Olandiska pensija

Čia galite pasidalinti gyvenimiška patirtimi, teisiniais, socialiniais klausimais (įstatymai, pašalpos, pilietybė) ir panašiai.
Klevas
Posts: 781
Joined: 2012-05-30, 10:37

Re: Olandiska pensija

Post by Klevas »

"Nzn kaip ispanai ir portugalai veliau atlaikys ta juodaja emigracija is Afrikos. Kol kas jie atlaiko garbingai, galima sekt ju pavyzdziu. Man tai aktualu, nes as irgi ruosius persikraustyt i viena is siu saliu."

Man Ispanija primena tipishka atsilikusia postsovietine shali, pilna korupcijos vagyschiu, visokiu durnu ambiciju, totalaus nesupratimo apie kokybe, ishpustomis kainomis (apart vyno, o jau vaisiu tai problema nusipirkt konkreti, supermarketuose baisi kokybe, reikia ieshkotis turgeliu kurie jau retai kur, ar parduotuviu kurios ir vis rechiau sutinkamos, vazhiavome net 20 km i kita miesteli)

Dabar va esu Ispanijoje, vien pazhiurejus, kaip shalia autostrados jie nutiesia kita autostrada (viena mokama kita ne sakysim AP7 ir A7) tai ish karto kyla negeros asociacijos su nerealiais pinigu plovimais. Kai pavazhiuoji i matai toki shvaistyma, o kai kur atsilikima, tai zhinai kad shalis neturi ateisties - baigsis lengvi pinigai ir bus kaip visada - skurdas
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Olandiska pensija

Post by Qlumpyz »

čia radau rimtesnį saitą SVB, kur galite pasitikrinti savo asmeninę situaciją, įsiloginimas su DigiD.

http://www.svb.nl/int/nl/aow/hoogte_aow ... aow_later/

turiu pasakyti, kad informacija nuo kitos skaičiuoklės skiriasi, pvz SVB mano amžių skaičiuoja nuo 17 metų, kitoj skaičiuoklėj nuo 15 metų :crazy:

pensijinį amžių numato 67 metų (kitoj skaičiuoklėj buvo 70,5 metų).

taip pat rašo, kad jeigu mano situacija nesikeis, tai gausiu 72% AOW. :wtf:
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Olandiska pensija

Post by Amina »

Qlumpy, mano aprasytas skaiciavimas galioja nuo mano studiju laiku iki to laiko kai vyriausybe pradejo ivedineti visokius pakeitmus. Kaip ir sakiau, pensija skaiciuojasi nuo 15 iki 65 m. amziaus ir tas, kuris tame laikotarpyje pragyveno tik 10m. Olandijoj, tegaus tik 20% pensijos. Tagi logiska, kad jei pvz. atvaziavai budamas 55m. cia, negali tiketis, kad gausi is Olandijos pilna pensija. Likusia pensijos dali gausi is tos salies, kurioje pradirbai iki 55m., o jei dirbai valstybej, kuri pensiju neeksportuoja i uzsieni, tai tavo 20% pensija bus papildyta iki bijstandsnorm is WWB.
As nujauciu, kodel tavo aprasyta skaiciuokle skaiciuoja pensija nuo 17m. - ogi del paskutiniu pensijinio amziaus pakeitimu iki 67m. Jie prideda 2 metus prie 15m. pradinio amziaus, kad neissibalansuotu visas skaiciuokles metodas.

Del pensijos pasiemimo i uzsieni - as parasiau teorija, o praktikoj dauguma atveju galima su Olandiska pensija gyvent uzsienyje.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandiska pensija

Post by Greta »

Klevas wrote:
...Dabar va esu Ispanijoje, vien pazhiurejus, kaip shalia autostrados jie nutiesia kita autostrada (viena mokama kita ne sakysim AP7 ir A7) tai ish karto kyla negeros asociacijos su nerealiais pinigu plovimais. Kai pavazhiuoji i matai toki shvaistyma, o kai kur atsilikima, tai zhinai kad shalis neturi ateisties - baigsis lengvi pinigai ir bus kaip visada - skurdas
Vargu ar Ispanijai gresia skurdas. ;) O pinigu "svaistymas" siuo atveju yra gerai, nes pinigai matyt yra is ES ir juos reikia investuot tiksliniai ir BUTINAI tuos pinigus panaudot. Ir geriau tokia ispaniska "korupcija", o ne toks finansu valdymas kaip Lietuvoje, kai jau n metu - simtai tukstanciu nepanaudotu euru taip ir lieka ES biudzete, nes lietuviai NESUGEBA ju panaudot.
Antras greitkelis irgi gerai, nes jeigu kazkuriuo greitkeliu is darbo/i darba per spustis reikia vaziuoti dvi valandas, tai dziaugsmo maza. Abejoju,kad dar vienas pastatytas siaip sau, tik del pinigu plovimo. Pinigus butu buve galima isplaut ir kitaip ir visai nepastebimai pasalinei akiai. ;)

Na taip galvoju, bet is tiesu tai vienas dievas tezino kaip ten kas yra. ;)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandiska pensija

Post by Greta »

Amina wrote:
..... Kaip ir sakiau, pensija skaiciuojasi nuo 15 iki 65 m. amziaus ir tas, kuris tame laikotarpyje pragyveno tik 10m. Olandijoj, tegaus tik 20% pensijos. Tagi logiska, kad jei pvz. atvaziavai budamas 55m. cia, negali tiketis, kad gausi is Olandijos pilna pensija.
Man sitas istatymas absurdu absurdas!
Gal ir logiska, kad jeigu atvaziavai 55, tai negali tiketis pilnos pensijos, bet nekrypkim i krastutinumus. Kas jau kur vaziuoja 55 metu??

Imkim, kad zmogus tikrai atvaziuoja nejaunas, taigi kokiu 40 metu. Jis visus 25 metus iki pensijos turi gera darba ir gauna gera atlyginima. Taigi MOKA VALSTYBEI MOKESCIUS net 25 metus!!! Ir uz tai jis gauna spyga - tik 50% valstybines pensijos.
Man atrodo, pensija turi skaiciuotis ne tik pagal pragyventu metu skaiciu, bet ir pagal darbo staza!

Vien pagal pragyventu metu skaiciu yra atgyvena, su kuria olandai nenori atsisveikint, nes puse Olandijos moteru vis dar nenori dirbt, jos mieliau gyvena vyro islaikomos ir augina vaikus. O paskui gauna pilna 100% pensija. Na ir puiku, tegul gauna. Bet lygiai taip pat turetu buti nustatyta dar viena papildoma salyga/galimybe - darbo stazas. Man atrodo, kad pvz uz 25 ar 30 metu darbo staza turetu buti mokama 100% pensija, nes tas zmogus nusipelne ne ka maziau, nei tas, kuris augino vaikus. O gal net neaugino, o tik knygeles skaite ir kada ne kada vyrui sumustinius padare. ;)
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Olandiska pensija

Post by Qlumpyz »

Amina wrote:
As nujauciu, kodel tavo aprasyta skaiciuokle skaiciuoja pensija nuo 17m. - ogi del paskutiniu pensijinio amziaus pakeitimu iki 67m. Jie prideda 2 metus prie 15m. pradinio amziaus, kad neissibalansuotu visas skaiciuokles metodas.
Jeigu iš tiesų taip yra, tai visai galimas variantas, kad iki mums sueis pensiinis amžius jie prastūms rėmus iki 20 - 70 metų, kas mums bus automatiškai į naudą (sumažės užsienyje išgyventų metų skaičius).

Dabar dar turiu tokį klausimą: kai tik atvažiavau amžiaus pradžioj, buvo tokia infa, kad galimą tą AOW skylę pataisyti. Įdomu kaip yra dabar.
Jeigu aš tuos likusius 25 metus mokėčiau 3% vietoj 2% normalių, tai iki 70 metų irgi galėčiau išlyginti AOW iki 100% :crazy:
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Olandiska pensija

Post by Qlumpyz »

apie AOW "pasiėmimą" į užsienį:

http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen ... reren.html
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandiska pensija

Post by Greta »

Qlumpy, na tu man patinki. Tikrai suolandejai.......... Kad man taip tavo optimizma. :clap:

Jerguteliau, tikrai matyt reikia pensijas nuo 80 metu padaryt, jei va zmones lengva ranka tokius planus daro: " kai man bus 70, as darysiu ta ir ta ir pradejes gaut pensija nuo 70 metu,noriu gaut tokius tai procentus........"........ :silent:

As asmeniskai neplanuoju cia gaut jokios pensijos, nes net iki 67 nesitikiu dagyvent, o jei dagyvensiu, tai tikrai ilgai po to netrauksiu ir 70 metu tai jau butu dievo dovana. Turiu sovietiniu maistu maitinta kuna, turiu lietuviskus neilgaamziskus genus, taigi pradet kurt planus NUO 70 metu - tikrai butu net nuodeme. :silent:

Todel man ju pensijos dzin. Net jei ir gauciau ja 3 ar 5 metus, ka tai duoda? Tiek, kiek jie ismokes, galima ir santaupu turet.

Siaip as save skaitau jau dabar pensijoje. ;) Mat dirbu kada noriu ir kiek noriu, nes dirbu pagal susitarima. Ir dirbu namie prie savo kompo. Taigi is ryto nereik keltis ir lekt i darba ir dirbt tas prakeiktas 8 valandas, kas mano nuomone yra baisiausia zmogaus gyvenime.
Butent ta baisi rutina ir vercia zmones svajot apie ta "roju" - pensija. O kad prieje ta roju jau bus be sveikatos ir viena koja grabe - kazkaip matyt nieks nepamasto.

Kai as gavau laisve (laime nebelekt i darba), ta ir apie pensija nustojau galvot. ;)

Todel kiekvienam patariu roju sau darytis cia ir dabar, o nesitiket jo pensijoj ar kitame gyvenime, kas man atrodo tas pats. Kaip ji sau pasidaryt kiekvienas gali tik pats zinot, nes tai priklauso nuo jo specialybes ir ivairiu galimybiu.
Post Reply