Darbas ir Studijos Amsterdame

Diskutuokime, pasidalinkime patirtimi ir patarimais
Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: Darbas ir Studijos Amsterdame

Post by Klevas »

justinaszi wrote: Kitaip sakant, nevykėli, nesvaik. oki doki, case closed.
Tokiu zhodzhiu zhmogus besidomintis "communication science" nerashytu.
Kshiste
Posts: 79
Joined: 2011-07-2, 15:27

Re: Darbas ir Studijos Amsterdame

Post by Kshiste »

nu kaip :ugeek: as irgi esu baigus politikos mokslus ir tarptautinius santykius - bakalaura ir magistra VU - olandu kalbos nemoku, nors cia jau 5 metus (visi nualpsta :wtf: ). Dirbau Olandijoj Apple, dabar - naftos kompanijoj.
Olandu kalba pradejau mokytis Lietuvoj dar pries atvaziuodama cia, bet kuo toliau tuo labiau issimokau atgal - viskas mano gyvenime vyksta anglu kalba. Nekenciu olandu kulturos, zmoniu ir kalbos, Kalbedama angliskai jauciuosi jiems lygiaverte, o ne su kokiu gaidisku "accentje". Pasaulyje yra daug grazesniu ir vertingesniu (MAN) kalbu, nei kriokiantis vokieciu kalbos dialektas.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Darbas ir Studijos Amsterdame

Post by Greta »

Kshiste wrote:nu kaip :ugeek: as irgi esu baigus politikos mokslus ir tarptautinius santykius - bakalaura ir magistra VU - olandu kalbos nemoku, nors cia jau 5 metus (visi nualpsta :wtf: ). Dirbau Olandijoj Apple, dabar - naftos kompanijoj.
Olandu kalba pradejau mokytis Lietuvoj dar pries atvaziuodama cia, bet kuo toliau tuo labiau issimokau atgal - viskas mano gyvenime vyksta anglu kalba. Nekenciu olandu kulturos, zmoniu ir kalbos, Kalbedama angliskai jauciuosi jiems lygiaverte, o ne su kokiu gaidisku "accentje". Pasaulyje yra daug grazesniu ir vertingesniu (MAN) kalbu, nei kriokiantis vokieciu kalbos dialektas.
Na taip, su politikos mokslais gali dirbti daugelyje sričių, nors ir NASA, nors ir į mėnulį su kosmonautais kartu skristi, ne esmė. Mes tik bandėme išsiaiškint KODĖL bernėkas eina būtent į šitas studijas ir kodėl būtent į Amsterdamą. Nes kai žmogus prašo patarimo, o nieko apie save neparašo, tai ant ko tą patarimą sulipdyt, gal ant liustros?

Tavo pozicija man patinka ir ne kartą pastebėjau kaip šauniai tu sudėstai tą savo poziciją, smagu skaityt.
Kas dėl olandų ir akcento - tu ir čia teisi. Kai su jais kalbi angliškai - esi žmogus. Kai tik užsinori būti geras, pagarbus jų atžvilgiu ir mekeni olandiškai - jų veide sustingsta tooooookia išraiška... :shh:
Būtent tai stabdė ir mano olandų kalbos mokymąsi... Gyvenu čia dvigubai ilgiau nei tu, bet gera olandų tikrai negaliu pasigirt ir dėl to nepergyvenu. Be to, kartais atrodo, kad jau pamirštu ir tai, ką mokėjau... :think:
Kuo ilgiau gyvenu, tuo labiau viskas skersai gerklę stojasi, ypač ta jų, atseit, tvarka. Toks žiaurus socializmo modelis, tik dar baisiau sulipdytas nei sovietmečiu tsrs, nes eilinis žmogelis neturi kam pasiskųsti ir niekur negali pagalbos gauti...
Žmonės išskirtiniai gnydos, bet reikia laiko, kad tai suprast. Nors, žinoma, pasitaiko tarp jų ir normalių žmonių.
Kas dėl kalbos šlykštumo pagal skambėjimą, tai šlykštesnės nėra visame pasaulyje. O vertė jos labai maža, nes ta kalba reikalinga tik vienoje gubernijoje- Olandijoje...
Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: Darbas ir Studijos Amsterdame

Post by Klevas »

Greta wrote:O vertė jos labai maža, nes ta kalba reikalinga tik vienoje gubernijoje- Olandijoje...
Na dar pamirshai Flandrija.

Musu administratore olande sake, kad nenori gyventi Olandijoje, nes olandai nekokie zhmones, bet sukandus dantis galima.
O sake Belgijoje tai uzh jokius pinigus neimanoma, nes ten zhmones tiesiog baisus

Kshiste protingai parashe, bet esmini momenta nepaminejo. Kaip ji isitryne, ar spec plana turejo ar geru minchiu ar kas padejo.
Bendrais bruozhais galima patarti juk kitiems, protingi gal kuo pasinaudos ir suras savo kelia.

Ash zhinau keleta su tokias mokslais kur Norvegijoje darineja zhuvis, taigi labai priklauso nuo asmens sugebejimu, gal ir nuo sekmes.
Kshiste
Posts: 79
Joined: 2011-07-2, 15:27

Re: Darbas ir Studijos Amsterdame

Post by Kshiste »

Padejo NIEKAS, priklauso viskas nuo NAGLUMO, KIEK SUGEBI PERLIPT PER SAVE ir APGAUT - VISAS RECEPTAS kaip bendrauti su vakarieciais, nes talentu jiem nereikia - cia tik garsi deklaracija - jiem reikia IZULIU/BUKOKU ir SAVIMYLU - istisas manipuliaciju vakarelis.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Darbas ir Studijos Amsterdame

Post by Greta »

Kshiste wrote:Padejo NIEKAS, priklauso viskas nuo NAGLUMO, KIEK SUGEBI PERLIPT PER SAVE ir APGAUT - VISAS RECEPTAS kaip bendrauti su vakarieciais, nes talentu jiem nereikia - cia tik garsi deklaracija - jiem reikia IZULIU/BUKOKU ir SAVIMYLU - istisas manipuliaciju vakarelis.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
O ko cia lipti per save, kad apgaut olanda? Juk olandas tai ne kazkokia artima drauge ar mylima mamyte. As tai jauciau net malonuma juos apgaudama.

Siaip n metu cia patarinejau visiems, nerasykit jus tiesos i cv, rasykit tai, ka darbdavys nori girdet! Galima prirasyt sau bet kokia patirti ir eit kaip per sviesta ir pan. Tik aisku reikia gerai raukti tame reikale, kuri sau surasai. ;)

Na o kas del talentu tai reikia jiems ir talentu, tik jie nenori moket uz ta talenta, vot kur esme. Bet jei atsineši VARDA, ir jei kazkas mokes firmai uz ta tavo varda, tada jo, tada jiems labai reikia tavojo talento. Na bet cia jau gilesni, sudetingesni vandenys...

O paprastai is tiesu uztenka geros cv (tegul ir nuo lubu), naglumo, mokejimo kalbet ir mokejimo vertint save, ka galima vadint ir savimyla. :)

KLEVAI, jokie patarimai siuo klausimu niekam nepades. Nes vienas nueis i ta pacia imone ir i ta pacia vakansija, su tokiu pat isilavinimu ir patirtimi, bet jo nepriims. O kitas nueis - ir ji priims. Gali abu but vienodo amziaus, lyties, tautybes, cia ne esme. Ir padėt čia negali niekas. Viskas sedi paciame zmoguje, nesvarbu ka jam bepatarinesi, bet jis pas darbdavi nusineša TIK SAVE, o patarimus palieka namuose...
Ir dazniausiai tie, kurie del SAVO ateities, del SAVO karjeros uzdavineja klausimus forumuose svetimiems zmonems - suranda tik Norges zuvu fabrikus, UK fabrikus ar Olandijos sandelius. Ir patarinet jiems, tai tas pats, kas stumt asila per siaura tilteli................
Kshiste
Posts: 79
Joined: 2011-07-2, 15:27

Re: Darbas ir Studijos Amsterdame

Post by Kshiste »

Beda tame, kad as uz pinigus pardavineju savo oruma – uztat ir sunku lipt per save, olandai sitos YDOS neturi, todel skipina sita laipta, o man reikia su tuo dirbti. Emancipuotas Rytu Europietis turi daug “negeru” bruozu trukdanciu kapitalistinei santvarkai ir jos vystymui. Visada gali rinktis ar tau svarbus orumas ar pinigai. Oriai gali kilnoti dezutes fabrike ir nereiks pardavineti savo isitikinimu, o jeigu jau taip megsti pinigus, tai sukis an subines ir kasdien kurk pritapimo plana prie autistu su 21-os chromosomos trisomija.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Darbas ir Studijos Amsterdame

Post by Greta »

Chmmmmm, oruma jau negerai pardavinet, nes tai sukels depresija, skrandzio opa ir skydliaukes sutrikimus.
Nelabai ir isivaizduoju ka jau reik daryt, kad orumas kencia...
Man kazkaip neteko rinktis tarp orumo ir pinigu. Jei neskaityt, kad pradinej fazej popierius patvarkiau pagal ju supratima... Na bet net ir uz tai "atsiskaiciau" po keliu metu atnešus jiems pagal ta specialybe magistra, ko nieks nė neprašė ir visokiu kvalifikaciju kelimo kursu ir seminaru i kuriuos nieks nenori vaziuot, o aš su malonumu. :clap:
Paciam darbe man nereik išdavinet jokiu principu ir isitikinimu, na gal mano darbas kitoks.............
Aišku, man tenka daryt, tarkim, projekta, kuri matau durnai rezultate būsiant ir kad galima ji kitaip, geriau padaryt. Bet viska sprendžia užsakovas ir jei jam labiau patinka būtent šitaip, tai valio, kas man.... Jo babkes - jo reikalas.
As nedaryciau tik to, kas galetu sukelt pavoju zmoniu gyvybems. Na bet prie tokiu įstaigų, kur tokia tikimybė yra, ne nesiartinu ir viskas ok.
A77
Posts: 131
Joined: 2014-11-19, 21:42

Re: Darbas ir Studijos Amsterdame

Post by A77 »

Klevas wrote:
A77 wrote: Cia nieks nezino kas yra politinine komunikacija ir isivaizduoja, kad su politikos mokslais gali eiti tik i politika.
Ish esmes deja taip. Politika aishku tai ne tik parlamentas, bet ir kruva visuomeniniu ar kitu organizaciju. Bet visur visur reikalas atsimusha i vietini mentaliteta, kultura ir paprochius. Na o ta perprast pakankamai giliai tai jau reik ko gero bent 20m pragyvent, o sakysim britu kulturoje tai ir viso gyvenimo butu mazha.

Sakysim mano imones vadovas yra tikras anglas, bet iki 2000m. gyvenes N. Zelandijoje. Ir su politika susiduriam minimaliai, bet susiduriam.
Jo pastebejimu, UK negimusiam anglui pakankamai sudetinga integruotis, net sheimoje visokiu nesusipratimu buna.
Taigi lietuviams lieka LT.

Ir nereikia seimo, pakankamai zhinau net UK kaip ten per pazhistamus ir i politika lendama ir i vietinius councilus, kokia didele reikshme turi studiju draugai, tai kaip UZHDARI KLUBAI.
Na visur viskas taip pat tik LT viskas primityviau ir grubiau, UK subtiliau ir del to dar sunkiau atvykeliams, nes tenka susidurt su daugybe nesuprantamu niuansu.

Jei Justinas zhino, ka daro, tai chia tokiu dalyku neklaustu, matyt nelabai zhino.

A77:
Labai gerai zhmones pazhinti pakalbant apie smulkmenas, kad ir nemokamas stovejimo vietas. Pakankamai gerai stovintys zhmones ish to nepadarys jokiu ishvadu, o "iz griazi v kniazi" ishsiduos.
Nes pas juos gerbuvio busena yra nauja ir neishbalansuota, todel jie nesuvokia kas tame svarbiausia ir to neina suvaidinti.
Klevai, mane tiesiog vis dar stebina zmoniu laiko svaistymas ir tai neturi nieko bendro su "neisbalansuota gerbuvio busena", tiesiog kada pacio laikas yra pigesnis uz auto parkavimo laika, mano galva, kazka reikia keisti..na kazkas negerai.
Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: Darbas ir Studijos Amsterdame

Post by Klevas »

A77 wrote:tiesiog kada pacio laikas yra pigesnis uz auto parkavimo laika, mano galva, kazka reikia keisti..na kazkas negerai.
Jau archiau reikalo.
Visu pirma ash i tokias vietas vazhiuoju be aishkaus tikslo, na kartais reikia kur ishvazhiuot prasiblashkyt. Na iki 400km skaitau normaliai. Pravedint galva.
Kaip ten galima laika taupyt, jei jis uzhmushamas - neisivaizduoju. Na paslampineji, uzheini kur, ka suedi, pafotkini grazhias vietas.
Moket uzh parkinga kaip Paryzhiaus centre man neleidzhia principai, galiu ir tada nevazhiuot, jokio nuostolio.

Visi tie taupymai, tai zhaidimas, kaip kas domino ar kortomis zhaidzhia ish smulkiu sumu.

Kaip ir rashinejimai tokiuose forumuose.
Post Reply