autoivykis..

Čia galite pasidalinti gyvenimiška patirtimi, teisiniais, socialiniais klausimais (įstatymai, pašalpos, pilietybė) ir panašiai.
Post Reply
kalkauckis
Posts: 3
Joined: 2013-02-3, 10:05

autoivykis..

Post by kalkauckis »

Sveiki,gal atsilieps kas nors turejes autoivyki Olandijoj.
mane pripazinus kaltu,noreciau apskusti nuosprendi,taciau nelabai zinau ju formalumu..
is anksto dekoju uz info.
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: autoivykis..

Post by Qlumpyz »

nuosprendyje paprastai parašyta, kaip apskūsti. tik bijau, kad bus parašyta olandiškai, nežinau ar moki olandų tokio lygio?
kalkauckis
Posts: 3
Joined: 2013-02-3, 10:05

Re: autoivykis..

Post by kalkauckis »

matai po autoivykio kuris ivyko autostradoj jie nieko ten nebraize-nepaise,pavirsutiniskai apklause ir tiek+plius buvau soke.
po to is policijos jokiu ziniu nebuvo,gal uz kokiu 2 menesiu man skambina draudimas Lt ir aiskina,kad mane pripazino kaltu..
labai idomu kaip tokioj situacijoj elgtis...
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: autoivykis..

Post by Amina »

Labas,

idomiai cia...

Siaip olandijoj turi abi puses uzpildyt autoivykio formuliara ir abi puses turi pasirasyt. Kartais ta formuliara padeda uzpildyt policija, jei jie buvo kviesti. Jei nedidelis autoivykis, tai galima net nekvieciant policijos viska uzpildyt.

Po to tie formuliarai siunciami draudimams ir jie aiskinasi tarpusavyje kas kaltas. Jeigu kito vairuotojo draudimas pripazintu mano kalte, o mano draudimas su tuo sutiktu, as pvz. galeciau kreiptis i savo advokata, kad js uzsiimtu tuo reikalu, nes as nesutinku su ju isvadom. Taciau cia kalba eina apie du olandiskus draudimus, nes as gyvenu cia. Negaliu pasakyti kaip viskas vyktu tavo atveju.

Mano vyras yra turejes avarija Vokietijoj, kur buvo kviesta policija. Kadangi visi buvo soke ir isvezti su greitaja tiesiai i ligonine, tai tik policija uzpilde popierius. Po kiek laiko atejo formuliaras is draudimo, su prasymu uzpildydi ir aprasyti savo versija bei pasirasius issiusti atgal. Kadangi buvo suzeistu, gavome po kiek laiko is Vokietijos kvietima i teisma. Abi puses buvo is Olandijos ir abi puses teisme nedalyvavo. Teismas prieme nuosprendi ir atsiunte popierius i namus. Draudimams nebereikejo ieskoti kaltu, nes jie padare isvadas pagal teismo nuosprendi.

Siaip klausimas dabar, kas tave pripazino kaltu? Draudimas ar vyko teismas? Jeigu draudimas gavo laiska is kito draudimo - tai reiskia tik tiek, kad ktas vairuotojas teigia, kad autoivykis yra tavo kalte. Tu turi kreiptis i draudima ir pasakyti, kad tu su tuom nesutinki, o kitas vairuotojas turi irodyti, kad tai tavo kalte. Jeigu nepavyksta issiaiskinti, gali imt advokata arba rasyti draudimui skunda.
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: autoivykis..

Post by Amina »

Siaip tai man keista, kad tu po avarijos nesikreipei i savo draudima. Jeigu tavo nuomone, tai ne tavo kalte - turejai is karto nusiusti savo draudimui uzpildyta Europietiska avarijos formuliara(nezinau lietuvisko pavad.), jei imanoma su nuotraukom ir liudininku parasais ir pateikti ieskini del nuostoliu. Tavo draudimas butu susisiekes su kito vairuotojo draudimu. Tada butu tavo nuomone pries kito vairuotojo nuomone ir jie turetu irodyt, kad avarija tikrai tavo kalte.

Jeigu to nepadarei, o kitas vairuotojas perdave savo draudimui savo versija ir teigia, kad tai tavo kalte ir galbut dar susirinko liudininku parasus, tai tavo kortos prastesnes. Olandai neretai daro viska, kad irodytu savo teisybe(net jeigu taip ir nera) ir jie pasinaudos tuom, kad tu "zalias" ju istatymuose ir nezinai savo teisiu. Todel turi siaip ar taip, jeigu nelabai gaudaisi, susisiekt su savo draudimu, pasakyt, kad nesutinki del tavo kaltes ir paklaust kaip toliau elgtis.
Olandijoj daugelis prie masinos draudimo turi teisines pagalbos draudima, todel is karto galima nemokamai pasikonsultuot su advokatu tokiais klausimais. Jei neturi kazko panasaus ir nepavyktu nieko ispest is draudimo, geriausia butu vistiek kreiptis i advokata.(aisku tik tuo atveju, jei 100% zinai, kad ne tavo kalte)
kalkauckis
Posts: 3
Joined: 2013-02-3, 10:05

Re: autoivykis..

Post by kalkauckis »

Amina wrote:Siaip tai man keista, kad tu po avarijos nesikreipei i savo draudima. Jeigu tavo nuomone, tai ne tavo kalte - turejai is karto nusiusti savo draudimui uzpildyta Europietiska avarijos formuliara(nezinau lietuvisko pavad.), jei imanoma su nuotraukom ir liudininku parasais ir pateikti ieskini del nuostoliu. Tavo draudimas butu susisiekes su kito vairuotojo draudimu. Tada butu tavo nuomone pries kito vairuotojo nuomone ir jie turetu irodyt, kad avarija tikrai tavo kalte.

Jeigu to nepadarei, o kitas vairuotojas perdave savo draudimui savo versija ir teigia, kad tai tavo kalte ir galbut dar susirinko liudininku parasus, tai tavo kortos prastesnes. Olandai neretai daro viska, kad irodytu savo teisybe(net jeigu taip ir nera) ir jie pasinaudos tuom, kad tu "zalias" ju istatymuose ir nezinai savo teisiu. Todel turi siaip ar taip, jeigu nelabai gaudaisi, susisiekt su savo draudimu, pasakyt, kad nesutinki del tavo kaltes ir paklaust kaip toliau elgtis.
Olandijoj daugelis prie masinos draudimo turi teisines pagalbos draudima, todel is karto galima nemokamai pasikonsultuot su advokatu tokiais klausimais. Jei neturi kazko panasaus ir nepavyktu nieko ispest is draudimo, geriausia butu vistiek kreiptis i advokata.(aisku tik tuo atveju, jei 100% zinai, kad ne tavo kalte)
tiesiog,as Olandijoj vazinejau Lt automobiliu ir kadangi ten gyvenau ir dirbau neturejau laiko tuo labai dometis. pirmadieni manau vaziuoti i draudima Kaune ir viska issiaiskinti.. as vis laukiau kazkokios informacijos is policijos,o jos nesulaukes netgi buvau nuvaziaves iki ju-sie tik skesciojo rankomis isvis nesuprasdami ko as noriu. deja,ju anglu kalbos zinios mane nuvyle. gal is tiesu jokio teismo dar nebuvo,tiesiog Olandiskas draudimas kabina manaji. siaip ar taip Jusu informacija labai naudinga ir as esu sirdingai dekingas:)
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: autoivykis..

Post by Amina »

Matai, siaip policija nesiuncia jokios informacijos. Teismas vyks tik tuo atveju, jeigu yra suzeistu. Jeigu tik masinos apdauzytos - draudimu pasamdyti ekspertai nuspres kieno kalte. Jeigu buvo iskviesta policija- draudimu ekspertai remsis policijos isvadomis, abieju pusiu pasisakymais ir liudininku parodymais, jeigu tokiu yra.

Susisiek kuo greiciau su savo draudimu, tikiuosi, kad dar ne per velu(du menesiai yra ilgas laiko tarpas). Siaip ar taip sekmes!
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: autoivykis..

Post by Greta »

Jei vairuotojas po autoivykio nepranese apie tai savo draudimui, tai 99,9 % tikimybes, kad jis bus kaltu ir tures sumoket visa materialine zala kitam vairuotojui, nukentejusiam ivykyje ir moraline zala, jeigu tas del jos teisis. Taip pat policijos bauda del autoivykio.
emigrantas
Posts: 29
Joined: 2013-02-1, 10:56

Re: autoivykis..

Post by emigrantas »

Greta wrote:Jei vairuotojas po autoivykio nepranese apie tai savo draudimui, tai 99,9 % tikimybes, kad jis bus kaltu ir tures sumoket visa materialine zala kitam vairuotojui, nukentejusiam ivykyje ir moraline zala, jeigu tas del jos teisis. Taip pat policijos bauda del autoivykio.
Lietuvoje irgi tas pats?
Post Reply