Del darzelio ir pan.

Čia galite pasidalinti gyvenimiška patirtimi, teisiniais, socialiniais klausimais (įstatymai, pašalpos, pilietybė) ir panašiai.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Del darzelio ir pan.

Post by Greta »

Ievapoli wrote:aciu uz info. o sofi man tikrai teko laukti,nes pirmiausia reikia registruotis.kadangi vasara emigrantai masiskai atakuoja olandija,tai ir apoinmento laukiau ilgai.pati procedura zinoma trumpa,nueini,parasai duomenis,gauni.
Norint gauti sofi registruotis nereikia. Reikia tik turet adresa, kuri uzraso pagal tavo zodzius. Na bet gal vienoj gementej vienaip,kitoj kitaip. Cia biurokratai daznai savo taisykles sugalvoja.
Amina
Posts: 278
Joined: 2012-05-21, 13:22

Re: Del darzelio ir pan.

Post by Amina »

Greta, as jau savo ankstesniame poste minejau, kad del dokumentu mokyklai, cia mano asmenine patirtis ir, kad kitose mokyklose gali buti kitaip. Tavo patirtis tik patvirtna, kad ne tik skirtingose provincijose, bet ir skirtingose mokyklose reikalavimai gali buti kitokie.

Del vaiku prieziuros iki 14m.: nezinau tokio istatymo, kuris nereidzia vaiku iki 14 metu isleisti i gatve vienu. Gal zinai, kokiame istatyme konkreciai apie tai rasoma?(cia mano profesinis smalsumas ;) )

Del nepilnameciu vandalizmo gatvese 2010 metais ivestas netgi atskiras istatymas, kad savivaldybes ir policija galetu juos sutramdyti(jeigu domina:de voetbalwet, bet jis gali but taikomas ne tik futbolo varzybu metu). Trumpute istrauka:

"Kinderen die nog geen 12 jaar oud zijn maar die in groepen wel steeds overlast veroorzaken kunnen met de Voetbalwet ook worden aangepakt. In dat geval wordt aan de ouders het bevel gegeven. Dit betekent dat het kind 3 maanden lang niet in een bepaald gebied mag komen. Deze maatregel kan niet verlengd worden. De ouders zijn er verantwoordelijk voor dat hun kind zich aan dit verbod houdt. Het bevel kan er ook anders uitzien: een kind mag dan ‘s avonds niet alleen op straat zijn of alleen maar met begeleiding."

Jeigu egzistuotu istatymas, draudziantis vaikus iki 14m. leisti i gatve vienus, tai mano mineto istatymo net nebutu reikeje ivesti.

Taip pat vaikams nuo trylikos metu leidziama dirbti(ribotos galimybes, lengvas darbas pas ukininkus, reklamos isnesiojimas).
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Del darzelio ir pan.

Post by Greta »

Na as nzn ar toks istatymas yra ant popieriaus ar nera. Nesu macius. Tik pazistu zmones, kurie yra nubausti uz tai, kad vaikas, kuriam nera 14 metu, vienas viesoj vietoj. Gal tai koks nors tos savivaldybes potvarkis? Beje, gera tavo mintis: AR YRA TOKS ISTATYMAS? Niekad ne nepagalvojau,kad tokio nera ir nubaustiems tevams nepasiuliau eit aiskintis i savivaldybe ir prasyt parodyt istatyma. Jie irgi ne minties neturejo,kad nera tokio valdzios nurodymo, nesvarbu kaip jis vadinas. As ir dabar galvoju,kad kazkkas tokio yra, gal nebutinai galiojancio ant visos Olandijos. Nes siaip jau niekas cia tokiu fokusu nedarytu,kad baustu patys susigalvoje. O gal jis anksciau buvo, o dabar neber? :crazy:
gerdunka222
Posts: 182
Joined: 2019-06-11, 15:02

Re: Del darzelio ir pan.

Post by gerdunka222 »

kaip džiugu, kad yra kur gauti daugiau informacijos dėl darželio, reikalingų priemonių nupirkimo ir visko kitko. man labai buvo aktualu kokia apranga turi būti vaikui..
Post Reply