Matroos

Diskutuokime, pasidalinkime patirtimi ir patarimais
aryan
Posts: 11
Joined: 2015-02-20, 14:08

Matroos

Post by aryan »

Sveiki. Galbut yra cia, jusu tarpe, dirbanciu jureiviais? Arba gal tiesiog zinote kanors apie sita darba? Labiausiai idomu vidaus vandenu darbai ir reikalavimai jiems. Esu jau ir pats nemazai informacijos surinkes, taciau toli grazu ne viskas aisku. Ypac tai, kaip neOlandams igyt "Dienstboekje".
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Matroos

Post by Greta »

Aha, "mūsų tarpe'' vien jūreiviai... Laikomės inkarą įsikabinę. :D
aryan
Posts: 11
Joined: 2015-02-20, 14:08

Re: Matroos

Post by aryan »

Geras, net nemaniau, kad vien jureiviai cia. Kitavertus nieko keisto, gi Olandija labai jurine valstybe. Greta, tu tikriausiai laivo vireja? ;)

O jei rimciau, man uztektu, jei atsirastu nors vienas jureivis, nesitikejau cia ju rast labai daug.
Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: Matroos

Post by Klevas »

As tai zinau tik istorija, kaip viena merga is Kaliningrado laive bande darbintis, tiesa veiksmas vyko Antverpene, bet nemanau, kad skirtumas didelis tarp Belgijos ir Olandijos.
Na apie seksualini priekabiavima ne i tema, bet pasakojimas buvo apie tai. Bet ir kitos info buvo. tai buvo priesh 10 metu

Komandos renkamos is Pabaltijo ( Kaliningradas, Ryga, Talinas, Klaipeda), ten vien rusai buna manau rusishkai paieshkojus galima kokios. Ko gero jiems personalas ish rytu - iprastas dalykas, manau reikes zinot rusu kalba o gal ir lenku
aryan
Posts: 11
Joined: 2015-02-20, 14:08

Re: Matroos

Post by aryan »

Personalas is rytu ir filipinu yra iprastas juriniuose laivuose, juose pakanka turet tarptautinius dokumentus, kuriuos galima gaut ir Lietuvoje (kuriuos as turiu, turiu ir patirties olandu imoneje - pasididziavome "Royal Boskalis westminster"). Taciau vidaus vandenu sektoriuje tarptautiniai dokumentai netinka, jie isduodami tik Olandijoje, Belgijoje ir Vokietijoje. Cia tie ilgi, siauri laivai, plaukiojantys visur po miesta ir neplaukiantys toli i jura. Ju Olandijoj devynios galybes, todel ten ir darbo gausu, skelbimu pilna (matroos, lichtmatroos) ir anglu kalbos neretai raso, kad pakanka. Taciau visur reikalaujama turet "dienstboekje", o sitoj vietoj man tamsus miskas. Kur kreipiaus, ten neatsako, arba nukreipia kitur, o ten - velgi neatsako.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Matroos

Post by Greta »

Nukopink ID kortele ar pasa, pridek pasine fotke,daryta Olandijoje, uzpildyk uzprasymo anketa( išsiprintink ja!), kuri pateikiama internete, pridek medicinines apziuros originalia ( ne kopija) pazyma ir siusk adresu:

SAB Stichting Afvalstoffen & Vaardocumenten Binnenvaart
T.a.v. afdeling vaardocumenten
Postbus 23041
3001 KA Rotterdam.

Per 14 dienu gausi pastu tavo nurodytu adresu.


Anketa gali isiprintint biblej,ten visur printeriai stovi. Anketoj reik surasyt tik asmens duomenis ir sofi numeri. (Beje, turi turet olandiska telefono numeri.)

Med.pazymoj turi buti nurodyta,kad vidaus ir Reino laivais galima dirbt.

Med.pazyma ne senesne nei 3 menesiu. Olandijoje tokia med.apziura apie 140 euru.
Tas tavo d-bukis nebrangus, sumokesi apie 50 euru.
Gali ne per pasta uzsisakinet, o nuspaust i Roterdama ir ten priduot dokumentus , o paskui pas juos ir pasiimt.

Adresas : Vasteland 12e
3011 BL Rotterdam

Darbo laikas nuo 9 iki 16 val darbo dienomis.

Jei dar ko nors pabandysi ta tema paklaust, išmesim tave per borta. Jureivis, jolki palki .... Vargo vakariene, o ne jureivis.

Siaip jau siulau nevargti, taves tikrai nepriims i ta darba, i kuri tu cia taikais... Skelbimu gal ir daug, bet ju daug ne todel, kad nieks nepretenduoja i ta darba, o todel, kad nepriima bile ko... Ir olandu bazines kalbos - B1 - butinai paprasys. Kai raso jog gali ir su anglu, tai jie turi galvoj,kad tavo olandu bus prasta, tik buitine kalba, o ne tai, kad tu ne miau nezinai olandiskai.
Tame darbe, i kuri taikais, yra ir aibe dokumentacijos, kuria kasdien reikia tvarkyti olandu kalba!
aryan
Posts: 11
Joined: 2015-02-20, 14:08

Re: Matroos

Post by aryan »

Greta, aciu uz informacija :)

O kad priimtu, tai bent jau man taip rase laivu savininkai, tie, kurie atsake i mano laiskus. Poto jie mane nukreipe i tapati puslapi, kuri jus prodet. Del dokumentacijos darbe manau klysti, nes tai labiau kapitono arba stuurman darbas. Pozicijoj, i kuria pretenduoju labiau reikia moket sveist rudis ir dazyt laiva (nesibaigiantis procesas betkuriam laive :) ) Na ir ismanyt jureivio darbus, prisvartuot laiva, isvalyt triuma.. Daznai ir valgyt pagamint, nes tokiam atskiro virejo nera. O sitai as moku.

Na reiks tada ruostis i Rotterdama ir daryt tai, kas buvo nurodyta :) Susitvarkyt dar dantis, kad medicinine praeiciau :D
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Matroos

Post by Greta »

aryan wrote:Greta, aciu uz informacija :)

O kad priimtu, tai bent jau man taip rase laivu savininkai, tie, kurie atsake i mano laiskus. Poto jie mane nukreipe i tapati puslapi, kuri jus prodet. Del dokumentacijos darbe manau klysti, nes tai labiau kapitono arba stuurman darbas. Pozicijoj, i kuria pretenduoju labiau reikia moket sveist rudis ir dazyt laiva (nesibaigiantis procesas betkuriam laive :) ) Na ir ismanyt jureivio darbus, prisvartuot laiva, isvalyt triuma.. Daznai ir valgyt pagamint, nes tokiam atskiro virejo nera. O sitai as moku.

Na reiks tada ruostis i Rotterdama ir daryt tai, kas buvo nurodyta :) Susitvarkyt dar dantis, kad medicinine praeiciau :D
Aaaaa, tada persiprasau, darba tikrai gausi. Maniau tu turi jureivystes hbo ir taikais auksciau ir todel pykau, kad nesugebi susirast infos... Jei buciau zinojus tai, ka dabar sudestei, buciau greiciau sudescius sita infa. As pati ja isiverciau tame puslapyje ir vsio. ;)
Siaip daznai buna mandru zmoniu, kurie gali, bet tingi patys info ieskot, nori kad kazkas uz juos tai padarytu.
Kai zmogus gali, bet tingi, tai as nirštu. O kai darbo ieško darbo zmogus, kuriam gal tikrai sunkiau suvokt tuos kalbos ir internetinius labirintus, tai tokiam ir padet butina.

Siaip ateiciai visada zinok, kad viska gali rasti googleje ir nesvarbu kurioje salyje kazko reikia. Ir nebijok, kad nemoki kalbos, musu internetiniais laikais tai smulkmena. Ieini pvz i google.nl, irasai dienstboekje ir ismes ivairiu puslapiu. Atsidarai, pasizvalgai. Geriausia info bus ju paciu imones puslapyje. Ir ten matysi,kad yra adresas, telefonai, kainos, taigi vadinasi ten ir infa ten yra,kurios tau reikia. Nedideliais gabaliukais kopink ir nesk i google.translate. Bandyk versti i lietuviu ir i rusu kalbas, ziurek kuria kalba duoda aiskesni vertima. Na ir viskas, taip viska isiversi ir viska suzinosi. Ir taip del bet ko, ir bet kurioje salyje.
Galima net istatymus išsiversti ir daug dalyku isiaiškinti. Nebutina viena zodi i google vesti, gali suvest visa sakini, kuriame trumpai sudestyk problema.
Sekmes.
Post Reply