Kanarų salos

Norintiems pamatyti pasaulį arba pailsėti. Taip pat pasidalinti įspūdžiais, nuotykiais ar gerais patarimais.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Kanarų salos

Post by Greta »

Na va, klausimas del kruizo kol kas buvo numarintas, bet pirmo pusmecio atostogos jau suplanuotos visu 100 %.
Balandi spaudziu i Tenerife, o geguzes men i Lietuva. Liko kazka susifantazuot rugsejui, gal spaliui. (Nedrasiai mastau apie Izraeli.)

Vnz nukaksiu paziuret i ta Tenerife. Idomu zvilgtelet kaip laikos isgirti kurortai Las Americas, Los Cristianos, Costa Adeje (La Caleta)... Na ir i izymuji ugnikalni Teide mesiu aki. Tikiuos, kad jis neisiversh kol busiu ten, lyg tai mires jau. :D
Is viso Gran Kanarijos salyno isirinkau butent Tenerife pagal aprasymus inete. Man pasirode, kad man tiks geriausiai butent sita sala, ypac turint galvoj koki menesi vaziuoju. Noriu turet kuo didesne tikimybe, kad nelis ir kad bus silta, bent +22. Ir noriu, kad butu ne tik jura po nosimi, bet ir kur akis paganyt dienomis, o nakti noriu turet ramybe ir tyla. Be to, norejau,kad butu grazi gamta, o ne kaip menulyje... Man patiko inete rastas teiginys,kad Las Americas kurorte yra 80 rusiu palmiu. ;) Busiu visai greta sito kurorto, bet tylioje vietoje.

Kanaru salu isidestymas
Image

Las Americas
Image

Las Americas
Image

Costa Adeje
Image

Los Cristianos
Mane labai neramina sita fotke. Arba man vaidenasi arba as ant uolos matau lektuvo seseli. :crazy: :o Kur jis skrenda? I oro uosta? Matyt jis krenta kazkur tarp uolos ir vandenyno... Bus antra serija kaip Madeiroje. Ten lektuvas krenta i siaura ruozeli, kuri jie vadina oro uostu. :sick:
Image

Teide Nacionalinis parkas įsikūręs Tenerifės saloje. Parko pasididžiavimas Teide ugnikalnis, kuris yra aukščiausias Ispanijoje ir Atlanto vandenyno salose (jis yra trečias pagal dydį pasaulyje ugnikalnis nuo salos pagrindo). Tai vienas iš seniausių ir didžiausių nacionalinių parkų Ispanijoje, žinoma tai svarbi dalis Kanarų saloms. Kitas vulkanas įsikūrę parke (šalia Teide) yra Pico Viejo. Jis yra antras pagal dydį vulkanas Kanarų salose su 3135 m viršūne. Teide yra labiausiai lankomas nacionalinis parkas Ispanijoje, net 2,8 milijono lankytojų per metus.

Vienur rasoma,kad tas ugnikalnis pamires, kitur rasoma,kad aktyvus. Suprask kaip nori...

Wkipedija: Tenerifė - pati didžiausia iš salų, jos centre dominuoja aktyvus ugnikalnis su aukščiausia Ispanijos viršukalne Teide.

Image
Andrius
Site Admin
Posts: 608
Joined: 2010-09-3, 08:17
Location: Arnhem
Contact:

Re: Kanarų salos

Post by Andrius »

Super. Geros kelionės ;).
Mano tolimas giminaitis ten dirba (neatsimenu kurioje saloje tiksliai). Jis pasakojo koks permainingas ten oras. Nors salos palyginus nedidelės, viename salos gale gali lyti, kitame - saulė šviesti. Taip pat galimas iki 10-15 laipsnių temperatūrų skirtumas toje pačioje saloje!
Keista ar ne? Bet šalia juk vandenynas...
Qlumpyz
Posts: 1156
Joined: 2010-10-30, 22:55

Re: Kanarų salos

Post by Qlumpyz »

Manau, kad taip yra dėl kalno.
Prisiminus temperatūras kalnų kurorte, vaizdelis buvo maždaug toks:
kalnas A temp. -30*C, kalnas B -20*C, kalnas C -15*C, kalnas D -8*C.
visi kalnai šalia, žiūrint iš viršaus (pvz. palydovo). Viename pvz. pūga ir trasos uždarytos, kituose saulė ir trasos veikia.
Situacija gali keistis kelis kartus per dieną.
Gana neįtikėtina :mrgreen:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kanarų salos

Post by Greta »

Andrius wrote: .............Nors salos palyginus nedidelės, viename salos gale gali lyti, kitame - saulė šviesti. Taip pat galimas iki 10-15 laipsnių temperatūrų skirtumas toje pačioje saloje!
Keista ar ne? Bet šalia juk vandenynas...

Aha, as irgi i tai atkreipiau demesi.
Visur rasoma, kad Tenerifes siaurej dazni lietus, o pietuose beveik visa laika sviecia saule. Balandi ten lyja tik 4 dienas per menesi. As busiu pietuose, taigi gal nepateksiu ant lietaus. ;)
Lygiai ta pati raso apie Gran Kanarijos sala. Bet cia yra vienas idomus dalykas. Paziurekit i pirma fotke kaip isidesciusios salos.
Jei imt pagal geografine platuma, tai ten, kur yra Tenerifes pietus - Gran Kanarijoje yra siaurine dalis, nes ta sala yra pieciau. Bet neziurint i tai, kiekviena sala turi savo siaure ir savo pietus su atitinkamomis oro salygomis. Butent sitas dalykas man atrodo keistai.
Galima butu galvoti, kad cia viskas tikrai del tu kalnu/ugnikalniu, kurie uzstoja veja/lietu, atkeliaujanti is vandenyno siaurines puses ir neleidzia jam prasiskverbt i salos pietine dali. BET CIA JUK SALA, O NE PUSIASALIS AR VANDENYNO PAKRANTE! Cia juk ir is pietines puses (ir kitu pusiu) taip pat atkeliauja ir vejas ir lietus!!! O jei ne, tai kodel? :crazy:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kanarų salos

Post by Greta »

Na va, is visu vandens parku/zoosodu ir botanikos sodu isirinkau viena, kuri butinai noriu apziuret Tenerifeje. Tiesa, iki jo man bus apie 35 km, bet ka padarysi.

Parkas vadinasi El Loro Parque.
Ispaniskai loro - papuga.

Si parka 1972 metais ikure Kislingas uz savo seimos pinigus. Parkas uzima 135 tukst.kv metru.
Papugu siame parke yra net 340 rusiu virs 3,5 tukstanciu.
Idomiausia tai, kad papugos ne tik narveliuose, bet skraido laisvos, jos vaikstineja, “skaito” spauda, dainuoja, kalbina turistus.:)
Sitam sode yra gabalelis Antarktidos. Uz stikliniu sienu gyvena 180 pingvinu.
Milziniskuose akvariumuose gyvena 20 tukstanciu upiu ir juru gyvunu.
Kasdien vyksta juros liutu ir delfinu pasirodymai.
Parke gyvena bezdziones, tigrai, liutai, jaguarai, krokodilai, vezliai ir t.t. Daug pauksciu, ypac isiskiria flamingai ir pelikanai.
Be to,visas zoo sodas yra lyg ir botanikos sode. Galybe augalu, vien palmiu 7 tukstanciai. Auga milziniskos orchidejos.
Pagalvojau, kad bus malonu ten praleist diena. Tuo paciu apziuresiu miestelioka Puerto de la Cruz, kuriame jis randasi.

Image
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kanarų salos

Post by Greta »

Kas del to Loro parko tai nzn ar pavyks nukakti, nes atkasiau smulku Tenerifes zemelapi, su visais keliais. Jetau, vieni serpantinai! Ir tuos 35 km autobusas vaziuoja 1 val 45 min. :thumbdown: :sick:

Beje, jei kartais nezinot, Tenerifej yra ir piramidziu! Na zinoma jos neispudingos, ypac kai zinom Egipto piramides,bet...

Nezinoma ju kilme, kada jos gime, kas pastate ir pan. Tik speliojimai. Piramidemis ilgai uzsiiminejo zymus keliautojas norvegas Turas Chejerdalas (Thor Heyerdahl), kurio knygas su malonumu skaitydavau. Rusu kalba skaiciau knyga Фату-Хива, kuria Turas isleido 1938 metais, o po II karo ji buvo verciama i daugeli pasaulio kalbu. Na o jo knygas apie Kon Tiki, Aku Aku ir Ra skaiciau lietuviu kalba. Paskutines jo knygos, butent apie sias piramides ir Kanaru salas, nesu skaiciusi.
Nuo 1994 iki mirties Turas gyveno Tenerifej.

saitas anglu kalba http://www.abouttenerife.com/tenerife/pyramids.asp

……..пирамиды острова Тенерифе, также как и их заокеанские «родственники», астрономически строго ориентированы, а камни, из которых они сложены, были извлечены из потоков вулканической лавы.
При поддержке фонда FERCO, основанного норвежским судовладельцем и меценатом Фредом Олсеном, с целью охраны и изучения пирамид острова Тенерифе Тур Хейердал создает этнографический парк «Пирамиды Гуимар».
Кто, когда и, главное, зачем построил эти пирамиды на Тенерифе – до сих пор остается загадкой. По теории Хейердала, они были сооружены гуанчами – древними жителями острова – много веков назад в церемониальных целях, связанных с культом Солнца.
С 1994 года Тур Хейердал постоянно проживал на Тенерифе и внес огромный вклад в дело охраны и изучения пирамид Гуимар.
Image
Bokn
Posts: 14
Joined: 2010-12-4, 22:33

Re: Kanarų salos

Post by Bokn »

O kada, Greta Tu važiuoji į Tenerifę? Kurią balandžio dieną? Aš Gran Kanarijoj būsiu balandžio 2. ;)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kanarų salos

Post by Greta »

Bokn wrote:O kada, Greta Tu važiuoji į Tenerifę? Kurią balandžio dieną? Aš Gran Kanarijoj būsiu balandžio 2. ;)
Bet as vaziuoju ne i Gran Kanarija, o i Tenerife, tai skirtingos salos. ;) Ir balandzio 2 manes dar ten nebus. Tu ka, vienai dienai vaziuoji? Gal koki kruiza pasiemei? Kaip bebutu - sekmes!
Bokn
Posts: 14
Joined: 2010-12-4, 22:33

Re: Kanarų salos

Post by Bokn »

Vaziuoju savaitei. Na, nuo Gran Kanarijos iki Tenerifes ranka paduot. Geros keliones ir Tau.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Kanarų salos

Post by Greta »

Bokn wrote:Vaziuoju savaitei. Na, nuo Gran Kanarijos iki Tenerifes ranka paduot. Geros keliones ir Tau.
Nu faina, paskui pasidalinsim ispudziais. As ilgai sukau galva, kai rinkaus tarp Gran Kanarijos ir Tenerifes. Manau,kad kazkokio ypatingo skirtumo tarp ju nera, man is esmes pasirinkima nuleme tai, kad butent Tenerifeje radau mano visus reikalavimus atitikusi viesbuti. Bent jau teoriskai, o praktiskai bus matyti ka ten isirinkau... :crazy:

Siaip kai paskaitineju forumuose apie tas keliones i Kanaru salas, tai matau, kad visi giria ta vieta (ir vis ruosiasi dar karta tik ten vaziuot), kur nuvyko pirma karta. Kas nuvaziavo i Tenerife - saukia, kad tai rojus zemej ir vaziuot reikia tik ten, o kas pateko i Gran Kanarija, tas iki nukritimo gincijasi, kad tik ten rojus. :D

As manau, kad Ispanijoje visur yra neblogai, bet tas ''rojus" daznai priklauso ir nuo ivairiu aplinkybiu, kuriu neimanoma numatyt ir kurios kaitaliojasi.

Tikiuos, kad tu pasirinkai pietine salos dali. Nes siaurineje, kaip girdejau, nuolat lyja. As turejau ideja vaziuot i Las Palmas, bet turizmo agenturoj mane is karto ispejo - "informuojame, kad 8 dienas is 10 gali tekti vaiksciot su skeciu"... :thumbdown: Be to, kaip paslapti ( :D ) dar pridejo, kad tame mieste ramus ir saugus poilsis sunkiai imanomas del labai dideliu indu ir korejieciu bendruomeniu... Chmmmmm...
Post Reply