Kaip suzinoti ar esi apdraustas/a sveikatos draudimu?

Čia galite pasidalinti gyvenimiška patirtimi, teisiniais, socialiniais klausimais (įstatymai, pašalpos, pilietybė) ir panašiai.
Post Reply
suris
Posts: 1
Joined: 2015-01-9, 22:08

Kaip suzinoti ar esi apdraustas/a sveikatos draudimu?

Post by suris »

Sveiki,
ar imanoma, kaip nors patikrinti ar esu draustas (BSN numeri turiu)?
Lietuvoj gali pasitikrinti https://dpsdr.vlk.lt/PublicSearch.aspx kur ivedi tiesiog asmens koda ir matai draustas tu ar ne.

Dirbu beveik metai per viena is Olandijos agenturu, kurie sako, kad esu drausta, algalapyje taip pat nurodyta suma, kuri skiriama draudimui, taciau daugelis is agenturos susirgusiuju tik pas gydytojus suzino, kad visgi neturi jokio draudimo.... Korteles neduoda (arba vis sako uz 3sav., ir teigia, kad ji nera labai svarbi, nes nuvykus i gydymo istaiga ir ivedus asmens duomenis jie patys pamatys ar asmuo draustas ar ne. Tai kaip gi is tikro? :roll:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kaip suzinoti ar esi apdraustas/a sveikatos draudimu?

Post by Greta »

suris wrote:Sveiki,
ar imanoma, kaip nors patikrinti ar esu draustas (BSN numeri turiu)?
Lietuvoj gali pasitikrinti https://dpsdr.vlk.lt/PublicSearch.aspx kur ivedi tiesiog asmens koda ir matai draustas tu ar ne.

Dirbu beveik metai per viena is Olandijos agenturu, kurie sako, kad esu drausta, algalapyje taip pat nurodyta suma, kuri skiriama draudimui, taciau daugelis is agenturos susirgusiuju tik pas gydytojus suzino, kad visgi neturi jokio draudimo.... Korteles neduoda (arba vis sako uz 3sav., ir teigia, kad ji nera labai svarbi, nes nuvykus i gydymo istaiga ir ivedus asmens duomenis jie patys pamatys ar asmuo draustas ar ne. Tai kaip gi is tikro? :roll:
Agentura privalo tau pasakyt draudimo bendroves pavadinima ir draudimo numeri.
Ne esme, kad kortele nesvarbi. Bet svarbus med.draudimo numeris ir draudimo bendroves pavadinimas, kuriuos reikia pasakyt, kai nueini registruotis pas gydytoja.

Nesu girdejus, kad nuejus registruotis pas gydytoja, registratore ieskotu ar tu esi apdrausta ir kur esi apdrausta. Tai tu privalai jiems pasakyt kas tavo draudejas. Jei nezinai - vadinasi esi nedrausta.

Agenturoje gali pasakyti, kad nori nueit pas gydytoja ir tau reik situ duomenu. Jei agenturoj klaus kuo sergi, sugalvok ka nors neirodomo. Pvz skauda slapimtakiai...

Kazkokio vieningo apdraustuju saraso cia negali buti, nes visos sveikatos draudimo bendroves yra PRIVACIOS. Tai ne valstybinis draudimas.
Lietuvoje kol kas nera jokio sveikatos draudimo, tik taip graziai vadinama dirbanciuju, pensininku, bedarbiu is darbo birzos ir pan. registracija. Lietuvoje kol kas yra valstybinis gydymas, valstybines poliklinikos, valstybinis ''sveikatos draudimas'' ir valstybiniai sarasai. ;)
Asku yra Lietuvoje ir privatininku mediku, bet pas juos su valstybiniu draudimu nenueisi, reik klot pinigelius.O Olandijoje nera valstybiniu polikliniku, cia visi seimos gydytojai privatininkai ir visi priima su sveikatos draudimu. Bet jei neturi draudimo - priims ir uz pinigus.
Post Reply