei eisi i pirma grupe, gerai viska pasikartosi, o bazines zinios yra visu svarbiausia. Nieko neprarasi, nebent 2 menesius, bet tai niekis, palyginus su tuo, kokia blogybe rasi,kai paaiskes, kad antroje grupeje netempi ir neko nesupranti.
Tikiuosi, kad turi pirmos Code knygos CD-Roma? Taigi kisk ji i kompa, daryk visus pratimus ir ten esancius tutsus. Ar tikrai visa ten moki ant 100% ? ;) Be to, dar yra visu Code vadoveliu (Code 1, Code 2 ir Code 3) trys pratimu knygos. (Su atsakymais.) Ar jau padarei visus pratimus is Code 1 pratimu uzduociu knygos? Kazkodel abejoju. O pratimai ten tikrai verti demesio.
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Andrius »

boruzele wrote:Kiek zmoniu tiek nuomoniu. Perskaiciua anksciau rasytas mintis, ir tikrai radau naudingu patarimu. Dar pries isvaziuodama is Lietuvos, lankaiu olandu kalbos kursus, ir turiu "popieriu", kad kalbos zinios yra A1. Tiesa pasakius, man taip tikrai neatrode, nes neturejau nei laiko nei jegu daryti namu darbus, mokyti namuose, o vien pasedeti pamokose neuzteko. Atvykusi i Olandija, kai supratau, kad niekas man nesiruosia mokslu kompensuoti, o 5000EUR neturiu ir jei tureciau, tai kazi ar tiek mokeciau, pradejau po truputi savarankiskai mokytis namuose. Taigi praejo metai, ir pradejau susikalbeti ne tik su kaimyne apie geles ar uoogieniu vyrima, bet prireikus ir rimtesnemis temomis. Suradau kursus, kurie nera tokie brangus, ir galima susimoketi dalimis, tad ir uzsirasiau. Moko pagal Code knygas, dar papildomu uzduociu duoda. Grupes sudarytos pagal mokiniu isilavinima. Pagal tai ir mokymo tempas. As uzirasiau i pradini lygi, bet po dvieju pamoku supratau, kad man ten nuobodu. Mokytoja pasiule nueiti i kita grupe, kurie jau prasimoke Code 2 puse knygos... Ten parasiau diktanta (rezultatu kol kas nezinau) padariau keleta pratimu. Mokytoja pasiule pasilikti sioje grupeje... Tai dabar esu siek tiek sutrikusi ir nezinau i kuria grupe eiti. Jei eisiu i pirma, gal bus ir gerai pasikartoti, ka Lietuvoje mokiausi, bet bijau, kad didzioji dalis pamoku bus tikrai nenaudingos. Jei eisiu i antra grupe, gali buti per sunku ir jei su savo ziniomis atsiliksiu nuo grupes, tai tada is vis jokios naudos nebus. Taigi labai laukiu jusu nuomones ir patarimu, kaip jums atrodo, o gal kas nors panasioje situacijoje buvote ?
Aš irgi jau 2,5 metų mokausi pagal Code, 5 lygis (grupė). Pradėjau nuo pirmo lygio. Mano nuomone, net ir mokantis iš tos pačios knygos žmonės pasiekia skirtingų rezultatų. Pirma, vieni turi galimybę kalbėtis olandiškai (darbe, moksluose, su kaimynais), o kiti ne. Antra, priklauso kiek daug pastangų įdedi (cd-rom, papildomos užduotys, žodžių ir taisyklių mokymasis). Taip pat skirtingi universitetai ir dėstytojai kelia skirtingus reikalavimus: vienur norint gauti kursų baigimo pažymėjimą teks išlaikyti ne vieną kontrolinį ar egzaminą, o kitur tereikės ateiti į 80 % pamokų (kiti buvę kursiokai praleisdavo ir pusę pamokų).
Mano pasiūlymas toks: jei per lengva, ieškai kur sunkiau ir mokaisi papildomai nors ir iki begalybės valandų.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Qlumpyz »

kas čia per Code knygos - nesu susidūręs :lolno:
šiaip NT2 išlaikiau iš pirmo karto, nors ir paprakaituot teko ;)

galbūt šiais gudriais interneto laikais yra kokia nors NT2 proeftoets online išbandyti savo jėgas iš naujo ir pasižiūrėti ar per 10 metų įvyko koks žinių pagerėjimas?
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Greta »

Andrius wrote: ......Aš irgi jau 2,5 metų mokausi pagal Code, 5 lygis (grupė). Pradėjau nuo pirmo lygio. Mano nuomone, net ir mokantis iš tos pačios knygos žmonės pasiekia skirtingų rezultatų. Pirma, vieni turi galimybę kalbėtis olandiškai (darbe, moksluose, su kaimynais), o kiti ne. Antra, priklauso kiek daug pastangų įdedi (cd-rom, papildomos užduotys, žodžių ir taisyklių mokymasis). Taip pat skirtingi universitetai ir dėstytojai kelia skirtingus reikalavimus: vienur norint gauti kursų baigimo pažymėjimą teks išlaikyti ne vieną kontrolinį ar egzaminą, o kitur tereikės ateiti į 80 % pamokų (kiti buvę kursiokai praleisdavo ir pusę pamokų).
Mano pasiūlymas toks: jei per lengva, ieškai kur sunkiau ir mokaisi papildomai nors ir iki begalybės valandų.
Na taip juk visur yra: univerkej visi is tu paciu vadoveliu mokosi, tu paciu destytoju klausosi,bet vienas sedi kokioj nupezusioj poliklinikoj terapeutu, o jo kursiokas zymus chirurgas, profesorius... ;)

Kas del kalbos studiju, tai cia dar reikia ir gabumu kalboms turet, vien uzsispyrimo nepakaks. Zinoma,jei esi jaunas, tai darbstumas atstoja puse gabumu, bet jei vyresnio amziaus, tai kalba ismokt labai sunku.

Iki begalybes valandu nereikia mokytis, uzteks KASDIEN po 2 valandas ir tas bus idealu. Jei nera galimybes kalbet, reikia labai daug klausytis tv ir radio. Visa laika, kai esi namie ir nesimokai, turi buti ijungtas kas nors, kas darys bla bla bla olandiskai.

Beje, nepatarciau 2,5 metu (ir juolab dar ilgiau) mokytis pagal ta pacia Codes programa. Uztenka praeit pirma ta knyga ir puse antros. Toliau ten viskas kartojasi, tekstai labai istempti, bet realiai gyvenime nelabai reikalingi, tpsknt neadaptuoti. Tik abi pratimu knygos yra labai naudingos. Trecios net neturiu, pavarciau knygyne, bet nepirkau.

Jei ikirtai 1,5 ar 2 Codes knygas patarciau palankyt kursus pagal knyga "Nederlands in actie". Ji turi daug geru praktiniu gramatiniu (ir ne tik) dalyku. Yra sakoma, kad kai ta knyga ikirsi, tai turesi B1 lygi, bet realiai yra ne taip. Tu jau turi turet B1 lygi,kad ta knyga suprastum! O kai ja iveiksi turesi tvirta C1.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Greta »

Qlumpyz wrote:kas čia per Code knygos - nesu susidūręs :lolno:
šiaip NT2 išlaikiau iš pirmo karto, nors ir paprakaituot teko ;)

galbūt šiais gudriais interneto laikais yra kokia nors NT2 proeftoets online išbandyti savo jėgas iš naujo ir pasižiūrėti ar per 10 metų įvyko koks žinių pagerėjimas?
Code yra viena is olandu kalbos vadoveliu uzsienieciams. Ju yra 3 dalys , kiekvienoj dalyje teorijos knyga ir gramatikos pratimu knyga, plius CD-romas. Kazkada pagal destymo metodika uzeme pirma vieta Olandijoje, dabar nezinau, nebeseku tu reikalu. Sie vadoveliai labai brangus. Vien teorijos knyga su CD romu kainuoja beveik 100 euru.

http://www.nederlandsalstweedetaal.nl/n ... asp?id=521

ROC kursai (4 menesiu) pagal sita metodika pries 8 metus kainavo beveik 3000 euru. Zinoma juos lanke tik tie, kuriems savivaldybe sumokedavo uz moksla. Man savivaldybe uzmokejo uz du kursus, tai as ir palankiau du kursus po 4 menesius. Bet jokiu stebuklu neivyko ir as tikrai per 8 menesius nepradejau olandiskai kalbet. Na gal ir pastangu mazai dejau.:thumbdown:

As prasilauziau tik su knyga "Nederlands in actie", kai is ROC nuejau i J.Boswelo instituta ir kur sutikau stebuklinga destytoja, kuri neleido tvirtint "nemoku", "nezinau", "nesuprantu" ir pan. Destytoja buvo labai gera, protinga, mandagi, taktiska, bet kieta kaip titnagas. Kiekviena karta visi ismokdavo tai, ka privaledevao ismokt.
Musu destytoja netikejo,kad yra negabiu kalboms ir neleido mums tuo tiket.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Greta »

Qlumpy, paziurek, gal cia rasi kokiu toets'u ar kazko panasaus pabandymui.

http://nederlandsetaal.startpagina.nl/

http://test.startpagina.nl/
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Qlumpyz »

Man teko mokytis iš knygų sistemos "Nederlands in Hoofdlijnen"

šiais laikais knyga atrodo štai taip:

http://www.bol.com/nl/p/nederlandse-boe ... uct_images

mano laikais knyga atrodė štai taip:

http://www.2ememain.be/livres-bd/etudes ... 34701.html

Pažiūrėjau į tą jūsų išgirtą Code Inkijkexemplaar, tai man niūrokai pasirodė, bet gal čia pripratimo reikalas.
Jeigu norit išlaikyti NT2 iš pirmo karto, mokykitės iš mano pasiūlytos knygos ;)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Greta »

Qlumpyz wrote:Man teko mokytis iš knygų sistemos "Nederlands in Hoofdlijnen"

šiais laikais knyga atrodo štai taip:

http://www.bol.com/nl/p/nederlandse-boe ... uct_images

mano laikais knyga atrodė štai taip:

http://www.2ememain.be/livres-bd/etudes ... 34701.html

Pažiūrėjau į tą jūsų išgirtą Code Inkijkexemplaar, tai man niūrokai pasirodė, bet gal čia pripratimo reikalas.
Jeigu norit išlaikyti NT2 iš pirmo karto, mokykitės iš mano pasiūlytos knygos ;)
Qlumpy, as NT2 islaikiau is pirmo karto, bet tada tos tavo knygeles nebuvau ne macius. Be to, NT2 islaikytas egzas dar nereiskia,kad mokesi kalbet. Tikroji olandu kalba yra gana toli nuo tos, kuria mes mokomes kursuose.

Beje, as turiu ta gramatikos knygute, kuri buvo "tavo laikais". ;) Tavo laikai buvo ir manieji...
Nieko ypatingo joje nera, labai glaustai sudestytos pagrindines gramatikos taisykles. Mano nuomone, viena is prasciausiu gramatikos knygu. Na bet cia kaip kas pripranta ir kaip kam kokia knyga limpa.
Tikra gramatikos knyga, kuri sio to verta ir kuria tikrai galiu rekomenduot, yra "Beter Nederlands". Is jos mokina ROC kursuose kartu su Code knyga. Bet is sios knygos reiketu pradet mokytis,kai jau siek tiek ikandot olandu kalba, bent iki A2, o ne nuo pirmo menesio.
Dabar ji atrodo taip:
http://www.coutinho.nl/winkel/beter-ned ... b-623.html

Kaip atrode "mano laikais" neradau ant smugio, tingiu ieskot, bet manau,kad viskas tas pats, iskyrus virseli. Dar yra tos pacios knygos 2 ir 3 dalis, turiu jas, bet ju tikrai neverta pirkt, ten tik placiau padestyta pirmos knygos medziaga.

Kai pradedat nuo nulio, tai geriau isigykit gramatikos knygute su vertimu i anglu, vokieciu ar rusu kalba, kuria is tu geriau mokat!!!
Tokias knygutes priedus turi knyga (metodika) "Help!".

As turiu rusiska sios knygutes vertima: "help! Kunt u mij helpen? Russisch hulpboek". Joje visa ol gramatika trumpai sudestyta rusu kalba, yra apie 2000 zodziu zodynelis su vertimu i rusu, taigi pradziai tokia knyga yra lobis. Po to galima pereit prie kitu ir viska suprasit.
http://www.bol.com/nl/p/nederlandse-boe ... index.html

Tik ziurekit atidziai,kad tikrai uzsisakytumet is tos kalbos,kurios jums reikia, nes ji yra 5 kalbomis: anglu, vokieciu, rusu, ispanu, indonezieciu.
Rusiskos sitos knygos ISBN 90 5517 123 9.

Pabreziu, ji tik pradziamoksliams. Nepirkit tie,kurie jau turit B1.


Be to, pradedantiems patarciau isigyt "Klare taal!", kuri tikrai yra bazine gramatika, nuo nulio tpsknt ir labai smulkiai, aiskiai nuveda iki galo! Sakyciau, kad ji yra ideali gramatika! Joje daug pratimu, tutsu, visi atsakymai yra knygos gale. Ji suskirstyta atskiromis pamokomis. Idealiai sumaketuota, nesugrusta, nevargina mokantis. Pvz Beter Nederlands biski vargina, kartais net i nevilti ivaro.

Cia kaip atrodo dabar:
http://www.bol.com/nl/p/nederlandse-boe ... index.html

Mano laikais buvo zalia. Butinai imkit su CD-Romu ir pratimus darykit cd- rome, o ne knygoj. Nes po keleto metu,kai noresit su taknyga dar pazaist, tie prikraigaliojimai knygoj trukdys.

Man NT2 islaikyt padejo "Klare taal!" ir tos knygos, kurios skirtos specialiai visu keturiu NT2 egzu pasiruosimui. Nebezinau tiksliai ju pavadinimu, jos kazkur nugrustos i palepe. Jose egzu pavyzdziai ir atsakymai knygos gale kaip reik atsakinet. Visos jos buvo su kasetemis.

Dar cia ant akiu turiu knygute, jei kam reikia, NT2 - I, nes is pradziu mokiausi is jos egzu pavyzdzius.Ji irgi su kasete.

"Voorbeeldexamens Spreken"
http://www.bol.com/nl/p/nederlandse-boe ... index.html

Na turintiems toki kalbos lygi, koki dabar turi Qlumpys (kaip isivaizduoju), patarciau isigyt ir atidziai perskaityt knyga
E.Tiggeler "Vraagbaak Nederlands". As turiu, bet kol kas neiveikiau.
http://www.eci.nl/is-bin/INTERSHOP.enfi ... 3godc0ectg

Na cia paveikslelyje tokia pat kaip as turiu, bet cia 2007 leidimas. Po to ji buvo isleista dar ir dar, paskutini karta 2011, taigi paveikslelis bus kitas.Kiek sitos knygos neisleistu, tiek mazai, nes is jos mokosi patys olandai, pirmiausia studentai. Be to, visi nori ja turet savo, o ne is bibles imt, nes olandai ja daznai naudojasi kaip enciklopedija.
Ji tik mokomoji-aiskinamoji knyga, be jokiu pratimu, daugiausia klausimu atsakymu forma. Bet jei neturit labai geru olandu kalbos ziniu, tikrai nepirkit jos - ji pradziamoksliui (iki C2 lygio) nieko neduos ir nereikalinga.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Qlumpyz »

Greta wrote:
Na turintiems toki kalbos lygi, koki dabar turi Qlumpys (kaip isivaizduoju), patarciau isigyt ir atidziai perskaityt knyga
E.Tiggeler "Vraagbaak Nederlands". As turiu, bet kol kas neiveikiau.
http://www.eci.nl/is-bin/INTERSHOP.enfi ... 3godc0ectg

Na cia paveikslelyje tokia pat kaip as turiu, bet cia 2007 leidimas. Po to ji buvo isleista dar ir dar, paskutini karta 2011, taigi paveikslelis bus kitas.Kiek sitos knygos neisleistu, tiek mazai, nes is jos mokosi patys olandai, pirmiausia studentai. Be to, visi nori ja turet savo, o ne is bibles imt, nes olandai ja daznai naudojasi kaip enciklopedija.
Ji tik mokomoji-aiskinamoji knyga, be jokiu pratimu, daugiausia klausimu atsakymu forma. Bet jei neturit labai geru olandu kalbos ziniu, tikrai nepirkit jos - ji pradziamoksliui (iki C2 lygio) nieko neduos ir nereikalinga.
nežinau, kam man tą lygį kelti, vistiek niekur nepanaudosiu... tik laiko gaišinimas. kiek jau moku, tai man per akis užtenka, o į politiką nesiruošiu :)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandų kalbos mokymasis

Post by Greta »

Qlumpyz wrote:
....nežinau, kam man tą lygį kelti, vistiek niekur nepanaudosiu... tik laiko gaišinimas. kiek jau moku, tai man per akis užtenka, o į politiką nesiruošiu :)
Nu nzn, galvojau,kad tai tavo hobi - kalbas, kurias moki, tobulint ir nauju mokytis.
Del panaudojimo, tai niekad nezinai koks darbas gali kada papult, dar esi palyginti jaunas vyras. Jei ko nors tikrai uzsimanysi, sieksi, tai ir pasieksi.

Politikoj tai tikrai nereiktu tiek daug moket kalbos, ten uztektu vieno teksto 4-5 metams. :lol: :clap:

Beje, patarciau atkreipt demesi i situos NHA kursus, i kuriuos is viso nereik vaiksciot ir i kuriuos gali uzsirasyt turedamas vidurines mokyklos atestata. Mokysies savo grafiku, vien per interneta, gali tuos kursus uzbaigt per metus, gali per du, jei neturesi laiko. Jei visus namu darbus padarysi patenkinamai (ne maziau kaip 5,5 balo), tai gausi sertifikata, o jei dar nuvaziuosi egzus islaikyt - gausi diploma.
Kaina labai nedidele, o destomu dalyku komplektas labai fainas.

http://www.nha.nl/cursus/beroepscursuss ... e-mba.aspx

Baiges siuos kursus tikrai galesi ieskot (ir rasi!) darbo daugelyje kontoru ir net savivaldybese, turint galvoj tavo kalbu zinojima!!!
Post Reply