Olandiska pensija

Čia galite pasidalinti gyvenimiška patirtimi, teisiniais, socialiniais klausimais (įstatymai, pašalpos, pilietybė) ir panašiai.
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Olandiska pensija

Post by kregzdutenr1 »

De AOW zal in 2015 voor alle ruim 3 miljoen gepensioneerden flink worden verlaagd. De zogenoemde MKOB, Wet Mogelijkheid Koopkrachttegemoetkoming Oudere Belastingplichtigen, zal namelijk worden afgeschaft. Het kabinet bespaart hiermee 750 miljoen euro per jaar.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandiska pensija

Post by Greta »

kregzdutenr1 wrote:De AOW zal in 2015 voor alle ruim 3 miljoen gepensioneerden flink worden verlaagd. De zogenoemde MKOB, Wet Mogelijkheid Koopkrachttegemoetkoming Oudere Belastingplichtigen, zal namelijk worden afgeschaft. Het kabinet bespaart hiermee 750 miljoen euro per jaar.
Nieko naujo, sita banga ritasi per visa pasauli. Pensijini amziu didinam, o pensijas mazinam... Ir kiek sutaupom, kiek sutaupom!
Idomu kodel nieks dar nepaskaiciavo kiek butu per metus sutaupyta, jei pvz nuo sausio 1-os niekam nebeduot jokiu pensiju ir JOKIU pasalpu. Juk milijardai po kojomis voliotusi, koks gyvenimas darbingiems zmonems prasidetu, tiesiog rozemis klotas. :lol: :clap:
Na o senukai, invalidai, bedarbiai ir visa kita nereikalinga mase tegul sukas kaip ismano. Jie juk turi vaiku, giminiu, draugu, gal kas kasni numes. Emigrantai, kurie neturi darbo, tegul spaudzia atgal i savo Afrikas.... Mameles, kurios negali vaiku islaikyt - gali vaikus atiduot ivaikint, tiksliau sakant - gali parduot.
Na aisku numirs vienas kitas tukstantis is bado, na ka padarysi, tures valdzia islaidu, teks mirusius sudegint ir dar deze su pelenais i zeme ikast. Gal bus galima pelenus i viena deze sudet ir i bendra kapa palaidot... :clap: Ir taip kas savaite...

Na o jei rimtai, tai mastykit, chebryte, ar is viso verta moket kazkokius mokescius, imokas i pensiju fondus ir pan. Seniai jau bandziau jums ta tema kalbet, bet kad nesiklausot! (Zinoma, jei i pensiju fonda moka darbdavys is savo kisenes, tada kodel ne, tegul. Bet taip retai buna.)

Aisku, is vis nemoket mokesciu neišeis. Bet galima viska susireguliuot taip, kad oficialus atlyginimas salyje kur esi registruotas, butu minimalus. Taigi ir mokesciai bus minimalus. O toliau jau kaip kam iseina: galima dirbt pagal autorini susitarima, galima nelegaliai, na kaip kam iseina... Per viena diena tokiu dalyku nepadarysit, link to reikia eiti ilgai ir gudriai. Zinoma, ne visiems tai pavyks, priklauso kur ir kuo dirbat, bet kai kurie tikrai tai gali susitvarkyt...
Tik tai nereiskia, kad viska, ka uzdirbat, reikia pravalgyt ar vejais paleist. Savo senatvei jus turit patys susitaupyt. Bet tu babkiu neturi matyt valdzia/Belastingas ir pan. Nelaikykit santaupu tos salies banke kur gyvenat ir nedarykit jokiu internetines bankininkystes manipuliaciju su saskaita, kurioje taupote babkes.

Gal vienam kitam ir pavyks apknist valdzia ir susikurt sau socia senatve...
Bet siaip jau manau, kad po kokiu 20-25 metu Europoje seniems zmonems tikrai bus sudetinga isgyvent. Abejoju, kad kas nors nores turet 65-70 metu darbuotoja, kuriam skauda visi sanariai, širdis laikosi ant siulo, šlubuoja inkstai, kepenys ir skrandis ir žmogus 10 dienu dirba, o 20 dienu serga. Ir taip kas menesi. O jeigu tas senas zmogus netures darbo, tai kas jo laukia? Abejoju, kad po 20 metu Europa, kuri bus dar labiau prisitutinusi siurbeliu is Afrikos kontinento, gales su dirbanciuju pagalba islaikyt visas tas siurbeles ir savo pensininkus. Kazkas is siu dvieju tures iskristi is zaidimo. ;) Idomu ka pasirinks Europa: savo senus piliecius ar atvykelius parazitus?

Net ir dabar nebutu problemu del pensiju, nereiktu ju mazint, nereiktu kelt pensijini amziu, jei Europa butu galima isvalyt nuo dykaduoniu is Afrikos.
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Olandiska pensija

Post by Amina »

Nu siaip tai dazniausiai tik skaitineju foruma, bet pamaciau, kad daug kas tiksliai nezino, kaip cia su ta valstybine pensija, tai nusprendziau isiterpt i diskusija. ;)

Del kaupiamosios tai viskas aisku, ji skiriasi, priklausomai nuo darbdavio ir dar daug kitokiu faktoriu.

Del valstybines pensijos dar labai daug visokiu neaiskumu ir ziniose vis isgirstam apie planuojamus pakeitimus, bet parasysiu kas galiojo iki krizes apie valstybine pensija.

AOW(vadinamoji valstybes pensija) yra valstybinis draudimas. Apdrausti yra:
- visi gyventojai, nepriklausomai nuo to, kokia ju pilietybe, kurie dar nesulauke 65m.(arba pensijinio amziaus pagal istatyma). Gyventojais skaitomi tie, kurie legaliai gyvena Nyderlanduose. Ar asmuo gyvena legaliai, gali buti nuspresta atsizvelgiant i aplinkybes.
- taip pat yra apdrausti asmenys, negyvenantys cia, bet dirbantys Nyderlanduose ir mokantys valstybinius draudimo mokescius. Siu asmenu partneriai ir vaikai nera apdrausti

Neapdrausti yra Nyderlandu gyventojai, kurie dirba ir moka mokescius vien uzsienyje. Taciau tai negalioja tiems, kurie dirba uzsienyje olandu darbdaviui/olandiskai firmai.
Taip pat tie gyventojai, kurie gauna pasalpa is uzsienio, gali buti neapdrausti.
Kiek prisimenu, taip pat is pabegeliai, kurie dar neturi jokio statuso, nera apdrausti.

Pensijos dydis priklauso ne nuo atlyginimo dydzio, bet nuo isgyventu cia metu skaiciaus. Skaiciuojama yra taip: kiekvienas gyventojas nuo 15 iki 65m. amziaus, "sukaupia" per metus 2% valstybines pensijos. Tie, kurie nuo 15 iki 65m. t.y. 50 metu is viso pragyveno Nyderlanduose, turi teise i 100% jam priklausancios pensijos normos.
Taigi, netgi tie, kurie gauna bedarbio ar socialine pasalpa, moka valstybinius mokescius( ant popieriaus visada rodoma bruto-netto suma) ir yra apdrausti AOW.
Noredami suzinoti, kiek % pensijos sukaupet, turit isgyventu metu skaiciu padauginti is 2.
Sulaukus pensijinio amziaus, salygos gauti pensijai yra:
- esate Olandijos pilietis(arba jam lygus)
- gyvenate Nyderlanduose
- 6 paskutinius metus nuo 59 gimtadienio gyvenote Nyderlanduose, Antiluose arba Aruboj.
Kai kuriais atvejais pensija galima "pasiimti"i uzsieni.

Pensijos dydis priklauso nuo to, ar gyvenate vienas ir ar partneris sulauke pensijinio amziaus. Asmenys, neturintys partnerio, gauna pensija, kurios dydis yra 70% nuo minimalaus atlyginimo, du pensijinio amziaus partneriai gauna kiekvienas po 50% nuo tuo metu galiojancio netto minimalaus atlyginimo.

Tai cia situacija daugmaz, nesigilinant is visas smulkmenas ir isimtis, dar pries isigaliojant visiems numatytiems pasikeitimams.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandiska pensija

Post by Greta »

Amina, aciu uz info.
Parasei aiskiai, rezultate tas pats isejo: spyga jums taukuota, o ne pensija, emigrantai. ;)
Na emigrantu vaikai, kurie cia gimsta ir gims (ar buvo atvezti maziukai) ir isgyvens tuos 50 metu, tiems aisku verta galvot apie valstybine pensija. BUTU VERTA GALVOT, jei butu bent maziausia tikimybe, kad po 50-70 metu dar bus tokie dalykai kaip pensijos...

Na o kas cia atvyko budamas, tarkim 30 metu, tai po 35 metu darbo jis gales gaut tik 70% valstybines pensijos. Na ir na.........

Siaip jau, net jei pensijos liks, tai tikrai netikiu, kad sitie istatymai bus tokie pat ir po 10-20 metu. As stebiuos, kad iki siol pensijos istatymas nera perdarytas ir i sarasa nera surasyta begale daug tu, kurie pensijos negali cia gaut.
Pries du metus politikai riejosi del istatymo projekto,kad pensijos negautu tie, kurie turi dviguba pilietybe, pvz. marokieciai, turkai ir panasus, kurie i savo pilietybes yra isikibe kaip i plausta ir jokiu budu ju neatsisakytu. O ju vaikai, gime Olandijoje (ar bet kur pasaulyje) is karto automatiskai gauna Maroko ar Turkijos pilietybes. As net nzn ar jie is vis gali savo pilietybiu atsisakyt? :mrgreen:
Na bet dabar apie ta istatymo projekta nieko nebegirdet. Gal ji prieme, o gal ismete i siuksliu deze.

Amina, jei tu gerai esi išnarsčiusi šita tema, tai gal zinai ar privalu moket i privatu pensiju fonda, jeigu to nenori daryt? Bet tarkim yra kolektyvine sutartis, pagal kuria visi to susivienijimo darbuotojai moka ir moka butent i kazkuri fonda, kuris numatytas kolektyvinej sutartyje. Vieni moka patys, kitiems apmoka darbdavys, bet cia jau kita tema. Man idomu ar privalu moket ar neprivalu. Jei neprivalu, tai kaip islipt is tos kolektyvines sutarties, kurios ne akyse nesi macius?

As girdejau, kad yra istatymas, pagal kuri kiekvienas dirbantis privalo moket i kuri nors privatu draudimo fonda. Ir dazniausiai ne i kuri nors, i koki tu noretum, o i ta, i kuri visi moka toje imoneje.
As tokio istatymo neradau, bet aisku jis gal ir yra, tiesiog nemoku rast.
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Olandiska pensija

Post by Amina »

Apie valstybine zinau dar nuo studiju laiku, o kolektyvie per darbdavi yra privaloma jei darbdavys turi ta kolektyvini pensijos draudima.

Daugiau info:
http://www.pensioen-opbouwen.nl/pensioe ... verplicht/
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandiska pensija

Post by Greta »

Aciu, Amina.
Bet istatymo pavadinimo ir jo priemimo datos as cia neradau. Juk visa tai rasoma kazkuo remiantis.

Beje, kas turi kokiu nors konkreciu klausimu, galite juos uzduot siame saite. Gal atsakys... ;)
Nors kita vertus, nzn ar reiketu "pakibt" tokiuose saituose ir sukist jiems i nasrus visa info apie save. Manau,kad kol jie jusu neisrengs iki triusiku (cia apie informacija kalbu), tol is ju nieko negausit. Gal apsirinku..........

https://www.nn.nl/Particulier/Pensioen/ ... bouwen.htm
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Olandiska pensija

Post by Qlumpyz »

Amina wrote:
Pensijos dydis priklauso ne nuo atlyginimo dydzio, bet nuo isgyventu cia metu skaiciaus. Skaiciuojama yra taip: kiekvienas gyventojas nuo 15 iki 65m. amziaus, "sukaupia" per metus 2% valstybines pensijos. Tie, kurie nuo 15 iki 65m. t.y. 50 metu is viso pragyveno Nyderlanduose, turi teise i 100% jam priklausancios pensijos normos.
...
Noredami suzinoti, kiek % pensijos sukaupet, turit isgyventu metu skaiciu padauginti is 2.
pagal mano surastą info yra nevisai taip. buvo kažkokia skaičiuoklė ir nuolaida, nuo kažkurių metų jie "nurašo"... šiaip jau tai būtų logiška, nes gaut pvz. 20% AOW gyvenant Olandijoj yra beprasmiška. šitą vietą reiktų pasitikslint iš naujo!
Amina wrote: - 6 paskutinius metus nuo 59 gimtadienio gyvenote Nyderlanduose, Antiluose arba Aruboj.
Kai kuriais atvejais pensija galima "pasiimti"i uzsieni.
čia dar įdomiau, kadaise pažinojau vieną "draugę" kuri kaip tik dirbo tame pensijų skyriuje, tai anot jos netgi už ES ribų permetamos babkės į užsienį.
O pagal tave gaunasi, kad tik tam tikrom kategorijom :wtf: :crazy:
o kaipgi pagal tave gyvena daug olandų Portugalijoj ir Ispanijoj? Jie gyvena iš NL pensijos!!! Ten susikūrę ištisi miestai olandų, britų ir t.t. su savu med. servisu ir kitais dalykais...
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Olandiska pensija

Post by Qlumpyz »

skaičiuoklė yra čia:

http://www.checkjepensioen.nl/D/aow.htm

jo šlykščiai čia pakeitė... sumažino kaip kad Amina ir sakei...
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Olandiska pensija

Post by Qlumpyz »

man taip atrodo, kad olandai žiūri į priekį ir iki to laiko, kol mums ateis pensiinis amžius, Lietuva privalės mums dengti už tuos metus, ką ten ir pradirbom...
aš pvz nuo 15-ųjų savo gyvenimo metų 14-a sąžiningai išdirbau Lietuvoj, tai ką. tas nesiskaito ar kaip?
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Olandiska pensija

Post by Greta »

Qlumpyz wrote:man taip atrodo, kad olandai žiūri į priekį ir iki to laiko, kol mums ateis pensiinis amžius, Lietuva privalės mums dengti už tuos metus, ką ten ir pradirbom...
aš pvz nuo 15-ųjų savo gyvenimo metų 14-a sąžiningai išdirbau Lietuvoj, tai ką. tas nesiskaito ar kaip?
Qlumpy, man atrodo, kad nieks Europoj nezino ir net sufantazuot negali, kas bus po 15-20 metu.
Ir visi tie istatymai ir skaiciuokles, kurias cia narstome, po 10 metu jau bus tikrai padetos i archyva. Kokios tada bus - isivaizduot negaliu, man neneša fantazija. Abejoju, kad bus kažkas gero....

Vienintele svajone - buti mirusiai po 20 metu. Ir ne tik del pensijos, o del viso chaosos, kuris is Afrikos jau greit persikraustys i Europa, kai tu tautu gyventoju lygis pakils dar keliais milijonais kiekvienoje europos salyje.
Nzn kaip ispanai ir portugalai veliau atlaikys ta juodaja emigracija is Afrikos. Kol kas jie atlaiko garbingai, galima sekt ju pavyzdziu. Man tai aktualu, nes as irgi ruosius persikraustyt i viena is siu saliu.

Kiek zinau italai nebeapsikencia, nes didžioji mases plusta pas juos/per juos, tai italai nors ir atlaiko, bet nelabai garbingai, nes jie nebemato iseities...

Griztant prie musu avinu.
As manau visi privatus pensiju fondai, i kuriuos zmones verciami babkes atiduot, po 10-15 metu bus sudege. Aisku, samoningai "sudeginti". Ir babkes tiu tiu. ;)
Na kokia is principo gali buti prievarta kaip siuo atveju - privalai det savo babkes i PRIVATU pensiju fonda. Didesnio absurdo nesugalvosi. Taigi aisku, kad tai zmoniu apiplesimas su vyriausybes palaiminimu.

Qlumpy, nzn kaip ir kas ir ka uzskaito/neuzskaito, bet manasis privatus pensiju fondas buvo man kazkada atsiuntes anketa, kurioje reikejo irasyt darbovietes iki atvykimo i Olandija. ;)
Nzn ka bendro turi PRIVATUS pensiju fondas su mano darbu Lietuvoje ar kitose salyse? Anketa suplesiau ir ismeciau, i jokius klausimus neatsakinejau. Ant sekancio voko is ju (nzn kas ten buvo laiske parasyta) uzrasiau raudonu flomasteriu, kad reklama siuo adresu nepriimama ir imeciau i pasto dezute. :mrgreen: Nuo tada is ju nieko negaunu.

Beje, i privatu pensiju fonda nuskaiciuojamas tam tikras procentas, kuris priklauso nuo uzdarbio. Augant uzdarbiui - auga ir tas procentas. Manasis pensiju fondas jau nuo minimalaus atlyginimo nuskaiciuoja apie 130 euru kas menesi, diedo - virs 140 euru.
Taigi ir skaiciuokit kiek nuskaiciuojama kas menesi nuo 5-6 tukst ar nuo 10 tukst.:silent: Ir juk pensiju fondas skaiciuoja nuo brutto. O po to dar baisine dali nuraudineja Belastingas, kai jau esi gaves einamaisiais metais tam tikra suma.

Pagal kokius istatymus dirba vienas ar kitas privatus pensiju fondas ir kodel skiriasi ju nuskaiciuojamu babkiu dydis - ner zinios. Nors aisku tai nesunku suprast. :think:
Post Reply