studijos Olandijoje

Diskutuokime, pasidalinkime patirtimi ir patarimais
juramonika
Posts: 1
Joined: 2011-05-2, 18:16

studijos Olandijoje

Post by juramonika »

Sveiki, esu naujoke, tai gal nepastebejau temos apie moksla Olandijoje. Gal yra zmoniu kurie mokosi Hagos universitete? Kitais metais planuoju ten vaziuoti. Gal yra zmoniu kurie gyvena Hagoje, gal gali pasidalinti patirtimi ir ispudziais ? :)
ait
Posts: 4
Joined: 2011-10-8, 16:49

Re: studijos Olandijoje

Post by ait »

Labas, ash TUDelft mokausi MSc antrus metus. Tai pamaniau gal mano ispudziai irgi kam nors pravers :). Tai va:
1. Lyginant su KTU, kur bakalaura baigiau, darbo reikia ideti daugiau.
2. Paprastai studentai nedirba studiju metu. tiesa antrais metais pradejau darba, bet tai greciau isimtis. Nebent kokia 1 diena.
3. Destytojai ,megsta duoti neapibreztas uzduotis, kur reikia grupeje viska ishsikaiskinti ir sugalvoti ka daryti kaip ir tt. labai mazai remu, todel daug diskusiju, nesusikalbejimu. Bet galutinis tikslas tas, kad stduentas mokomas labai kritishkai amstyti ir diskutuoti ir tureti savo nuomone. Sis dalykas man visai patiko. Jauciu kad kazkas liks gero..
4. 10tuku nebuna .. :(. dazniausiai keli laimimgiausi ish kokiu 60 gauna 9. Paprastai geras darbo atlikimas, kas KTU buvo lygus 10, cia vertinamas 8 arba 7.5. Jei nori daugiau, turi idet zymiai daugiau pastangu ir nustebinti destytoja. Tarkim laimeti savo darbu kazkoki apdovanojima. ir uztarnautai gauti 9 :)
5. Labai ishvistytas sportas/kultura. Studentams lengva pasirinkti bet kokia sporto saka(istvermes, kamuolio, rakeciu, jogas, kovos, etc) arba grojimus, piesimus..

Kaip tau sekas ? gal dar kas domina ?
ammmsterdam
Posts: 1
Joined: 2012-01-7, 23:53

Re: studijos Olandijoje

Post by ammmsterdam »

sveiki, susidomėjau studijomis olandijoje. Ir radau universitetą InHolland. Gal kas nors girdėjot atsiliepimų? nes nesinori siųst paraišką nieko nežinant, bijau, kad nebūtų kas nors panašaus į Riomerio universitetą
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: studijos Olandijoje

Post by Qlumpyz »

InHolland dažnokai linksniuojamas žiniasklaidoj dėl diplomų skandalo. Kažką te pribūrė su diplomais, kuriuos lyg tais dabar anuliuos...
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: studijos Olandijoje

Post by Greta »

Kiek esu girdejus, tai sitas In ne univerke, o aukstoji mokykla. Daugmaz kaip technikumas sovietmeciu. Ir jame susigrude daug ivairiu tautybiu zmogeliu, kurie niekur geriau nesugeba istot. Daug surinamieciu, turku, net gruzinu ir armenu. :mrgreen:
RedaPleviene
Posts: 39
Joined: 2011-10-17, 12:45

Re: studijos Olandijoje

Post by RedaPleviene »

Greta, tu visiskai teisi. InHolland maksimumas- HBO, o turint omeny neaiskios kilmes diplomus dar tur but ilgai tutesi buti pasiruoses tam, kad i tavo diploma bus ziurima atidziau, negu i kitus...
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: studijos Olandijoje

Post by Greta »

RedaPleviene wrote:Greta, tu visiskai teisi. InHolland maksimumas- HBO, o turint omeny neaiskios kilmes diplomus dar tur but ilgai tutesi buti pasiruoses tam, kad i tavo diploma bus ziurima atidziau, negu i kitus...
Tai va, todel manau lietuviams geriau ten nestot. Nes atidziai ziures i diploma, atidziai ziures i tautybe ir nezinia kuo tas ziurejimas baigsis. Bus prarasti 4 metai, kruva pinigu, o paskui paaiskes, kad viskas veltui.
Visa laika sakau, kad lietuviams Olandijoje yra viena maziausiai rizikinga univerke - Leideno. Olandas gabut ir su InHol diplomu prasisuks, bet lietuviui tai gali nepavykt. O isvykus i kita sali, tai sitas dilomas turbut bus vertinamas tiek pat, kiek koks nors Riomerio Lietuvoje. ;)
Olivija
Posts: 2
Joined: 2012-03-21, 08:14

Re: studijos Olandijoje

Post by Olivija »

Sveiki,
Noreciau pasitarti su Olandijoje gyvenanciais senbuviais :roll:
Esu 11-toke is Vilniaus. Iki mokyklos baigimo liko dar metai, bet jau noreciau susiplanuoti savo ateiti.
O mano planas-noras toks:
Kadangi jau 6 metus joju isjodinejima (dressage like ANKY :D ) , startuoju varzybose, savo ateiti sieju , bent jau is dalies, su zirgais. Na, o kaip ir patys zinote Lietuveleje, nera auksto lygio profesionalu, kad galeciau ir toliau tobuleti. Nieko nepeikiu, tiesiog yra kaip yra Viskas atsiremia i finansines jojimo aplinkos galimybes. Manu, kad Olandijoje netgi paprastas eilinis treneris man gali duoti daugiau, nei Lietuvoje esantys treneriai.
Aisku is jojimo gal ir negyvensi, tad planuoju lygiagreciai studijuoti psichologija arba iterjero dizaina (na zodziu turiu metus apmastymams :) )
Kaip galvojate, ar pavyktu man tokia dviguba nauda? Esu girdejusi , kad ir i arklides nelabai nori isileisti rytu europos jojiku :think:
Beje gal girdejote, kur butu galima mokytis inerjero dizaino arba psichologija?
Per ateinancius metus planuoju eiti i olandu kalbos kursus, zodziu noriu i Olandija, noriu joti , noriu mokytis!!
ACIU!
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: studijos Olandijoje

Post by Greta »

Olivija wrote:Sveiki,
Noreciau pasitarti su Olandijoje gyvenanciais senbuviais :roll:
Esu 11-toke is Vilniaus. Iki mokyklos baigimo liko dar metai, bet jau noreciau susiplanuoti savo ateiti.
O mano planas-noras toks:
Kadangi jau 6 metus joju isjodinejima (dressage like ANKY :D ) , startuoju varzybose, savo ateiti sieju , bent jau is dalies, su zirgais. Na, o kaip ir patys zinote Lietuveleje, nera auksto lygio profesionalu, kad galeciau ir toliau tobuleti. Nieko nepeikiu, tiesiog yra kaip yra Viskas atsiremia i finansines jojimo aplinkos galimybes. Manu, kad Olandijoje netgi paprastas eilinis treneris man gali duoti daugiau, nei Lietuvoje esantys treneriai.
Aisku is jojimo gal ir negyvensi, tad planuoju lygiagreciai studijuoti psichologija arba iterjero dizaina (na zodziu turiu metus apmastymams :) )
Kaip galvojate, ar pavyktu man tokia dviguba nauda? Esu girdejusi , kad ir i arklides nelabai nori isileisti rytu europos jojiku :think:
Beje gal girdejote, kur butu galima mokytis inerjero dizaino arba psichologija?
Per ateinancius metus planuoju eiti i olandu kalbos kursus, zodziu noriu i Olandija, noriu joti , noriu mokytis!!
ACIU!
Jodineti galima beveik kiekvienam miestelioke, visur yra zirgynu.Kol nemokesi olandu kalbos, tikrai neisileis. Jei mokesi, jau cia studijuosi, tai vargu ar ziures i tautybe. Aisku stebes tavo socialuma.... Is Rytu Europos jojiku neisileidzia todel, kad arkliai ju baidosi. :mrgreen: :clap: Jie su zmonem bendrauja taip, kad prie arklio juos bijo prileist - paskui to arklio iki Kinijos nepavysi.:lol:

Psichologija ir dizaina galima studijuot daugelyje Olandijos univerkiu.
Siuo metu Lietuvoje parduodama gera knyga "Kur stoti uzsienyje 2012". Jos kaina 14,99 Lt. Joje rasi ir info ir apie studijas Olandijoje su daugybe inetiniu nuorodu.

Nepamirsk,kad pareiskima i aukstaja turi paduot metu pradzioje, o ne vasara, kai gausi i rankas atestata.
Olivija
Posts: 2
Joined: 2012-03-21, 08:14

Re: studijos Olandijoje

Post by Olivija »

Aciu, Greta!
Truputeli ramiau pasidare ;) Del zirgu nepergyvenu, jojau pas labiausiai zirgus mylincia trenere, tad man ikalta i galva "pirma zirgo poreikiai , o tik paskui tavo", taip kad nebijau jokiu issukiu sioje srityje :D Tik labai sujuokinot del to nepasivijimo iki Kinijos :D Yra tame tiesos, rytu europos jojikai gruboki, ypac konkuristai.
Na, o knygele reiks butinai nusipirkti. Tik nelabai suprantu del to doku padavimo metu pradzioje, juk tada nesimato jokie mokslo rezultai. Tai turbut paduodi prasyma, ji ivertina ir jei tinki, tada siunti pazymius antram ivertinimui :think:
Post Reply