Dantų implantai

Post Reply
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Dantų implantai

Post by Greta »

Musu laikais dantu problemos pasidare ziauriai sunkios. Kas jaunystej numojo i dantis ranka ir tingejo priziuret, t.y vaiksciot pas dantu gydytoja ir periodiskai tikrint/plombuot ar nesugebejo nugalet savo baimes, tas dabar turi tokiu problemu, kad oi.
Dabar gydytojams dabar rupi tik pelnas, o ne zmogelis su savo dantu beda. Gydytojai pacientui siulo/persa tik tai, kas jam duos pacia didziausia nauda. O kaip tai apsisuks pries zmogu - visiems dzin.

As buvau apakus, kai viena mano bendradarbe pasiguode, kad jau du metai negali isgydyt giluminio dantenu uzdegimo. Vaiksto pas burnos higienistus, tie pakrapsto, paskalauja, liepia su sepetukais tarpdancius valyt ir vsio. Atrodo tokia problema turetu nesunkiai isisprest, bet va istrigo.
Ant tu dantu jai yra uzdetas tiltas, taigi prieit prie saknu buvo sudetinga. Neseniai gydytojas jau nueme tilta, pasake, kad dantys jau nebesutaisomi, byra, nes tiltas uzdetas pries 10 metu, o tilta reikia keist kas 5 metai.
Na nuarde gydytojas tuos dantu likucius, isvale saknu kanalus ir i saknis isuko iklotus, uzdejo ant ju nauja tilta. Bet uzdegimas taip ir liko, jis neatsitrauke ir dabar ne tik uzdegimas, bet ir naujas tiltas kelia nepatogumu. Na o tas jos gydytojas gieda nauja giesme: sita tilta reikia ismesti, dantu saknis reikia istraukt, i zandikauli suvaryt implantus ir ant ju uzdet nauja tilta. Vot tada bus gerai, tada visi uzdegimai praeis................... Kokia grazi daina! Kai mano kolezanka pabande paaiskint, kad jai netinka implantai, nes jos kaulu tankis labai prastas, o ir daug kitu rodikliu, kurie “pries”, tai gydytojas jos ne nesiklauso.............

Ka is principo manot apie implantus? Ar rizikuotumet juos isidet?

http://www.dantu-implantai.lt/Implantac ... edura.html
http://www.dantu-implantai.lt/Implantac ... kminga.htm
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Dantų implantai

Post by kregzdutenr1 »

As apie dantu implantus nieko nenutuokiu nes dar nereikia.PS: jei tureciau daug pinigeliu noreciau pasigrazinti savo dantukus ;)
As turiu kitokia baime dantu akmenu valymui,mano dantenos jautrios tuo metu kai valo.
siemet kai buvau pas gydytoja sakiau jus man nevalykite ,tai jis sako ne as turiu valyti pabandysiu kitokiu budu.Tai isivaizduokite jis paeme savo darbo iranki kazkoki ir prdejo su juo krapstyti mano dantis, :shock: nesuprantu galvoju o ka jis man emalio nepazeis?Tai po to susitareme jis man vistiktai nuvale tuos akmenis su lazeriu ar kaip ten vadinas . :? Pacypavau kol baige :crazy:
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Dantų implantai

Post by Greta »

Jo, bjaurus dalykas tas valymas. Ir cia jis privalomas 2 kartus per metus, nes kitaip draudimas gali neapmoket dantu gydymo islaidu, jei nesilankai pas burnos higienista.Kai akmenis valo dar puse bedos, bet kai su tais savo gelzgaliais raka po kiekvienu dantimi, tai is vis baisu...
Siaip jau, jei dantenos labai jautrios, reiskia kazkas su jomis negerai. Man taip buvo ilga laika... :cry:
Taigi pirkinejau tokius siaurucius sepetelius, skirtus specialiai dantenu prieziurai, ir kaisiojau juos tarp dantu tarpeliu prie pat dantenu. Kai dantenos jautrios labai sunku prisiverst ta daryt, nes ir kraujuoja tuo metu stipriai...................... :cry:
O daryt reikia kasdien ir ne trumpiau kaip dvi savaites. Na galu gale tai atsiperka, bet pirmas 4-5 dienas yra kosmaras.
Nuo tu nesveikuojanciu dantenu paskui gali atsirasti milijonas problemu. Net danties sakni jos pradeda ėsti ir klibinti...
111
Posts: 179
Joined: 2010-11-17, 10:09

Re: Dantų implantai

Post by 111 »

Jei kraujuoja dantenos tai dazniausiai buna del blogos dantu prieziuros .Gali plaut kiek nori bet jei tai darysit neteisingai , problemos tik dides .Dauguma suaugusiu/pagyvenusiu zmoniu galvoja ( kad viska apie dantu plovima zino , bet yra tikrai kitaip .

Taigi galima nueiti pas burnos higieniste ir ten viska labai smulkiai parodo kaip plautis , daug zmoniu galvoja jog plauna taip kaip reikia , bet gaunas atvirksciai , ypac jei per daug sepetuka spaudzia (kaip mano vaikas, vien del to ja dukart veziau pas hig.,nes kai svetimas pasako geriau skamba, nei kai mama zirzia ;)

Kregzdute 1 , visu dantenos jautrios , mano irgi , yra didziulis skirtumas pas koki higienista eini .Turejau gera , kelis metus ,(nors pas mane akmenuku nerasta , tik patikrindavo ) , o po jo isvykimo nuejau i kita klinika ir jie sumaste jog man dar syki reikia salinti akmenis (Nors jie pries menesi buvo salinti profilaktiskai ) , taigi va tada dantenos mano pajuto malonuma , viska sudarke , po to pasiule kokius 5 dantis protezuoti , nes atceit zandikaulis supus , as atgal nebegrizau .Ir jau 7 metai praejo , ir kol kas visi dantukai puikus , nei zandikaulis supuves nei ka...Dantu biznis yra geras , nes pats zmogus patikrinti nelabai ka gali (apie protezus nekalbant , ir implantus).

O klinika tai ka tu , grazu, nauja ,superdepuper viskas ...
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Dantų implantai

Post by Greta »

Gera higienista sunku surast... Dabar dazniausiai jaunos paneles dirba higienistem ir jos mazai galvoja ka daro. Na o kai higienistas jau patyres, tai irgi ner zinios, kad jis BUTENT MAN gerai priziures dantis. Jis dirba komandoje ir biznis ju bendras. 8-)
Be to, pas gera siaip lengvai ir nepateksi. Tik jei kokio atsitiktinumo deka.

Beje, as kazkaip nebuvau pagalvojus, kad prastas higienistu darbas gali pablogint dantenu bukle. Brrrrrrr...

Kas del dantu valymo, tai as lyg tai zinau kaip valyt, bet aisku garantijos ner.
Man atrodo, kad cia teisingai aprasyta.

Reikia valyti ne tik priekinius, bet ir šoninius, užpakalinius ir kramtomuosius dantų paviršius, ne tik išorinę bet ir vidinę jų pusę. Valyti šepetuku reikia ne tik horizontaliai, bet ir vertikaliai. Valant apatinius dantis, braukoma iš apačios aukštyn, o viršutinius - iš viršaus žemyn. Valyti reikia ne trumpiau kaip 3-5 minutes. Rekomenduojama po kiekvieno valgio išskalauti bumą.

Tiesa, as niekad nevalau 5 minuciu, net nzn ar 3 valau... ;)

Beje, niekur kazkodel nerasoma apie dantu sepetuko prieziura. Mane tevai moke, kad po kiekvieno dantu valymo sepetuka turiu isplaut su muilu ir nuskalaut su labai karstu vandeniu. Laikyt ji uzdaryta. Ir kas pora savaiciu sepetuka reikia keisti.

O higieniste Lietuvoj dar patare isigyt sepetuka su tokiais minkstais seriukais virsutineje sepetuko dalyje ir valant dantis tuo paciu visada masazuot dantenas is isores ir vidaus. Chmmmm....
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Dantų implantai

Post by Greta »

Nu nzn ar cia tik graziai parengta reklama ar is tiesu sie sepeteliai ir pastos yra vos ne isigelbejimas.
Kai skaitai toki saita, tai susidaro ispudis, jog medikai diena nakti nemiega, kad tik sugalvot kazka, kad musu dantys ir dantenos liktu sveiki ir mes pas juos niekad nesikreiptume. :D Zinant, kad yra atvirksciai, kyla abejoniu ar is vis viso pasaulio bet kokie sepetukai ir pastos kazkuo skiriasi? ;) Nebent kaina.

http://www.royaldenta.com/lt/produktai/dantu-sepeteliai

Prisimenu viena vaizdeli is filmo Vienas namuose, kai maza berneka tevai pamirso namuose (perdaug vaiku turejo) ir iskrido atostogaut. Na o jis pirmiausia nudroze i parde nusipirkt dantu sepetuka !!! Isirinko ir paklause: "Ar sita sepetuka mediku asociacija yra rekomendavusi naudojimui"?
Idomu kiek pasaulyje yra 7 metu vaiku, kurie pardej uzduotu toki klausima? :angel:
Taigi tokia vot morale: tevai gali vaika pamirst lyg lagamina, bet jau jo dantimis bus rupinamasi kaip Sveicarijos bake dolcais...
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Dantų implantai

Post by kregzdutenr1 »

Na jo,burnos higiena svarbi.Tik kad pvz mano dantukai jau nuo vaikystes plombuoti,bet nieko siuo metu uztenka 2kartus ar karta pas gydytoja pasirodyti.
Dabartinis stomotologas pasake ,kad mano dantys Lietuvoje sugadinti,nes regis kazkada Lietuvoje naudojo kazkokias tai priemones ,vaistus kas nera gerai dantims. Jis pasake tavo dantys raudoni. :oops: (as jau pamirsau ka jis konkreciai minejo apie gydimo metoda)Bet viena zinau kad jei tureciau pakankamai bapkiu,domeciausi apie dantu inplantacijas ar dar kazka panasaus.grozis reikalauja auku.Bet zinoma gerai pries tai pagalvoti apie pasekmes,ir nauda. ;)
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Dantų implantai

Post by Greta »

kregzdutenr1 wrote: ..............Bet viena zinau kad jei tureciau pakankamai bapkiu,domeciausi apie dantu inplantacijas ar dar kazka panasaus.grozis reikalauja auku.Bet zinoma gerai pries tai pagalvoti apie pasekmes,ir nauda. ;)
Vaje, ir tu nebijotum kalt kazka i zandikauli? Ypac kai visur juodu ant balto parasyta, kad sitos operacijos buna 10% nesekmingu. Taigi realiai matyt yra 30%, jei jie prisipazista ant tu 10 ne nemirkteleje. :o

Na jei dantys nuo vaikystes plombuoti, tai gal reik ant ju uzdet keramikines arba plastmasines karuneles? As kazkada taip padariau.

As tai su virsutiniais kol kas nedaug turiu problemu, bet su apatiniais biski vargstu. Jei jau kada visai prieisiu liepto gala, tai pavarysiu visus tuos gydytojus peklon, istrauksiu viska, kas ten n kartu plombuota, protezuota ir isidesiu apacioj isimama proteza. Bet tik ne implantus....... Zinoma, jaunystej protezas nera faina, bet manau, kad kai man bus 60 metu, tai jau ir nelabai svarbu. Esu tokia amziaus riba, kas del dantu, nusistacius.
Galu gale ta proteza galima uzsisakyt cia, uzsisakyt Lietuvoj, paziuret kur geresni/patogesni padarys. Kaip bebutu - tai nebeatnesa jokios rizikos ir nuolatines baimes bei skausmo.O su implantais - kaip ant parako statines...
kregzdutenr1
Posts: 446
Joined: 2010-10-28, 16:45
Location: Netoli Utrechto

Re: Dantų implantai

Post by kregzdutenr1 »

Kaip kad sakiau grozis reikalauja auku,na o ar as daryciau tai ka prasiau tai 100 kartu apsvarstyciau ,isisklausineciau,jieskociau info apie tai inplantus ar karuneles?!.(sveikata ir gera savijauta auksciau visko)
Jei tai svarbus pirkinys ir t.t. tai man reikia daug laiko apsispresti ka ir kaip daryti.
Kaip kad ir siuometu neapsisprendziu koki scuteri pirkti?! :? truputi ne i tema.
User avatar
Greta
Posts: 3149
Joined: 2010-11-4, 21:11

Re: Dantų implantai

Post by Greta »

Niu taip, grozis reikalauja auku. Bet guldyt save ant aukuro del grozio priimtina tik jaunystej. Na cia kaip kas jauciasi jaunu. Vieniems jaunyste baigias tie 30 metu riba, kitiems ties 60... ;)
Vyresniam amziuje rizikuot del grozio, aukot del jo sveikata juk nedaugelis ryztasi. Nebent tik zvaigzdes, kurios jau serga zvaigzdziu liga ir budamos 70 metu dar negali nulipt nuo scenos, o vietoj to apipjaustineja savo kuno dalis, kad graziau pries publika atrodytu........... 8-)

As irgi kartais ilgai galvoju pries nuspresdama rimta reikala. Bet tais atvejais, kai galvoju ilgai, viskas baigiasi kokia nors nesekme arba is vis nepadarau to, ko norejau.
Post Reply